Eric Worre – The Rise of Enterpreneur recenze

Více než dva roky od uvedení, si i čeští MLM fanatici konečně všimli propagandistického filmu od Erica Worreho – The Rise of Enterpreneur. Možná je to náhoda a možná tím dělají brzké promo konkurenční firmě Lyoness/Lyconet, která si Erica Worreho pozvala do Prahy na seminář, který se uskuteční v květnu 2017 v Praze.

Eric Worre sám na oficiálních stránkách mluví o tomto filmu jako o „nejsilnějším rekrutačním nástroji v historii MLM“. A ano, dává to smysl, jsme v 21. století a cpát někomu kazety, cdčka a knížky už je opravdu passé.

Na youtube jsou pak k dohledání dvě verze filmu. Jedna trvá cca 50 min., druhá, která je o poznání zajímavější, pak trvá hodinu. Co je v druhé verzi jiného? Prvních 50 min. filmu je stejných. Posledních 10 minut pak Eric Worre vysvětluje, jak film využít jako rekrutační nástroj. Můžete si koupit DVD, nebo možnost po určitý čas shlédnout film online a také možnost poslat rekrutovaným odkaz na film.

Vtipné je, že o filmu někteří jedinci hovoří jako o dokumentu, ve kterém hovoří odborníci. Pojďme si tedy film projít a podívat se, jak je to ve skutečnosti.
Film začíná klasicky, jako začíná každý MLM podnikatel. Práce je na nic, klasické podnikání je na nic, pojďte do MLM!

Doslova do očí bijící je část, kde Eric Worre srovnává celosvětový obrat MLM firem s jinými odvětvími. Proč srovnává MLM odvětví s hudebním a filmovým průmyslem je opravdu záhadou. Prodejce jarů, výživových doplňků a dalších drogistických produktů by se logicky měl porovnávat s obdobnými firmami. V tomto případě třeba Procter and Gamble, Unilever a dalšími a ne s Madonnou nebo třeba Zdeňkem Svěrákem.

Proč tedy Eric Worre porovnává jablka s hruškami? Kdyby totiž vybral největší MLM firmu na světě s aktuálním obratem 8,8 mld. a srovnal ji s např. s Procter and Gamble, která měla loni obrat přes 65 mld. dolarů, asi byste mu těžko věřili, že MLM je významný způsob podnikání na vzestupu…

Dále je zajímavé, že všichni ti odborníci, kteří se většinou živí tím, že MLM komunitě přednášejí, nebo pro ni píší motivační knížky, případně obojí, očekávali v době natáčení vzestup MLM. Jistě je pravda, že vzniká čím dál tím víc pyramid a tím nutně roste obrat celého odvětví, ale největší hráči, kteří na trhu jako jedni z mála vydrželi déle než jejich hype, v posledních letech spíše sčítají ztráty. Firma Amway se od doby, co byl film natočen, zmenšila o čtvrtinu. Poklesy hlásí i Nu Skin a Avon a jediná firma, která alespoň zůstala na svém, je paradoxně FTC potvrzená pyramidová hra Herbalife. Odborníci asi někde udělali chybu…

Zajímaví jsou však i oni „odborníci“. Jedním z nich je Jordan Adler o němž se rozepsala jeho bývalá přítelkyně a poskytla nám tak unikátní náhled do života „MLM lídra“. Svou zkušenost označuje za „creepy“, tedy strašidelnou a dále píše:
„Bylo téměř na denním pořádku, že Jordanovi psal někdo z jeho downline, že nemá na splátku hypotéky, případně zaplacení účtu u doktora a prosili Jordana, aby jim poslal nějaké peníze. Nevím, jestli jim něco poslal nebo ne, ale vždy jim říkal, že se musí snažit víc a zároveň je zval na další meeting (lístek stál několik set dolarů) a tvrdil, že tento meeting nakopne jejich byznys.“

„Když jsem se Jordana ptala, proč jsou ti lidé v takové finanční nouzi, řekl, že se zkrátka dost nesnaží.“

„Co jsem za dobu chození s Jordanem pochopila o MLM? Celé je to o ukazování prospektům (tobě) obrázek ohromného úspěchu, kterého můžeš také dosáhnout, pokud je budeš následovat. A pro udržení tohoto obrazu udělají cokoliv, stejně jako pro to, udržet vás v síti co nejdéle.“

„Toto píšu proto, abych přiměla lidi přemýšlet o tom, jestli do MLM vstoupit nebo ne. Viděla jsem, jak to vypadá na vrcholku tohoto odvětví a své zkušenosti velice lituji. Prakticky neexistuje šance uspět a pokud uspějete, zaprodali jste svou duši k okrádání snílků pod vámi.“

Dalším odborníkem je Brian Tracy, který tvrdí, že „MLM !pravděpodobně! vytváří více milionářů, než jakékoliv jiné odvětví.“ Bohužel tento blud se u nás v ČR objevuje velmi často a je to naprostý nesmysl. Brian Tracy samozřejmě není padlý na hlavu, proto dodal velmi podstatné slovíčko pravděpodobně. Z českých statistik a i statistik na stránkách businessforhome.org, jasně vyplývá, že je to naprostý nesmysl.

Jelikož film vznikl v USA, bavíme se o dolarových milionářích, tedy o lidech s majetkem nad 25 mil. Kč.

V ČR je takových lidí přes 25 000. Kolik z nich vzniklo díky MLM? Tady si samozřejmě nemůžeme být stoprocentně jistí, právě kvůli tomu, že správný MLM člen se tváří jako milionář i když nemá ani na jízdenku z právě proběhlého školení.

Podle svých tvrzení je to pan Čížek, prodejem svého MLM se dolarovým milionářem stal i pan Buksa a možná ještě můžeme počítat pana Hassmana, Mueller Meerkatze a nějaké další diamanty. Několik MLM milionářů jistě vzniklo i mezi majiteli a nejvyššími rekrutéry MLM finančně poradenských firem. Nutno uznat, že jiné firmy než Amway, LR a finančně poradenské, nemají v ČR dost vysoké roční obraty, aby vůbec takového milionáře vytvořili.

Abychom nikomu nekřivdili, zaokrouhlíme tento počet nahoru na 50 (pokud máte zaručený tip na dolarového MLM milionáře z ČR a není mezi uvedenými, napište nám to prosím do komentářů pod článkem).

Máme tedy 50 dolarových MLM milionářů. Jenže jen u nás jich je přes 25 000. Přitom dle výzkumu 13% z nich dospělo ke svému bohatství v klasickém zaměstnání! Tedy 3250 dolarových milionářů v ČR vzniklo tím, čím MLM lídři tolik opovrhují.

Posuďte sami, jestli je pro vás lepší zaměstnání, podnikání, nebo dokonce MLM podnikání. Pokud se rozhodnete pro zaměstnání, vaše pravděpodobnost stát se dolarovým milionářem je asi 65krát vyšší než v MLM.

Zdroje:
http://www.ethanvanderbuilt.com/2015/01/17/rise-entrepreneur-movie-review/
http://www.realscam.com/f9/i-dated-mlm-conartist-3634/
http://udalostivpraze.cz/lyconet-elite-seminar/54964
https://www.risemovie.com/Home.php
http://ekonomika.idnes.cz/dve-tretiny-ceskych-dolarovych-milionaru-vydelaly-podnikanim-p7g-/ekonomika.aspx?c=A160531_131009_ekonomika_kris

2 komentáře u “Eric Worre – The Rise of Enterpreneur recenze

  1. Ten Eric asi spadl na hlavu ne? Prý byznys pro 21. století. V Barmě, poté co úřady prozkoumaly účetnictví 41 MLM firem a zjistili co je to za špínu, bylo MLM jako takové zakázáno. Kdo bude MLM provozovat i nadále, vystavuje se vysoké pokutě a až 3 letům odnětí svobody.

    Jen by mě zajímalo, proč chudá asijská země chrání své občany před podvodníky daleko lépe, než relativně bohaté země evropské?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *