Indické úřady tvrdí, že Amway provozuje v zemi pyramidovou hru

Indický státní úřad Enforcement Directorate (ED) tvrdí, že Amway v Indii provozuje pyramidovou hru, přitom ale navenek působí jako legální firma přímého prodeje.

V souvislosti s tímto obviněním ED Amway zmrazila movitý i nemovitý majetek v hodnotě téměř 100 milionů dolarů. Jedná se o pozemky, továrnu a její vybavení, auta, 36 bankovních účtů a další vklady.

Vyšetřovatelé tvrdí, že Amway láká běžné důvěřivé indické občany, aby se zapojili jako členové do Amway a nakupovali nesmyslně předražené produkty, čímž přicházejí o peníze.

V. C. Sajjanar k tomu dodal: „Amway roztrhala některé rodiny na kusy, důvěřiví občané často prodali všechen svůj majetek, nainvestovali do svého „MLM podnikání“, a brzy přišli o všechno.“

Noví členové nekupují produkty proto, aby je používali, ale proto, aby se stali bohatí tak, jak je jim ukazováno jejich upliny.

Jediné, na co se Amway zaměřuje, je propagace toho, jak se občané mohou stát bohatí tím, že se stanou členy Amway. Výrobky Amway stojí celou dobu stranou, a jsou používány pouze jako krytí, kdy díky produktům je možné tvrdit, že se jedná o legální společnost přímého prodeje a ne o pyramidovou hru. Dále, kvůli nesmyslně vysokým cenám, slouží produkty Amway jako nástroj k přesunu peněz od nově nabraných členů k těm v pyramidě vysoce postaveným.

Důležitou roli v propagaci Amway sehrály firmy Britt Worldwide (BWW) a Network TwentyOne (N21) tím, že pořádají stále dokola náborové semináře, kde lákají nové členy do systému Amway tím, že důvěřivým občanům ukazují okázalý životní styl vysoce postavených distributorů těchto organizací.

Zdroje:
https://www.businessforhome.org/2022/04/government-accuses-amway-india-to-be-a-scam/
https://indianexpress.com/article/cities/hyderabad/families-torn-apart-people-sold-properties-invest-mlm-companies-lost-all-7882667/

2 komentáře u “Indické úřady tvrdí, že Amway provozuje v zemi pyramidovou hru

  1. Amway v Japonsku dostal za uši. Nemůžou po dobu půl roku lapat nové členy. Japonské regulační orgány potrestaly Amway proto, že mnoho distributorů lákalo nové členy různými pokoutnými způsoby, zkrátka klamavými praktikami. Např. je hledali na sociálních síťích nebo dokonce na online seznamkách. Tajili jim jméno firmy, nebo je lákali k tomu, aby se stali členy, aniž by věděli členy čeho se stávají… 🙂

    Všude stejná špína…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *