Amwayácký fanatismus ve videích

Amway videa, amwayácký fanatismus ve videích… Poslouchejte vítěze, přijměte výzvu. Roman Hassmann to myslí vážně!

22 komentářů u “Amwayácký fanatismus ve videích

 1. Ta amwayácká nahrávka (první video) spíš lidi odrazuje 🙂 Je vidět, že Amwayáci jsou úplně mimo.

 2. To, že jsou amwayáci úplně mimo, je pravda. Vše je otázka manipulace. Kamarád, kterej mě do toho ukecává, pořád vykládá o vysokých příjmech (dokonce i milionech). Pořád jenom říká jaké musím mít sny, na mítincích pokřikuje go diamond a chová se jako šílený (jako většina tam). Neříkám, že se na tom nedá vydělat nějaká ta koruna, ale za cenu ztráty většiny známých a přátel. Bacha na manipulaci, vymývání mozků. Amway má hodně společnýho s kultem, sektou!

 3. Téda, nevím odkud ty Videa jsou, ale už mají za sebou nějaký pátek. To jsou hodně starý videa. Nechci se dotknout, ale chtělo by to trošičku aktualizaci. Pač firma se za 6 let dost změnila:-))

  1. Ahoj Admine,
   domnívám se, že semináře jsou hlavně motivační:-)). Od toho přeci jsou!!:-)) I když pro každého je seminář něco jiného:-))

 4. Daniel: To máte pravdu. Tady je to většinou z roku 2009, nicméně Amwayáci na svou obhajobu mnohdy používají videa z tleskacích akcí, která jsou často daleko starší.

  Pokud si myslíte, že se něco změnilo, tak tady je jedno novější video ze Slovenska:

  https://www.youtube.com/watch?v=X9xb3ZVgkwI

  Ta společnost se nezmění. I Šmejdi, přes mnoho nové regulace, si hledají stále nové a nové kličky jak obrat lidi…

 5. Ahoj Pepe,
  nedomnívám se, že všichni lidé v Amway se snaží obrat lidi!!!! Jsem si jist, že mnozí obchodníci přinášejí lidem užitek v podobě služeb a kvalitních produktů. Mají dobrou pověst a pomáhají svému okolí. Nejsou to jen šmejdi.

  1. Daniel: To si taky myslím. Spousta lidí, především méně vzdělaných, si po přečtení Kiyosakiho myslí, že vědí vše potřebné o podnikání, věří tomu, co je jim řečeno a nedokáží si sehnat dostatek informací.

   To samé se děje i ve fin. poradenství. Nejhorší produkty jsou vydávány za ty nejlepší a ideálně mladý a naivní člověk je jako nepopsaný list papíru, na který si zkušený školitel demagog může doslova napsat, co chce.

   Bez urážky, evidentně to také zcela nechápete, protože byste jinak nenapsal, co jste napsal. Zboží se mimo síť registrovaných prodá velmi málo a je to logické. Někoho možná utáhnete na tom, že dish drops je koncentrát, nebo že se zubní pastou můžete po použití ještě pohnojit, ale co je koncentrovaného na obyčejné plastové lahvi na vodu za víc než 400,-, nebo třeba kuchyňské chňapce za 600,-? To je prostě naprosto neprodejné zboží mimo síť věřících. Proto se na Amway-fakta tak vehementně snaží vysvětlovat pravidlo 70% a Hassmann mluví o nakupování. Proč by skutečný přímý prodejce měl řešit nějaké pravidlo o tom, že nemá domů nakupovat zásoby na sklad? On přece prodává a něco takového nemusí vůbec řešit. Jenže Amway není o přímém prodeji, ale o nakupování.

   Myslíte, že zbohatnete tím, že místo jaru za 40,- si koupíte jar za 250,- a dostanete třeba 50,- zpět? 😀

   Amwayák řekne, že vydělal 50,-, přestože objektivně o 160,- přišel…

   V jednom článku tady je popsán případ ztrát Amwayáka, který tomu opravdu věřil a dělal vše pro to, aby uspěl. A na stránkách Amway-fakta ještě tíž den napsali, že to byl nějaký daňový podvodník atd. Takoví charakteři jsou Amwayáci. Dokud jste downline a živíte je, tak Vás zahrnují láskou, ale jakmile se něco stane, tak se k Vám neznají a bez problémů z Vás udělají podvodníka, když se jim to zrovna hodí. S takovými lidmi byste chtěl podnikat?

   Ale pokud tomu věříte, tak to zkuste a uvidíte sám, jak dopadnete…

   Dobrou pověst mají možná mezi svými. Normální lidé je mají ve škatulce s jehovisty, fin. poradci, prodejci elektřiny a dalšími zcela zbytečnými lidmi…

   1. Ahoj Pepe,
    přiznám se, že Kiysoakiho knížky jsou dobré, hlavě ty základní dvě: Bohatý chudý táta a CASHFLOW kvadrant ty jsou napsány v celku srozumitelně:-)). V těch ostatních se začíná trošičku opakovat, ale to je věc názoru:-).

    Domnívám se, že o Amway trošičku vím, ale vždy se rád něco nového dovím:-)). Navíc jsem nepsal nic o prodávání mimo síť, ale pouze o tom, že znám obchodníky z Amway a když už o tom mluvíme tak i dost fin. poradců, kteří jsou špičky ve svém oboru a kteří nejsou jak vy říkáte šmejdi. Jsou to velmi pracovití a inteligentní lidé, kteří se snaží pomáhat ve svém okolí. Tedy snaží se být kvalitou a dávat do svého okolí ze sebe to nejlepší :-))!!!!

    Pokud se jedná o vyčíslení ztrát toho Amwejáka. V případě, že je to ten článek, co jsem zde na stránkách viděl. Tak z mého pohledu je vše OK. Ten člověk se rozhodl Amway věnovat (důvodů může být i více, než jen jachta a v jeho případě to je jisté) a náklady z Amway podnikání použil pro snížení daňového základu.

    Za mě prostě paráda. (škoda, že to nejde tady v CR). Měl ztrátu a snížil si daňový základ. Proč ne, když to systém umožňuje. Byl to drahý koníček, ale jeden případ nic neříká. Tedy jestli měl jeden člověk v Amway ztrátu, tak to má malou vypovídací hodnotu. Vsadím se, že v Amway jsou i lidé, co vydělávají:-)). Takže záleží, koho chci poslouchat:-)). Za mě ten člověk udělal daňovou optimalizaci a to, co se píše na Amway fakta je právě o daňové optimalizaci. Nevšim jsem si, že by z něho udělali podvodníka.

    1. Daniel Vašek: Tak ono nejde ani o to, že se Kiyosaki opakuje, jde spíš o to, že velmi často opakuje nesmysly. Pokud umíte anglicky, podívejte se na dokument o jeho kurzech bohatství… 🙂 Takové kraviny jako opce na nákup nemovitosti, to se jen tak neslyší.

     Netvrdím, že neexistují kvalitní poradci, jen jsem zatím žádného nepotkal. Ale doufejme, že projde nová legislativa, která odfiltruje všechny zlatokopy ala Štork a samozřejmě pokud je někdo opravdu kvalitní, přežije to bez problémů a naopak bude jistě rád, že mu nekonkuruje 19 letý truhlář čerstvě po maturitě.

     Podívejte se znovu do zdrojů ke článku. Najdete tam i text který o tom případu napsal přímo soud. Ten člověk 6 let jezdil na každou tleskací akci Amway, neváhal létat letadlem na schůzky s prospekty a celou dobu si myslel, že je velký podnikatel. Přitom v tom utopil skoro 200 000 dolarů, ale soud probíhal kvůli částce necelých 9000 dolarů? Takže jaký podvodník? Myslíte, že dává smysl „optimalizovat“ tak, že do něčeho narvete 200 000 dolarů, abyste ušetřil necelých 9000? A soudu by ty jeho náklady nevadily, pokud by jeho podnikání vedlo k zisku, ale on 6 let jen kumuloval ztrátu, přestože byl ochoten třeba i nahánět lidi v supermarketu. To by udělal málokterý český Amwayák. Ale pro MLM všeobecně je toto typické. Jakmile je nějaký problém, umyjí si nad Vámi ruce s tím, že jste podvodník a jedou dál…

     Ale jinak máte pravdu, v MLM obecně neustále dokola ukazují jen ty úspěšné a ta masa, která to dotuje jako tento chlapík, vidět není.

     1. Ahoj Pepe,

      no s Kiyosakiem je to tak, že ty jeho nesmysli mu vydělávají. Evidentně umí něco, co většina z nás neumí:-)). Má kvalitní marketing a obsah knížek je poněkud jednodušší. Ale o tom to je, chcete-li oslovit masy musí to pochopit i prodavačka v supermarketu:-)). Jako Ježíš, taky primárně oslovoval davy a ne tehdejší inteligenci. Navíc opce na nemovitosti to zní v celku rozumně. Já se pohyboval ve finančním sektoru a viděl jsem horší věci než je tohle. Třeba opce na počasí:-)). To je pak sranda. Na nemovitosti to je naprosto OK:-)

      1. Daniel Vašek: Ano, opce na nemovitosti existují a třeba developeři se takhle snažili u nás v krizi tlačit své byty. Jaký význam má ale tato informace pro naprosto běžného člověka, který vlastní třeba jeden byt 3+1 a přišel se na drahý kurz o tom jak zbohatnout, ale opravdu netuším… Pokud bychom měli obdivovat kohokoliv, kdo je bohatý bez ohledu na to, jak se k penězům dostal, tak můžeme rovnou zatleskat Standovi Grossovi, ten na zisk 80 000 000,- nepotřeboval ani ten marketing…

       1. Přiznám se, že nemám tušení k čemu běžnému člověku bude informace o opcích:-)). Ale jsem si jist, že koho to zajímá ten to využije. JJ Stada Gross věděl, uměl, měl kontakty vydělal:-)). Co dodat. Hold musíme se smířit s tím, že zůstaneme chudí :-), milí lidé zlatí.

 6. S přednáškami Amway mám mega zkušenosti. V rámci civilní služby jsem mj. dělal zvukaře a osvětlovače na koncertním sále. Každý pátek jsem musel sedět ve zvukařské-osvětlovačské kabině a poslouchat to „vymývání mozků“. Sekta hadr!!!

  Z té doby mi zůstala averze na telefonáty mých známých, které jsem roky neviděl a neslyšel a najednou mi volali, že by se se mnou chtěli strašně vidět a jestli nemám čas tehdy a tehdy v tolik a tolik hodin dojít na určené místo…

  AMWAY NIKDY!!!

 7. @Pavel Král

  jj, taky občas někdo, koho jsem roky neviděl, zavolá a ….
  Ty jejich naučený fráze se dají rychle poznat. Stejně tak když někdo volá mému známému. Nebo zavolá úplně nový člověk „Ny tady rozjíždímě firmu z USA, ten a ten mi dal na vás kontakt jako na schopného člověka ….“ A není to náhodou Amway ? Ne, to nevim co je. Tak WEBSO ? Vy to znáte ?“ Amway a Webso, to je prakticky to samé. Ale jak radí Guru, vždy do poslední chvíle tajit, že jde o Amway, což je m.j. v rozporu z AM etickým kodexem. Jenou za týden zchůzky „Open-meeting“ a jednou za měsíc seminář, no klasika (samozdřejmě naprostá nutnost účastnit se – vždyť to guru distributorské skupiny značně vynáší, víc než samotná Amway, i když je 21% a výš, nápodobně sofistikovaný prodej školicích pomůcek)

 8. Daniel Vašek:

  Semináře jsou hlavně motivační? Ano, ale v tomto případě rozdíl mezi motivací a manipulací nevidím.

  V každém případě R. Hassmann a spol je šmejd všech šmejdů!

  1. Ahoj Admine,

   mezi motivací a manipulací je velmi, velmi tenká linie. A někdy je těžké ji rozlišit. A motivační jsou, pač po seminářích se zvedají prodeje:-)) a nejenom prodeje.-)). Ale každý má seminář na něco jiného. Pro mě to je motivace:-)).

   S výrokem, že R. Hassman je šmejd šmejdu nesouhlasím. Poznal jsem ho osobně a na mě tak nepůsobí. Ale jak se to říká, dva právníci, tři názory:-)).

   1. Pro ostatní:
    Dopadnete jako Daniel, pokud se necháte vymýt jejich brainwashing systémem, kterému oni říkají vzdělávací. Zajímalo by mě, jak tomu říkají Scientologové u nich.

    Mezi motivací a manipulací je velký rozdíl. Motivační semináře nejsou, protože se tam vyskytují znaky, které se používají v ostatních sektách. U Daniela si můžete všimnout, že on vyzdvihuje lidi, co balamutí lidi, bohatnou na jejich hlouposti. Tohle Vás tam naučí. Pro ty lidi je člověk někdo, když má peníze a je jim jedno jak.

    Na jejich seminářích si můžete všimnout, jakou úctu tam má Hassmann apod., jsou tam za božstvo. Jsou tam braní jako ti, co něco dokázali. Lidi jim tam lezou do zadku, fotí se s nimi a v knihách je mají za vzory.

    Upřímně, taky nedokážu pochopit, jak jsem mohl být součástí této sekty. Mladý, nic neuměl, naivní a nečekal bych, že by mi někdo lhal za účelem svého vlastního prospěchu. O manipulátorech a naučeném chování jsem nic nevěděl a vůbec by mě nenapadlo, že někdo, kdo má tak příjemné chování je lhář a demagog, kterému jde maximálně o jeho vlastní zisk.

    Dále se podívejte, jak Daniel argumentuje.

    1. Ono to souvisí s tím, jaké hodnoty tyhle lidi vyznávají. Respektive, nové hodnoty Vám dá „Amway“. Na seminářích se manipuluje s lidmi tak, že pomocí různých příběhů je lidem předkládáno, že splnění snů je to nejvíce, co mohou tady na zemi dosáhnout a že ostatní běžné věci stojí za ….

     Proč myslíte, že si máte psát sny apod.? Rve se to na to, abyste něco dokázali a další věci. Problém je, že většina lidí tyhle věci nechce. Každý nemusí být luxusní auta apod. A lidi, co si je pořizují, tak většinou je to proto, že jim jejich výdělky dovolí tyhle věci mít. Nemám nic proti tomu, když někdo se rozhodne, že tyhle věci bude mít, protože chce mít víc než jeho kamarádi, soupeří s nimi apod. Je to jeho věc. Ale v Amway je to jinak. Tam Vám budou nutit, abyste takhle žili. Psali si cíle a další blbosti. Manipulují s Vámi, že tyhle věci jsou důležité, že pak budete žít vítězný život apod. Popřípadě útočí na Vás přes děti, že svým dětem zajistíte vysněný život, zaplatíte trenéry apod. Pokud začnete hltat jejich literaturu a CDs, tak opravdu změníte priority v životě a pohled na život. Proto se můžete dočíst zkušenosti lidí, kteří píší, jak se jejich známý změnil a je posedlý penězi.

     1. Proč myslíte, že se tam útočí na průměr? Na seminářích jsou příklady, kde uvádějí, jak Hassmann má bezpečné auto a ostatní lidi šunky. Být průměrný je pro ně špatný. Být spokojený s tím souvisí. Takhle se oni dívají na lidi. A člověk, co jim začne věřit, tak lehce změní priority.

      Guruové, co propagují LOA (Law of attraction, zákon přitažlivosti) takhle taky přemýšlejí. Takhle oni žijí. Proto na Setzer můžete najít jejich knihy. Mají je tam, protože podporují to, co Amwayjáci guruové chtějí, aby lidi měli v hlavě. Samozřejmě je to kvůli tomu, aby jim pomohli… Beze srandy, oni si myslí, že pomáhají. Takhle o sobě smýšlí.

 9. Na zpovědnici Amwayáci jsou docela aktivní, že by to skončilo jako wikipedie. Zpovědnice mác snad 20 vláken o Amway z minulých let. Amwayáci pšou jak můžou, bojí se asi odpojení netu v Bohnicích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *