Kde dělají soudruzi z Amway chybu?

Na stránkách Amway fakta, které má registrované jistý Miroslav Jeřábek, se objevila polemika nad jedním z komentářů na této stránce. Mirkovi tedy samozřejmě rádi odpovíme.
Jako obvykle jsou zpochybňována použitá data. A jako obvykle jsou to data přímo od Amway. Také Vám připadá podivné, že zástupci Amway zpochybňují čísla vlastní firmy? Tak to asi neznáte Amway…
V roce 2014 dosáhl Amway v ČR obratu 326 mil. Kč. To by samozřejmě bylo fajn, nebýt toho, že v roce 2006 dosáhl Amway v ČR obratu 327,5 mil. Kč a v té době byl odhad obratu pro rok 2008 454 mil. Kč. Tedy pokud by Amway byznys v ČR stále rostl dle těchto odhadů, měl by dnes být obrat podstatně vyšší, než půl miliardy Kč ročně. Bohužel růst zůstal jen přáním.
Zdroj: http://www.amwaywiki.com/Czech_republic

Dále je jako argument použit graf ročních obratů Amway v Thajsku. Bohužel autor zapomněl, jak je ostatně jeho dobrým zvykem, na kontext. Thajsko není ČR a ČR není Thajsko. V grafu vidíme pokles obratu kolem roku 2000. Ten autor popisuje tím, že thajští distributoři touto dobou pochopili, že musí hodně pracovat, aby dosáhli úspěchu a někteří to vzdali. To je samozřejmě zcela zcestné. Thajsko v té době postihla rozsáhlá finanční krize a pokles HDP a první, co si každý v takové době odpustí, jsou drahé produkty Amway. Distributoři se mohou snažit jak chtějí, ale pokud si někdo má vybrat mezi jídlem a drahým saponátem, co si asi vybere?
Pomineme-li však turbulentní období této krize, thajská ekonomika roste poměrně rychle a podstatně rychleji, než ta česká, proto také Amway v Thajsku, na rozdíl od ČR, může růst.
Zdroj: http://www.thaiwebsites.com/thailand-GDP.asp

Správný Amwayák také nikdy nezapomene zmínit, jak rostou celosvětové tržby firmy Amway. Ano, Amway dosáhl v roce 2013 rekordního obratu 11,8 miliardy dolarů. Bohužel se na tomto růstu ale nepodílel nikdo z českého Amwaye. Tento růst je totiž způsoben expanzí firmy v Asii, kde se ohromné masy lidí stávají středními vrstvami a jsou schopny konzumovat dříve nedostupné zboží, přičemž hlavním tahounem tohoto růstu je Čína, kde je však klasické MLM ilegální, takže zde Amway částečně pozměnil svůj byznys model a komunistickým regulátorům nadbíhá, kde může, aby byl klid na práci. Mimo jiné také platí čínským komunistickým kádrům studijní pobyty v USA.
Zdroj: http://www.bloomberg.com/news/2013-09-24/amway-embraces-china-using-harvard-guanxi.html

Admin stránky Amway fakta také zpochybňuje tristní výkazy příjmů Amway distributorů z USA a Velké Británie. Namítá, že aritmetický průměr příjmů jednotlivých kategorií distributorů v těchto zemích je jen málo vypovídající, nicméně sám často používá průměry, které jsou počítány pro všechny východoevropské trhy společně. Je tedy více vypovídající statistika příjmů z 1 země, nebo z 10 zemí?
Dokud se na internetu budou objevovat polopravdy a lži od zástupců firmy Amway, do té doby budeme na těchto stránkách odhalovat slabiny jejich tzv. „argumentů“.

7 komentářů u “Kde dělají soudruzi z Amway chybu?

 1. V Amway se používá manipulační systém, kterému říkají vzdělávací. Pokud tomu podlehnete, tak se budete řídit všemu naučenému. Budete si myslet, jak činíte pro sebe dobro, ale opak je pravdou. Budete se cítit jako podnikatel, ale přitom žádný nejste. V Amway to mají perfektně promyšlené. Nepodlehněte té sektě jako já! Utopil jsem v tom velké peníze a dostal jsem rozum až poté, co přišel exekutor a zabavil nám skoro všechen majetek.

 2. Dobrý dovolím si napsat celou větu v roce 2008 byl uveden obrat dohromady a rok 2014 je bez partnerských obchodů.Takže prosím o celé informace.Děkuji
  PS:V současné době dělají Partnerské obchody přes 200 + jen Amway obrat ze svých výrobků přes 300milionů.Dohromady něco přes 520 milionů korun opakuji partnerské obchody + amway výrobky.Dekuji

 3. Fuha ,tak ten co ma registrovane podnikanie v amway a dostane to az na uroven exekutora tak takehoto cloveka by som do biznisu ani nevolal , lebo tam uz musi byt vadny software v hlave. Suhlasim s tym ,ze manipulacia v amway je zrejma ,ale tak isto opodstatnena ,ved ak vam doterajsi sposob zivota nepriniesol co chchcete ,tak chyba a tak isto zmena sa musi diat vo vas . To by ma zaujimalo kto sa neriadi vsetkemu co sa naucil 🙂 to je hadam prirodzene.

 4. Smutné je že tým lidem Lžou takmer ve všem. Systém DexteraYagera který okráda nejchudobnejší distributory na kazetách,knižkach,seminároch ,a všech pomúckach.

  1. Ano. Lžou sobě, svým „kamarádům“. Každému. Pro manipulátory je tohle normální, nevadí jim, že žijí ve lžích, protože je pro ně hlavní zisk atd.

   Oni se dokázali přesvědčit, že i když lžou druhým lidem (vědomě se naučili lhát a nedávat to na sobě poznat), tak že je to pro druhé lidi dobré. Naučili se přemýšlet tak, že pouze pozitivní myšlenky akceptují, ostatní negativní jsou překážkou. Takže jim pak nevadí lhát o tom, jak je tento byznys super apod.

   Navíc tam se pak člověk dostane do toho, že sám sobě začne lhát. Abyste totiž lhali úspěšně druhým lidem, tak prvně musíte lhát sami sobě, jinak to na Vás lidi poznají. Lidi, kterým dělá problém lhát a někdy zalžou, tak se to na nich může poznat (nervozita, vyhýbá se očnímu kontaktu atd.). Osoba, která je perfektním lhářem, tak s tím problém nemá.

 5. Takové stránky mě baví 😀 Nejdříve si něco zjistěte o firmě, jak funguje, co dělá. Potom zkuste zapojit mozek a zjistit, jestli funguje správně daný VPA (tam bývá problém). A pak zjistěte, jaký je rozdíl mezi podnikáním (budování systému) a zaměstnaneckým myšlením. Aneb montovny v ČR nevymývají lidem mozek…???

  A upřímně, člověk, který v Amway utopí finance tak, že přijde exekutor má opravu hodně nízké IQ. Díky zárukám to prostě není možné. Sorry jako.

 6. No vidíte Adame, zrovna jsme narazili na nový žhavý materiál, který se již brzy objeví na stránkách. Manželský pár, dluhy přes 10 milionů, dlouholetí členové Amway a chtěli platit povolené oddlužení z výdělků v Amway. Uváděli, že jim to přinese cca 8000,- měsíčně. Exekutoři tedy prošli jejich daňová přiznání několik let zpět a „výdělky“ z Amway jako zdroj příjmů k oddlužení zamítli, protože podle přiznání jim toto podnikání vždy generovalo jen ztráty.

  Na montovny máme stejný názor, ale zrovna pro tyhle lidi, kteří nezvládají ani oddlužení, by byla stokrát lepší ta montovna, kde dostanou každý měsíc jistou výplatu, než někde blouznit po seminářích s XS v ruce a prodělávat dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *