Amway končí pláčem a ztrápenýma lidma

Čím dál častěji dostávám od čtenářů toto prospěšného webu jejich příběhy ohledně amway, prosby o pomoc, i finanční dary. Tímto velmi děkuji za darované finance, které investuji do provozu této stránky. Je to již nějaký čas, co mi psala jedna nešťastná mladá žena, která se setkala s amway, resp. s Amwayákama, kterých se nemůže zbavit. S jejím svolením tímto uveřejňuji její příběh:

Začalo to jednoho dne v práci, dělám za kasou, takže přicházím při své směně z hodně lidma do styku. Přišel upravený pán, který už si mě prohlížel mnohokrát předtím, a povídá “Nechcete si přivydělat?“ Odpověděla jsem, že ano, hodně se vyptával, jak jsem spokojená, a jestli bych si s ním ohledně jedné práce nedala schůzku. Jsem velice zvědavej tvor už od přírody, takže jsem mu dala kontakt a do dvou dnů byla schůzka v MC’Donaldu.
Hodinu kecal o něčem, co pro mě nemělo pořád žádný význam, tak jsem na něj uhodila, co tedy vlastně já budu dělat ???! Ve finále to zamluvil a pozval mě na open meeting, který byl ještě ten den večer, tak jsem tam přišla. Vyslechla jsem si o PP – pasivním příjmu. Samozřejmě mě to zaujalo, a koho ne? Mít čas na rodinu? Přátelé? Žádný šéf za zadkem? Jaká krásná představa, že?
Po meetingu si mě ještě posadil a opět začal dolovat. Nakonec to dopadlo tak, že jsem byla registrovaná a nastala první objednávka, která pro mě ovšem finančně byla úplně mimo realitu cca 5 500 tisíc, a to se ještě Amwayák chvástal, jak je to se slevou! Časem jsem dostávala zprávy typu, že si dáme sraz, a že mě mají se svou manželkou rádi! Brnkali regulérně na city. Pár dní na to byl celodenní meeting, kde to probíhalo jako mezi stádem sjetých ovcí, které fanaticky hodinu a půl tleskají, tancují u toho. Pouštěli nám motivující videa, kde jsem se pozastavila. Bylo to video o velice honosných vilách.
Nedalo mi to a začala jsem se smát se slovy “koho tam chtějí ubytovat? Vždyť na tohle nikdo nemůže mít“, a spolusedící se na mě s naprosto vážnou tváří otočila a řekla “No přeci pro nás to staví“. Za ten den následovalo půl tuctu rádoby ocenění, gratulace, a většina se tam tvářila, jako velká rodina! Postupem času mě to neskutečně začalo rozčilovat ty přemotivované řeci, to věčné tahání kontaktů na mé blízké, a dokonce z jejich úst vzešlo: “Správná kamarádka ti to schválí, špatná kamarádka u tebe v životě nemá už místo“. Všechno se to ve mě ukládalo, až jsem přestala mít zájem i odpovídat na zprávy, či s nima nějak mluvit, a to je pochopitelně začalo štvát.
Nejdřív po dobrém, ale už došlo i na to zlé. Začali do mě šít, že ten lístek stál velké peníze, a ať koukám navalit zpátky ty peníze! Hrůza!! Prosila jsem se o nějaký pitomí meeting plný debilit, ze kterýho mě akorát bolel zadek??! Bohužel nejsem žádná drsňačka, proto jsem ty peníze hodně nešťastným spůsobem sehnala… Navíc jsem u sebe měla nějaké jejich vypůjčené věci, na který jsem se ani nepodívala, takže i ty jsem poslušně vrátila. Samozřejmě došlo k vražedným a vyčítavým pohledům.
Momentálně jsem na tom tak, že mám na krku hloupou předraženou objednávku, a vím, že o nich ještě uslyším. Jak se jich jen zbavit? 🙁 Je mi 19 let, mám maminku těžce nemocnou, ale jak se říká “Tonoucí se stébla chytá“. Nelíbí se mi to, jak strašně kecají lidem do života, jak jim říkají s kým se mají bavit, a s kým ne. Jejich meetingy, srazy atd… To je hromada bláznů, co i přes jejich úžasný business nevydělávají ani na suchý chleba. Upřímně? Jsem teď opravdu ráda za práci, kde desátého dostanu pevnou výplatu, a radši budu podle nich “ušmudlaný zaměstnanec“, než blázen, co se honí nesmyslně za vlastním ocasem, a bez peněz čeká na nějaký trapný ocenění.
Znáte film Šmejdi ? Ne? Tak to je velká chyba, protože to má všechno hodně společného….Končí to pláčem a plno ztrápenýma lidma.

********** END **********

email
e-mail

Je vidět, že Amwayák, který verbuje mladou pokladní, se řídí manipulativní nahrávkou, ve které doslova stojí:

„Dokonce na seznam patřeji i lidi, u nichž nevíte ani jméno! Na seznam patřeji i takový lidi jako… pošťačka, chlap co měří plyn, pokladní ze supermarketu, atd.“

Amway je hnus všech hnusů! Lidi, bděte a přemýšlejte!

13 komentářů u “Amway končí pláčem a ztrápenýma lidma

 1. Cha cha blbečkové!!! Ani nevíte co je AMWAY a serete se do toho :mrgreen: když já začínal, tak sem první měsíc vydělal 5000 za měsíc! A dneska po 3 letech? A teďka čumte blbečkové – vydělávám 80-150 000 za 1 měsíc!!!!! Tím je řečený všechno – AMWAY JE SUPER BUSINESS!!!!!

  1. Ahoj hezky napsáno a pevné věřím ze se Vám daří:-). Chci se zeptat byl byste tak moc hodný a poslal mi Vaší vysledovku, rozvahu a tok peněz za poslední dva roky prosím? Děkuji za zprávu:-)

  2. Hmm, mám takový divný pocit, že se té výsledovky, rozvahy a CASHFLOW nedočkám:-)). Vypadá to, že realita mohla být poněkud odlišná od naspaných slov? Těžko říct…:-)

 2. Amway jsem zažil v 90. letech, kdy jeden ubožák stál u metra a nutil lidem vysoký výdělky. Nechal jsem se tenkrát nachytat. Stašný fanatismus jsem zažil na mítincích. Tenkrát jsem v tom utopil nehorázný peníze. Chybama se člověk učí a dneska na mě nemůže promluvit ani pojišťovák.

 3. Řeště prosím tyhle věci přímo s firmou a ne někde na stránkách, pokud váš sponzor (člověk, který vás zaregistroval) nefunguje nebo funguje špatně. Od firmy máte záruku spokojenosti 180 dní od registrace, standartně je na výrobky 90 denní záruka. Navíc na vstupenku na seminář existuje také většinou záruka spokojenosti. Pokud vám toto člověk, co vás zaregistroval nevysvětlil nebo nevysvětlil správně, obraťte se na firmu amway.cz/contact-us, věřím, že se řešení najde, a že hříšních bude potrestán nebo minimálně dostane výstrahu.

 4. Amway buduje v lidech zlost, fanatismus, posedlost po penězích… Můj bratr se radikálně změnil po měsíci, co začal dělat Amway. Dřív to byl normální chlap, otec od rodiny, a nyní je z něj fanatik, který pořád dokola říká, že brzy bude díky Amway pracháč. Jeho žena je z něho nešťastná a tvrdí, že se zaprodal sektě. Od Amway rozhodně ruce pryč!

 5. My se snažíme pomoct dceři, která Amway hrozně propadla. Všechno ale odmítá, snad každý z rodiny jí už domlouval, ale nedá si říct. Celou výplatu utrácí za to jejich zboží. Zubních past už má v koupelně dvě desítky, kafí má ve skříni snad sto. Nad postelí na stropě má plakát s drahou vilou, prý aby dřív dosáhla vytouženýho bohatství. Měla by jít k psychiatrovi, o tom ale nechce ani slyšet. Co máme dělat?

 6. To co píše pan Pohl, je pravda. Na všechno zboží máte 3 měsíce spokojenostní záruku a do té doby ho vrátíte a firma Amway Vám peníze vrátí. To se v běžném obchodě nestane! A vrátit přihlášku můžete vrátit také a to do půl roku. Takže peníze, které ‚vrazíte‘ do podnikání se Vám také vrátí.
  Amway nebuduje v lidech zlost a zášť, ALE jsou to lidé, kteří neznají kodex slušnosti. Firma Amway dává všem možnost nakupovat zboží přímo od výrobce a ne přes velkoobchody, maloobchody a všudypřítomnou reklamu. Ale to je na dlouhé povídání.

 7. Tady si lidi stěžujou jak není“ Amway zlá,, najděte si prosím fakta o firmě,jak dlouho funguje,jaké jsou principy podnikání a potom suďte.
  Každý kdo vstoupil , vstoupil dobrovolně a lidé,kteří chtějí být úspěšní bez práce, jen na vše dokola nadávájí. Výrobky jsou skvělé,kvalitní a užitím daleko levnější než v supermarketech.Pokud si to člověk spočítá,může jen získat.Je potřeba tohle podnikání pochopit,jsme zvyklí na úplně jiný styl odmala a mnoho lidí to nepochopí napoprvé.Chce to čas.Naším cílem není znásilňovat lidi k tomu,aby si zajistili třeba další příjem. Je mi líto,že někdo takovým způsobem pracuje.
  Mokrá nudle nejde tlačit…..Když něčemu nerozumím a nedělám to,tak to není ještě důvod k tomu abych to HANIL…….
  Hezký zbytek dne přeji všem 😉

 8. Marcela:

  Firma Amway neverbuje lidi, nepořádá motivační semináře… To Amwayáci, kteří jsou přeci „velcí“ podnikatelé 🙂 To ale přeci víte, tak do toho nepleťte nějakou firmu.

 9. Na druhou stranu, pokud si člověk nedokáže předem spočítat do čeho jde, tak ať pláče. Třeba se pro příště poučí.

 10. Čtu si tady ty komentáře …..no sranda…Já to dělal tak před 12 lety.Dneska mě mrzí,že jsem nepokračoval.Sice podnikam mám velmi opravdu velmi slušný příjem a časovou nezávislost.Kamarádi co to dělají do dnes tak mají praci a k tomu příjem od Amway někdo dělá jen Amway.Je to podnikání jako každé jiné jen nepotřebuješ mít k tomu vlastní prostředky.Amway je příležitost a kdo jí využije tak neprohloupí,ale musí vydržet a pracovat….pak se z toho stane i pasivní příjem.Amway dává na vše záruky. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *