Amway propagandista dostal ban na Wikipedii

Již několikrát jsme Vás informovali o tom, že zaměstnanec nebo najatý pracovník Amway, každý den hlídá na české Wikipedii článek o Amway a nepřipustí zveřejnění jakékoliv kritiky Amway. Loni snahy uživatele Historika75 vyvrcholily tím, že spolu s dalším Amway fanatikem Davidem Steadsonem, s nickem Icerat, zaútočili i na anglickou Wikipedii, kde začali přeformulovávat a mazat kritiku Amway. Již tehdy jsme o této jejich aktivitě informovali a naštěstí neunikla pozornosti hned několika zkušených wikipedistů, kteří začali zpochybňovat chování této povedené dvojice. Především český fanatik, Historik75, se ukázal jako kovaný propagandista a po marné snaze hned několika zahraničních wikipedistů jej usměrnit, musela být jeho činnost ukončena banem, tedy jeho profilu není umožněn přístup na anglickou verzi článku o Amway, přestože na české verzi je bohužel stále aktivní. Jeho činnost byla ukončena s tím, že je evidentní, že není nezávislý a že je velmi pravděpodobné, že se jedná o člověka spojeného s Amway. Upozornění na anglické verzi článku zůstává dodnes a můžete se na něj sami podívat. Na stránku odkazujeme ve zdrojích.

wiki

V čem je problém těchto aktivit? Na všech stránkách, které byly založeny za účelem propagace Amway a které nedávno slavily 3 roky svého fungování, jsou totiž odkazy na takzvané „nezávislé“ zdroje. Přičemž nezávislé zdroje zde uvedené jsou Amway wiki, kterou sepsal David Steadson a je to již dlouho neaktualizovaná parodie na Wikipedii, kde se třeba dodnes dočtete, že obrat Amway v ČR je 454 milionů Kč ročně, což je již téměř deset let starý údaj. Aktualizován není zřejmě proto, že od té doby šly obraty v ČR jen dolů a dnes jsou cca o třetinu nižší a vyšší asi jen tak nebudou.

informace

Dále je zde také odkaz na článek o Amway na české Wikipedii. Ano, je zde odkaz na článek, nad kterým již roky drží ochrannou ruku uživatel Historik75 a nikomu neumožní napsat ani jedinou větu, která by jakkoliv kritizovala Amway. To jsou ty „nezávislé“ informace a fakta, jak členové Amway rádi tvrdí.

Představte si jen, jak by asi na Wikipedii vypadal článek o Stalinovi, kdyby Stalin stále žil a měl přístup k internetu. Podobně dnes vypadá český článek o Amway.

Především pro neanglicky mluvící jsme se rozhodli udělat lingvistickou analýzu, které může nejlépe ukázat, jak neobjektivní jsou „nezávislé“ informace o Amway, které sepsal zaměstnanec Amway.

klíčové slovo anglická verze česká verze
vyšetřování 6 0
mimosoudní urovnání sporu 10 0
podvod 7 0
pyramidová hra 19 1
soudní řízení 12 0

Z výše uvedeného srovnání jsou jasně patrné dramatické rozdíly, které snad ani nepotřebují další komentář. Obě stránky jsou opět ve zdrojích a názor si tedy můžete udělat sami.

Zbývá se jen zeptat, opravdu chcete jít do „byznysu“ s někým, kdo Vám programově, chladně a cíleně mnoho let lže, aby Vás nalákal a přesvědčil? Není pak lepší raději podnikat sám, nebo s někým, komu můžete věřit alespoň pozdrav?

Zdroje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Talk:Amway
https://cs.wikipedia.org/wiki/Amway
https://en.wikipedia.org/wiki/Amway
www.amway-fakta.cz

10 komentářů k článku "Amway propagandista dostal ban na Wikipedii"

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *