Bývalý diamant objasňuje pokles obratů firmy Amway

Celosvětový obrat firmy Amway v roce 2016 již třetí rok za sebou poklesl. Zatímco obrat v roce 2013 činil 11,8 miliardy dolarů, v roce 2016 to bylo již jen 8,8 miliardy dolarů. Na českých stránkách podporujících firmu Amway se můžete dočíst, že za to může posílení dolaru, případně dokonce falešné kopie výrobků Amway, hlasy zevnitř firmy však hovoří o podstatně zásadnějších problémech, kterým dnes firma čelí.

Firma Amway je notoricky známá nerespektováním zákonných regulací v zemích, kde působí. Kromě starších případů z Kanady, Velké Británie, USA a Indie, jen za rok 2016 přibylo podezření z krácení daní v Rusku a nejnověji obvinění z porušení několika zákonů ve Vietnamu – viz. Zdroje.

Tím si firma dlouhodobě škodí a například ve Velké Británii, kde byla v minulosti kvůli porušování zákonů činnost firmy málem ukončena, se špatnou reputaci nepovedlo dodnes napravit a Amway jen paběrkuje, zatímco jiné MLM firmy na tomto velkém trhu rostou.

Dlouhodobý propad firmy Amway už zneklidňuje celé odvětví a touto situací se začali zabývat i autoři známých webů, kteří podporují MLM. Například Ted Nuyten, který provozuje stránku businessforhome.org, přičemž jeho vysvětlení tak razantního poklesu je dost rozdílné od toho, co píší autoři některých českých webů.

převzato z businessforhome.org

převzato z businessforhome.org

Zatímco oficiální vyjádření firmy hovoří o poklesu kvůli silnému dolaru a situaci v Číně, Ted Nuyten, který je v kontaktu s vysoce postavenými lidmi napříč celým MLM odvětvím tvrdí, že Amway diamanti a manažeři firmy vidí problém především v beznadějně zastaralém odměňovacím plánu firmy Amway, který vede k tomu, že v mnoha zemích, kde dříve firma působila, již prakticky nejsou žádní distributoři. To se stalo například na Slovensku, kdy předloni byli ze slovenské centrály Amway propuštěni poslední 3 zaměstnanci a slovenská centrála byla sloučena s českou.

Jeden vysoce postavený VPA k tomu dodal: „Velkým problémem firmy Amway je konkurence. Strašně dlouho byli leaderem odvětví a neexistovala prakticky žádná konkurence. Dnes jsou ale po světě tisíce MLM firem s podstatně propracovanějšími odměňovacími plány, kde si distributor může vydělat daleko víc, než v Amway. Změnit přitom plán odměn, aby byl lepší a více motivující pro distributory je téměř nemožné, když je již tolik let zaběhnutý. Věřím, že odměňovací plán, dříve silná stránka firmy Amway, je dnes její Achillovou patou.“

Ted Nuyten k tomu dodává: „Odměňovací plán – stair step break-away, vyžaduje k vybudování nesmírné úsilí a mnoho času. Pokud opravdu chcete v Amway vydělávat, musíte budovat alespoň 6 větví najednou. Zároveň jakmile se vaše větev kvalifikuje, namísto 30% odměn dostáváte dál jen 4%. Takový odměňovací plán mohl v minulosti fungovat skvěle, dnes mají ale distributoři i prospekti podstatně víc informací, než kdy dříve. Odměňovací plán firmy Amway je zastaralý a to není lehké změnit. „

Neméně zajímavá je ale i diskuze pod článkem, do které se zapojil i bývalý diamant Lance Smith, který vybudoval v Amway diamantové distributorství a když se rozhodl z firmy po více než 20 letech odejít za lepším (dnes pracuje v Jeunesse), zanechal za sebou v Amway 13 diamantů. Jeho kritika firmy Amway ukazuje dost jiný obraz života diamanta, než jen auta, lodě, ženy, dovolené a pasivní příjem bez starostí:

 • Procenta odměn v Amway jsou jedny z nejnižších v celém odvětví MLM
 • Amway nutí své distributory, kteří vstoupí na trhy do dalších zemí, začínat od nuly, což je zastaralé a zbytečné
 • Platit distributorům, kteří operují ve více zemích až poté, co v zemi dosáhnou minimálně dvou větví, je pro distributora velmi obtížné a je to zbytečné
 • Vyžadovat šestiměsíční kvalifikaci na vyšších pozicích je v dnešní době doslova neslýchané
 • Muset vytvořit šest a více oddělených větví je extrémně obtížné ve srovnání s odměňovacími plány jiných firem, kde stačí 2-3 větve

Závěrem Lance přídává ještě další zdrcující informace, které od toho, kdo se vás bude snažit zrekrutovat, určitě neuslyšíte: “Upřímně, nebýt jednorázových odměn na vyšších úrovních a také právního oddělení firmy, které agresivně jde po diamantech a vyšších pozicích, když oznámí, že chtějí z firmy odejít, byl by obrat firmy ještě podstatně horší.“

Takže firma Amway na své diamanty, smaragdy, platiny a další pozice, pokud chtějí odejít, posílá právníky! Velmi to připomíná přístup finančně poradenských MLM firem, které u nás zavazují své švarcsystém ičaře k zaplacení stovek tisíc až milionů Kč za tzv. „vzdělání“, pokud se rozhodnou odejít.

Vypadá snad „nejlepší byznys na světě“ tak, že když jej chcete opustit, že se na Vás vrhne hejno právníků a začnou vás zastrašovat, abyste zůstali? Takto funguje mafie, ne nejlepší byznys na světě.

Zdroje:

https://www.businessforhome.org/2017/02/why-amway-lost-3-billion-in-sales-in-3-year/

https://www.businessforhome.org/2017/01/amway-found-violating-multiple-regulations-on-mlm/

http://www.amwaywiki.com/Smith,_Lance_%26_Tracey

35 komentářů k článku "Bývalý diamant objasňuje pokles obratů firmy Amway"

 1. Zajímavé. Díky za cenné informace 😉

 2. Libor Smetana

  Změnit mlm plán za binární, neplatit za registrace a prodlužování, omezit týdenní binární odměnu za obrat ve slabší větvi na 1 000 USD a ihned získávat provizi z této větve min 30%, odbourat složitou nádstavbu bináru povede k 2.úrovňovému spravedlivému obch plánu, místo nádstavby vyhlašovat soutěže k podpoře mezinárodní spolupráci distributorů, možnost pozici ztrojit-4 větvě + 50% odměny, zesedmit-6 větví + 100% odměny, budovat pouze síť odběratelů, sjednocený mezinárodní odměňovací systém povede k oploštění gaussovy křivky odměn a obchod nebude umožňovat vysoce postaveným parazitům prosperovat na trvalém obchodním deficitu aktivních 0,3,6% distributorům. Místo toho se stano plán odměn reálným, pracovat budou muset i výše postavení a nebude těch několik desítek superbohatých, ale statisíce opravdu nezávislých-tzv. střední třída, ne současná davově-elitární struktura propagující jen materiální cíle, jako stále víc aut, jachet, domů, spotřeby, ale za stejné spotřeby budovat nezávislost a nevyhazovat za zareg. se jinam.

  • Zajímavý nápad Libore, k tomu ale nedojde, kapři nahoře si rybník nevypustí. Otázkou také je, jestli by to, co navrhujete, pomohlo. Nedávno totiž známý zastánce MLM Ted Nuyten informoval na svém webu bussinesforhome, že v americkém Amway se mimo síť prodá jen 12-13% zboží. Jinými slovy, 9 z 10 výrobků si kupují jen registrovaní Amwayáci a poptávka z venčí prakticky neexistuje, krom toho, že zblbý Amwayák nacpe jednou něco babičce/tetičce. Podle FTC je taková firma pyramidovou hrou, protože to není udržitelné, jako distributor čehokoliv, když nemáte poptávku z venčí, tak končíte. Jediné co Amwayákům zbývá, je oblbovat další lidi a cpát je pod sebe s tím, že budou měsíčně dělat obraty/body. Jiný způsob, jak na tom neprodělat, zkrátka neexistuje. Zkuste třeba založit hospodu, kde 9 z 10 jídel sníte sám, stavební firmu, kde si 9 z 10 domů koupíte sám…. Je to naprostá blbost. Stejně tak i Amway.

 3. Znám lidi co si říkají Uplini mentoři diamantu podnikatelé kteří kupují Amway produkty nad svojí potřebu a jak je psáno viz. výše nabízejí to po všech známých a příbuzných a samozřejmě spílají o tom že od Amway produkt je samozřejmě ten „nejlepší“ na světě.

 4. Toľko kravin v jednom článku a komentároch.. Nebudem tu rozoberať všetky bulsity, no k obratu mimo Amway poviem len toľko, že 80 percent (cca podľa Paretovho pravidla – môže to byť o niečo viac alebo menej) registrovaných ľudí sú len zákazníci, ktorí si chcú nakupovať za veľkoobchodné ceny. Bežná prax je, že ak napr odomňa zákazník nakupuje pravidelne cca polroka, tak ak má záujem, registrujem ho do svojej siete. Síce prídem o maloobchodný zisk, ale ušetrím čas a body mi idú samé. Týmto spôsobom nie je až také ťažké dosiahnuť 21%, všetci si myslia že nutne musíte mať ľudí, ktorí iba biznis aktívne robia. Stačia vám kľudne aj zákazníci, ktorí si sami pravidelne nakupujú. A čo je zlé na tom že Amway predá mimo sieť len 12-13% výrobkov? Keby sme mali maloobchodné predajne, tým pádom by firma nemusela platiť distribútorov a mala by aj omnoho väčší obrat. A zároveň, ak by sa naše produkty dali kúpiť aj mimo našej siete, firma by podkopávala biznis svojim vlastným distribútorom, ako to napr robí Avon …

  • hhhh: to Paretovo pravidlo máš obráceně. 80% lidí, co se setkají s distributorem, chce pod vlivem polopravd a lží nejdříve podnikat, nakonec ale skončí tak, že si jen nakupují a nakonec to vzdají úplně.

   Byznys mi byl nabídnut několika různými lidmi a nikdy mi nikdo z nich nechtěl nic prodat, vždycky to byla „úžasná podnikatelská příležitost.“

   Co je špatně na tom, že se mimo síť prodá jen 12% zboží? Takové parametry prodejů poukazují na jediné, že se jedná o pyramidovou hru. V Americe před pár lety ukončili fungování firmy Vemma, která mimo síť byla schopna prodat 15% výrobků a zbytek distributorům s tím, že se jedná o pyramidovou hru a ne skutečný byznys. Rozhodující pro tento verdikt byl právě poměr 85:15, kdy bylo zřejmé, že bez důkladného brainwashingu o jejich výrobky nikdo na běžném trhu nemá zájem. Tedy zboží je prakticky neprodejné, takže se ani nejedná o podnikatelskou příležitost, protože jak chceš podnikat se zbožím, o které nemá nikdo zájem?

   • Karel: ja aktívne ukazujem plány a štatisticky len 15-20% ľudí sa registruje za účelom biznisu, tých ktorí nemajú záujem sa snažím pushovať na produkty, vždy mať radšej MO zákazníka ako zle zaregistrovaného človeka, ktorý nebude robiť obrat. A z tých 80% cca 1/2 až 3/4 si nejaký produkt objednajú.

    K pyramídovej hre – doštuduj si veci ak nevieš čo je pyramídová hra. V Amway si platený za OBRAT. Na silvera (21%) ti stačí sprostredkovať obrat 10 000b, t.j. na Slovensku zhruba 20 000€ (mám pocit že jeden bod je 1,90€ cca, ale zaokrúhľujem to) a je jedno či budeš mať 1000 ludí čo budú robiť obrat 10 b mesačne (čo je cca balík XSov mesačne) alebo 34 ľudí, ktorí budú robiť obrat 300b mesačne (600€). Navyše, ja keď si kúpim produkty s cieľom ich predať zákazníkom, body ostávajú na mojej licencii, preto to vyzerá ako keby som si kúpil produkty za 250b pre seba (pritom 50-70% osobného obratu ide mimo moju domácnosť, MO zákazníci totižto nemajú licencie. A ľudia čo robia max 200b osobne a nemajú nikoho v skupine, tí sa dajú považovať za samospotrebiteľov. V Amway si platený za OBRAT, pričom nezáleží na tom koľko ľudí budeš mať v skupine. V tom je napr rozdiel u World Ventures, ktoré mi nedávno ukazovala jedna kočka a povedala mi že sa jej páči že to NIE JE ZÁVISLÉ OD OBRATU ALE OD POČTU ĽUDÍ ktorých privedieš. Je to cestovný multilevel a z toho čo som pochopil si zakúpiš licenciu za 100 alebo 200€ + si ešte mesačne platíš 50€ a šetríš si tak na dovolenky. Ak ale nájdeš 4 ludí pod seba, tak ten 50€ poplatok neplatíš, pričom aby ho neplatili oni, musia si nájsť svojich 4 ludí… Toto zaváňa pyramídou. Ak máte niekto info o World Ventures, dajte mi kľudne viac info, nechcem ich tu neprávom očierňovať ak som ten koncept pochopil zle… A to že tie produkty sa nedajú mimo sieť kúpiť je znak toho, že firma podporuje svojich distribútorov a nie toho že to je pyramída. Avon, Oriflame a Mary Kay sa s tým neserú a ich produkty kľudne kúpiš aj na notino.sk … A potom takéto firmy sú medzi TOP 10 najväčšími MLM na svete… 😀 bodajby nie ked možno polovicu ich obratu tvoria MO prevádzky…

    • hhhh: Jo, pohádka o tom, jak to každý chce, to už tu dlouho nebylo. Nebo jste možná tak ukecaný a nepříjemný, že se pro jednou nebožák na schůzce smiluje a nějaký Amway nesmysl si koupí, aby se tě už konečně zbavil.

     Sám víš, že se jede především samospotřeba, kterou mohutně propagoval právě starý Yager. Bylo to pro to, že v jeho době už se mohutně rozšiřovala síť kamenných obchodů a samoobsluh a tyhle domovní pochůzkáře přímého prodeje lidé posílali zhusta někam. Když Dexter věděl, že nemají šanci prodávat, tak proč je neučit samospotřebě? Je to vlastně nouzové řešení, jenže firmě Amway nic jiného nezbývá, když nemá cenově a často i kvalitou konkurenceschopné výrobky.

     World Ventures nemá smysl ani komentovat, další pyramidové MLM s nesmyslným produktem. Jen jsem si projel youtube a nějaký borec porovnával co nabízejí oni za zájezdy a našel to samé i s letenkama na normálním eshopu nějaké cestovky a levněji. Další MLM past na blbce.

     A jak vyděláváš? Jak se ti daří, jestli tedy vůbec máš živnostenský list.

     A co říkáš na to, že distributoři Amway obviňují své konkurenty z toho, že jsou spolčení se satanem:

     https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-zajimavosti/63140/procter-amp-gamble-nejsou-satanisti-rozhodl-soud.html

     Dost možná jsi downline nějakého takového náboženského fanatika. U nás v ČR se to moc neřeší, tady je to samý ateista, takže je to spíš pro zasmání, ale zajímalo by mě, co na to říká slovák, když tam je těch věřících podstatně víc než v ČR.

   • Karel: a ešte dodatok… neviem o tom že by o naše produkty nebol záujem 😀 nájdi si fóra a x ludí (väčšinou ženy v domácnosti) tam odporúčajú napr naše čistiace produkty. Našiel som príspevok kde ich jedna žena chválila ale povedala, že Amway jej nesedí lebo je to „pyramída“, no produkty máme super. Len bohužiaľ, Amway je zafixovaná u ľudí ako spoločnosť predávajúca drogeriu, hoci tam máme asi 400 ďalších produktov, od energeťákov cez kozmetiku a vodné filtre až po výživú a potraviny. A je stále veľmi veľa ľudí, ktorí milujú naše produkty, no nemajú si ich od koho kúpiť, lebo veľa distribútorov už skončilo.

    Ja rozumiem tomu že kedysi sa v Amway robili špinavosti, no je to do veľkej miery spôsobené tou prijebanou československou náturou. Keď padol komunizmus a rozdelilo sa Československo a prišla sem Amway, prejavili sa v nás naše typické vlastnosti a bolo bežné že „lídri“ nútili ludí a robili nátlak na nich aby robili obrat lebo chceli zbohatnúť rýchlo a ľahko. No teraz je ten biznis úplne o inom. Ja nemusím ani fyzicky s tým človekom byť a nakontaktujem niekoho na FB a som schopný mu objednať produkty do Košíc a ja som pritom v Bratislave za PC… Máme navyše aj appku SSD, kde vieš vysvetliť ten biznis na káve človeku cez smartfon za 5 minút a nemusíš strácať čas ukazovaním hodinového plánu a vieš si tých ľudí pekne vyfiltrovať a nevenuješ sa ľudom ktorí nič nehľadajú. Ten biznis je aj vďaka internetu úplne iná káva… No bohužiaľ, vďaka internetu sa o nás šíria aj takéto dezinformácie ako napr na tomto fóre.

    A to že ti ten biznis ukazovali ludia ktorí ti nechceli nič predať, iba ti to prezentovali ako „najlepšiu podnikateľskú príležitosť“… čo ti poviem, zase si dokázal, že názor na Amway u ľudí vytvárajú samotní distribútori. Ja napr idem na plán s postojom, že ja prospekta nepotrebujem, on potrebuje mňa (čo je aj pravda), a nemám problém poslať kadeľahšie 95 neambicióznych ľudí aby som našiel tých 5 ktorí chcú spraviť aspoň 12-15% úroveň. Väčšina distribútorov sa snaží ľudí manipulovať a reistrovať ich za každú cenu, no nechápu, že potom budú mať mŕtvu skupinu plnú lenivých ľudí a budú sa čudovať že majú 200 ľudí a robia možno 800b… 😀 ja si ľudí vyberám, ak si niekto myslí, že je to pyramída, ok, má na to právo, je to jeho názor, no tým pádom sa nemám s takým človekom už o čom baviť 🙂 a ja si ušetrím čas a hlavne energiu, ktorú by som venoval inak ľudom, ktorí si to nezaslúžia 🙂

 5. Zbigniew Kowalski
 6. … a pokud ne na Luboše Pářu, tak třeba na pana ACZ. Naše družstvo hledá schopné brigádníky na bramborovou sklizeň. P.S. Ubytování je zajištěno v družstevní ubytovně .
  Nabízíme hezký výdělky…
  … a pocit s dobře vykonané práce k nezaplacení:-)

  • A v čem by si pak asi vyprali hadry od hlíny? Doma mají jenom koncentráty na praní, které zvládnou akorát špínu nachytanou někde po plácání od kolegů na pódiu…:-)

  • Ahoj Vláďo,
   do inzerátu bych ještě uvedl, že nabízíš platbu v hotovosti, protože někteří výtečníci budou mít obestavěné (exekuované účty) 😀 😀 😀
   A když z toho uděláš multilevel, tj. že Pářa nebo ACZ budou placeni za to že na brigádu seženou svoje kamarády tak vyderete hóóódně brambor….

   • Prima nápad. Za každého přivedeného brigádníka do našeho družstva obdrží pytel brambor jako deputát. Ty jim snad exekutoři neukradnou 🙂 🙂

    • Vláďo a po sklizni budou ty brambory podomním prodejem prodávat a to až potom co si je od Vás za vydělané peníze odkoupí. Budou je nabízet s maloobchodní přirážkou 30% :-D.

     No a když jim to půjde ta např za 2 metráky (200kg) dostanou 3% provizi od družstva., za 600 kg 6% atd…

     No ale hlavně můžete pořádat motivační semináře jak prodávat brambory a to alespoň za 500,- Kč :-D. Potom můžeš prodávat nahrávky (cedéčka) jak prodávat brambory a knihy s bramborovými recepty, které budou bramborový distributoři kupovat….

     Ten kdo prodá 10 000 kg brambor bude BRAMborec a dostane odznak!!

     Takže až ty brambory vyberou tak každý nafasuje pytel brambor a do večera to koukej prodat, jinak tě nepustíme na ubytovnu.

     Takhle ten bramborový byznys rozjedeš klidně v 80 zemích a teritoriích na světe..
     Tak GO Brambor !!!! 😀 😀 😀

     • Jan: Opravdu vtipné, jenže ti zemědělci žádné příštipkáře za provizi nepotřebují. O brambory je zájem a zemědělci krom velkých odběratelů často zásobují i široké okolí napřímo a bez provizí.

      Obávám se, že kdyby někdo aplikoval MLM na zemědělství, brambory budou za 60kč za kilo a kilo cibule tak za stovku. Za to bych k tomu měl ale hodinovou přednášku, jak je to plné fytonutrientů, vitamínů a minerálů a se šlupkama si můžu vyčistit zuby a pak s tím co vyplivnu ještě můžu umýt koupelnu. 🙂

      V MLM prý mají úžasné výrobky, takže je potřeba zákazníkovi vše náležitě vysvětlit, k čemuž má Amway armádu 3 milionů VPA, kteří si rozdělují bohatě přes 30% ceny výrobků.

      Je zajímavé, že jiné normální firmy, které také prodávají doplňky stravy, nepotřebují 3 miliony distributorů.

      Aby zákazníka informovali, používají to, o čem v Amway asi ještě nikdo netuší. Příbalový leták. 🙂

 7. Tihle dva si to rozdávají s WWDB neuvěřitelným způsobem:

  https://www.youtube.com/watch?v=QQT37-C2_64

  Natočili několik videí z velkých seminářů a na oko se nechali naverbovat. Postupně pak uvolňovali ty videa na youtube a je to opravdu nářez. Teď už si jich všimla i centrála WWDB a rozeslala varování přes KATE. Hned druhý den měli na kanále přes 20 tisíc zhlédnutí během jednoho dne… 🙂 🙂 🙂

  A varování z KATE jim také nějaký asi již odcházející Amwayák poslal. Amwayáci jen vyhrožují soudy, ale skutek utekl a místo toho, aby o tom mlčeli, tak to pošlou všem downline. Těžko hledat větší idioty. To je jako když Hrušinský v obecné škole zakázal dětem přikládat jazyk na namrzlé zábradlí. 🙂

  A ti lidi z Amway v Portlandu a Spokane, je to samý bývalý kriminálník.

  Nevíte, kde teď Amwayáci u nás verbují nejvíc? Chci natočit to samé. 🙂

  • Zdar Nutrie :), tak a teď budou všichni Tramwajáci ve střehu jestli je někdo náhodou nenatáčí 😀 😀 😀

 8. Zkuste třeba pana nejvyššího. RH. A Pářu s ACZ 🙂

 9. Jestli chceš na seminář, tady máš kontakt.

  http://nikalarova.cz/udalost/yager-group-seminar/

 10. Ahoj Martine,chci se te zeptat muzes me napsat komu pujde zisk za SEMINAR ze vstupenek jestli to neni TAJNE .
  Dekuji

 11. Jeste na jednu vec jsem zapomel,ten seminar se poradal 12.9.2015 podivej se jeste jednou dobre Martine na ten web nikaklarova.cz tedy pred ctyrmi lety,takze pokud vlastnis stroj casu tak si velice rad koupim vstupenku na seminar za 350 korun a hrozne rad se necham stojem casu teleportovat do minulosti.
  Martine ja chapu tve zoufalstvi z toho,ze v amway nic nevydelavas kdyz se snazis nalakat nove ovce na ctyri roky stary seminar,ale v soucasne dobe je dalsich tisice MLM firem ktere delaji stejny byznys jako amway a maji pro sve distributory mnohem lepsi a vydelecnejsi kompenzacni plany nez amway.Ta doba kdyz amway nemel zadnou konkurenci je uz nenavratne pryc.Me je ti to tobe Martine strasne blby psat,ale nikdy se nestanes diamantem,nikdy neprijede ta bila limuzina s ridicem pred tvou fabriku a nikdy nevydelas v amway velke penize,takova je momentalni realita teto firmy v Cechach at se ti to libi nebo ne,Jenom budes do tohoto byznysu vrazet sve tesce vydelane penize ktere uz nikdy nedostanes zpet.Vykasli se na ten blby amway a jdi delat neco uzitecnejsiho.Pokud to neudelas tak stratis v tom byznysu sve penize,majetek driv nebo pozdeji se kvuli amwaji rozvedes stratis svuj dom nebo byt a nastoupi na tebe exekutor a je dost mozne se to vsechno nakonec skonci tvou sebevrazdou.Ja vim Martine,ze je to pro tebe drsne cteni,ale ja jsem byl v amwaji nekolik mesicu takze moc dobre vim jak to v tom amwajackem byznysu chodi.Takze Martine odejdi s te svinske firmy a ZACHRAN SE NEZ BUDE POZDE!!!!!

  • Jsi negativní člověk který neví jak amway funguje. Nechci do konce života smrdět v zaměstnání.
   Go diamond !!

   • Martine podívej se do obchodního rejstříku a zadej tam jména těch „velkých“ českých Amwejáků. Najdeš tam jejich adresy, poté se podívej na mapy.cz co je to za nemovitosti a následně přes proklik na mapy.cz se můžeš podívat jestli ty nemovitosti kde mají trv. adresy jsou vůbec jejich.

    A díky tomu zjistíš kolik lidí má díky 25 letému působení Amway v ČR ten úžasný životní styl o kterém každý večer všem vypráví.

 12. Mily Martine,ja moc dobre vim jak amway funguje,protoze jsem byl uvnitr toho svinstva takze moc dobre vim co se v amway delo.Ja te chapu,ze chces vydelavat v amway miliony mit na Francouske riviere tu obrovskou vilu a jezdit si v lamborgini.Mily Martine lituji,ale to se nikdy nestane.Jestli v amway chces vydelat penize tak musis prodavat amway vyrobky ktere jsou neprodejne,protoze jsou predrazene a nikdo to nechce kupovat.Ty me asi napises,ze jsou vyrobky kvalitni proto jsou tak drahe,ale problem je v tom,ze v Cechach drtiva vetsina lidi hledi na cenu takze amway vyrobky nekoupi.Dalsi moznost je verbovat lidi pod sebe a budovat vlastni pyramidu,ale v dnesni dobe kdy vsichni lide vedi co je amway zac tak se nikdo nechce zaregistrovat a kdyz zaregistrujes nejakeho zoufalce tak driv nebo pozdeji ten clovek odejde.Ja te chapu,ze nechces smrdet do konce zivota v zamestnani,ale pokud zustanes v amway tak zapomen,ze nekdy opustis sve zamestnani,protoze v amway nikdy nevydelas zadne penize.Ty uz musis byt z amway hodne zoufaly a stresovany kdyz nas zves na Yageruv seminar ktery se konal v roce 2015 v Havlickove brode co.Je zcela evidentni,ze te amway nici psychicky,kdyz pises takove kraviny.Tak co Martine stale chces zustat v tom svinstvu (cti amway)kde nikdy nevydelas zadne penize anebo se na to vykasles a zacnes se venovat necemu uzitecnejsimu.Zalezi jen a jen na tobe Martine!!!

 13. Byl jsem na Cashflow summer. Bylo to velice zajímavé, mnozí řečníci tvrdili, že Kiyosaki jim pomohl a jeho hra Cashflow také.

  Byl jsem ale překvapen, že ani slovo, ani jedno jediné slovo nepadlo o MLM od nikoho z řečníků. Investování do akcií, indexů, nemovitostí, firem, pozemků a spousta dalších témat, ale že by někdo zmínil Amway jako zdroj pasivního příjmu? Tak to vůbec.

  https://www.youtube.com/watch?v=AX91xRe4GBA&t=4s

  Tak si říkám, jestli si toho Kiyosakiho nakonec Amwayáci a lidi z MLM nevyložili špatně?

  • Ahoj Petře, Amwayáci si Kiyosakiho tzv. překroutili k sobě. Prostě tak nějak přivlastnili.
   Ti lidé, kteří hovoří na té nahrávce jsou podnikatelští žraloci a nikoliv hlupáci co dělají multilevel.
   Pokud jednou budou hovořit o tom jak „pálit peníze“, nebo bude pořad typu děláme si z Vás prdel, nebo píčovina roku, tak udělají přednášku o multilevlech.

 14. A já jen dodám, že v roce 2019 dosáhl Amway obratu 8,4 miliardy dolarů a i přes expanzi na východní trhy opět došlo k poklesu tržeb.
  Ale fakt tragická zpráva to je i pro Čechy – budu velkorysý a řekněme si, že v Amway z 25 000 VPA prodělává jenom 24 000, i když realita bude mnohem smutnější. Každopádně pokud by platila pravda o nejlepší podnikatelské příležitosti opravdu pro každého, museli by současní VPA v dolních pozicích podle tohoho marketingového plánu https://www.youtube.com/watch?v=u5jtHIQQI54 sehnat pod sebe aspoň ve dvou patrech 54 lidí , aby se dostali na podprůměrný plat. A to by musel udělat každý z těch dole, takže by počet členů musel zhruba padesátinásobně stoupnout , čímž by padesátinásobně měly stoupnout i tržby , kdyby se každý držel doporučení utrácet minimálně za 100 bodů měsíčně!!! Ale to se léta letoucí neděje a podle prognózy ani nikdy nestane!!! Ale výdrž a naivita současných členů je skutečně obdivuhodná – asi jako kdyby nějací zaměstnanci pracovali u zaměstnavatele, který by jim roky nevyplácel mzdu, oni tam zůstávali dál, pracovali do roztrhání těla, všude firmu chválili, tleskali na schůzích představenstvu a měli radost, že si ti nahoře zase koupili nová Lamborghini, zatímco oni prohledávají smetiště…
  Fakt musím říct, že co Amwayák, to debil… Protože by tržby musely stoupat každý rok aspoň dvojnásobně (čili 10 – 20 – 40 – 80 – 160 miliard dolarů) aby si ti dnešní vstupující mohli říct, že za pět let mohou skromně žít díky podnikání s Amway, ale jim historie evidentně nic nenapoví – Pánbů s nimi a doufám, že už nikdy žádnýho nepotkám – srážka s Amwayáky skutečně bolí, jak mohu potvrdit z vlastní zkušenosti…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *