Roman Hassmann podporuje pyramidovou hru?

Roman Hassmann je asi nejznámější tváří české Amway. Jako jeden z mála Čechů byl u rozjezdu Amway v ČR, což se ukázalo být, díky jeho charismatu a schopnostem, velmi dobrým tahem. Ostatní špičky českého Amway jsou totiž povětšinou zasloužilí Amway kádři důchodového věku z Německa. Roman se dle svých slov dostal do kontaktu s firmou Amway při svém pobytu v USA krátce po revoluci. Poté se vrátil do republiky a ucítil příležitost být mezi prvními českými distributory, tedy logicky na vrcholku české pyramidy. Jeho kariéra strmě stoupala, a přestože je představitelem firmy Amway, některé jeho podnikatelské kroky je možné jistě doporučit. Roman totiž nesází na jednu kartu, což už se všude po světě mnoha Diamantům nepěkně vymstilo, když místo toho, aby si užívali přísun peněz bez práce, byli z Amway vyhozeni, když bylo třeba úřadům předhodit obětní beránky. Kromě „podnikání“ v Amway je činný i v jiných firmách. Nesporně je to tedy mimo jiné i skutečný podnikatel. Nezanedbatelnou součástí jeho příjmů jsou také příjmy z prodejů knih, dříve kazet – dnes CD a také z prodejů lístků na různé vzdělávací akce, kde Roman hojně vystupuje a předává své jistě velmi cenné podnikatelské zkušenosti. Hovoří např. o tom, jak hebkou srst má medvídek Koala, případně jak dostala jeho žena v letadle teplé oříšky. A možná to nejdůležitější, co Roman i s jinými Amwayáky sdělují ostatním, je vlhký sen všech Amwayáků o tom, že pro ně jednou přijede bílá limuzína. Jistě se tedy jedná o hluboké ekonomické a podnikatelské myšlenky, za které stojí si zaplatit…
Bohužel Roman by si měl lépe vybírat, s kým se stýká. Na obrázku je s Michalem Mikuláškem, který v ČR aktuálně rozjíždí ruskou pyramidovou hru Swissgolden. Michal je zajisté také velmi schopný a osudy obou mužů jsou si v mnohém podobné. Michal totiž začínal ve společnosti Organo Gold. Nicméně toto MLM zabývající se prodejem kávy je u nás už docela rozjeté a stejně jako v Amway, je největším problémem přehnaná cena produktu. Zde tedy Michalovi pšenka nekvetla a sen o rychlém zbohatnutí zůstal jenom snem. Nicméně inspiroval se u jiných a možná i u Romana Hassmana a začal k nám postupně přivážet agresivní pyramidové hry, kde údajně jde o zlato, ale v reálu si účastník za nemalé peníze kupuje možnost přivést do systému další lidi a po zaplnění stolu dostat nemalou provizi vyplácenou z jejich vkladů. A samozřejmě v těchto strukturách stojí Michal nahoře, na rozdíl od Organo Gold, kde naopak fungoval jako potrava pro ty nahoře.
Zdálo by se, že je to něco nového, nicméně podobně fungující pyramidová hra u nás existovala už před 15 lety. Jmenovala se Vanilla a nový účastník po zaplacení vstupního poplatku musel nalákat během roku dalších 14 lidí, aby mohl dostat velkou zlatou minci, nebo ekvivalent její hodnoty v penězích.
Tato myšlenka byla oprášena nejdříve s firmou Emgoldex, kterou Michal chvíli také propagoval. Dnes před vstupem do Emgoldexu varují úřady některých amerických i evropských státu. Michal si tedy našel další firmu, která funguje na velmi podobném principu. Je však zřejmě o něco novější, takže před jejím působením ještě nestihly úřady států, kde působí, varovat.
Michal si žije svým „zlatým životním stylem“, kdy téměř každý den verbuje lidi v ČR i SR, jí sushi, na své stránky dává fotky drahých vozů a exotických krajin s desítkami frykulínských hashtagů a navíc u toho má téměř vždy křečovitě zkroucenou ruku. Bohužel ten, kdo na tomto celém vydělává zdaleka nejvíc a dost možná si místo obrázků může dovolit nejedno skutečné luxusní auto, vidět není…
Nezbývá, než popřát Romanovi Hassmannovi lepší výběr lidí, se kterými se stýká. Amway každý rok vynakládá miliony dolarů na urovnání soudních sporů, různé dotace a kampaně, které mají zlepšit pověst Amway a především vyvrátit tvrzení mnoha odborníků, že Amway je pyramida. A pak se nejvýše postavený člen Amwaye stýká s podvodníkem z pyramidové hry?
Jsou pyramidové hry opravdu to pravé podnikání pro 21. století? Bohužel asi ano. Díky globalizaci a revoluci v možnostech komunikace, společně s nárůstem a zároveň hloupnutím populace, nikdy v historii nebylo jednodušší vydělávat na lidské blbosti, než dnes.

29 komentářů k článku "Roman Hassmann podporuje pyramidovou hru?"

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *