Roman Hassmann podporuje pyramidovou hru?

Roman Hassmann je asi nejznámější tváří české Amway. Jako jeden z mála Čechů byl u rozjezdu Amway v ČR, což se ukázalo být, díky jeho charismatu a schopnostem, velmi dobrým tahem. Ostatní špičky českého Amway jsou totiž povětšinou zasloužilí Amway kádři důchodového věku z Německa. Roman se dle svých slov dostal do kontaktu s firmou Amway při svém pobytu v USA krátce po revoluci. Poté se vrátil do republiky a ucítil příležitost být mezi prvními českými distributory, tedy logicky na vrcholku české pyramidy. Jeho kariéra strmě stoupala, a přestože je představitelem firmy Amway, některé jeho podnikatelské kroky je možné jistě doporučit. Roman totiž nesází na jednu kartu, což už se všude po světě mnoha Diamantům nepěkně vymstilo, když místo toho, aby si užívali přísun peněz bez práce, byli z Amway vyhozeni, když bylo třeba úřadům předhodit obětní beránky. Kromě „podnikání“ v Amway je činný i v jiných firmách. Nesporně je to tedy mimo jiné i skutečný podnikatel. Nezanedbatelnou součástí jeho příjmů jsou také příjmy z prodejů knih, dříve kazet – dnes CD a také z prodejů lístků na různé vzdělávací akce, kde Roman hojně vystupuje a předává své jistě velmi cenné podnikatelské zkušenosti. Hovoří např. o tom, jak hebkou srst má medvídek Koala, případně jak dostala jeho žena v letadle teplé oříšky. A možná to nejdůležitější, co Roman i s jinými Amwayáky sdělují ostatním, je vlhký sen všech Amwayáků o tom, že pro ně jednou přijede bílá limuzína. Jistě se tedy jedná o hluboké ekonomické a podnikatelské myšlenky, za které stojí si zaplatit…
Bohužel Roman by si měl lépe vybírat, s kým se stýká. Na obrázku je s Michalem Mikuláškem, který v ČR aktuálně rozjíždí ruskou pyramidovou hru Swissgolden. Michal je zajisté také velmi schopný a osudy obou mužů jsou si v mnohém podobné. Michal totiž začínal ve společnosti Organo Gold. Nicméně toto MLM zabývající se prodejem kávy je u nás už docela rozjeté a stejně jako v Amway, je největším problémem přehnaná cena produktu. Zde tedy Michalovi pšenka nekvetla a sen o rychlém zbohatnutí zůstal jenom snem. Nicméně inspiroval se u jiných a možná i u Romana Hassmana a začal k nám postupně přivážet agresivní pyramidové hry, kde údajně jde o zlato, ale v reálu si účastník za nemalé peníze kupuje možnost přivést do systému další lidi a po zaplnění stolu dostat nemalou provizi vyplácenou z jejich vkladů. A samozřejmě v těchto strukturách stojí Michal nahoře, na rozdíl od Organo Gold, kde naopak fungoval jako potrava pro ty nahoře.
Zdálo by se, že je to něco nového, nicméně podobně fungující pyramidová hra u nás existovala už před 15 lety. Jmenovala se Vanilla a nový účastník po zaplacení vstupního poplatku musel nalákat během roku dalších 14 lidí, aby mohl dostat velkou zlatou minci, nebo ekvivalent její hodnoty v penězích.
Tato myšlenka byla oprášena nejdříve s firmou Emgoldex, kterou Michal chvíli také propagoval. Dnes před vstupem do Emgoldexu varují úřady některých amerických i evropských státu. Michal si tedy našel další firmu, která funguje na velmi podobném principu. Je však zřejmě o něco novější, takže před jejím působením ještě nestihly úřady států, kde působí, varovat.
Michal si žije svým „zlatým životním stylem“, kdy téměř každý den verbuje lidi v ČR i SR, jí sushi, na své stránky dává fotky drahých vozů a exotických krajin s desítkami frykulínských hashtagů a navíc u toho má téměř vždy křečovitě zkroucenou ruku. Bohužel ten, kdo na tomto celém vydělává zdaleka nejvíc a dost možná si místo obrázků může dovolit nejedno skutečné luxusní auto, vidět není…
Nezbývá, než popřát Romanovi Hassmannovi lepší výběr lidí, se kterými se stýká. Amway každý rok vynakládá miliony dolarů na urovnání soudních sporů, různé dotace a kampaně, které mají zlepšit pověst Amway a především vyvrátit tvrzení mnoha odborníků, že Amway je pyramida. A pak se nejvýše postavený člen Amwaye stýká s podvodníkem z pyramidové hry?
Jsou pyramidové hry opravdu to pravé podnikání pro 21. století? Bohužel asi ano. Díky globalizaci a revoluci v možnostech komunikace, společně s nárůstem a zároveň hloupnutím populace, nikdy v historii nebylo jednodušší vydělávat na lidské hlouposti, než dnes.

29 komentářů u “Roman Hassmann podporuje pyramidovou hru?

 1. Jestli to funguje podle toho popisu, tak je vážně trapný, že jim to nikdo ještě nezavřel…

 2. Další svinstvo v českém MLM rybníčku. Doufám, že půjdou sedět, a to co nejrychleji.

 3. Standa: Kéž by… Bohužel jsem značně rozladěn z fungování české státní správy.

  Zatímco i banánová republika Panama, nebo země, kde desítky let zuří občanská válka – Kolumbie, varují své občany před fungováním firmy Emgoldex, u nás stále nic a pořád jsou tu borci, kteří to šíří, byť většina se přesunula do Swissgolden.

  Mám skoro pocit, že si čeští úředníci a policisté vykládají svobodu a demokracii jako jakýsi druh anarchie a bezvládí, když některým umožňují beztrestně okrádat jiné…

 4. To je bohužel pravda: holt v naší české kotlině máme zákony pro grázly. Spíš mě udivuje, jak jsou lidi naivní: přijdou o peníze v jednom letadlu, jsou rozladění, naštvaní, holedbají se, že už nikdy, ale jak se objeví další, šup tam s veškerými úsporami. Dokud budou lidi blbí, bude se těm gaunerům dařit.

 5. Je tohle vůbec MLM? Přijde mi to jako dost letadlová věc, i když má být produktem zlato….

  1. Samozřejmě, že to je letadlo. Zlato nikdo nikdy neuvidí, zbudou jen dluhy rozvrácené rodiny, zničená přátelství a slzy. Možná i pár rozbitých tlam.

 6. Ten Mikulášek je klaun 😀 Ještě skvěle na Facebooku popíše Ponziho schéma a pak říká, že ta jeho legrace je afilijejt 😀

 7. Já bych se chtěl zeptat na tu avizovanou podporu panem Romanem Hassmannem onoho sunjektu s názvem Swissgolden.

  Doufal jsem, že zde najdu nějaké oficiální Hassmannovo stanovisko, vyjádření, komentář, prostě cokoliv, co by se za podporu tohoto projektu dalo považovat, ale ono nic.

  Jediné, co vidím, tak je nějaká fotka, vlastně dvě, kde si dva chlápci v posilovně zvedají činky.

  Tak teď nevím, kdo je tu doopravdy za vrcholného manipulátora.

 8. ACZ: „Pokud chcete být jedničky, trénujte s jedničkama“…

  Roman Hassmann mimo svých aktivit, jako např. okrádání klientů realitní kanceláře Reality 21 a dalších, se také věnuje koučování různých rádoby MLM leaderů.

  A jelikož je to údajně jeden z největších MLM odborníků v ČR, měl by nepochybně ihned rozpoznat, že Michal Mikulášek se již cca půl roku nevěnuje ničemu jinému, než lákání lidí do pyramidových her. Nejdříve Emgoldex, teď Swissgolden.

  Btw. Mikulášek tu fotku, pravděpodobně na žádost RH, ze svého facebooku již stáhnul, takže jsem rád, že jsme si ji uložili. :mrgreen:

  Nakonec má to svou logiku, když se podvodník učí od podvodníka…

  Pokud se k tomu bude RH chtít vyjádřit, tak myslím, že na amway-fakta k tomu má prostoru víc, než dost.

  Já samozřejmě reakci RH vyžadovat nebudu, protože s člověkem, v jehož s.r.o. zmizelo jeho klientům na 70 000 000,- Kč se bavit nebudu. Kontakt s kriminálníky totiž opravdu nevyhledávám…

 9. Ale ja se opravdu neptsl na tve obvykle spekulace, ale o jasna fakta.

  Mas nejaky problem s chapanim jednoduchych otazek?

  Tedy znovu, polopaticteji:

  Jak pan Hassmann oficialne, ci neoficialne podporil projekt Swissgolden?

  K avizovanemu ukradeni 70ti milionu korun mas pak podklady kde?

 10. ACZ: Už jsem se těšil na něco zajímavého…

  To nemáte v zásobě nic jiného, než zaplacené profesory, bývalé celebrity a prezidenty?

  Paní Bohdalová, které si vážím za její roli ve filmu Ucho, se např. těchto dnech objevuje v nějakém pořadu o vaření, kde okatě koření pokrmy kořením jisté značky…. 🙄

  Nemáte tam něco lepšího?

 11. ACZ: Tak jistě, Mikulášek zcela náhodou potkal Romana Hassmanna v posilovně a vyfotil se s ním…

  A teď tu o Karkulce… 😆

 12. Tedy znovu, naposledy: Kde mas nejake podklady o Hassmannove podpore Swissgolden? Porad nikde, krome fotky z posilovny 🙂 Vis aspon kdy a kde byla nafocena?

  Take se muzes tesit na dalsi zverejneni jiz druheho dilu serialu „kritik Amway prichycen pri manipulaci“ v souvyslosti s tvym demagogickym a lzivym tvrzenim o Hassmannove zasluze na zpronevere penez klientu Century 21.

  To se zase pobavime 🙂

 13. Něco lepšího, než Jiřinka Bohdalová? No, proč ne, co třeba Karel Gott? Je Karel Gott „pro budižkničemu PePe-ho dostatečně „něco lepšího“ ..?

 14. ACZ: Roman Hassmann podle výpisu z rejstříku vlastní 70% v realitce Reality 21, která funguje pod Century 21.

  Aktuálně byl na firmu podán insolvenční návrh s návrhem na prohlášení konkurzu kvůli tomu, že makléři věděli, že s firemním právníkem jsou problémy a přesto doporučovali klientům využívat jeho služeb:

  http://insolvence.statnisprava.cz/insolvence_rizeni.aspx?znacka=INS_14656/2014

  Dále je asi 10 diskuzních vláken o této povedené realitce zde:

  http://podvodnefirmy.cz/century-21/

  Ukázalo se ale, že všichni ve firmě byli OSVČ a firma háže odpovědnost jen na právníka, který peníze zpronevěřil.

  Jak se v MLM běžně říká, když je něco špatně: „je to o lidech“

  Takže firma si umyla ruce a teď z ní zůstala jen skořápka, která se zruší, zatímco už vznikla nová „čistá“ realitka Century 21 Premium a jede se v klidu dál…:

  https://www.youtube.com/watch?v=MKzh1eQYUzQ

  Už se těším na Váš antičlánek, mám několik odkazů z různých televizí a dalších médií, zprávy z insolvenčního rejstříku atd. atd.

  Co máte Vy? 😆

  Chcete snad tvrdit, že většinový majitel firmy není absolutně odpovědný za to, co se ve firmě děje?

  No, Vy toho asi schopný jste, ale já to nepíšu kvůli Vám, ale abych varoval normální slušné lidi před podvodníky….

  1. ACZ: No, ještě bych pro oslovení mladších ročníků doporučil natočit video o Vašich čistících prostředcích s raperem Rytmusem. Teď už hrává i na diskotékách, takže bude docela levný a taky má velké auto, řetězy a je prostě cool, to pak budou mladí a blbí přibývat po stovkách… 😀

 15. Nejak jsi preskocil toho Karla Gotta 🙂

  Jinak tva „doporuceni“ nas fakt bavi 🙂 Jen tak dal, doporucuj 🙂 Jakoby snad Amway byla v poslednim tazeni a cekala na nejaky spasny „napad“ od PePeho 🙂

  Ty jsi vazne jeste nedospel 🙂

  Vis co? Zkus si sve „napady“ nejprve overit v praxi a potom „rad“, to je fer, ne?

 16. To je bezva „portal“ tohle vase veledilo. Prispevky si tu skacou jak je napadne, obcas skonci treba ve spamu, jak se omlouval tuhle admin … fakt husty 🙂

  To ma byt vrchol vaseho profesionalniho umeni a dovednosti?

  Jeste ze vas nikdo nebere vazne.

 17. Prvni fakt, mily PePe, ktery ti unikl hned v uvodu tve obvykle krizacke vypravy v nevedomosti, je skutecnost, ze Century21 je Franšíza.

  Jako absolvent VŠE a Obchodni akademie bys mel chapat kam zodpovednost majitele fransizy saha akde uz je zodpovednost jen na pronajimateli znacky.

  Uvedeny pravnik, co okradl klienty, okradl sve klienty, nikoliv Hassmannovy. Jeho ti klienti totiz nikdy nebyli.

  To je jako treba kdyz te okrade nejaky majitel pumpy, ktery ma pronajate logo Shell na zaklade fransizingove smlouvy. No, Shell proste neni zodpovedna za machynace a lumparny, ktere pod jejich znackou delas, nema moznost je ovlivnit a smlouvu s tebou obcykle zrusi az pote, co se to domakne.

  Skoda, mozna sis mel nejprve precist dokumenty, predevsim pak vyjadreni obvineneho, na ktere jsi mi poslal odkaz, proste jako obvykle, prace kvapna, nalo platna, dela-li ji navic zaslepeny pitomec, je to pak jen fraska.

  Fakt, ze je vedeno rizeni v demokraticke spolecnosti neni dukaz o vine, coz tyto dokumenty jen potvrzuji.

  Ted uz jen aby ses bal, aby te Century21 nezazalovala za verejnou pomluvu. Treba si nevsimnou …… meho emalu 🙂

 18. Tak co ten Kaja, Pepiku, neni dost dobrej?

  Muzem predlozit dalsi zname osobnosti, kteri taktez maji Amway v oblibe.

  Predlozis ty jedinou osobnost ci celebritu, ktera Amway odsuzuje? Hm? Treba i zaplacenou 🙂

 19. No nevím co by jsem k tomu napsal 🙂 ale podle mě Roman ví co chce 🙂 On je prostě Pán s velkým P 🙂

 20. Zdravím toho umelca čo toto vytvoril. Teší ma, že propaguješ túto šaškáreň lebo potom by si ľudia dostatočne nevážili to čo pre nich robím ja. A o ľuďoch diskutovať po za ich chrbát odporúčam až keď ich poznáš lebo to môže pre teba zle dopadnúť.

 21. Skeptici MLM. Zřejmě nevíte co je letadlo a ani pyramida. A navíc pokud jste v MLM neuspěli, nebylo to protože by to byl podvod. Ale protože jste podvedli leda sami sebe, tím že jste byly líní a nedali jste na systém. Nebo protože jste dělali cokoliv jiného špatně .

 22. Martin: „A o ľuďoch diskutovať po za ich chrbát odporúčam až keď ich poznáš lebo to môže pre teba zle dopadnúť.“

  Že mi nevyhrožujete, že ne? Vyhrožovat totiž držiteli zbrojního průkazu, který se věnuje IPSC střelbě, to bych považoval za opravdu hodně hloupé rozhodnutí…:

  https://www.youtube.com/watch?v=7YyBtMxZgQs

 23. Chci jen napsat, ze firma Amway neni ani pyramida a ani letadlo. Nikomu tady nedavam penize, jen si nakupuji ve svem obchode. A co je dulezite, je to firma, kde si lide pomahaji navzajem, coz v zadne jine MLM neni. To ze ja zrovna nejsem nejak vysoko, neni vina firmy. Je to predevsim moje vina. Posledni 2 – 3 roky jsem ze zdravotnich duvodu nepracovala, jak bych mela. Kdyz neceho chcete dosahnout, musite pracovat a to se mladym lidem (nekterym) moc nelibi. Firma je UZASNA.

  1. Cituji…Nikomu tady nedavam penize, jen si nakupuji ve svem obchode.Konec citatu….To jsem Anicko nejak nepochopil,muzete to nejak vysvetlit jsem nejakej zmatenej…….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *