Amway – fakta o výdělcích

Zatímco při osobním setkání Vám o svých příjmech může každý lhát doslova jako Pinocchio, v auditované účetní závěrce toto možné není. Tyto údaje o Amway je možno dohledat z dostuponých zdrojů zde (nová stránka).
Údaje z těchto závěrek jsou pak ještě daleko horší, než autor článku kdy předpokládal. Konečně přesně víme, kolik milionů Kč ročně firma Amway rozdělí na odměnách svým distributorům. Podle závěrky firma v roce 2011 rozdělila svým distributorům na odměnách částku 94 045 000,-. V roce 2012 to pak bylo 93 684 000,-.
Sama o sobě jsou tato čísla nic neříkající a bohužel v závěrkách není uvedeno, kolik měla Amway podnikajících distributorů a kolik samozásobitelů, kteří si jen čas od času objednávají produkty. Amwayáci to samozřejmě nikdy nikomu neřeknou, protože si pak každý z nich podle potřeby může hrát na velkého podnikatele, nebo naopak na samozásobitele podle toho, jak je to v anonymních diskuzích zrovna potřeba.
Ale nakonec přeci jen nějaká data máme: http://www.amway-fakta.cz/opravdu-se-daji-v-amway-vydelat-penize/
V článku „Opravdu se dají v Amway vydělat peníze“ nám Amwayáci částečně poodhalili, jak je na tom špička Amway, takže se dá odvodit, co zůstane zbytku níže postavených distributorů. Pokud si myslíte, že jsou to drobky, máte pravdu…
Ve výpočtech byly použity jen hodnoty průměrných měsíčních příjmů. Po sečtení ročních příjmů 91 vysoce postavených lidí v českém Amway nám vyšlo, že v roce 2011, kdy odměny za celý rok činily 94 045 000,- si jen těchto 91 lidí přišlo na 68 240 796,-. Těchto 91 lidí se tak podle údajů z Amway podělí celkem o 72% veškerých provizí. Na všechny ostatní distributory zbylo jen 25 804 204,-, tedy necelých 28% provizí.
Kardinální otázkou tedy zůstává, kolik ostatních, z údajných 25 000 členů, tedy podniká a kolik jsou jen samozásobitelé. Jsou jen dvě možnosti. Buď je podnikatelů v Amway vlastně jen velmi málo (což je divné, je to přece „nejlepší podnikatelská příležitost na světě!“), anebo většina z nich nevydělá téměř nic. Vaše případné odhady počtu Amway podnikatelů a insider informace rádi uvítáme v komentářích.

34 komentářů k článku "Amway – fakta o výdělcích"

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *