Amway propagandista dostal ban na Wikipedii

Již několikrát jsme Vás informovali o tom, že zaměstnanec nebo najatý pracovník Amway, každý den hlídá na české Wikipedii článek o Amway a nepřipustí zveřejnění jakékoliv kritiky Amway. Loni snahy uživatele Historika75 vyvrcholily tím, že spolu s dalším Amway fanatikem Davidem Steadsonem, s nickem Icerat, zaútočili i na anglickou Wikipedii, kde začali přeformulovávat a mazat kritiku Amway. Již tehdy jsme o této jejich aktivitě informovali a naštěstí neunikla pozornosti hned několika zkušených wikipedistů, kteří začali zpochybňovat chování této povedené dvojice. Především český fanatik, Historik75, se ukázal jako kovaný propagandista a po marné snaze hned několika zahraničních wikipedistů jej usměrnit, musela být jeho činnost ukončena banem, tedy jeho profilu není umožněn přístup na anglickou verzi článku o Amway, přestože na české verzi je bohužel stále aktivní. Jeho činnost byla ukončena s tím, že je evidentní, že není nezávislý a že je velmi pravděpodobné, že se jedná o člověka spojeného s Amway. Upozornění na anglické verzi článku zůstává dodnes a můžete se na něj sami podívat. Na stránku odkazujeme ve zdrojích.

wiki

V čem je problém těchto aktivit? Na všech stránkách, které byly založeny za účelem propagace Amway a které nedávno slavily 3 roky svého fungování, jsou totiž odkazy na takzvané „nezávislé“ zdroje. Přičemž nezávislé zdroje zde uvedené jsou Amway wiki, kterou sepsal David Steadson a je to již dlouho neaktualizovaná parodie na Wikipedii, kde se třeba dodnes dočtete, že obrat Amway v ČR je 454 milionů Kč ročně, což je již téměř deset let starý údaj. Aktualizován není zřejmě proto, že od té doby šly obraty v ČR jen dolů a dnes jsou cca o třetinu nižší a vyšší asi jen tak nebudou.

informace

Dále je zde také odkaz na článek o Amway na české Wikipedii. Ano, je zde odkaz na článek, nad kterým již roky drží ochrannou ruku uživatel Historik75 a nikomu neumožní napsat ani jedinou větu, která by jakkoliv kritizovala Amway. To jsou ty „nezávislé“ informace a fakta, jak členové Amway rádi tvrdí.

Představte si jen, jak by asi na Wikipedii vypadal článek o Stalinovi, kdyby Stalin stále žil a měl přístup k internetu. Podobně dnes vypadá český článek o Amway.

Především pro neanglicky mluvící jsme se rozhodli udělat lingvistickou analýzu, které může nejlépe ukázat, jak neobjektivní jsou „nezávislé“ informace o Amway, které sepsal zaměstnanec Amway.

klíčové slovo anglická verze česká verze
vyšetřování 6 0
mimosoudní urovnání sporu 10 0
podvod 7 0
pyramidová hra 19 1
soudní řízení 12 0

Z výše uvedeného srovnání jsou jasně patrné dramatické rozdíly, které snad ani nepotřebují další komentář. Obě stránky jsou opět ve zdrojích a názor si tedy můžete udělat sami.

Zbývá se jen zeptat, opravdu chcete jít do „byznysu“ s někým, kdo Vám programově, chladně a cíleně mnoho let lže, aby Vás nalákal a přesvědčil? Není pak lepší raději podnikat sám, nebo s někým, komu můžete věřit alespoň pozdrav?

Zdroje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Talk:Amway
https://cs.wikipedia.org/wiki/Amway
https://en.wikipedia.org/wiki/Amway
www.amway-fakta.cz

10 komentářů u “Amway propagandista dostal ban na Wikipedii

 1. Pro mě je nejlepší reklamou pro výdělky v Amway nynější nulová aktivita jejich zapřísáhlých zastánců – v poslední době tu prakticky vymizeli, tudíž je naprosto jasné, že jsou již daleko za vodou, peníze se jim hrnou samy bez práce pomocí pasivního příjmu a oni si teď kdesi v exotických rájích na svoji dávnou aktivní propagandu ani nevzpomenou, protože už ji zkrátka nemají zapotřebí – jejich nejlepší příležitost k podnikání se už lavinovitě hrne světem rychleji než koronavirus bez jejich asistence a oni jsou ti, kteří na rozdíl od tupých kritiků pochopili včas, kde se snáší zlatá vejce a teď ze své prozřetelností těží pohádkové bohatství. Bohužel jsem včas nenaskočil do jejich vlaku, čili mám hovno a ani teď nemám odvahu vstoupit sám bez rad ACZ, hhh a dalších. Takže tu budu jen kritizovat a svým pesimismem nakazovat ostatní, dokud mě nedají do izolace …hmm, neveselý život mě čeká…:-)

  1. Antišmejd: To samé bys mohl říct třeba o policistech, já si naopak myslím, že kritici, stejně jako třeba paní Dymáková, přestože jí bylo, stejně jako kritikům, vyhrožováno, to dělají proto, aby zlepšili životy ostatních. A oprávněně mohou mít pocit zadostiučinění.

   Paní Dymáková už má se šmejdy splněno. Už zmizeli v propadlišti dějin.

   Navíc teď s MLM šmejdy dost zatočí koronavirus. V době karantén je přímý prodej asi docela blbost. Zároveň potečou i platiny a diamanti, protože akce nad 30 lidí jsou zakázány.

   Možná budou brzy na prodej nějaké byty v Prostějově, po bývalých amwayácích, co nezvládali splácet hypotéky, protože jim vypadl příjem z tleskacích akcí.

   1. Jirko.
    Teď ale nastane naopak zlatý věk pro Amway – lidi začnou prahnout po filtru na vodu a čističce vzduchu, do zásoby si začnou kupovat špagety, olej a kafe , vitamíny budou hltat po kilech , po tomto úžasném jídle si budou chtít kvalitně vyčistit zuby pastou a kartáčkem Glister, navoní se Hymmem a Artistry, aby pak unaveni a šťastni padli do peřin a s notebookem na kolenou objednávali a objednávali do posledního kliku…:-D

    Akorát ty tleskací akce zamrzí Hasmanna a spol – přece jen to nebyl úplně zanedbatelný příjem a pro dvacet devět lidí je chtít dělat nebude, protože by dopadl jak ti chudáci pod ním v nejlepší podnikatelské příležitosti na světě – z prodeje vstupenek by zaplatil tak pětinu nájmu haly a zbytek by musel dotovat z jiného zaměstnání…:-D

    Ale uvidíme, co to udělá nynější koronovirová situace s Amway jako s celkem – podle mě skoro nic jako v reálu ten vir – pokud je někdo těsně před agónií, tak mu koronavir akorát urychlí smrt, ale jestli je silný, tak si jenom párkrát zakašle. A otázka je, kde se teď nachází Amway – podle mě už chcípe dávno na něco jinýho…

  2. To asi proto že zastánci Amway mají přísný zákaz chodit na stránky s kritikou vůči Amway. 🙂

   1. Jsme tady prezentování jako zakázaná zóna plná závistivců a lemplů, kteří nikdy nic nedokázali , jenom plivou na celý svět, nic nejlepším podnikatelům nepřejí, a proto byli vyčleněni mimo spořádanou vyšší společnost? ? 😀

    1. To proto že z nás mají Vůdci Amway oprávněný strach. Kdyby se v této diskusi lhalo, roznesli by nás na kopytech. Ale protože tomu není, zakazují svým distributorům vstup na podobné stránky aby se náhodou nedozvěděli tvrdou realitu.

 2. Tak a teď díky epidemii dostali finanční BAN Vůdci Amway. Již žádné semináře, open meetingy a jiné shromáždění že kterých by rejžovali

  1. Tak a zákaz shromažďování bude trvat tak dlouho dokud ten multilevlový vir z distributorů nevyprchá a dokud se z nich nestanou normální lidé.

 3. A je to tu zase. Wikipedista EUStudent6 upravil Amway stránky na wiki a vymazal některá tvrzení, zatímco jiná přidal. Ale to dlouho nevydrželo. Objevil se starý známý s Amway spojený Historik75 a článek celý přepsal. Kritiku přeformuloval a posunul ji úplně dolů.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Amway

  Pan Historik75 asi dodnes nepochopil pravidla Wikipedie, kde je jasně napsáno, že člověk spojený s firmou, v tomto případě nejspíš fanatický distributor, by k tomuto článku neměl přispívat, protože nesplňuje základní pravidlo, kterým je nezaujatost ohledně tématu, o kterém píše. Za porušení tohoto pravidla byl vypoklonkován z anglické verze Wikipedie.

  1. Podle Wiki tam ten pan Historik75 strávil přepisováním toho článku skoro 2 dny. Tak snad za to má alespoň hodinovou mzdu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *