Indické úřady tvrdí, že Amway provozuje v zemi pyramidovou hru

Indický státní úřad Enforcement Directorate (ED) tvrdí, že Amway v Indii provozuje pyramidovou hru, přitom ale navenek působí jako legální firma přímého prodeje.

V souvislosti s tímto obviněním ED Amway zmrazila movitý i nemovitý majetek v hodnotě téměř 100 milionů dolarů. Jedná se o pozemky, továrnu a její vybavení, auta, 36 bankovních účtů a další vklady.

Vyšetřovatelé tvrdí, že Amway láká běžné důvěřivé indické občany, aby se zapojili jako členové do Amway a nakupovali nesmyslně předražené produkty, čímž přicházejí o peníze.

V. C. Sajjanar k tomu dodal: „Amway roztrhala některé rodiny na kusy, důvěřiví občané často prodali všechen svůj majetek, nainvestovali do svého „MLM podnikání“, a brzy přišli o všechno.“

Noví členové nekupují produkty proto, aby je používali, ale proto, aby se stali bohatí tak, jak je jim ukazováno jejich upliny.

Jediné, na co se Amway zaměřuje, je propagace toho, jak se občané mohou stát bohatí tím, že se stanou členy Amway. Výrobky Amway stojí celou dobu stranou, a jsou používány pouze jako krytí, kdy díky produktům je možné tvrdit, že se jedná o legální společnost přímého prodeje a ne o pyramidovou hru. Dále, kvůli nesmyslně vysokým cenám, slouží produkty Amway jako nástroj k přesunu peněz od nově nabraných členů k těm v pyramidě vysoce postaveným.

Důležitou roli v propagaci Amway sehrály firmy Britt Worldwide (BWW) a Network TwentyOne (N21) tím, že pořádají stále dokola náborové semináře, kde lákají nové členy do systému Amway tím, že důvěřivým občanům ukazují okázalý životní styl vysoce postavených distributorů těchto organizací.

Zdroje:
https://www.businessforhome.org/2022/04/government-accuses-amway-india-to-be-a-scam/
https://indianexpress.com/article/cities/hyderabad/families-torn-apart-people-sold-properties-invest-mlm-companies-lost-all-7882667/

7 komentářů u “Indické úřady tvrdí, že Amway provozuje v zemi pyramidovou hru

 1. Amway v Japonsku dostal za uši. Nemůžou po dobu půl roku lapat nové členy. Japonské regulační orgány potrestaly Amway proto, že mnoho distributorů lákalo nové členy různými pokoutnými způsoby, zkrátka klamavými praktikami. Např. je hledali na sociálních síťích nebo dokonce na online seznamkách. Tajili jim jméno firmy, nebo je lákali k tomu, aby se stali členy, aniž by věděli členy čeho se stávají… 🙂

  Všude stejná špína…

  1. To nejsou zdaleka všichni kteří od té doby padli, nebo podnikání Amway sami ukončili. Např. dvojitý diamant Fred Harteis sám rezignoval. Několik dalších bylo vyhozeno, tj. např.: diamant Dominnik Coniguliaro, ano sponzor Bila Brita byl vyhozen! Potom vyhodili Randyho Haugena, kterému jezdilo na semináře 80 000 ( ano osmdesát tisíc) lidí. Potom např. Bo Short, Woodward, Orrin & Laurie, Florence, Bill & Peggy, Newton, Bill & Jann, Brady, Chris & Terri, Goetschel, Chuck & Colleen a další. Mimochodem nahrávky výše uvedených lidí se prodávaly i v ČR. Promiňte mi vulgární termíny, ale nemohu to napsat jinak, tedy cca před 15-ti lety jsme od Čížků poslouchali sračky typy, že 21% je stabilní byznys…velké hovno, protože spousta lidí co mělo 21% a výš u nich skončilo a někteří mají asi dodnes dost velké dluhy. Amway je jedna velká iluze, tedy ty jachty, placatý auta a velký baráky. Čím děle to člověk dělá, tak s tím větší kocovinou se potom probere a čumí, že mu mládí uteklo, protože Čížek z pódia hulákal, že neúčast na semináři omlouvá jen vlastní pohřeb.

   1. Díky za info. Již mne na Amway faktech na toto téma nezveřejnili 5 otázek. Je vidět že mají velký strach začít téma 🙂

 2. V každý větší firmě se najdou nepoctivý lidé. Tak to chodí. Avšak seriózní společnosti uvádějí transparentní informace v případě problémů. Včetně důvodů vyhazovu. Uvádějí záměrně exemplární případy, aby se ostatní z jejich chyb vyvarovali popřípadně poučili. To je u většiny seriózních firem.

  A u Amway??? Pouze vymlouvání, mlžení, zatloukání, cenzura, mazání nepohodlných faktů, zpochybňování. Potažmo lhaní!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *