Amway: Nepříjemná fakta z Velké Británie

Někteří Amwayáci se snaží působit na možné prospekty tvrzením, že MLM a Amway na západě od nás roste a že je to normální a akceptovaná forma podnikání s potenciálem růstu. Jistě tušíte, že to není pravda.
V roce 2007 byla firma žalována britskými úřady, konkrétně The Department for Business Enterprise and Regulatory Reform. Žalující navrhoval úplné zrušení firmy Amway v UK, což se nakonec nepovedlo. Přijata ale byla tvrdá restriktivní opatření:
• Všechny školící materiály Amway musí být pod dohledem Amway UK a je nepřípustné, aby na těchto materiálech kdokoliv profitoval.
• Amway musí každoročně zveřejňovat příjmy svých VPA (income disclosure).
• Registrační a obnovovací poplatky jsou zakázány.
• Amway se musí restrukturalizovat a musí existovat podnikatelé, kteří nebudou jen neustále verbovat, ale také skutečně prodávat.
Zajímavější než výsledek soudu jsou ale zveřejněné informace o fungování Amway. Podobná obvinění pronásledují Amway neustále a v mnoha zemích, včetně nedávného uvěznění indického manažera Amway, který je již přes měsíc ve vazbě.
• Produkty firmy Amway jsou neprodejné. Jsou daleko dražší, než srovnatelné zboží. Kromě VPA samotných proto toto zboží téměř nikdo nekupuje.
• Více než 99% všech VPA na svém Amway podnikání prodělává. Více než polovina VPA ukončí své podnikání do roka poté, co již nejsou déle schopni na svém podnikání prodělávat a dotovat ho.
• Jediná cesta jak v Amway vydělat je „nekonečné náborování nováčků“. Je to podvodný systém, který umožňuje profitovat jen několika lidem, kteří jsou schopni znáborovat největší množství lidí.
Ale možná to nejzajímavější a nejděsivější zároveň jsou čísla a statistiky, které při soudním řízení vyšla najevo. Bohužel jako obvykle v případě Amway, skutečnost je přesným opakem toho, co tvrdí Amwayáci samotní.
• Mezi aktuálně aktivními VPA v UK, kterých je přes 33 000, jen asi 90 z nich vydělává dost na to, aby pokryli veškeré své náklady s tímto podnikáním spojené. To znamená, že 99,7% britských Amwayáků na svém podnikání prodělává.
• Poté, co začalo vyšetřování, byla firma Amway schopna ze dne na den snížit cenu svých čisticích prostředků o 48% a u svých kosmetických produktů o 29%.
• V období od roku 2001 do roku 2006 95% všech provizí vydělalo 6% nejvýše postavených Amwayáků. Přitom 75% všech provizí si rozdělilo horní 1,5% distributorů.
• Během pěti let se díky enormním odchodům prakticky proměnila celá firma.
2001-2002: 5690 lidí bylo znáborováno, ale 10 149 jich svou činnost ukončilo.
2002-2003: 6525 bylo zrekrutováno a 8000 skončilo.
2004-2005: 12 561 se připojilo a 8756 činnost ukončilo.
Z pohledu českého občana je velmi zajímavé, že ve Velké Británii, kde žije 6 krát více obyvatel, než v ČR, bylo Amwayáků v době soudu pouhých 33 000, tedy cca jen o 8 000 více, než v ČR. Po regulaci (zlevnění produktů) čísla narostla na aktuálních cca 43 000, ale promoření Amwayáky je v UK i tak stále daleko menší, než v ČR. Čím to?
Především s Amway mají v UK delší zkušenost (od roku 1973) a spousta Britů už má jasnou představu, co to je Amway a proto do tohoto podnikání nikdy nevstoupí. Roli jistě také hraje vyšší vzdělání a zřejmě také lepší životní úroveň. Britové se zkrátka mají stále docela dobře a nemají zapotřebí vstupovat do nesmyslných podnikatelských příležitostí.
A jedna rada Amwayákům na závěr: Zažalujte český Amway! Pokud by se povedlo také snížit ceny Amway produktů až o polovinu, možná to bude i prodejné a především už na samozásobení nebudete tolik tratit…

Zdroje:

http://www.pyramidschemealert.org/PSAMain/news/AmwayCaseAppealed.html
http://blogs.mirror.co.uk/investigations/2009/01/amway-survives-compulsory-clos.html

24 komentářů u “Amway: Nepříjemná fakta z Velké Británie

 1. Jsem zvědavý, jak tohle amwayáci překroutí.
  Asi klasickým způsobem, kdy řeknou, že jich je vlastně minimálně 90% neaktivních a ten zbytek, co nevydělává, se nesnaží.
  A samozřejmě, že ti, co se snaží, jsou boháčí.
  Zajímavé je, že jsem za celý život viděl jen jediného amwayáka v novém Mercedesu (byl to Hassman), zbytek byli uplní chudáci, pro které je nedostižným snem dvacet let stará Octavie 🙂

 2. Pochopitelně. Do těchto schémat vstupují převážně tragédi, které současná ekonomická mizérie dohnala až k tomu, že hledají spásu v MLM.
  Ale jinak: dokážu pochopit, že se študačka nebo ženská na mateřské zaregistruje k Oriflame, Avonu apod., protože si chce přivydělat pár stovek měsíčně. To není nic proti ničemu. Horší je, když někdo totálně zblbne a dělá z MLM životní styl a jediný životaschopný podnikatelský model. Bohužel, Amway, dříve Skyline, dnes třeba módní DIC, praktikují sofistikované a do detailu propracované manipulační metody (např. lovemobbing, davovou psychózu, znáboženštění komunity – včetně propracovaných dogmat, rituálů a symbolů, vytváření psychické závislosti na komunitě – nelze si nevšimnout podobnosti chování účastníků seminářů MLM s chováním účastníků prodejních zájezdových akcí), kterými oddělí nové ovečky, zpravidla nešťastné zoufalce, od reálného světa, vytvoří u nich závislost, pocit, že pokud nejsou úspěšní, je to jen a jenom jejich vlastní chyba, a že náprava této chyby spočívá ve větší sebemotivaci, kterou získají pouze zakoupením školicích materiálů a návštěvou dalšího školení. Oběť nevidí, že pro úspěch nemá z vyšších struktur pyramidy vytvořené základní podmínky.
  Je mi těch chudáků upřímně líto, ale na druhou stranu, kdo chce kam…

 3. Já ten Váš popsaný rozsudek nemůžu najít. Jediné co jsem našel je něco podobného ale to soud smetl ze stolu.
  Nepřikrášlil jste si to, malinko? Teda spíš docela dost?

 4. Tady na tom fóru přece nikdo nic nepřekrucuje, tady se říká jen čistá pravda přesně podle zdejších vzdělaných a chytrých… 😀
  A ano, soud to smetl…

 5. Sany: Pod článkem máte zdroje….

  A jak píše Bananas, tady se opravdu nic nepřekrucuje, tento článek je v podstatě kompletně přeložen, tedy opravdu netřeba hledat fabulace. Proto bych také byl opravdu rád, kdyby někdo konečně podal tu žalobu na tyto weby. Udělejte to! Ke všemu, co je tu psané, jsou zahraniční zdroje, mnohdy i několik zdrojů.

  A ano, soud umožnil Amwayi fungovat dál, ale nařídil hromadu regulací a spoustu změn (zlevnění výrobků, vyházení mnoha „podnikatelů“, atd.) udělal Amway sám, ještě před rozsudkem, protože kdyby byl Amway vyhozen z UK, byla by to katastrofa, proto to Amway nemohl připustit.

  Btw. jestli chcete na Amway opravdu zbohatnout, je třeba abyste nebyli distributory této firmy, ale právníky této firmy…
  😉

 6. Bananas: 🙄

  Vždyť jsem Vám odepsal a poslal odkazy na stránky, kde je online zdarma celá Kiyosakiho kniha a zároveň online obě verze hry cashflow.

  Myslíte, že je možné ukrást něco, co je kdykoliv přístupné všem a zdarma?

  Vy jste věřící ovce a mě stejně vážně nikdy brát nebudete, dokud se z toho neproberete. Tedy o to, jestli Vy mě berete vážně vůbec nejde. Mé texty a články nemíří na Amwayáky, ale na ty, kterým to třeba někdo nabídl, přemýšlí o tom atd.

  Amwayáka, jehovistu a podobné nemá cenu přesvědčovat, žijí ve svém světě a jsou tak zpracovaní, že to nejde změnit, dokud se jim nerozsvítí a nechtějí změnu sami. Ale předpokládám, že noví adepti, pokud mají čím, o těchto textech budou přemýšlet.

 7. Standa:
  Online ano… Ty jsi doporučoval stahování, přece. Z toho se prostě už nevykecáš a já tě nebudu brát vážně… 😀 Můžeš zkusit uznat, že to bylo špatné…

  A právě mým úkolem tady je, aby o tvých textech nepřemýšleli, protože to jsou nesmysly. Mohou si zkusit udělat svůj názor. A vůbec, vadí mi, že to tu kazíte i těm, co se snaží to dělat správně…

  Když už jim bereš Amway, co kdybys zkusil doporučit, co mohou dělat navíc?

 8. Bananas:

  https://archive.org/stream/RichDadPoorDad/RichDadPoorDad_robertKiosaky_djvu.txt

  Tady je celá kniha bohatý táta, chudý táta….

  Ale pokud je holt někdo internetový analfabet, tak ať si pro mě za mě koupí knihu.

  Opět se ale ptám, jak je možné ukrást něco, co je na internetu zdarma kdykoliv volně přístupné?

  „A právě mým úkolem tady je, aby o tvých textech nepřemýšleli, “

  To myslíte vážně? Takže správný Amwayák nemá přemýšlet a má slepě důvěřovat Vám?

  To mi připomíná atmosféru v některých finančně poradenských firmách, kde nadřízení zakazovali poradcům navštěvovat některé weby o financích, aby se čerstvým poradcům náhodou předčasně nerozpustil sen o tom, že jednou budou mít to ferrari, helikoptéru a kdo ví, jaké ještě další nesmysly.

  A pak někoho přesvědčujte, že Amway není sekta…
  😆

 9. Pepe:
  Opět nerozumíš psanému textu 😀
  Tvoje příspěvky jsou absolutně k ničemu a já chci, aby je lidé ignorovali.
  Mluvili jsme o hře Cashflow, ty jsi řekl, že lze stáhnout zadarmo. Já ti řekl, že to je krádež. Ty jsi poslal odkaz na online verzi… Stejně jsi ten, kdo tady naváděl ke krádeži. Když je něco někde volně přístupné, tak si to může každý libovolně vzít? 😀
  Pokud vím, tak jsme začali tím, že jsi tady doporučoval, ať ty stažené věci sdílíme, což je tak trochu nelegální. Fakt, znovu otázka, rozumíš psanému textu? 😀

  Pěkné překrucování 😀 Lidé mi nemusí důvěřovat. Stačí mi, že nebudou důvěřovat tobě…

 10. Podobná obvinění pronásledují Amway neustále a v mnoha zemích, včetně nedávného uvěznění indického manažera Amway, který je již přes měsíc ve vazbě.

  Lide okolo Amway jsou neustale obvinovani z lzi a manipulaci, tak se podivejme na toto „tvrzeni“ zdejsiho typickeho inkvizitora:

  Kolik takovych obvineni za 55 let existence Amway ve svete probehlo, zejmena v kontextu se sluvkem „neustale“? Jen letmym pohledem vidim, ze toto zminovane je 7 let stare, ktere dalsi „neustale“ kde bylo po nem? 🙂 Hm?

  Chape zdejsi manipulator vyznam slova „neustale“?

  Kolik je slovo „v mnoha“? Kolik to je? Dolozi nam zdejsi expert na lhani skutecne presny pocet, abychom meli opravdu nejaky hmatatelny udaj, cislo, pro porovnani s jinymi spolecnostmi?

  Produkty firmy Amway jsou neprodejné. Jsou daleko dražší, než srovnatelné zboží. Kromě VPA samotných proto toto zboží téměř nikdo nekupuje.

  Ani toto lzice tvrzeni neumi tento ubohy pisalek nijak dolozit. Napriklad organizace Euromonitor, zabyvajici se statistikami prodeje produktu a sluzeb, totiz tvrdi pravy opak.

  Ktere srovnatelne zbozi je drazsi? Cenova srovnani se srovnatelnymi produkty totiz ukazuji, ze je naopak levnejsi, tedy pokud nejaky diskusni vocas nesrovnava „Dacii s BMW“, coz bohuzel nymandi typu „Vor v zakone“ (vazeny ctenari, no posud uz jen ten alias, jak inteligentni clovek si da takovy alias – Vor v zakone) delaji kazdy den.

 11. Trouba Pepe pise:

  Sany: Pod článkem máte zdroje….

  Tak „zdroje“ 🙂

  Od Kdy je antiAmway blog relevantnim zdrojem informaci, ty kaspare? 🙂

  Vsude na svete tyhle blogy ovlada banda vygůmovanych pomatencu jako jste vy, v cesku legendarni skupina “ PET POSTRACHU“ 🙂

  Vic vas bohudik neni. Vsechny tri ceske AntiAmway blogy, ktere vubec stoji za zminku, patri jedinemu cloveku, kde si stradate stale stejne prispevky porad dokola.

  O tobe samotnem je znamo, ze ty sam pouzivas na internetu v diskusich vproti Amway asi 6 aliasu ruznych jmen, abys vytvoril dojem, ze je vas „hodne“.

  No, neni. Je vas asi tolik, kolik bylo za 55 let v celem svete soudnich sporu vuci Amway, ktere pokazde Amway suverene vyhrala. Ani ne 10.

  Premyslim, proc nepodate zalobu v Cesku? Verte, ze urcite by skoncila u soudu. Tak proc ne? Takova skvela antiAmway liga, ze by nedala dohromady zalobu? Fakt ne? To je zvlastni, protoze zaloby jinych si klidne dovolujete bravurne rozebirat hloubeji, nez nejlepsi pravnici na svete:-)

  Vy „pravnici“ …. 🙂

 12. Prý boj proti nešvarům:

  McDonald’s, KFC nebo Starbucks odebíraly v Číně vadné maso. Paradoxně od americké firmy

  V Číně vypukl skandál ohledně kvality masa. Část pokrmů amerických řetězců McDonald’s nebo KFC totiž pocházela z masokombinátu, který běžně zpracovával prošlé maso. Ten v čínské Šanghaji provozovala americká firma OSI Group.

  A jak jsme na tom v Česku? Vytvoříte ligu boje proti rychlému stravování? Jsem přesvědčený, že společnosti by to prospělo více, ale ….. 🙂

 13. ACZ: Je dobře, že upozorňujete na problémy jiných firem. Problém je ale v tom, že kdyby se to, co se stalo McDonaldu, stalo Vám, tak budete do roztrhání těla tvrdit, že to není pravda, že je to policejní spiknutí a další podobné bláboly.

  Šetřete časem, večer bude další zajímavý článek, takže už se všichni těšíme na Vaše duchaplné příspěvky. 😉

  Bananas: Byl jste někdy i členem jiné pyramidy, než Amway? Já cca 3 týdny ano. Jednalo se o poradenskou firmu a věřte nevěřte, poslali mi mailem asi 6 různých vzdělávacích materiálů. Jak je to možné?

  Uplajni totiž tyto materiály přímo vytvářeli. Jejich cílem nebylo vydělat na knihách, ale vzdělávat svoje lidi. Proto jsem psal o sdílení dokumentů.

  Ale chápu, že v Amway to asi bude jinak, protože kdyby v Amway fungoval tento systém, tak by Hassmann na knížkách asi moc nevydělal…

 14. Pepe:
  Z toho už se nevyžvaníš 😀 Když napíšeš:

  Vy si půjčujete knihy a neposíláte pdf?

  A že Cashflow od Kiyosakiho zdarma stáhneš…

  Tak prostě radíš nelegální věci…. 😀

  A že si poradci vytváří nějaké dokumenty a rozesílají? To Amway dělá přece taky… Ty nejsi moc chytrý, viď?

 15. Je ty jsi zase uzvaneny 🙂

  Najdi prosimte jediny prispevek nejakeho distributora Amway, ktery by hodnotil nektery z cca 10-ti soudu za celou dobu existence Amway, za, cituji:

  POLICEJNI SPIKNUTI 🙂

  Dale dodavam, ze Amway se nikdy nic podobneho nestalo, aby prodavala zkazene produkty.

  Jako obvykle i nyni si sami vymyslite to, co na toto tema pry udajne tvrdi Amway a jeji spolupracovnici.

  Kalifornský soudce podpořil žalobu zaměstnanců společnosti Apple, kteří se rozhodli podat hromadnou žalobu na svého zaměstnavatele. Zaměstnanci Apple obviňují z toho, že jim neposkytl včasné přestávky na jídlo, včasné přestávky na odpočinek a mzda nebyla vyplácena v termínech, které uváděla smlouva.

  Jen na okraj, v historii Amway nebyl zaznamenan jediny pripad, kdy by se Amway opozdil s vyplatou odmen ci provizi svym distributorum o JEDINY DEN 🙂 To same se tyka mezd pro zamestnance Amway!

  Co se soudu tyce, co Amway prosoudila za celou svoji 55-ti letou existenci, zvladne Apple zpravidla za pul roku.

  Najde tva uboze zvracena, prolhana, manipulujici a siru plivajici kreatura nekdy odvahu odpovedet na prime otazky, viz vyse?

  Jsi stejny superzbabelec, jako Vor v zakone, ktery se zacal schovavat za svoji pritelkyni. Nic ubozejsiho v diskusi nepotkas.

  A kdy nam povis ty, cim se zivis? Nebo jsi od skoly na pracaku?

 16. Je ty jsi zase uzvaneny 🙂

  Najdi prosimte jediny prispevek nejakeho distributora Amway, ktery by hodnotil nektery z cca 10-ti soudu za celou dobu existence Amway, za, cituji:

  POLICEJNI SPIKNUTI 🙂

  Dale dodavam, ze Amway se nikdy nic podobneho nestalo, aby prodavala zkazene produkty.

  Jako obvykle i nyni si sami vymyslite to, co na toto tema pry udajne tvrdi Amway a jeji spolupracovnici.

  Kalifornský soudce podpořil žalobu zaměstnanců společnosti Apple, kteří se rozhodli podat hromadnou žalobu na svého zaměstnavatele. Zaměstnanci Apple obviňují z toho, že jim neposkytl včasné přestávky na jídlo, včasné přestávky na odpočinek a mzda nebyla vyplácena v termínech, které uváděla smlouva.

  Jen na okraj, v historii Amway nebyl zaznamenan jediny pripad, kdy by se Amway opozdil s vyplatou odmen ci provizi svym distributorum o JEDINY DEN 🙂 To same se tyka mezd pro zamestnance Amway!

  Co se soudu tyce, co Amway prosoudila za celou svoji 55-ti letou existenci, zvladne Apple zpravidla za pul roku.

  Najde tva uboze zvracena, prolhana, manipulujici a siru plivajici kreatura nekdy odvahu odpovedet na prime otazky, viz vyse?

  Jsi stejny superzbabelec, jako Vor v zakone, ktery se zacal schovavat za svoji pritelkyni. Nic ubozejsiho v diskusi nepotkas. Kdyz se chlap schovava za sukne

  A kdy nam povis ty, cim se zivis? Nebo jsi od skoly na pracaku?

 17. Pepe:

  Byl jste někdy i členem jiné pyramidy, než Amway?

  Vzhledem k faktu, ze jsi Amway nikdy nepoznal zevnitr, neznas jeji sitovou strukturu, formy a zpusoby vyplaceni odmen a provizi, neznas a ani nechapes jak se prodejni sit stavi, mam otazku:

  Na zaklade ceho jsi prisel s „napadem“ , ze Amway je PYRAMIDA?

  Protoze opak je pravdou, Amway je vsechno mozne, jen ne prave ona Pyramida 🙂

  Napr:
  http://home.karneval.cz/01070036/pyramida.pdf

 18. Expresní společnost Fedex čelí v USA obvinění, že doručovala léčiva z nelegálních on-line lékáren. Americké úřady firmu už v minulosti varovaly, že by to mohly považovat za protizákonné. Nyní jí hrozí pokuta až 1,64 miliard dolarů.

  Jakou nejvyssi pokutu v historii dostala firma Amway, kdy a kde to bylo?

 19. Pochopitelně. Do těchto schémat vstupují převážně tragédi, které současná ekonomická mizérie dohnala až k tomu, že hledají spásu v MLM.

  Vzhledem k tomu, ze moderni MLM funguje na svetovych trzich uz temer 100 let a stale stoupa, netrva ta Vase „mizerie“ uz ponekud dlouho 🙂 Predevsim pak ta intelektualni? 🙂

  Koho muze „kamsi“ dohnat jakasi mizerie? Ja vzdycky zil s presvedcenim, ze do pruseru se muzete dostat maximalne sam, vlastnim pristupem a konanim. Nyni prvne ctu, ze zase za vsechno muze „nekdo jiny“, dnes je to jakasi Mizerie 🙂 Potvora jedna 🙂

 20. Tady je jasně vidět boj zla s dobrem.Banáne,pokud tomu tak dobře rozumíš,napiš,kolik musíš najít lidí pod sebe,abys něco vydělal?Pokud máš pár tříd,tak možná i ty pochopíš,že aby všichni lidi vydělali,několik miliard by chybělo.Vzpamatuj se.

 21. Dobrý den, nejvíc mě rozesmálo to, že si tu někdo porovnává amway apple. To se musím smát. Jinak měl jsem tu čest se stát učastníkem amway semináře. Pro mě to bylo strašně vtipný. Vůbec jim tam neradí jen říkaji, že musí kupovat výrobky a když ono to dokázali tak vy musíte taky. A pak jen manipulační keci a videa jak všichni zbohatnou nebo pozor už bohatí jste, i když máte velký hovno 😀 a ty pomatení lidi tleskali, plácali si na povel. Vstávali na povel, pak tam doporucovali knihy a ten clovek co me tam dostal je hned musel kupovat pak kupoval nejaky cd jen protože jim to tam řekli, tak jaky jeste důkaz chcete že to je manipulace. Že tleskáte, posloucháte na slovo, fandíte lidem co vás oberou o penize na knihách a vstupném. Ty lidi co to pořádají se vás mají uplně za totální dementy a vy je podporujete. Tak až začnete tady lidem psát že jsou vypatlaný tak se nad sebou zamyslete až půjdete na další seminář ;). Jinak proti výrobkum nemam skoro nic. Jsou pomerne kvalitni. Jen brutálně předražený..

 22. A to jsem se snažil najít něco zajímavého a místo toho… co to tu je ku*va za kokotinu? 99.7 Amwayáků prodělává? Kde jsi tohle vyhrabal? Jakožto student, kde mám ty miliónové dluhy a „prodělky“? Vážně se nad tím směji protože opravdu neznám nikoho, kdo by nad tím nějak prodělal a vůbec, jde nad tímhle prodělat? Pokud to bereš tak že si koupíš debilní Jar anebo čaj a řekneš si že jsi zrovna prodělal, tak to potom prodělávají úplně všichni lidé. xD

  A upřímně, co tu je prodražené? Jsem student, co počítá s každou korunou a s více jak 70% výrobky (zbylých 30% jsou výrobky, které nevyužiju jako např. dámská kosmetika) jsem maximálně spokojenej a více jak 30% druhů výrobků si pravidělně nakupuji pro svoji spotřebu, protože mě vyjdou levněji, jsou kvalitnější (osobně na kolejích zkoušeno a porovnáváno s ostatním zbožím) a jsem s nimi mnohonásobně spokojenější než s čímkoliv jiným. (a ještě 3 měsíce záruka úplně na veškeré zboží i když je vyzkoušené, kdo jinej tohle nabídne) 🙂 A říkejte si co chcete, ale samotné produkty budu druhým doporučovat tak či tak, protože neznám žádné jiné, co by tak předčily mé očekávání.

  A co se týče systémů výdělků, tabulky odměňování atp., tak nechápu jak někdo tohle může nechápat. Systém jednoduchej, dobrej nápad, spravedlivé rozdělování z obratů (co asi v nějakým tesku neexistuje) a stejné možnosti úplně pro všechny. Promiň ale kde vidíte nějakou zlodějnu? To že znám ve svém okolí známé VPA co do roka díky tomuhle podnikání skončili s prací, do druhého roka udělali platinu a nemusí nic dělat (ovšem podnikání interaktivní korekce s dodavatelama Amway dělají i poté, protože je to baví víc než např. nějaká strojařina atd. a rozhodně jim to dalo svobodu od práce pod někým), tak nechápu jak tomuhle článku může někdo vůbec uvěřit. xD

  Kdyby Amway bylo tak „špatné“, tak by díky němu nebylo tolik úspěšných VPA (stačí si zjistit, kolik podnikatelů tohle dotáhlo vysoko anebo kolik z nich nahráli CD o svém životě), nebylo by tohle podnikání ve více jak 100 zemí světa anebo by tu nebylo 60 let. Nemělo by produkty, co nemají žádné konkurenty, co se týče ceny a kvality anebo by nemělo výrobky zařazené na světové špičce (Jako např Artistry, Nutriline, XS… stačí si dohledat 🙂 ) Anebo by nemělo tak pozitivní reference, co se týče světově známých a úspěšných podnikatelů.

  Ovšem kdybych měl shrnout i negativní stránky (protože každá mince má 2 strany), tak záleží na jakou skupinu narazíš (slyšel jsem že jsou skupiny, co podnikají Amway ne příliž rozumným způsobem), co od toho očekáváš anebo co vše pro to jsi schopen udělat (protože mnohdy si někteří lidé bohužel myslí, že se stačí jen zaregistrovat a za měsíc už budou mít statisíce na účtě) a zda tomu budeš zezačátku věřit i přesto že narazíš na „chytrálky“, co tvrdí že to nikdy nefungovalo.

  Pravda, tenhle „odborný“ článek možná odradí ty, co o Amway sotva slyšeli už jen protože zní „odborně“ (čili hromada nechutných, nepotvrzených a nesmyslných čísel, u kterých to vidím tak že jsou vymyšlené z hlavy někým, kdo si honí ego nad tím, jak je výbornej uklízeč). Ale to je vše, a počítám s tím, že každý co si to přečte a ví toho víc, tak se jen chutne za hlavu (co to kurva zase našel) a znuděně odejde aniž by se vyjádřil.
  A ano, ten zbytek „fakt“, co se tam uvedly s nějakými čísly, mě nezajímá, protože to jsou jen nepotvrzené nesmysly (a i kdyby na tom něco bylo, tak se nikdy nezjistí co bylo jak doopravdy protože noviny a internet hned překroutí realitu v blábol).

  Komentáře jsem neměl zatím čas číst (pokud už něco podobného někdo zmiňoval náhodou), a v případě gramatických chyb se omlouvám. (V případě, kdyby někdo věděl o stránce, kde je srovnání a porovnání různých MLM, tak bych uvítal 🙂 )

  1. amaterasu_kami: Ta čísla zveřejnily britské úřady, které vyšetřovaly Amway ve Velké Británii a chtěly ukončit činnost této firmy, což nakonec neudělaly, protože Amway ze dne na den dramaticky snížila ceny svých produktů a přislíbila dodržování mnoha dalších věcí, které se úřadům nelíbily. Na studenta by to chtělo asi zlepšit práci se zdroji.

   Jar můžete koupit už za 45,- litr, kdežto za LOC po slevě zaplatíte 182,-. Takže při každém nákupu LOCu proděláváte 137,-. A podobné to je u většiny dalších produktů, jako obyčejné hrnce za 40 000,- a tak podobně.

   Výrobky že jsou kvalitní? 🙂 Greenpeace nedávno firmu Amway ohodnotilo nedostatečnou za používání mikroplastů v kosmetice. Amway už slíbila nápravu, bohužel ale o několik let později, než jiné běžné firmy. Opravdu vtipné je, že teď někteří Amboti, jak se o mikroplastech mluví častěji, nabízejí E-spring jako účinnou ochranu před mikroplasty ve vodě. To je prostě dokonalé, nejdřív značnou mírou přispějete ke globálnímu ekologickému problému, abyste pak dál vydělávali na jeho řešení.

   Pravděpodobně kupujete i Glister, že? Na českých stránkách vůbec není složení té pasty (a vlastně se tomu nedivím), na amerických ale ano. A světe div se, ta skvělá prémiová úžasná Amway pasta obsahuje toto: FD&C Blue No. 1.

   Víte, co to je? U nás se tomu říká brilantní modř a je to umělé barvivo vyráběné z uhelného dehtu, kterým se často dobarvují levné limonády například. Toto barvivo může způsobovat alergické reakce, hyperaktivitu (to se vám teď může hodit na zkouškové) a také se dává do souvislosti se vznikem rakoviny. Stačí se podívat na pořad A dost!, tam o této šmakuládě už natočili nějaký ten díl.

   A vy, místo toho, abyste si koupil nějaký levnější a hlavně lepší produkt za tenhle šmejd zaplatíte po slevě 154,-.

   Ti, co jsou u nás dneska platinami, jsou většinou postarší pánové, kteří se stali Amwayáky na začátku, udělat něco podobného dnes už bude dost obtížné, když si uvědomíte, jak špatnou má Amway pověst.

   Ten úspěch, to je jen pozlátko sloužící k tomu, aby si přitáhli lidi jako jste vy. Kupujete si CDčka a knihy? Jezdíte na semináře? Z toho někteří diamanti a platiny mají daleko větší příjmy, než z Amway byznysu jako takového. To si uvědomte, až vám zase něco budou cpát a jakože asi budou…:-)

   Jinak jako student byste asi měl umět docela obstojně anglicky. Tak si najděte na stránkách New York Times článek z 8. ledna tohoto roku o působení Amway v Číně. Špína, úplatky a zničení lidé, kteří přišli o celé úspory a mnohdy i o střechu nad hlavou. Ale to se děje i tady. Vím o jedné člence Teamu 100, která u které probíhá oddlužení a musela tak zveřejnit i svá daňová přiznání a je to fakt mazec, protože sice u soudu tvrdila, že vydělává 8000 měsíčně v Amway, ale ve skutečnosti v tom těch 8000 měsíčně prodělávala… Chápete, takhle blbé lidi Amwayáci potřebují. Člověk, který ani není schopen posoudit, jestli vydělává nebo prodělává je pro Amway byznys naprosto ideální. Nebuďte ovce…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *