Stagnace a propouštění v Amway

Amway nedávno oznámila propuštění 900 zaměstnanců, především ve svém ústředí ve městě Ada. Propuštění tak čeká více než 6% ze všech zaměstnanců společnosti. Propouštění začne koncem března a bude pokračovat až do roku 2022.

Jedná se nejspíše o reakci na několikaletou stagnaci prodejů firmy. MLM firmy jsou známé tím, že se na nových trzích dokáží rychle etablovat a dosáhnout vysokých prodejů, stejně rychle pak jejich obraty také často klesají, když počáteční nadšení opadne. Většina MLM firem se do takovéto situace ani nedostane, protože ukončí činnost, vedoucí představitelé firmy skončí ve vězení, nebo MLM firmy zkrachují dávno předtím, než se stanou globálními. V tomto je Amway výjimka, která na trhu působí již přes 60 let, a je přítomna na všech globálních trzích, kde nadšení z MLM podnikání s Amway již dávno opadlo. Zároveň už není moc zemí, kam by se mohlo podnikání Amway dále šířit. Narazila tedy firma na strop, dosáhla globální saturace trhu? Vzhledem k cenám zboží, jeho kvalitě a sílícímu Anti-MLM hnutí, které dnes již celosvětově poukazuje na nekalé praktiky prodejců MLM firem, včetně Amway, se budoucnost MLM firem nezdá právě růžová. Možná by to chtělo oprášit starý trik, kdy se na několik let firma Amway přejmenovala na Quixtar a její reprezentanti tvrdili náborovaným nováčkům, že s Amway nemají nic společného. Jak se podnikání firmy bude vyvíjet dál, ale ukáže až budoucnost.

Zdroje:
https://www.amwaywiki.com/Sales_Data#Alticor_and_Amway_Sales_Data_.282000-2018.29
https://wwmt.com/news/local/amway-lays-off-900-employees-moves-some-manufacturing-to-michigan

7 komentářů k článku "Stagnace a propouštění v Amway"

 1. To je zajímavé. Kdysi mi bylo tvrzeno a opakovalo se to i tady, že v krizích Amway roste. Čekal bych tedy spíš nabírání nových zaměstnanců, než opak, ale v Michiganu asi vědí víc. Taky jsem našel info, že Home Care řada Amway už nebude vyráběna firmou, ale outsourcují tu výrobu. Tedy LOC a další věci nebude vyrábět Amway, ale nějaký subdodavatel. Ale Amwayáčci můžou zůstat v klidu, nálepka Amway na jejich produktech bude nejspíš i nadále a to je hlavní… 🙂

  • Tvl. subdodavatel, tak to je mazec. Takže na raní směně bude linka vyrábět čistící přípavek X prodávaný za 100 Kč a na odpolední směně to bude to samé , jen v jiné lahvi s potiskem Amway za 300 Kč.

 2. Vážení, tak mi napsal Admin z Amway fakta že mi bude promazávat příspěvky. Pravda opravdu bolí 🙂

  Jestli se chcete zasmát koukněte na ně dokud je čas… 🙂

  • Vaše příspěvky jsem náhodou četl a nijak jste nepodložil svá tvrzení, takže váš výrok zdá se platí na 100%, ale týká se vás 😀

 3. v článku který uvádíte jako zdroj je napsáno, že se 900 zaměstnanců přesunuje, ne propouští.

  Mohu se zeptat na vaše osobní zkušenosti s firmou amway, jestli jste to někdy zkusil a podnikal v tom?

  Připadáte mi jako zarytý fanatický odpůrce, ale zatím jsem moc faktu ve vašich článcích nenašel.. Je pravda že jste sám členem sekty a že jednu sektu sám provozujete? našel jsem o vás tyto informace na internetu.

  Děkuji za odpověď

  • Petře, buď neumíte anglicky, nebo jste sem přišel lhát a manipulovat? Najděte si prosím, co znamená lay off, ano?

   Amway propustí 900 lidí, některé provozy pak sloučí anebo přesune. A je to logické, když obraty firmy už 6 let klesají, firma bude asi těžko nabírat nové zaměstnance, když poptávka po jejích výrobcích za těch 6 let klesla o třetinu….

   Některé výroby také Amway už nebude dělat sama, ale bude je outsorcovat, tedy některé produkty Amway nebude už vyrábět firma Amway, ale nějaká levnější externí firma, ale jak znám Amway, bát se nemusíte, zboží vám to určitě nezlevní, jen firmě Amway to zlevní výrobu… 🙂

  • Petře ty jsi z Prostějova?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *