Úpadek MLM v USA

Autor známého investorského online magazínu Seeking Alpha se v nedávném článku zamýšlí nad současností MLM firem v USA. Zatímco největší a nejstarší MLM giganti zůstávají přinejlepším na svých obratech z minulých let, nebo jako Amway, jejich obraty dramaticky klesají, vznikají stále desítky nových MLM. Díky tomu MLM jako odvětví mírně roste. Tento mírný růst ovšem zdaleka nestačí oproti jiným prodejním kanálům, kdy především prodeje e-shopů rostou podstatně rychleji než prodeje všech MLM firem dohromady. Výsledkem tedy je, že podíl MLM firem na celkových maloobchodních prodejích v USA již 20 let klesá. Ještě v roce 2001 se přes MLM firmy prodalo 1,2% všeho zboží v USA. V roce 2019 to už ale bylo jen 0,8% všech prodejů. I z autorova grafu je zřejmé, že MLM firmám ujíždí vlak stále rychleji a jsou v posledních letech doslova válcovány konkurencí.

Jiný autor k těmto směšným výkonům MLM odvětví poznamenal: „Víte, co by se stalo, kdyby přes noc zmizely všechny MLM firmy? Téměř nikdo by si toho ani nevšimnul. Jejich prodeje jsou tak malé, že by jejich místo okamžitě nahradili běžné prodejní kanály.“

Zdroj: https://seekingalpha.com/article/4394496-decline-of-multi-level-marketing-in-united-states-numbers

17 komentářů k článku "Úpadek MLM v USA"

 1. Kurva, jak někdo může dělat MLM a převážně Amway kvůli výdělku…?
  Pokud si chce kupovat předražené šampóny, umělohmotnou kosmetiku, šunťácký hrnce a pít fanaticky Dish Drops, tak prosím, ale copak nepochopil strukturu pyramidy, nebo pavouka na semináři? Musí mít pod sebou aspoň padesát lidí na podprůměrný plat, takže aby všichni pošahanci na semináři měli totožný zisk, musely by stoupnout padesátinásobně i tržby… Ale ony klesají… Tak jak dlouho budou věřit, že zbohatnou? Každopádně už vím jedno – jestli potkám Amwayáka, vím, že jemu se dá prodat všechno – i když si naprdím do pytlíku s obrázkem limuzíny, vytřu pořádně ubrouskem prdel, pokropím chcankami, on to koupí jako vlhký sen, ke kterému se bude tulit každou noc, dokud bude naživu…:-o 😀

 2. Časová schránka

  Konečně zase začaly přibývat články…

 3. Články přibýváji a Já riskuji na Amway faktech BAN za Svý odvážný byť relevantní výroky…

  • Vláďo, já se na ty stránky díval. Docela jsi tam těm Amwayákům rozvával jazyk. Zaujala mě ta jejich spolupráce s velkoobchodním dodavatelem Polar. Jen škoda, pro Amwayáky, že se to týká jen části Čech. Na Moravu a jih Čech Polar nezaváží. A velmi dobře a správně to tam vysvětlují. Protože Polar má na jejich nákupech daleko větší marže, mohou si Amwayáci hrát na podnikání a dělat body, protože díky vysoké marži zůstane dost v kapse Polaru a i zbyde pár korun na rozdělení do struktury. To by v tom Tescu nešlo. Myslím si, že Polar má dvojí ceny. Jedny pro B2B segment a jiné pro Amwayáky. Kdyby ta firma do byznysů dodávala za ceny, za které prodává Amwayákům, už by dávno zkrachovala. Namátkou třeba kilo vepřové krkovice 190,-. Já běžně kupuji v supermarketu za 90-95,-, nebo třeba bramborové noky, 1kg za 90,-. Já běžně kupuji půl kila za 20,-, i méně, tedy kilo tak okolo 35-40,-.

   Ale určitě se to vyplatí, když k tomu ten Amwayák dostal ještě 36 nanuků zdarma. 🙂

   No samozřejmě, je to sezonní zboží a na podzim a v zimě to nikdo nechce, tak ty zmražené ztužené tuky jsou ve velkých slevách, nebo ti je přibalí i zdarma, když si za ně bohatě zaplatíš v cenách ostatního zboží, které kupuješ.

   Nevím, jaký bych musel být pacient, abych mohl něco takového považovat za výhodné. Krkovička za 190,- a dostanu třeba 20,- zpátky v bodech a k tomu nanuk v zimě…. 🙂

   Díky, ale já si radši koupím krkovičku za těch 90,- bez registrací, seminářů, CDček, rádoby ekonomických knih, nanuků a dalších nesmyslů okolo.

   Jo a hele, když už se tam s nima tak dobře znáš, tak se poptej, jaké byly obraty v roce 2020. Když se dařilo, chlubili se hned, teď tam žádný článek nevidím, takže asi nic moc.

   • Ahoj Jakube, to jak se dařilo v roce 2020, se brzy dozvíme z výroční zprávy Amway, kterou dává každý rok na justice.cz.

    • Tak to mě fakt poser, o Polaru jsem jako o partnerském programu vůbec nevěděl a až teď koukám, jakou Amwayáci získali super příležitost k nákupu – zboží strašně levný, ale hlavně taky mražený, takže se dá předpokládat, jak je nejen v českých zemích obvyklé, že maso prošlo injektáží kdejakou sračkou, aby nabylo na hmotnosti a potom bylo zmraženo… Takže abys pak byl rád, že zůstane na pánvi z původního kila aspoň půl…:-D Ne, dobrodruh s mraženým masem už jsem byl a už nikdy více, proto zase do Amway asi nevstoupím…:-D

     • :-)))) dobrodruh s maraženým masem :-D, to zní jako agent s teplou vodou 😀

      • Takový mražený Pangasius je vůbec nejlepší – uděláš polívku rovnou po vysypání z pytlíku do hrnce a ani nemusíš přilejvat vodu…:-)

 4. Ahoj Antišmejde, který výrobky mají v Polaru výhodnější než v běžným obchodě ?? Jako Pangase??

  • Vláďo, musíš si uvědomit, že krávy a prasata z Polaru denně dostávají výživu Nutrilite, nebo Bodykey, zapíjejí ji energiťákem Xs, jsou ošetřovány kosmetikou Artistry, do koryt je jim přiváděna voda z eSpringu a jejich chlívky jsou čištěny L.O.C.em, tak jak by se Ti mohlo zdát potom maso s takovou péčí drahý? Naopak bych si rád klidně ještě i připlatil, nebo si snad myslíš, že kupuju třeba sice čerstvou, ale zase úplně obyčejnou pečeni za polovinu ceny někde v hyperkrámu? Ani omylem, nejsem přece blázen a hazardér se svým zdravím, jsem totiž Amwayák…

 5. Pokračování ZAKÁZANÝHO VIDEA… o Amway

  https://m.youtube.com/watch?v=carLw8wHEIU&t=178s

  • Super a jsem rád, že jsem vyrůstal za socíku na polských programech – hodně se mi to teď hodí…:-)

 6. Tenhle pořad je opravdu parádní. Amway je tam také, asi ve třetí minutě, ale Amway už je v podstatě záležitost minulé generace a dneska už je to často záležitost pánů před důchodem, takže mladou generaci, tedy Mikýře, už to moc nezajímá. Zaměřuje se tedy spíš na jiné MLM podvody:

  https://www.mall.tv/mikyrova-uzasna-pout-internetem/maximum-libezne-motivace-aneb-garantovany-pasivni-prijem?t=570

  Ale ta část s výběrovým řízením… 🙂 🙂 🙂

  Taky video o Čmolíkovi, což je další MLM lhář a ojebávač, stojí za to.

  • Tak to je super video, opravdu jsem se pobavil… Díky…

  • Časová schránka

   To je pravda. V době největšího rozmachu Amway v ČR, kdy se člověk setkal s nabídkou super byznysu minimálně jednou měsíčně, chodil Mikyska ještě na ZŠ a tak jsou pro něj mnohem zajímavější moderní internetoví motivátoři a prodejci.
   Jeho videa jsou hodně dobrá…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *