Amway semináře – fanatismus jak bič

O motivačních seminářích Amway už bylo napsáno mnoho. Amway semináře  pořádají organizace samostatných linií Nezávislých Podnikatelů Amway, ne firma Amway. Amway semináře slouží k pěstování fanatismu a posedlosti po penězích, udržují Amwayáky ve zmanipulovaném stavu. Některé semináře mají znaky sektářství. Vstupenka na víkendový seminář stojí až tisíce korun. Zisk mají významní Amwayáci. Za své peníze slyšíte neskutečné cinty, které vám nepřinesou vůbec nic. Jen blázen platí za nesmysl a sektářství.

Víte, že seminář Amway má přednost před rodinnýma oslava, svatbama? Důkazy zde.

Níže uvedené video bylo převzato z webu Sekty.org.

Video: Amway seminář – fanatismus jak bič

14 komentářů u “Amway semináře – fanatismus jak bič

 1. Ve světle poznatků o zhoubnosti Amwaye bych se chtěl zeptat na Nuskin. Jeden můj příbuzný se s Nuskinem zapletl a z toho čeho jsem svědkem v jeho případě, mám podobný pocit, jako zde spousta lidí z “ postižených“ Amwayem…

 2. Především je nutné říct, že se jedná o 2 různé „školy“ leadershipu Amway.
  1. – je postavená na prodeji výrobků (Roman Čížek). Tam klidně můžete zaslechnout – ti jsou chudí, s těma se nebav, jak se stalo kamarádce. Tito lidé jedou výhradně po prodeji výrobků…

  2. je postavená na vzdělávacím systému(Roman Hassman). Kde je potřeba poslouchat nahrávky ze seminářů, číst knihy (docela dobré).. Tento systém je stabilnější, protože vede ke všeobecnému vzdělávání člověka, což je pozitivní „vedlejší efekt“.

  Vzhledem k tomu, že žijeme v době kapitalismu, nabízí systém Amway jednu z alternativ, jak přijít k penězům. Systém odměn patři mezi nejspravedlnější, protože Vám umožní výkonově přeskočit člověka, kterého máte nad sebou a dosáhnout tak vyšších odměn, než má on…

  Nutno rovněž podotknout, že firma Amway je jako jedna z mála soukromě vlastněných firem věnujících se přímému prodeji bez dluhů a v posledních několika letech zaznamenává stálý růst. Zatímco ostatní firmy přímého prodeje stagnují nebo se propadají…

  Zmíněné semináře nemají za úkol nic jiného, než vás udržet „žhavého“ k práci… Celá ta filosofie je docela dobře postavená a já na ní neshledávám nic špatného.

  Ano, pro lidi, kteří byli zvyklí na „píchačky“ – odkroutit si svých 8 hodin a jít domů k televizi nebo do hospody to není, ale mnozí si stačili všimnout, že různé manipulace, vedoucí k vyšším výkonům se používají i u normálních firem. U Amway ovšem bojujete za svůj píseček. U jiných firem bojujete za sny svého šéfa.

  Registrační číslo, které obdržíte je u Amway, je dědičné a i kdyby jste nic nedělali, jen občas koupili nějaký produkt, tak se vám může stát, že za pár let se díky těm lidem pod vámi dostanete na docela pěkný pasivní příjem. Což se vám u jiných firem nestane… A mít pár tisícovek k důchodu navíc, to není k zahození…

 3. Největší for je, že o tomhle nám nikdo na plánu neřekl. Nám řekli, že budeme jezdit na školení (semináře) a ne že nás tam budou vymývat. Fakt jsem se tam nic nenaučil, kromě toho, že jsem si myslel, že zaměstnání je špatné a že lidi jsou otroci.

  Samozřejmě jsem si z toho odvezl, jak mi okolí závidí a jak mi vůbec nic nepřejí.

  O negativech Vám tam nikdo nic neřekne, hádejte proč? Myslete pozitivně přece! Žádný negativa! Jsi negáč! Pořád samé lži o tom, jak budeme v Amwayi bohatí, jak to s námi myslí dobře apod. a že okolí nám nepřeje. Takhle jsem se stal imunní vůči ostatním nárorům, které byly proti Amwayi. Samozřejmě tenkrát jsem na tom nic špatně neviděl, kam mě tenhle postoj dovede. Doporučuji se Amwayi a Hassmannovi vyhnout obloukem.

  1. Tak to jste udělal celkem chybu. Já v systému Romana Hassmana vydržel přes pět let. Sice jsem na tom nic moc nevydělal, ale získal jsem díky tomu skvělé vědomosti a zkušenosti s jednáním s lidmi a pak jsem si založil svůj vlastní business… po 10ti letech jezdím ve Ferrari a v Porsche a jsem přesvědčen, že 80% úspěchu mi dalo to, co jsem se naučil díky systému Romana Hassmanna a dodnes jsem mu za to vděčný. Tenkrát jsem měl štěstí, jsem byl v linii hned dva lidi pod ním a staral se o mne přímo on.

   1. Máte pravdu, mně taky některé věci dali velmi mnoho, ale ty mínusy jsou moc velké a na ty já upozorňuji. Pokud máte cash díky esoterice, tak to není žádné plus. Neznám Vás, tak nevím, jak ve skutečnosti žijete a auta mi moc nenapoví.

    1. Musím se omluvit, za příspěvek, kde jsem napsal, že jsem se tam nic nenaučil. Určitě ano, jsou věci, za které vděčím Hassmannovi. Teď mi to došlo.

     1. Mně to opravdu dalo hrozně moc do sebevědomí a do práce s lidmi. Do té doby jsem byl hodně stydlivý a třeba oslovit holku byl pro mne problém. Dnes jsem dost suverénní a to jak v obchodních jednáních, tak i soukromě a za to vděčím systému Amway. Co si budeme povídat, ty výrobky jsou předražené a ten systém má smysl akorát pro ty nahoře, pochybuji, že pokud bych to rozjel dnes v ČR, tak i kdybych byl Rick Setzer nebo dokonce Dexter Yager, tak bych se stejně na diamanta nedostal a stěží bych se dostal na 21%… prostě doba je zlá. Ale ta pozitivní nálada, motivace a osobní vzdělávání (Myslete velkoryse, Carnegie a další knihy) je v tom businessu je prostě super a pokud si každý odnese alespoň tohle, tak za mne to je jedno obrovské plus.

      1. Tohle mi ze začátku taky pomohlo než jsem si zpětně uvědomil, že to s tím sebevědomím nevyřešilo příčiny. Akorát je přebilo. Začal jsem mít o sobě představu, že jsem něco více apod., ale příčiny, proč jsem ho měl malé, to nevyřešilo.

       Mně nejvíce dala četba Bible a Bůh a to se týká i sebevědomí. Uvědomil jsem si, že jsem prach a tak taky odejdu. Že jsem příchozí. Nic. Začal jsem být sám sebou. Nestydím se za jaký jsem a kým jsem. Nehraji si na nic. Nepotřebuji to. Bible mě srovnala. Nezávidím, nesoupeřím s ostatními, přeji lidem, nedělá mi problém, když je někdo lepší jako já. I na ostatní se tak dívám, že to jsou lidi a je mi jedno, jaké mají postavení v životě. Nejsou více než já a ani já nejsem více než oni. Tohle myšlení, kdy je někdo více, což je ve společnosti, nemám a to díky Bohu a Bibli. Tam je tolik moudrosti pro život, výchovu dětí, priorit, práce.

       Nevím, jak dlouho to je, co jste to dělal, ale teď si nemyslím, že by se to teď někomu vyplatilo. Jako koupit si některý knihy, studovat sám a něco dělat je Ok, ale ta esoterika. Za mě toho moc nebylo, ale dnes je běžně učí techniky, které se dělají ve wicca apod. Mně to zabralo několik let i léčby z toho, měl jsem výsledky, ale i pády a neznám lidi, který tyhle techniky dělají a mají v pořádku život. Na Facebooku vše vypadá hezky, ale realita je jiná. Vždyť to víte sám, jak moc je přetvářky mezi lidmi.

       Můj názor je, že všechno je marnost, pokud člověk nezná Boha, nepoznal ho. S holou jsme přišli a taky odejdeme. Kdo si na nás vzpomene za další generace? Bylo napsáno, marnost, všechno je marnost. Generace přichází, generace odchází…

       A to je to, co jsem v Amway neviděl. Tam se klade strašný důraz na majetek, já nemám nic proti bohatství, ale hnát se za tím s tím, že pak budu více než ostatní? To je marnost. Žít z toho, že jsem někdo a ostatní nic, je marnost.

 4. A co sledování zpráv v Tv, radiu, tisku? To Vám nepřijde jako vymývání mozků? Ano, nemusíte sedívat, poslouchat, číst. Proč Vás tedy nenapadne, že ani na „vymývací“ semináře jezdit nemusíte?

 5. Pro ostatní, které trápí malé sebevědomí, často se stydí i za sebe, nevěří si apod.

  V Amway jsou knihy, které Vám mohou pomoci v tom, že se Vám sebevědomí „zvýší“. Jsou tam věci jako to, že máte potenciál v sobě, že nezáleží na Vaší minulosti apod. Problém nastává, že je to spojený právě z okult. naukami, které říkají, že si všechno přitahujete apod. Nebudu zde psát následky z těchto nauk, je to na sekty.org u videa Hassmann Čmolík.

  Není řešení přebít malé sebevědomí tím, co se učí v Amway. Stanete se lehko pyšnými, domýšlivými, budete si myslet o sobě kdo ví co…a může Vás to lehko dostat do problémů. Je psáno, že pýcha předchází pád. Lehce můžete na základě těch přesvědčení o sobě z Amwaye užovat více než je zdrávo a výsledkem může být to, že začnete akorát tratit u Amwaye, ignorovat rady rodičů apod. a Neznám ani jednoho podnikatele a investora, který by dělal něco, co mu nenese. Ani jednoho. Je to totiž blbost. Že se něco naučíte? A to nejde dělat něco, kde můžete člověk vydělávat peníze a učit se u toho? Nelze se naučit jednat s lidmi u firmy, která má dobrou pověst? Lze. Ty firmy tady jsou. Stačí se jim ozvat.

  Zpátky k sebevědomí.

  Zeptejte se sami sebe na následující otázky

  1) Proč mám malé sebevědomí?

  Většinou to souvisí s tím, že člověk má o sobě představy, že je nula, nic nedokázal, je špatný, není jako tenhle.

  Příčinou může být zkrátka to, že se srovnáváte s někým. Proč se srovnáváte? Je to nesmysl. Každý jsme jiný. Někdo má vlastnosti na to, aby řídil korporát, někdo je talentovaný na práci s železem jako kovář. To je fakt. Takže nesrovnávat se. Mně v tomhle hodně pomohla Bible. Vím, že každého člověka stvořil Bůh. On nám dal nějaký předpoklady. On je dárce. Ne člověk samotný.

  2) Proč si nepřeji úspěch? Mám pocit, že si ho nezasloužím? Proč?

  Většinou jsou za tím lži a nesmysly. U mě to bylo tak, že máma mi říkala, že jsem špatný člověk, ať se na sebou zamyslím. Neustále to opakovala až jsem si to přivlastnil a malé sebevědomí bylo na světě. Začal jsem koktat apod. Amway to nevyřečilo, ale přebilo. A hlavně jsem měl pak z toho akorát problémy, jak tam začali vymývat o tom, že myšlenky něco ovlivňují, že mají velký vliv na náš život, že ho řídí apod. a mohl říct, že jsem zažíval na základě toho vnitřní boj. Oni o tom často mluví. Vyhrát zápas ve vlastní mysli. Ten boj ale je kvůli tomu, že věříte těm naukám. Normální člověk to tak rozhodně nemá. Máte vůli, ale tyhle učení dělají z Vás člověka bez vůle, loutku..

  Jak tady pán píše, že má ferrari, porsche. Sdělím tady příběh, který není můj, i když časem jsem možná napíši i o sobě, kam mě dovedla pýcha. Je to pár let zpátky, co se mi svěřil pán v důchodovém věku, podnikatel a sdělil mi svůj příběh, kdy (předpokládám) jako mladší podnikal, měl příjmy kolem 600k týdně a neunesl ty peníze. Začal si o sobě myslet kdo ví co, myslel si, že to bude mít věčně. Lidi mu lezli do zadku. Orgie. Brečel předem mnou jak se choval k jedné slečně, která mu prala. Pochopil jsem to tak, že se jednalo o někoho, kdo o něj měl zájem, ale on se raději věnoval jiným se kterými spal. A bylo mu to líto. Čas nejde vrátit. Poučte se z chyb druhých. A podobných příběhů, kde podnikatel začal vydělávat miliony a pak to šlo dolů z nám více. Tenhle pán, o kterém jsem psal, je věřící. Sdělil mi, že bez Boha by byznys už nikdo nedělal. Bůh není ten, za koho ho mají okultisté Čmolík, Hassmann. Bůh Bible je osobní. Můžete ho znát, mít s ním vztah a může být součástí Vašeho života, tak jako mého. Nikdy by se můj život nedal do pořádku, kdyby nebylo Ježíše. Ono to z těch okultních nauk ani nejde, řídí to Vaší mysl, chování, vůli a celkově člověka a můj názor je, že sám to člověk nedokáže.

  Takže zkoumejte svojí mysl, jestli náhodou nejste pyšní. Dříve jsem to měl i s holkami, že jsem „pohrdal“ hodnými holkami, srovnával je, obdivoval jsem ty, které musí být vidět, mají nádherné fotky, oblečení do Prady. Až nedávno jsem si uvědomil, že jsem blbec, že ty holky ve skutečnosti vůbec nechci…jejich chování…lehkomyslnost…co jsem mohl poznat, tak mají i feministické myšlení. Takové holky si Vás těžko budou vážit. Pořád se musí fotit. Být vidět a já takovou holku upřímně nechci a jsem rád, že jsem si tohle uvědomil a to díky Bohu, protože jsem se přijal. Přijal jsem se sebe, že jsem takový, jaký jsem. Hlavně On mě totiž přijal. Celkově se můj život změnil. Hlavně priority.

  Z Amwaye mi přišlo, že se některými činnostmi pohrdá. Jsou pro ně nedostatečně dobré….a to se týká i zaměstnání. Je to součástí mind control, které tam je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *