Varování spotřebitelů – šarlatánské diagnostické přístroje

Nedávno otevřel  Jan Tuna ve svém pořadu A Dost! závažné téma šarlatánských diagnostických přístrojů, které Vám po proběhnutí diagnostiky ukáží, že jste plní parazitů (i těch už celosvětově vyhubených) a že Vám dost možná zbývá již jen pár měsíců života. Čehož následně diagnostikující pracovník bez zdravotnického vzdělání využije k tomu, že Vám nabídne celou škálu zázračných preparátů a dalších přístrojů za astronomické ceny. Následně pak, po draze zaplacené léčebné kúře, jste vyšetřeni znovu, abyste zjistili, že parazity a viry, které jste nikdy neměli, opravdu nemáte. Tou dobou již ale budete velmi pravděpodobně o desítky tisíc Kč lehčí.

https://www.stream.cz/adost/10016428-obrovsky-podvod-zazracne-pristroje-pry-zachranuji-zivoty

https://www.stream.cz/adost/10016607-tohle-uz-neni-legrace-podvodnici-kteri-zabijeji

Dostala se k nám čerstvá informace, že jeden samozvaný MLM lídr se chystá podobné přístroje nabízet i u nás, přičemž se zašťiťuje prací jisté paní doktorky ze Slovenska a nevadí mu, že se nejedná o doktorku s titulem MUDr., ale MVDr. Tedy se nejedná o všeobecnou doktorku, ale o veterinářku! Netušíme, proč se tento MLM lídr obrací zrovna na zvěrolékařku, možná si jen o svých downline myslí, že jsou to pěkná prasata. Kdo ví?

Problém falešných diagnostických přístrojů se však zdaleka neomezuje jen na MLM. Po celé ČR jsou diagnostická centra, kde různí zvěrolékaři, inženýři, našli jsme i doktora filozofie, používají přístoje jako Zapper, Diacom, Salvia a podobné. Zajímavé je, že jsme nenašli ani jednoho všeobecného doktora z ČR, který by k něčemu takovému propůjčil svoje jméno. Pokud chodíte se zlomenou rukou k truhláři a rozbor moči Vám dělá ekonom, asi Vás to nepřekvapí, ale předpokládáme, že většina normálních lidí chce své zdraví řešit s všeobecným doktorem a ne s doktorem filozofie.

Ať už v MLM nebo mimo něj, jedná se o klasickou šmejdskou praktiku, kterou již před několika lety zkoušela distributorka firmy Nu Skin v jedné z pražských školek. Tehdy také zázračným přístrojem naměřila, že děti mají nedostatek různých vitamínu, sníženou imunitu apod., a obratem začala nabízet předražené džusy této firmy. Testy později ukázaly, že přístroj měří pouze betakaroten v kůži a není vůbec schopen změřit údaje, dle kterých by MLM ičař mohl vynášet jakékoliv soudy o zdraví dětí. Roman Vaněk také nechal udělat rozbor zázračného džusu, aby zjistil, že obsah vitamínů je relativně malý a že více vitamínů svým dětem dopřejete, pokud jim nastrouháte jablko s mrkví.

Začali jsme tedy po těchto přístrojích pátrat na internetu a i na českých stránkách je toho opravdu hodně k nalezení. Paní, která trpěla rakovinou prsu, se nechala vyšetřit a přístroj rakovinu neidentifikoval. Paní se tedy vyloženě zeptala na rakovinu prsu. Odpovědí bylo, že rakovinu prsu opravdu nemá, přestože se s touto nemocí již léčila u svého doktora.

Mladý muž si zašel na diagnostiku přes přístroj Diacom, který diagnostikuje pomocí nasazených sluchátek. Přestože v průběhu diagnostiky sluchátka sundal, na počítači před ním dále probíhaly stejné grafy a obrázky, jako by měl sluchátka stále na hlavě.

Po reportáži Jana Tuny se také jeden youtuber dostal k tomuto přístroji a rozhodl se jej rozebrat. V přístroji, který stojí dle něj 130 000,-, našel jen pár obvodů a tištěných spojů. Vnitřek vzdáleně připomíná staré počítače 486.

Nejvíce zdrcující je ale samotný návod k tomuto zařízení, kde úplně na poslední straně najdete toto:

Diacom

Jinými slovy, pokud se necháte diagnostikovat tímto přístrojem, bude Vás pravděpodobně diagnostikovat člověk bez lékařského vzdělání (veterinář je oproti doktorovi filozofie, ještě celkem dobrá volba) přístrojem, který není zdravotnickým přístrojem!!!

Ať už je člověk, který Vás k něčemu takovému láká jen poblouzněný naivní esoterik, nebo protřelý podvodník, v obou případech, jak už jsme zmínili u případu ženy s rakovinou prsu, Vás tyto praktiky nemusí stát „jen“ desítky až stovky tisíc Kč, ale mohou Vás stát i život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *