23 komentářů u “Zakázaný film o amway

 1. Amway sekta, která úplně zblbla tátu. Vypadá to na rozvod 🙁 Táta do Amway dává všechny peníze co vydělá. A nikdo mu nevysvětlí, že to jejich předražený zboží nikdy neprodá.

 2. @ Iva
  Mám podobnou zkušenost. Švagr se díky amway dokonce rozvedl! Pořád byl mimo barák, po práci jezdil přemlouvat lidi, semináře… a nestaral se o rodinu. Dělá to už pěkně dlouho a pořád nic nevyydělává. jenom do toho cpe peníze. Je prostě posedlej tou sektou.

 3. Film Witajcie w życiu je pravdivý. Můj příbuzný Amway dělal roky až z toho skočil na psychiatrii. Je to sekta!!!

 4. Kdyby bylo v Amway všechno v pořádku, tak by nebylo potřeba zakazovat nějaký film o Amway. To je logický závěr.

 5. Málem jsem do Amway šla. Po tom, co tady čtu, je mi jasný, co je Amway žač. Fakt díky za tuhle stránku!

 6. Ach jo, mě mrzí jedna věc. Já si myslím, že Amway je dobrá firma, používám i nějaké výrobky a zakladatelé společnosti udělali mnoho dobrého pro tento svět. Ale proč musí tenhle byznys KURVIT distributoři s jejich debilním manipulativním sektářským rádoby-školícím systémem?!!!! Copak se ten byznys nedá dělat jinak? Nechápu tuhle strategii, kdyby se distributoři chovali jinak, kdyby jejich školící systém byl jinak nastavený, bylo by to super podnikání, ale s tímhle přístupem, to je katastrofa…..

 7. Syn je ve skupině nějakého Čížka. Mám o syna velký strach, protože začíná normálně magořit.Už přišel po všechny kamarády. Každýmu tvrdí, že vydělává 80 000 měsíčně. Já vím, že to nemůže být pravda, protože pořád dělá zedníka na stavbě. Jak mu mám pomoct???

 8. Dobrý den. I já jsem ve skupině „nějakého Čížka“. Amway dělám teprve krátce (necelý rok), ale zatím mohu říct, že jsem nenašel chybu (a to si pište, že jsem hledal!). Pokud máte strach o syna (což chápu), rozhodně by bylo dobré jít se osobně podívat, co dělá. Jistě nejste nesvéprávná, tak že se nemusíte obávat, že se po jedné návštěvě stanete kořistí nějaké sekty. Kritizovat něco, co jste neviděla, mi nepřijde moc chytré…
  A ještě k příspěvku Marka:
  Ano, vše je o lidech. Osobně jsem z Amway nadšen, ale i já alespoň jednou do měsíce potkám nějakého pitomce, který „dělá“ Amway tak, že bych ho zabil. Kazí tak jméno firmě i ostatním prodejcům. Ale co s tím? To ho mám zabít? Prostě se jen mohu snažit, abych to sám dělal lépe…

 9. Lide, musite si uvedomit, ze at delate jakykoliv byznys, vzdy to je bude lidech. Otevrete oci a divejte se kolem sebe. Kolik lidi pomlouva napriklad Whirpool, protoze jejich babicka mela pracku a ta se porouchala. Zavolali do servisu a tam se jim ozval servisak, ktery byl protivny, protoze se doma pohadal se zenou.

  Uvedomte si, ze jeden clovek, jedna pobocka, jedna skupina lidi firmu nedela. Zadnou firmu. Je opravdu jedno zda jde o Amway, nebo Skodu, nebo Whirpool, vsude se najdou lide dobri i spatni. Tak to proste je.

  Pouze hlupak soudi neco dle jedine zkusenosti. Pouze hlupak soudi dle hospodskych reci. moudry clovek vi, ze musi mit vlastni zkusenost a nezakladat na recech, ktere mu vyklada nekdo, kdo si chce masirovat ego a vypravy smyslene a prehnane pribehy jen kvuli tomu, aby se delal zajimavejsim.

  1. Pobavila mě odpověď typu: „Osobní zkušenost nepotřebuju, stačí, že jsem o tom četl, slyšel a viděl video“.
   To je zajímavý přístup. Stejně chytrý, jako tvrdit, že např.jehněčí jíst nemusím, protože jsem o tom četl a viděl video. A tak teď přesně vím, jak to chutná od všech kuchařů na světě a vím, že to je hnus.

   Jako pardon, pomlouvat všechny, protože se Vám nelibíli nějaké ukázky a třeba i špatných VPA je stejně inteligentní, jako tvrdit, že všechny ženský jsou špatné řidičky. To by jste opravněně dostal do kokosu od mnohých žen.

   A mimochodem…..co Vás vede k tomu několika dennímu studování nahrávek a videí, když o byznys nemáte zájem. To se takhle rejpete v každém smradlavém hovně, které v životě potkáte??? To nemáte nic veselejšího na práci? Já se marně snažím pochopit tu motivaci poslouchání hodin a hodin nahrávek. Ale oni to asi nebyli hodiny, co? Jste si poslechl pár vyškubnutých z kontextu ukázek a už je vám jasno, co? A hlavně je se o tom potřeba se podělit na webu, aby o tom vašem průzkumu všichni věděli…co na tom, že ublížíte stovkám poctivích lidí, že

 10. Tak ten posledni komentar musel psat Amwayak. Naprosty nesmysly zase napsal.

  Srovnavate Whirpool s Amwayem? Si děláte srandu, ne? U Whirpoolu jde přemýšlet o tom, jak píšete, ale ne u Amwaye.

  Amway využívá jejich CDs, semináře apod. k manipulaci s lidmi a tomu se clovek, co chce delat Amway aktivne, nevyhne. A tam probíhá ta manipulace, proto drtivá většina Amwayáků mele to samé, jsou to demagogové, nežijí v realitě apod., lžou, podávají klamné informace – záměrně lžou a tomu se žádný Amwayák nevyhne, protože takhle je postavený marketingový plán Amwaye. Tisíce keců a oblbovávačky, podávání neúplných informací a pak až nakonec, že jde o Amway…

  V pripade Amway neni potreba osobni zkusenost. Naprosto ne. Staci se podivat na CDs, seminare, ci keci Amwayaku a clovek pozna, co je to za lidi. Clovek uz podle osobnich zkusenosti ( setkání s Amwayáky ) pozna, co je to za pakaz.

 11. @ Orange

  Takto je postavený marketingový plán Amway jenom podle tebe, protože ti za ta léta, co jsi to dělal, nějak unikl význam a smysl snad všeho, co obsahuje.

 12. ŽÁDNÝ odborník na sekty nikdy neprohlásil, že Amway je sekta. Je to FÁMA, kterou šíří několik kritiků po Internetu. Ten, kdo to prohlásil, byl Steve Hassan a to NENÍ odborník na sekty. NIKDE ve vědecké literatuře věnující se tomuto tématu nemá JEDINOU publikaci a mezi vědeckou komunitou nemá vůbec žádné jméno! Jeho „titul“ vzešel od neakreditované instituce pro vyšší vzdělání, která umožňuje získat vědecký titul za poplatek…
  Jeho teorie jsou založeny na myšlenkách Margaret Singerové – tedy na teoriích, které byly zamítnuty podle APA (American Psychological Association) jako nevědecké a bulvární. Tolik k Vašemu „expertovi“ na kulty, na kterého se odvoláváte.
  Naopak, skuteční odborníci, kteří si tituly nemuseli kupovat a kteří podnikání Amway studovali, tvrdí, že Amway nejenže NENÍ kult, ale je dokonce PRAVÝM OPAKEM kultů. Např. Dr. Shad Helmstetter, Ph.D., když byl dotázán na to, zda je Amway kult, odpověděl:

  Protože se zabývám lidským jednáním, studoval jsem sekty po mnoho let. Amway byznys je pravým opakem sektářské psychologie. Starý mýtus, že Amway je sekta je podporován jen lidmi, kteří jsou buď dezinformovaní nebo neinformovaní. Rád bych prověřil jejich výzkum.
  (Working in the field of human behavior, I’ve studied the cults for many years. The Amway business is the opposite of cult psychology. The old myth that Amway is a cult is supported only by people who are either misinformed or uninformed. I would like to examine their research.)

   1. A to máte odkud? Agentura jedna paní povídala a ta to pak povídala další a další???
    Já bych tak strašně rád někomu mozek vymyl, ale bohužel…neumím to a žádný materiál ani seminář jsem kvůli tomu nenašel. A to jsem v Amway už dlouho.
    Takže proč je to sekta??? Protože lidi mají šanci uspět a vydělat? V tom případě je sekta i Sazka a.s. protože lidem v reklamě slibuje, že každý týden je v ČR jeded nový milionář. Bubudu, sektáři :-)))

 13. A podívejte se na stránky amway pomlčka fakta tečka cz
  Majitel tohoto demagogického webu jí schválně nechce ukázat. A proto si tu sám píše příspěvky a pořád se tu mele blábol o sektě

  1. Vážený Yowie….nevím jak vy, ale mě průměr cca,5000,-Kč na vedlješák za 10 hodin týdně připadá dost dobrý. A hlavně. lidé, kteří v Amway chtějí vydělat větší peníze, nemíří na to být pouze průměrným, ale aspoň 21% a to je velmi výdělečné. Nechápu pořád z čeho vychází Váš předpoklad, že všichni, co se zaregistrují, jsou stejně aktivní. To jste zažil v nějaké lidské činnosti, že tomu tak je? Např.v zaměstnání? V posilovně? V životě? Např.průměrný příjem v zaměstnání je v ČR cca.25 tis, ale 2/3 obyvatel to neberou….tak kdepak je chyba? Nebo kolik si vydělá průměrný fotbalista, či hokejista….houbelec. Takže když už chcete průměrný příjem, tak srovnávejte průměrný příjem lidí se stejnou aktivitou. Protože jinak Vám vychází nesmysl. Já si taky pořídíl permanentku do fitcentra za 6500,- a po půl roce to není vůbec vidět, přitom na jiném jsou výsledky vidět už za 3 měsíce. Je to chyba fitka? Nikoliv…moje….byl jsem tam jen 8x za půl roku a kolega 3x týdně. Ale vzhledem k tomu, že tuto statistiku uvádíte už na 3.diskusním foru, kde Vám na to argumentovalo už asi 10 lidí a vy si stále jedete svou, tak je vidět, že prostě nejste ochoten připustit jiná fakta a pořád hodláte lidi považovat za roboty, kteří všichni pracují stejně a nic Vás od tohoto argumetnu neodvrátí. Takže upřímnou soustrast. Na zbytečnou argumentaci a manipulaci s číslama já nemám čas. Raději si ponechám svůj průměrný příjem adekvátní mé výkonstní odměně u Amway a Vám nechám Vaše tabulky, které si interpretujete tak jak chcete. Kdo chce psa být, hůl si vždycky najde ….a když už si tu hůl zvolí, tak je neochotný ji změnit…a ne a ne a ne. Užíjte si to. Sice nevím, k čemu Vám to pomůže, ale asi budete takto šťasný

   1. …Vážený Yowie….nevím jak vy, ale mě průměr cca,5000,-Kč na vedlješák za 10 hodin týdně připadá dost dobrý. …

    No, tak to je teda kauf! Počítejme:
    5 000,- Kč / 10 hodin = 500 Kč/hod.
    Mínus daň, DP, ZP (popř. NP) = 320 Kč/hod. čistého.

    Mazec sekec! Už se běžím zaregistrovat!!! Go Diamond!

    1. PS: Když to vydělím směnným kurzem, který použil Alek, tak mi z toho vychází 12,8 USD/hod. To jsme někde na hranici americké minimální mzdy.

     Opravdu, příležitost jako hrom, jen co je pravda!

 14. Alek:

  Jaké, že je tvoje podnikatelské IČ? Pane podnikateli 🙂

  No jo, vy Amwayáci vyděláváte…

  „Já v Amway vidělávám 60 milionů ročně. Pojďtě do Amway a taky nakupujte ty nejbáječnější výrobky na světě!!“
  http://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/comment-page-21/#comment-14070

  „Už po roce a půl vydělávám 60000-700000 měsíčně (nemusím chodit do práce).“
  http://czblog.cz/amway-zkusenost/comment-page-1/#comment-12541

  „Já jsem u Amway 5 roků. Děláme to celá rodina. Jenom moje vídělky sou fakticky vysoký, kolem 100 tisíc měsíčně. Tenhle blog se mi nelíbí. Proto sem ochotnej přispět na bandu cigánů, který daj bestmenovy do huby. Nechte mi tady vzkaz a já vám ty prachi pošlu“
  http://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/#comment-3765

  „já sem pod amway skoro rok a vydělavám 60 tisíc čistá ruka! jenom se mi smějte blbečkové. dejte se k amway a vydělávejte hodně velký prachy. vždyť na mně dělaji lidi co mam pod sebou 🙂 za dva roki budu milionář!“
  http://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-3762

  „S Amway vydělávám 40.000 měsíčně za 3 hodiny práce týdně! Pokud chceš vydělávat také tolik, tak mě napiš na e-mail jiri.kvantos7@seznam.cz
  http://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-3909

  „Poslední příspěvek tady máš z 11.1.2011, to je skoro 3 měsíce… Za tu dobu mi Amway na bonusech vyplatila 124.567 + 119.211 + 131.194 Kč = 374.972 Kč… hrubýho“
  https://amwey-business.cz/drahe-amvey-vyrobky/#comment-1204

  „Behem 6 mesicu jsem se dostal na prijem 24 tis Kc a stale to roste.“
  http://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/comment-page-11/#comment-8846

  „Už první měsíc jsem vydělával 8.000 Kč. Za tři měsíce již 40.000 Kč, a dneska vydělávám 600.000-900.000 Kč měsíčně.“
  http://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-3837

  „to já vydělávám s amway 100 000 euro měsíčně“
  http://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-2914

  „hele já vydělám s amway asi tisícovku měsíčně, tolik mi na cigára stačí. je fakt, že některý lidi prostě přemluvit nejdou, jinak by to hodilo víc“
  http://czblog.cz/amway-videa/#comment-2611

  „vydělávám minimálně 70 tisíc a výš. Jen díky Amway!“
  http://czblog.cz/delat-amway-nebo-ne-zahadny-web-rce-jedna-se-amway/#comment-6191

  „vydělávám statisíce měsíčně, ale desítky tisíc v pohodě.“
  http://czblog.cz/s-amway-k-obrovskemu-bohatstvi/#comment-4666

  „V současné době se to pohybuje okolo 45-51000.-/měsíc a to si myslím,že v normálním zaměstnání vydělává málo kdo…“
  http://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-5808

  „Po roce a půl vydělávám 130 000 Kč.“
  http://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-3823

  „Amway Businessu šest roků a dnes vydělávám 250 000 až 350 000 korun měsíčně.“
  http://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-5919

  6 členů mojí rodiny viděláva 40-60 tisic mesicne
  http://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-6154

  „Začínal jsem před 2 roky a nyní jsem si mohl z Amway koupit nové auto za bezmála 900 tis.“
  http://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-3771

  „Já konkrétně dělám Amway tři roky a firma Amway mi posílá měsíčně 150-200 tisíc. Go Diamond!“
  http://czblog.cz/kniha-merchants-of-deception-kruta-realita-amway-byznysu/comment-page-1/#comment-15310

  „Po 3 měících sem vydělával 40000, a dneska po roce a půl vydělávám 90000 Díky Amway jsem úplně jiný člověk!“
  http://czblog.cz/kniha-merchants-of-deception-kruta-realita-amway-byznysu/comment-page-1/#comment-15305

 15. Tady je k tomu zajímavý text, i když je tam ten film zmíněn jen okrajově, je to o tom, že jsme se po revoluci asi všichni mysleli, že cenzura už je pryč, a můžeme si říkat pravdu tak, jak ji vidíme. Bohužel, pokud na vás vlítne korporace se svými právníky, může člověk dopadnout jako pan Henryk Dederko.

  https://art.ceskatelevize.cz/inside/rozmetavani-iluzi-napriklad-o-neexistenci-cenzury-G4aWb

  Ta žaloba byla v podstatě spíš šikanózní a některé části toho se možná řeší u soudů ještě dnes. Taky je ten film díky tomu nejen v Polsku populární (co je zakázané, je žádané, jako za socíku) a chtějí jej promítat i soudobé filmové festivaly.

  Dokonce vznikl i film o tom dokumentu a následných žalobách.

  To byla v podstatě ještě předinternetová doba a jestli to šlo v televizi, byl Dederko snadný cíl amwayácké nadutosti. Dneska už to neudělají. Jednak by se museli soudit asi tak s půlkou světa, a to už je levnější radši pořádně vymýt mozky na seminářích a zakázat Amwayáčkům na dně, aby chodili na určité weby a dělat jakoby nic.

  Brzy už také vydají zprávu o obratu za rok 2020, minulý rok jí tedy vydali poněkud později, přestože obrat byl menší, tak jsem zvědav, jak rychle jim to půjde teď. Tipnul bych, že tentokrát ten obrat bude začínat sedmičkou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *