Zbohatnete s Amway? Ne!

Existují důkazy o tom, že naprostá většina lidí, kteří se zapojí do MLM jako Amway nebo Herbalife, nevydělají téměř žádné peníze. Důkazy pochází ze statistik příjmů, které musí v některých zemích MLM společnosti povinně zveřejňovat.
Nejaktuálnější statistika příjmů pochází z Velké Británie, více zde (nová stránka), a je to hodně smutné čtení.
Ve statistice se píše, že 30. září 2013 bylo v Amway UK 30415 „Retail Consultants“, 13141 „Certified Retail Consultants“ a 81 „Business Consultants“. Tyto kategorie jsou popsány takto:
Retail Consultant – Zaměřuje se na tvorbu sítě zákazníků, kterým se snaží prodávat produkty.
Certified Retail Consultant – Zaměřuje se na tvorbu sítě zákazníků, ale také na náborování dalších lidí do Amway.
Business Consultant – Snaží se rozšiřovat Amway byznys tím, že podporuje a trénuje předchozí dvě skupiny k tomu, aby prodávali Amway produkty a budovali svůj vlastní byznys.
Průměrné příjmy těchto tří skupin v roce 2013 však byly žalostné.
Retail Consultant měl průměrný příjem £42 měsíčně (£504 ročně), Certified Retail Consultant průměrně £108 ročně (£1296 ročně) a 81 nejvýše postavených v britském Amwayi si průměrně přišlo na £1754 měsíčně (£21048 ročně).
Pro srovnání uvádíme ještě průměrný roční příjem ve Velké Británii, který je £26500 ročně.
Zároveň je třeba zmínit, že v těchto částkách, které Amway zveřejnil, nejsou zohledněny náklady, které mohou být značné.
Ve zkratce, dokonce i ve velké a silné ekonomice Velké Británie nemáte šanci vydělat ani průměrný národní příjem, pokud se necháte znáborovat do MLM jako Amway.
Myslíte, že tento byznys může být v chudších zemích (třeba v ČR) výnosnější?

52 komentářů u “Zbohatnete s Amway? Ne!

 1. Nově Amwayáci šílí po XS power drinku, který pijí ve dne v noci. Až se upijí skoro k smrti, tak možná budou vydělávat stovku měsíčně 🙂 Když vidím mého kamaráda, který to chlastá pořád (a pořád říká jak bude s Amway vydělávat velký prašule), tak je mi z toho zle…

 2. VAROVÁNÍ PŘED PANEM JOSEFEM ROZKYDALEM

  Dnes mi volal pán z dvojice Pepa A Pavlína Rozkydalovi ( NAJDETE NA FB ) a tvrdil mi, že má v mobilu z dřívější doby mé číslo, že mne rád slyší a jestli si vzpomínám. Znám tuny motorkářů, napadlo mne, že je z motogangu.
  Tak s ním chvilku povídám a on co dělám a že to je jako znamení, že po něm úplně přebíhá mráz, že přesně někoho jako jsem já hledá ( řekla jsem mu jen tu část, že jsem lektor soft sklills ).

  a že odkud jsem – jo do liberce jedu zítra ! nesejdeme se ? měl bych pro vás super nabídku. no, zítra neškolím, tak jsem na to kývla. a pak jsem na ně klikla na FB a koukám, že páreček dělá amway.

  tak vlezu do záloh, abych zjistila, že žádného pepu rozkydala nejenže neznám, ale nikdy jsem neznala, najdu si amway a jeho jméno a zjistím, že je to taková maličká manipulace

  asi to tvrdí všem na které získá číslo ( my se přece musíme znát )

  pak, když jsem odmítla s tím, že jsem se unáhlila a schůzka padá, tak jsem se dozvěděla, že také odmítal a nyní, KDYŽ PŘEŽIL SVOU SMRT .. asi nic, co bychom od manipulátorů MLM neslyšeli.

  pán je asi malinko lhář, manipulant a zoufalec když se sníží k tomuto a navíc, předpoklád-li, že i po tomhle přijdu napsal mi zprávu, jak z učebnice – „vy to děláte skvěle a já k tomu přidám finační stabilitu“

  tak ne, zlatí moji, nepřidá. nechám na vás, jak s tím naložíte, mně se to příčí pro tu nezdravou závislost, manipulaci, lhaní a pokrytectví. asi jim ještě pošlu nějaké motivační video s jaroslavem duškem aby měli protipol.

  a ostatním good luck !

 3. karolko: 😀 A přitom to jsou zřejmě poměrně vysoko postavení kádři, podle Amagramu (Amway časopisu) jsou platiny od roku 2008.

  Jinak je to ale běžná praxe. Netřeba se na ně zlobit, tohle je zkrátka Amway byznys – tlačit to každému, známému i neznámému na potkání…

  1. Toho sektáře jsem mohl poznat na semináři. Teď mi došlo, že to vlastně žádný seminář nebyl. Lákali nás na semináře (vzdělání) a místo toho vyplachování mozků.

   Vyplachování mozků se skládá ze dvou částí. Nějací vysoce postavení Amwayjáci Vás vše zahájí a pozvou na podium hlavní speakry (podle mě kvůli natahování času).

   Rozkydalovi tam plácali nesmysly o tom, že se nesmíme vzdávat, že Pepa je pro ní jako ten herec z filmu Statečný srdce, jejich začátky a nějaký nesmysly typu, že víra hory přenáší a cinty o tom, že teď budou velké odměny u Amwaye i za diamanta a že si máme představit, jaký by to bylo, když bychom se zase sešli na semináři za pár let a nestali bychom se diamanty. Hodně hrají na emoce, soupeření apod.

   Druhá polovina byla hlavně o vyhlašování výsledků. Člověk, co udělá např. 3% jde na podium a řekne jméno, odkud je a kdo je jeho upline (většinou se říká platina). Taky se oceňují lidi za to, kolik oni sami udělali bodů. Když někdo měl 200b, tak šel na podium a lidi tleskali. 200b nemusí být samospotřeba.

   No a na konci jsou vždycky nějaký další žvásty (nevzdávat se, plánovat všechno atd.).

   A hlavně, co jsem chtěl říct, i když jsem to už někde napsal. Je strašně ubíjející si neustále dávat nové a nové cíle a nedosahovat jich! Je to strašný pro toho člověka. V Amway ho neustále přesvědčují, že je to jenom jeho chyba (nedělají to přímo, ale chytře pomocí příběhů o vítězích a poražených atd.).

   Takže pokud někdo z Vás je zoufalý, že si dává neustále cíle v Amwayi a nedosahuje toho, tak to není Vaše chyba. Je to lež. Amway není dobrý byznys a má velmi špatné jméno po celém světě.

  2. Dobrý den, děkuji za reklamu na těchto stránkách 🙂 Na FB mám v informacích tel.číslo 602147556,(které mám od r.1997) a jsem k dispozici každému, kdo si bude chtít udělat na Amway vlastní názor,případně zkušenost. Do Amway máme přihlášku od r.1994, od r.2007 jsme aktivní a máme ve skupině 11 lidí na 21%, z toho 4 vydělali v Amway za rok cca 1.mil.kč. Amway slaví příští rok 60 let od založení a i když to není nejdokonalejší firma, dává největší záruky. Otázka je, proč je to největší firma přímého prodeje na světě, proč má více než 10.mil přihlášených zákazníků a proč v posledních letech dělá pravidelně obraty přes 10.mld. USD? Moudrý člověk hledá fakta, nestačí mu jen názory a pocity… Ať se daří všem, kteří mají své sny a hledají cestu, jak si je uskutěčnit!

   1. Dobrý den Josefe, děkujeme za zajímavé informace. Již dlouho se ročně vyplacené provize v českém Amway pohybují okolo 90 mil. Kč ročně, proto je právě zajímavé, že máte ve skupině tolik milionářů, pak jste Vy, oba Romanové, několik zahraničních diamantů včetně Mueller Meerkatze a z toho je pak zřejmé, že na ty tisíce dalších Amway podnikatelů, kteří ten byznys děláním bodů živí, zbude víte co? Velký kulový…

    Jinak si dovolím opravit Vás, firmě Amway poslední 4 roky obraty neustále klesají. Z 11,8 miliardy dolarů v roce 2013 jste teď na 8,6 miliardy dolarů za rok 2017. To jen abychom operovali s fakty a ne fikcí. A tento trend bude pravděpodobně pokračovat, protože v Číně i jižní Korei už se docela dost lidí diví, co to je ten Amway zač. V Číně byl dokonce koncem minulého roku pořádán velký zátah na multilevely. Podívejte se na článek o Amway z 8. ledna tohoto roku na stránkách New York Times. Docela drsné čtení a obávám se, že na těchto zásadních trzích pro Amway dobře už bylo…

    Bohužel ale ve skupině nemáte jen milionáře. Víte že Iva a František, kteří roky poctivě dělají body, tleskají s Vámi, Láskovými atd., jsou v procesu oddlužení, který nezvládají? Právě díky oddlužení jsou zveřejněné i jejich daňové přiznání, kdy se roční ztráty z Amway podnikání pohybovaly mezi 30-80 tisíci Kč, i když pravda, v jednom roce vydělali asi 10 tisíc. Dluhy mají i kvůli jiným věcem, ale je zřejmé, že jejich Amway podnikání je stáhlo ještě níž. Štěpánkova skupina vozí jednou ročně nějaká čistidla do SOS dětských vesniček, tak co kdybyste se Vy a Vaši milionáři složili na Ivu a Františka? Tito dva teď nepotřebují dělat body a snít, potřebují urychleně doplatit poměrně dost peněz, aby dohnali splátkový kalendář určený insolvenčním soudem…

    1. Je to už pár let, ale ten pár, o kterém jsem mluvil, se konečně dostal z oddlužení. Splatili povinnou část svých dluhů a teď jsou svobodní. Dokázali to hlavně díky soudu, který je vyvedl z Amwaye s tím, že asi těžko mohou splácet své dluhy byznysem, který je několik let ve ztrátě. Tak se vrhli na skutečné podnikání a práci a 20. května tohoto roku soud jejich oddlužení uzavřel jako splněné.

     Tohle je ten pravý Amway happy end… 🙂 Držím jim palce do dalšího života a hlavně už nestrkat hlavu do žádných nesmyslných byznysů….

     1. Tak to mají kliku, že jim ta insolvence prošla. Znám vola co si nasekal během „podnikání“ s Amway dluhy a ta insolvence mu neprošla. Tak bude muset zaplatit všechno a ne jen těch 30%. Teď má asi hlad jak herec. Nesměji se mu, on na to prostě těm ptákům skočil jak to bude všechno super. Uvěřil kecům s tou limuzínou.

       1. No možná mu insovlenční soud sdělil, že ty dluhy má kvůli Amway, takže je to jeho blbost a musí to zaplatit všechno 😀 😀 😀

   2. Pane Rozkydal, proč je italská mafie Cosa Nostra jedna z nejobávanějších mafií na světě? Proč úspěšně rekrutují mladé lidi?? Protože někde je chyba.. Ty Vaše demagogie..

   3. Jinak já jsem na tom zkurveným semináři byl, kde jste mlel ty svoje sračky o diamantech. Už jste diamant, nebo pořád prodáváte sračky o dimantech? Pardon, sny… iluze.

   4. Děkuji Dave za komentář. Tady můžeme vidět, jak Pepa Rozkydalu, odborník z Amway, neví, kolik ta jejich firma má roční obrat… a pro ostatní: TAKOVYCH ODBORNIKU JE TAM MNOHO. Maji naučený lži jenom proto, aby vás přesvědčili a vy jim pak rvali peníze na ty jejich zpíčený sny…

 4. V Británii je mnohem víc lidí a mnohem bvětší příjmy (takže vyšší kupní síla pro AM). Přesto to tam také dopadlo tragicky. Ono když to do nějaké Země přijde, tak to zejména v počátku roste, pak roste pomaleji a po určité době pomalu klesá (v ČR již pomalu klesá s přihlédnutím na inflaci). Není jedno kdy začnete.

  Nějak nechápu to rozdělení + překlad. Podle výše příjmu Retail Consultant = privilegovaný zákazník bez registrace (jak teda počítali příjem? ) 2. Velkoobchodní odběratel (s registrací, může mít i někoho pod sebou). 3. přímý distributor, už je na 21% a víc. To by odpovídalo. S 21% je výdělek okolo 40-60+ k kč, což není v některých zemích ani průměrná mzda, pravda je to pasiní příjem. Podle plánu přímý distrributor s 21% má pod sebou 100 ambotů, každý odbr za 100 bodů (4-5 kkč), celkem obrat 400-500 kkč. Jenže ve skutečnosti v ČR je více než tisíc ambotů na jednoho s 21%. Pokud je označený 3 skupin správně, v Británii by to bylo 162,2 na jednoho s 21% Pokud má registraci všech 30451, je to 375,5 registrovaných na jednoho s 21%. V ČR je prý okolo 20 000 registrvaných.

  Průměrná „výplata“ je jedna věc (na ČR může být i vysoká), ale pokud se to přepočte na hodinovou mzdu zvláště v GB, je to tragédie. A mo započtení nákladů (Semináře, CD, knihy, plány v hotelu, a pod.) tak je průměrný výdělek záporný. A Ani onen 21% na tom nebude tak dobře. Ale na seminářích se pořád chlubí bohactvím – že by z prodeje školicích pomůcek a provize ze seminářů?

 5. Taková menší pasáž z knihy Merchants Of Deception
  Na tom něco asi bude :.)

  1 Amway top leaders make fortune, NOT from Amway distributorship but by selling training material (Seminars, video, audio and books etc)

  While few top Amway IBOs (At Diamond level and above) appear to be super rich, everyone thinks they made money because of core Amway activities (buying and using products), but Eric has discovered that their IT returns prove that wrong. Just 5% of their income came from Amway and over 95% came from “tools business”, a collective name for motivational stuff they sell to down liners (Conducting seminars and charging people for it, selling audio and video contents with motivational stuff that will guide down liners towards success, books etc) Low level IBOs who buy these stuff think that the diamonds are sharing their success as to how to become millionaire line them, while diamonds pocket millions because of simple reason that others are buying their motivational stuffs. Hardly 1-2% of members in total network reach Diamond and above levels and mint money this way and rest of the distributors (IBOs) will never be able to achieve that (because they can’t create and sell such motivational stuff)

  If you doubt the above, ask for income tax returns of these millionaires.

 6. HonzaZ: Mě připadá, že v UK jsou vůbec lidé poněkud chytřejší. Amway tam málem skončil. Před pár lety tam byl soud a v té žalobě bylo hodně pikantérií. Např. tam stálo, že z 33 000 členů jich jen 90 vydělalo tolik, aby pokryli své náklady… 😆

  Taky to číslo distributorů není o moc vyšší, než v ČR, přestože je to daleko větší země. Zkrátka Britové už z některých nesmyslů vyrostli.

  Teď má Amway největší šanci v Asii. Lidé zde bohatnou a zároveň jsou hodně naivní, takže tam to firmě Amway asi pár let pofrčí. Zároveň třeba v Číně, aby byli s komunisty zadobře a nehrozily soudy, je firma Amway zve na stáže do USA.

 7. Pepe: tak nakonec asi všechny tři zmiňované úrovně mají registraci. První úsoveň – jsou registrovaní a nikoho pod sebou. Druhá úroveň reistrovaní a někoho pod senou mají. 3. Úroveň jsou již 21% a více. V Británii jsou opravdu s legislativou nastavenou tak, aby více bránila lidi (ostatně ve většině Evropy), ale v ČR jsou zákony pro zločince (Amway, Exekutoři, zloději kovu …), tak se s tím moc nedělá. Ty náklady na podnikání v Británii budou vyšší, Amboti utrácí hodně za služby, také hodně za telefon. Zejména dřív v ČR bylo neomezené volání za 8000, ne jako dnes, v Amway pořad někam voláš a to operáoři vítají. I v Indii, kde je hodně lidí, a rozvíjí se jdou soudy proti Amway – tam také mají větší rozum až na pár středověkých zákonů. Nápodobě v Rusku (I když rudej mor je fuj) takové sekty a pyramidoé hry moc neuspějou.

  Jen 90 z 33 0000 (tedy cca 0,3%) tedy v Amway má v GB kladný výdělek (aspoň se zaplatí náklady, vyžít z toho může ještě míň). Opravdu nejlepší podnikání na světě. Ořád na plánech tvrdí, že čím víc děláš, tím máš vyšší zisk. To vůbec není tak, záleží dost na štěstí (a taky na tom jak moc Amwayuješ, to jo). Jenže naopak režijní náklady rostou s intenzitou „Amwayování“. Počítal jsem to, a vyšlo mi, že výdaje jsou 2000-5000 podle toho, jak moc v Amway děláš. Tedy aby se vyrovnal příjem s výdaji (tedy skutečný výdělek 0), je třeba dostáhnout 9-12(15)% podle postavení skupiny. Není počáítána marže z prodeje výroobků, to ale taky moc není. No a než se na těch 9-15% dostneš, za pár měsíců výdaje 50-100 kKč, nebo i mnohem víc když ti to nepujde. Nikoliv tedy, že na začátku stačí investice 5-10 kKč. No a Amboti se koukají po studentech, kteří moc nemají, a je jim to jedno (seminář má přednost snad i před jídlem). Můj výpočet byl pochopitelně vyššími Amwayáky uznán jako nesmysl. Také jem to chvilku dělal, naštěstí mě to rychle přešlo, když jsem to prokoukl. Zráta „jen“ 4000 (Jistý Američan za 6 let do toho narval cca 4 000 000, ještě že procitl u soudu). Také na semináři a zchozce samý ukazování boháčů Amway – „Diamonds Life Style“. Inu také jsem spočítal provizi z Amwaye a značně (řádově) se to lišilo. Vysvětlení nahoře amglicky (i česky).

  Číňané, Větnamci, Japonci, Korejci – ty zajímá jen hr, hr ekonomika, marketing, být co nelepší a člověk jako takový tam nemá cenu (a vidim to i u Asiatů v ČR). Proto je tam ekonomika tak volná, a Amway velmi rychle propadají. S velkým počtem lidí a rostoucím HDP tam Amway tedy opravdu raketově roste a dlouho se udrží, je to naprosto dominující Odbytiště Amway. Komunisti a podnikání, to moc dohoromady nejde. Tam Amway musí komouše podplácet (kam zmizel etický kodex?). Ale víme že Amway byznis má zničující účinky a USA vede tak trochu boj s východem. Třeba i Amway je jejich taktika.

 8. Tedy měsíční výdaje 2000-5000, to je tak u běžných Ambotů, ktečí moc vysoko zase nevystoupají. Proto výdaje vyšší než příjem mají i několik let. U těch nejaktivnějších v pohodě 10-15 kKč, stejně ale jen málokomu se výdaje vrátí. Návratnost investic je velmi nejistá (nebo spíš dost nepravděpodobná). Další lží je, že Amway byznis je bez rizika.

  Pokud se to přepočítá na hodinovou mzdu (výdělek vs. strávený čas), v naprosté většině dopadne uklízečka lépe.

  Kdepak je ACZ (alias Lubo Pářa, Ofason a kdoví kolik dalších nicků) ? Že by ho už naše komentáře odrovnali. Je nás víc a tak by nestíhal odepisovat.

 9. Ahoj, dva roky dělám MLM s firmou Amway. Výdaje skoro nic, protože veškeré materiály jsou ve formě mp3 na netu. Ukazoval jsem kamarádům plán, vstoupili dva a mám několik zákazníků, kteří nechtěli vstupovat, pouze nakupují. Z části zisku jsem si zakoupil několik knih, které mě stály cca 2 tisícky (antikváry, netbazary). Takže jsem v plusu. S produkty žádný negativní problém nemám. Nádobí myjeme v Dish Drops-u, pereme v SA8, jako luxus ze zisku jsem si zakoupil sprchový gel a holící potřeby (vyzkoušejte, stojí to za to). Na semináři jsem ještě nebyl. Takže nechápu, jak se může někdo dostat do dluhů kvůli Amway.

   1. Prosím o konkrétní postup, jak k tomu dojde. Jinak tomu nebudu věřit. Nepotřebuji si kupovat super auto na leasing, ani brát půjčky na drahé zbytečnosti, abych udělal na někoho dojem. Budu čekat na konkrétní odpověď.

     1. To: Péťa.
      Takže jedna dotyčná investovala 200€. Přišla o ně a nic za to nedostala. Pak se měla obrátit na firmu Amway, že zaplatila 200€, za které nemá nic, žádné zboží. Firma dává garanci půl roku na vrácení peněz za podnikání a tři měsíce na vrácené zboží. Předpokládám, že smlouvu uzavřela s podvodníkem a nikoliv s firmou Amway. Doporučuji podat trestní oznámení.
      Jinak jsem tam stále neobjevil jak konkrétně mohu přijít o peníze pokud budu spolupracovat s firmou Amway..

      1. Honza zcela jasně napsal, jak se lze dostat do dluhů díky tomuto „podnikání“, zmanipulovaný člověk má bohužel autocenzuru kritického myšlení, tak to na první pohled nevidí. Dovolím si to napsat znovu a něco doplnit. Třeba to Ondra uvidí (i když o tom pochybuji). Pokud se rozhodnete budovat tento byznys u největší skupiny v ČR, zaplatíte buď 5000 nebo 10 000 za licenci a výrobky. Budete přesvědčováni, abyste jezdili na semináře, to vás bude stát 300-1700 Kč + doprava + jídlo a pití (je to na min. půl dne). Budete si kupovat CD a knihy. Na schůzkách si budete kupovat občerstvení a ona dnes voda stojí 40Kč, když to myslíte vážně a budete dělat schůzek hodně v jednom dni, tak vás účet v kavárnách může dosti překvapit. Velmi brzy se vám bude vtloukat do hlavy, ať děláte 100 bodů. Jelikož většina lidí nejsou dobří prodejci, tak tato většina nebude schopna výroky prodat. 100b=cca 5000 Kč, budou si je tedy kupovat pro sebe. A i když to nebude 100b, tak se budou alespoň snažit nemít nulu, takže si něco koupí už jen třeba proto, aby začali přetvářet svoji domácnost na „amway domácnost“ a to nejlépe co nejrychleji. Staré výrobky jiných značek vyhodí a nakoupí Amway. Jelikož velké procento lidí, kteří vstupují do tohoto byznysu jsou na ekonomickém dně (studenti, lidé s nízkými příjmy), tak tyto náklady jim mohou způsobit značný zásah do rozpočtu, pak nebudou mít třeba na nájem a půjčí si, budou si myslet, že to splatí snadno, příští měsíc totiž podle jejich up-line určitě udělají alespoň 12% a budou mít nějaké prašule na splátku půjčky a ejhle, ono se to třeba nepovede…….Že mohou výrobky vrátit? No jo, ale to by přišli přece o body…… To je jeden způsob, mohu napsat příště další…

       1. Rozumím. Souhlasím, pokud je někdo manipulován, aby neustále nakupoval zboží, o které nemá zájem, pak zbytečně vyhazuje peníze. Ještě když musí chodit na akce, na které nechce chodit, pak jsou větší výdaje. Myslím, že když někdo nemá zájem o zboží z Amway, pak je lepší nevstupovat, nebo vystoupit. Jsem v Amway 2 roky, vstup byl 739,- Kč. Ještě jsem si koupil katalogy a jeden produkt na umývání nádobí (takže kolem tisícovky).
        Některé výrobky vychází levněji, než z běžné prodejny. Ty si objednávám jednou za čas.
        Souhlasím i s tím, že některé výrobky jsou drahé, např. sprchový gel, nebo řadu na holení, tady jsem ale spokojen s kvalitou.
        Zatím mě nikdo nenutil řešit bodové hodnoty, ani plány nemusím ukazovat, ani na semináře nemusím chodit.
        Je možné, že jsem měl štěstí a jiné skupiny jsou drasticky manipulovány. Pak chápu, že se někdo zadluží. Pokud zůstane naše skupina v takovéto formě bez manipulace, pak jsem spokojen a budu obnovovat členství (bude to stát 690,- Kč/rok) .

 10. Na druhou stranu nesouhlasím s tvrzením, že se nedá zbohatnou v Amway, zbohatnout se dá snad v každém MLM, zbohatnout se dá i pyramidové hře, v jakémkoli podnikání a dokonce i v zaměstnání 🙂

  1. Plně souhlasím s Vámi ohledně zbohatnutí. Pokud se dostanete na vrchol, je jedno, jedná-li se o pyramidovou hru, majetkovou trestní činnost (u obou hrozí trestní stíhání a může těžit svědomí), můžete zvrhnout vládu a dostat se do diktatorní pozice ve státu, nebo legální MLM, nebo zaměstnání. Vždy je nutné dostat se na určitý vrchol (ředitel má obvykle větší příjem než uklízečka).
   P.S. Ještě funguje výhra v loterii, bohatý dědic, nebo sňatek.

 11. Chtěla bych upozornit na skrytou manipulaci Amwayáků. Bydlím v bytovém domě, s několika sousedy a jeden z nich (mj. předseda SVJ) je aktivní „Amwayák“. Několik let jsme nic netušili ovšem jen do chvíle, kdy si s námi sjednali schůzku u nás doma:-). Když nám položili otázku, zda nás baví chodit do práce a zda chceme mít hodně peněz, bylo nám to jasné. Vše jsme odmítli a slušně je poslali kamsi. Pracovat chci, práce mě baví a kupovat si chci věci tam, kde se mi chce. Jejich děti kamarádili s našimi a i přes tuto epizodu jsme u nich párkrát byli na návštěvě. V obýváku business plán jasně ukazoval na to, že jsou stále aktivní, i když o „byznysu a mercedesech“ už nepadlo ani slovo. Vzhledem k tomu, že jsme přáteli na fcb, zjistila jsem, že jsou v Amway skupině velmi aktivní a stýkají se s těmi nejvyššími, takže jsem začala trochu pátrat a přemýšlet, jak mohou stoupat výš. Vím, že pro udržení v čele je potřeba generovat zisk a vzpomněla jsem si, že před několika lety nám předseda přinesl výhodnou nabídku na změnu dodavatele na plyn. Dle podkladů to skutečně výhodnější než dosavadní smlouva bylo, takže se vedení SVJ rozhodlo smlouvu převést na poskytovatale Global Energy. No a pointa? Skupina Global Energy patří pod Amway skupinu, vůbec jsem netušila, že jsou takto činní. Myslela jsem, že prodávají jen ty svoje výrobky na nádobí, ale je v tom zainteresováno spousta drobných firem-. Takže shrnuto, celé naše SVJ, aniž by o tom někdo věděl přispívá na diamantovou cestu jednoho amwayáka. Soused je fajn, hodný člověk, ale mozek má on nich vymytý slušně.
  http://ce.mcdev.cz/zkusenosti-uzivatelu/elektrina-1/questionid_164/zkusenost-s-global-energy.aspx

  1. Možná se budou Amwayáci divit, ale pokud máte elektřinu levnější, než předtím, tak nelze nic namítat. On za to zas nemá až tolik bodů, víc by měl, kdyby Vám prodal Amway hrnce za 45 000,-, při té ceně je tam prostoru pro jeho marži požehnaně. Otázka ale je, jestli byste se přihlášením do aukce elektřiny přes E-centre nebo D-test neušetřili ještě podstatně více? Mě klesly přes E-centre aukci ceny asi na nějakých 55-60% původní ceny. Prostě každý překupník Vás vždycky něco stojí… Tak to zkrátka je.

 12. Viděl jsem na jiných stránkách článek, kde jsou vidět průměrné měsíční příjmy na vyšších pozicích. Ten článek je ale několik let starý a ty příjmy, když je to na IČO, tak jako nic moc. Znám barmany, co před koronavirem brali měsíčně víc, než některé ty platiny. Tak se chci zeptat, rostou jim nějak ty platy o nějaká procenta za rok, nebo je to pořád stejné? Kdyby tam přidávali každý rok třeba 5%, jak bylo běžné až donedávna u většiny zaměstnavatelů, tak bych o tom uvažoval. Kamarád o tom nedávno velice pěkně povídal. Říkal, že Platina už je dost vysoká pozice na které je potřeba už mít dost lidí a hodně pracovat. Proto mě překvapilo, že berou docela málo podle té tabulky. Jsou někde nějaká novější čísla dostupná na internetu? Ideálně za Českou republiku? Kamarád říkal, že hodně z nich jsou milionáři, ale podle té tabulky to tak nevypadá a nechci mít spoustu práce za málo peněz, ideálně kdyby to bylo naopak. Předem děkuji, jestli někdo nějaké údaje má k dispozici.

 13. Máte nekdo nejakou reálnou zkusenost s výdělky v Amway?
  Znate nekoho konkretniho kdo na tom opravdu vydelal?

  Protoze mi prijde ze se mluvi jen o pánovi Hasasmanovi a jinak to je strasne neurčité. Ted jsem se tu i docet ze admin stránek Amway-fakta musi chodit do prace a to dela Amway asi dvacet let a pise tsm ze mu to vydelava spoustu penez.

  1. Chtěl bych znát kolik je u nás 100 procentních Amwayáků . Tj. Lidí které živí 100 procentně Amway. Konkrétně: již nemají zaměstnání, nemají žádný jiný aktivity, žádný jiný zdroj příjmů. Žádný profit z pomůckového byznysu. Pouze dle procent podle bodové tabulky. Zkrátka tak jak je prezentováno na marketingovým plánu.

   1. Myslím, že nikdo takový neexistuje. Zhruba od platiny výš se podílejí na pomůckovém byznysu. Takže těm tleskajícím tupounům prodají kiyosakiho pro dospělé, děti, důchodce, psy a kočičky a pak ještě tak 3 lístky ročně na velké semináře a další lístky na malé semináře. Když podle jejich tabulek bere platina 2000 EUR hrubého měsíčně, a to ještě jak kdy, podle prodejů, vždyť to je v dnešní době žebračenka. I takový tesař nebo jiné manuální profese na IČO berou víc. Navíc si ty příjmy dost hlídají. Když jeden zarytý ezoterik a fanoušek MLM z Ostravska byl na 3% a založil vlastní vzdělávací MLM systém, čímž začal konkurovat uplinům, letěl z Amway jako namydlený blesk. Nenechají si na prachy z pomůckového byznysu šahat kdejakou nulou…

    1. KONKRÉTNÍ zkušenost mám. Jsem totiž bývalý Amwayák. Takže vím co se prezentuje na marketingovým plánu a co se prezentuje na seminářích. Je sen každého dosáhnout pasivního příjmu. Co se týče vysmívání klasické práci známe přece oba dobře. Alespoň si myslím. Takže bych chtěl znát kolik lidí dosáhlo toho, že se stali 100 procentními Amwayáky. A vůbec bych to nepovažoval za tajemství kvůli konkurenci a negativům. Ba naopak. Dle mého názoru by 100 procentní Amwayáci měli být příkladem pro své Downliny, aby prokázali, že to funguje a že se nelže. Takže kolik je u nás cca 100 procentních Amwayáků??? Děkuji

     1. Taky by me strasne zajimalo kolik amwajaku v Ceske Republice ma mesicni prijem minimalne 1000 eur???Ale takove informace cesti amwajacti vudci typu Hasmanna ani firma amway nikdy nezverejni,protoze by se ukazala hnusna pravda tohoto byznysu!!!Myslim,ze by se po zverejneni techto cisel by spousta fanatickych amwajaku konecne pochopilo jak se veci maji a vykaslali se na amway a nasli by si potom normalni praci a to by potom pro amway bylo to hodne spatne,protoze prodejni marketingovy a obratovy amwajacky plan je zalozen na amwajackych fanaticich kteri si musi povinne kupovat kazdy mesic amwajacke vyrobky…….. Dokumenty ktere ukazuji presne informace kolik amwajaci vydelavaji jsou nejtajnejsi a nejstrezenejsi dokumenty ktere jsou peclive uzamceny v bezpecnostnich trezorech v hlavnim sidle amway v Michiganu a jsou peclive hlidany ozbrojenou ochrankou……….

      1. Ono už to pro Amway u nás hodně špatné je. Před 12-13 lety měli větší obraty, než dnes. V Americe, protože tam MLM fungují déle a je dobře známo, že je to podvod vedle podvodu, mají zákonnou povinnost dělat veřejné přehledy příjmů každý rok. A každý nováček musí tato čísla vidět před tím, než podepíše smlouvu. Ta čísla jsou tragická, někdo spočítal, že průměrný MLMák dělá za 60 centů za hodinu. Přitom minimální mzda v Americe je asi 13 dolarů za hodinu. Bylo by dobré, kdybychom se inspirovali v Americe a zavedli to samé u nás. Když do toho někdo vlítne i když uvidí, že průměrný Amwayák bere třeba 500,- měsíčně, tak pak už se s tím nedá nic dělat a je to jeho blbost. Taky v byznyse, myslím ve skutečném byznyse, když chcete být partner někoho, tak si navzájem zcela běžně ukazujete, jak vám ty firmy šlapou, a pokud se Amwayáci považují za podnikatele, měli by dělat to samé. Podnikatel, který by s někým začal spolupracovat a zavázal se k tomu i smluvně, a neprověřil si pořádně protistranu a dal jen na to, že pán přijel v pěkném autě a saku a pěkně povídá, by byl naprostý idiot.

     2. Ptáš se na lidi, které živí jen Amway? To jsou pravděpodobně jen zaměstnanci Amway ČR s.r.o. 😀 😀 😀

     3. Vláďo, viděl jsem, jak se na tvůj přímý dotaz admin Amway-fakta vykrucoval jako úhoř. Když odvedeš práci, překonáš i Dextera Yagera. Škoda, že když je to takhle jednoduché, asi je český Amway plný lenochů, kteří nechtějí makat. Přitom třeba Šedek z LR ve videích běžně mluví o odměnách svých i svých spolupracovníků.

      Na Amway-fakta je teď opravdu horko. 🙂 To musí být zdrcující, když jsi zaslepený věřící, vytvoříš stránky a chceš kázat svou pravdu o Amway a jak je to super a přitom se ti na stránkách schází vynadat ti půlka republiky, co je to Amway za svinstvo.

      Mají, co chtěli… 🙂

    2. Amway jako taková jím to do určité míry potichu a se skřípěním zubů toleruje, protože jinak by jejich Vůdcové neprežili.

    3. Jiří ber v úvahu i to, že než se člověk v dnešní době „dostane“ na platinu, tak to může trvat 4-10 let a po tu dobu de facto pracuje ZADARMO a nebo spíš Amway tvrdě dotuje.

     Tesař nebo jiné manuální profese vydělávají ihned a jejich práce je ještě k tomu žádaná. Amway distributor musí své služby de facto ostatním nutit. Pokud někdo volá tesaři tak po něm chce zpravidla vazbu na dům a když zákazník řekne, že cenová nabídka na vazbu je drahá, tak jej tesař zpravidla slušně pošle do prdele, protože má v dnešní době práce dost.

     PODNIKÁNÍ V AMWAY:
     Budeš dělat zadarmo nebo Budeš za podnikání platit dokud se nedohrabeš na úroveň, která tě uživí. Tj: Po večerech ukazovat plány, přemlouvat lidi, prodávat výrobky, které nikdo nechce, o sobotách budeš muset na semináře a budeš kupovat ty materiály a další kraviny. A ještě ke všemu budeš dělat na ičo pro nějaký s.r.o. (Amway)
     Pravděpodobnost že se na platinu dostaneš: 0,01%

     PODNIKÁNÍ V TESAŘINĚ ČI JINÉ MANUAL. PROFESI:
     Budeš vydělávat HNED po škole, zákazníků budeš mít dost. Víkendy budeš mít volné, pokud nebudeš mít narváno (vazeb) po celý rok. Když nebudeš hlupák, tak si barák postavíš sám a s meloucháři, které znáš ze staveb.

     1. PODNIKÁNÍ V AMWAY:
      Budeš dělat zadarmo nebo Budeš za podnikání platit dokud se nedohrabeš na úroveň, která tě uživí. Tj: Po večerech ukazovat plány, přemlouvat lidi, prodávat výrobky, které nikdo nechce, o sobotách budeš muset na semináře a budeš kupovat ty materiály a další kraviny. A ještě ke všemu budeš dělat na ičo pro nějaký s.r.o. (Amway)
      Pravděpodobnost že se na platinu dostaneš: 0,01% Hezky jsi to napsal Jane,ale to jsou pouze pripady kdy se amwajakum dari a maji stesti.V horsich pripadech fanaticti amwajaci ztrati sve pratele a kamarady,maji rozbite rodiny,rozvody atd…spousta s nich maji s toho amwajackeho podnikani akorat dluhy a potom jsou snadnou koristi pro exekutory.A v tech nejhorsich pripadech to konci sebevrazdami amwajaku kteri uverili tem nadhernym amwajackym recickam o zbohatnuti!!!

 14. Taky popisuji vlastni skusenost,ale na rozdil od vas jsem neutekl,ale byl jsem ze skupiny vyhozen,protoze jsem zacal davat nasim amwajackym bossum neprijemne otazky coz je v amway smrtelny hrich samostatne mysleni.Po nekolika tydnech me volali,ze se muzu vratit zpet do skupiny,ale pod podminkou,ze budu drzet hubu a krok.Ja jsem jim odpovedel,ze se vratim do amway az si pred muj dum prijede muj osobni sponsor v te bile limuzine kterou nam vsem slibovali nasi amwajacti bosove.Takze uz cekam dvacet let nez si muj osobni sponsor pro me prijede v limuzine a zatim nic.A ja stale cekam,cekam,cekam,cekam,a cekam………

 15. Ten chlapik co me vyhodil nebo spis me rekl,ze uz nemam chodit do skupiny,protoze jsem zoufalec,stroskotanec a ztraceny pripad se jmenoval Hascak Roman nebo Robert nejsem si jisty prvnim jmenem,byl to slovak z Trencina.On vzdycky dojizdel ze Slovenska do nasi skupiny do Zlina,ale to uz je strasne davno,to byl rok 1998 nebo 99.Ale on uz davno amway nedela,co vim byl pred deseti lety vysetrovany Popradskou policii za to,ze prodaval slovenskym duchodcum na predvadeckach nejake predrazene hrnce a nadobi a kdyz duchodci chteli vratit zbozi zpet tak nevracel penize za to zbozi a kde je mu dneska konec to fakt nevim….

  1. Jednou šmejd, vždycky šmejd… 🙂

   Vlastně mu ale můžeš být vděčný, možná ti ušetřil dost peněz, než bys z toho stejně nakonec vylezl sám.

   Hodně mě baví, jak se u nás a na Slovensku snaží někteří Amwayáci šířít, že za všechny negativní komentáře mohou 3 kritici.

   https://borik.blog.sme.sk/diskusie/765816/1/Dokazete-odolat-nastraham-multilevelmarketingu.html

   V tom odkazu je jasně patrné, že kdekoliv se na internetu objeví slovo Amway, vždy si spousta lidí vybaví ty bizarní schůzky a zároveň nějakého bývalého kamaráda, který je tam pozval a dnes okrádá někde jinde, nebo někde maká na černo, aby mu exekutor nemohl šáhnout na výplatu.

   Na těch starých diskuzích je také super, že se tehdy ještě Amwayáci nestyděli podepsat se. Schválně, kdo ví, kdo píše stránky Amway-fakta?

   Prý otevřeně, pravdivě a od zdroje… A jeden ani neví, kdo jsou ty zdroje.

   Já kdybych měl super podnikání, na které bych byl hrdý, tak by mé jméno bylo všude vidět…

   1. Ta diskuze je hustá. A fakt, na těch Amway stránkách není ani jediné jméno vůbec nikde. Oni se za ten svůj byznys fakt asi musí hodně stydět.

   2. Presne tak,jednou smejd,vdycky smejd,nebo jeste lepe SMEJD od narozeni.Je zajimave,ze takove psychoasocialy nebo psychopaty pritahuji ruzne multilevelove firmy typu avonu,amway,nebo herbalife kde muzou uplatnit to svoje patologicke lhani a podvadeni!Oni jsou schopni kvuli profitu schopni prodat i vlastni matku,proste musi vydelat penize za kazdou cenu.Je me na bliti z takovych dusevne narusenych KREATUR!!!

    1. Lež má krátké nohy a takový lidé dřív nebo později skončí.
     Proč si myslíte že v Amway je taková fluktulace?

    2. Multilevel přitahuje minimálně lidi kteří z nějakého důvodu nemají nemají kamarády, protože Amwayáci na ně rozjedou lovebombing a oni mají pocit, že získali přátele a kupují si předražené kraviny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *