Zásadní informace o MLM

Zásadní video o MLM z produkce HBO se dočkalo i česky otitulkované verze, kterou teď našim čtenářům přinášíme. Je to pro nás velké zadostiučinění, protože to, co již roky tvrdíme a druhá strana se snaží zamlžit, se v USA objevilo na jednom z nejsledovanějších kanálů v jedné z nejsledovanějších show. Příběhy autorů stránek Amwey-business.cz mají přitom mnoho společného s tím, co je ve videu. Byli jsme několikrát zastrašováni, ať už zaměstnanci různých firem, tak i různými tzv. „MLM lídry“, naše stránky a osobní profily, maily apod. jsou často terčem útoků, nutno podotknout, že dost ubohých, od všemožných MLM černot, vyhrožování žalobami atd. atd.

A proč to všechno? Protože tvrdíme to samé, co se dnes běžně vysílá v televizi v USA, případně proto, že přinášíme zdrcující čísla o výkonnosti té či oné firmy, která vycházejí z auditovaných výsledků hospodaření, tedy od firmy samotné? Vždyť nás už konečně zažalujte, alespoň se zasmějeme a bude o čem psát… 🙂
Někdo může namítnout, že jedna show nic nezmění, a že psi štěkají a karavana jede dál, ale jaký měla show Johna Olivera dopad a ohlas? Co se změnilo?
V době, kdy byla show odvysílána, se také rozšířila zpráva, že šéf firmy Herbalife Michael Johnson, oznámil rezignaci. Po takové nakládačce, jakou dostal ve videu, ani není divu. Asi je jen shoda okolností, že končí více méně ke stejnému datu, kdy začnou pro Herbalife platit nová, přísnější pravidla nařízená FTC a firma bude muset mít záznamy o tom, kdo koupil každý jeden produkt, jestli distributor sám, nebo koncový zákazník, který stojí mimo (a dnes už to můžeme v klidu říct) pyramidu.
Protože v MLM firmách jsou produkty podstatně dražší oproti konkurenci, a tedy se těžko prodávají, většinu zboží spotřebovávají sami distributoři. To platí napříč celým MLM trhem. Proč kupovat hrnce od známého za 45 000,-, když za tu samou cenu v běžném obchodě koupíte dost možná víc, než metrický cent obdobného, nebo i lepšího zboží? Proč kupovat shake na hubnutí několikrát dražší od firmy, která si platí patenty od běžných výrobců, kteří navíc prodávají své zboží podstatně levněji?
Dá se tedy očekávat, že firmě Herbalife se nebude, zatím alespoň na domácím trhu v USA, zrovna dvakrát dařit…
To potvrzuje i podstatný pokles cen akcií firmy. Bill Ackman, který drží svou investiční short pozici proti firmě Herbalife již přes 4 roky, tak nakonec pomalu ale jistě dosáhne svého. Brzy také bude do kin uveden jeho film Betting on Zero, který popisuje příběhy mnoha lidí, které jejich MLM podnikání připravilo o desetitisíce dolarů – statisíce korun. Jediné, co jim zůstalo z jejich zápalu do MLM, je prázdný účet, dluhy a garáž plná neprodejných předražených shaků.

Zdroj:
http://www.forbes.com/sites/nathanvardi/2016/11/01/bill-ackman-set-to-outlast-michael-johnson-in-marathon-herbalife-battle/#348c26b9186c

2 komentáře u “Zásadní informace o MLM

  1. Musím říct, že Amwayáci měli pro jednou pravdu. MLM, konkrétně WWDB se už opravdu dostalo do vyučování na amerických univerzitách:

    https://www.youtube.com/watch?v=DT7XnmlUZAw&t=313s

    Má to ale háček, nevyučuje se to totiž v hodinách marketingu, ale v hodinách základní finanční gramotnosti, vedle všech ostatních podvodů, rychlých půjček a podobně. Profesor pouští studentům youtube videa Amway kritiků a varuje před MLM.

    Gratulujeme tedy Amwayákům, opravdu se s MLM dokázali dostat na akademickou půdu, i když trochu jinak, než si asi přáli… 🙂

  2. Tohle je geníální video.
    Vtipné, jak se stále dokola opakují lži, manipulace a výmluvy, které používají i čeští amwayáci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *