Vyjádření Amwayáka

Chci, aby se na tomto webu také projevila druhá strana (Amwayáci). Proto jsem oslovil člověka, o kterém si myslím, že „amway“ byznys bere „normálně“… Nabídl jsem mu, aby napsal článek o „amway“, na tomto webu.  Článek sice odmítl napsat, ale  souhlasil s uveřejněním jeho vyjádření v e-mailu (nepřeje si však publikovat jeho jméno a kontakt), ohledně „amway“:

Rozhodně by měly být zařazeny i články, které věc uvedou na pravou míru, zohlední různé systémy práce, ukážou, že všichni Amwayáci nepracují stejně. Vždyť špatné postupy jsou vždy víc vidět než ty správné a nekonfliktní.

Amway podnikání není pro každého, jak někteří tvrdí. Každý díky němu nezbohatne. Je velmi nebezpečné tvrdit lidem nepravdivé údaje jak někteří „amwayáci“ dělají, protože si časem získají velkou nepopularitu. Je zavrženíhodné jednání některých NVP, kteří vyvíjí nátlak pro sepsání registrací nebo prodej výrobků. Ano, toto jsou věci, které dokonce zakazují všeobecné obchodní podmínky a etický kodex Amway a mnozí za takové jednání byli vyškrtnuti ze seznamu NVP (možno ověřit u společnosti) doporučuji si pročíst tyto dokumenty, které každý NVP podepisuje (přiloženy v registračním balíčku).
Naše skupina se distancuje od takového přístupu k Amway podnikání, který odporuje těmto pravidlům a distancujeme se i od mnoha postupů, které jsou nastíněny na Vaší webové stránce a jsou prezentovány tak, jakoby takto nekale „amwayáci“ obecně postupovali. Nemohu mluvit za celou organizaci Schwarz, ale naše skupina jedná se svými klienty zcela v souladu s těmito dokumenty a tedy v rozporu s tím, co na Vašem webu kritizujete. K bližšímu vysvětlení Vám doporučuji sjednat si schůzku např. s prvními českými Diamanty, manžely Vladarzovými z V. Popovic u Prahy (Dremateam.cz), kteří jistě rádi vysvětlí náš systém práce.

Mimochodem si nemyslím, že je podstatné neustálé srovnávání některých „amwayáků“ organizace Dexter Yager, která organizace je vlastně lepší. Není podstatné, kolik má Dexter FAA bodů a není podstatné, ve které organizaci někdo „vyrostl“ nejrychleji na 21% úroveň. Podle mého názoru je důležité, jakou podnikatelskou příležitost, podporu atd. nabízí ta či ona organizace právě Vám a každému dalšímu jednotlivci!
Pokud bychom, ale i tak chtěli mluvit na toto téma, doporučuji ověřit si u firmy Amway některá tvrzení. Např. na školeních u Hassmanna (org. Dexter Yager) rádi mluví o tom, že jsou největší a nejlepší organizace v ČR, v Evropě ve světě apod. Zajímavé je podívat se na fakta. Největší zastoupení nezávislých vlastníků podnikání (NVP) v Evropě má se slušnou převahou organizace Schwarz. Max Schwarz je nejvýše kvalifikovaný NVP v Evropě. První český Diamantový pár Jana a Uwe Vladarzovi, jsou také z organizace Schwarz. Můžete si také ověřit, která organizace v ČR vytváří větší obrat. Ve světě převažují s obrovským odstupem organizace v Asii (ano, také mají kořeny v USA, jako celá Amway, ale zpravidla jsou považovány za samostatné organizace).

Proč se tedy objevuje tolik kvalifikovaných NVP v Amagramu firmy Amway právě z organizace Dexter Yager? Důvod je v celku jednoduchý a má spojitost s rozdílností systému práce. Ano, tyto vysoké kvalifikace jsou dosahovány a to obvykle velmi rychle. Z nižších kvalifikačních stupňů mnozí rychle padají a někteří z uvedených 9% a 12% dokonce po čase skončí s podnikáním a dokonce často sami zanevřou na Amway podnikání. Toto jsem v organizaci Schwarz zatím nezažil a co se týče České republiky, mám myslím poměrně dobrý přehled.
Co se týče vyšších kvalifikací, které jsou stabilní už díky marketingu firmy, v jejich dosahování hraje velkou roli motivace. Ano, věřím, že Hassmannovi daleko lépe motivují své NVP, aby vydělávali 200, 300, 600 tis. Kč/měs. a víc. Ale rozhodně nemají tolik NVP, kteří stabilně vydělávají 30 až 60tis. Kč/měs. Toto je vždy o cíli. Nikomu jeho cíl neberu, ale mě vyhovuje, že i kdybych nehnul prstem, tak příští měsíc přijde 35 tis. Kč na účet a když se opřu do „sponzorování“ nových NVP, budu sice postupovat pomaleji, ale dopracuji se k vyšším stupňům kvalifikace, kde opět trvale zůstaneme. A o tom je organizace Schwarz. Pomoci lidem zajistit si stabilní pasivní příjem, přátele a pohodu. NEUČÍME lidi jak si koupit svou první limuzínu, jachtu a machrovat, že mám víc než dělníci z bývalé práce. Při povodních jsme se neostýchali zapomenout na své kvalifikace, vytáhnout tepláky a gumáky a jít pomáhat do postižených lokalit (protože my narozdíl od běžně pracujících jsme na to měli dostatek volného času).

Ještě bych se rád zmínil o propírané větě „Jsme nejlepší podnikatelskou příležitostí na světě“. Toto je zkreslené znění věty a v této podobě možná byla vyřčena na některém semináři „amwayáků“, ale věta původní, která byla oficiálně napsána společností Amway zněla „Chceme se stát nejlepší podnikatelskou příležitostí na světě“. Dle mého názoru je tím myšleno, že je zde snaha o soulad s tím, co lidé potřebují k tomu aby byli spokojení. Já osobně si tuto větu vykládám tak, že není důležité jestli lidé vydělávají miliony, ale že je důležité zda jsou se svým životem spokojeni. A k tomu jim pomáháme, pokud sami chtějí naši pomoc.

K článku Drahé Amway výrobky?

Pokud chcete provést objektivní srovnání cen, respektujte prosím alespoň údaje jako je doporučené dávkování předepsané výrobcem. Neříkám, že všechny výrobky Amway jsou levné, některé jsou víc o kvalitě než o ceně (chápu, možná diskutabilní), ale rozhodně je nemístné v článku podobné tématiky neuvést fakt, že se výrobky např. úplně jinak dávkují.
Pro příklad:
Dish Drops – na mytí nádobí 1L
cena: 225 Kč
Výrobek má při ředění 1:8 vyšší odmašťovací schopnost než neředěný konkurenční Jar (Laboratorní měření VŠCH Praha). V domácnosti lze účinek ověřit jednoduchým testem.
z 1L naředíme 16 lahví (1/2L).
225Kč / 16 = 14,0625 Kč
Nejlevnější Jar 0,5L jsem našel za 24Kč. Takto podobně lze pokračovat u většiny výrobků. Chápu že lajcká veřejnost vidí cenu a dává oči v sloup, ale k tomu právě slouží vysvětlení, které podává výrobce.
Mimochodem zažil jsem situaci, kdy zákaznice nasypala do pračky stejné množství pracího prášku jako byla zvyklá u konkurenčních výrobků a potom mi nešťastná volala, že má v koupelně všude pěnu do 1m výšky (dnes již chytřejší pračky mají ochranu proti přepěnění). Cena jednoho praní okolo 5Kč (SA8 Premium) je také velice příznivá.

Nevím jestli si všímáte, ale opravdu to není má zfanatizovanost, vymytost mozku nebo podobně, když tvrdím, že některé konkurenční běžně nabízené výrobky vznikají aby přímo konkurovali výrobkům Amway. V tomto je dobrý příklad třeba původní výrobek Vanish, který byl uveden na trh dlouho po SA8 Bleach a snažil se nabídnout trhu výrobek, jehož charakter do té doby žádná společnost nenabízela. Vanish je dražší, ekologicky nešetrný a jeho účinek není bez nežádoucích vlivů. Odstraňování skvrn přímou aplikací na špinavé místo je obecně záležitost ve které Amway měla suverénně prvenství. Takto se dá pokračovat. Jsem svou profesí marketingovým specialistou, zabývám se působením reklamy na člověka, směrem vývoje popularity zboží, návrhy konkurenceschopné výroby apod. V tomto ohledu tedy vím o čem mluvím.

Tento článek nepsal Admin, ale jistý Amwayák

103 komentářů u “Vyjádření Amwayáka

 1. Proto jsem oslovil člověka, o kterém si myslím, že „amway“ byznys bere „normálně“…

  Ano, je to vidět, jak je opravdu znalí, když prezentuje označení NVP :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  Takže buďto má znalosti 0,00nic a nebo opět milí Admin si přečetl příspěvek na jiné ciskuzi (souhlasí těch 35 tis., akorát tam psal, že je na 18%) a neuvědomil si (nebo jako správný znalec Amway to ani neví), že už pár let nejsme NVP…. Pokud by článek psal opravdu znalí a aktivvni Amwayák, tak by určitě neuvedl NVP :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  Také je k smíchu, jak všichni „ŠVÁBI“ jsou školeni proti Hassmannovi a Yagerovým, hodně vám hejbeme žlučí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  Když Vás zezadu kopají, znamená to, že jste vpředu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

 2. @ admin
  Tohle už je fajt vypatlanost… :mrgreen:
  Jsem v organizaci Zbig Rek > Dexter Yager a rozhodně mi nějaký Švarc žíly netrhá, nikdy jsem o něm neslyšel, tak asi tak velicí zas nebudou… Největší organizace v ČR je u Hassmanů, vždyť je to ředitelský diamant proboha!!! Oproti tomu je nějaký Vladarz s „pouhým“ diamantem úplně někde jinde!!! Vzpamatuj se… Dexter má nejlepší školicí systém na světě a s tím souhlasí mnoho uznávaných osobností, např. R. Kiyosaki.. A ano, máme lidi, kteří vydávají 200, 300 a víc tisíc, ale protože díky školicímu systému DY se naučili podnikat a mají svoje firmy, které jim generují příjem, nakupují a investují do aktiv místo toho, aby kupovali pasiva!!! Tohle tě totiž nikde jinde než v organizaci Yager nenaučí…

 3. No díval jsem se na ty stránky (jak je doprdele možné, že jsi tady uvedl odkaz na http://www.dreamteam.cz???) JAKTO?:?!!! Proč když já vložím nějaký odkaz tak ho smažeš??!!! Nemá to náhodou vliv na tvůj pagerank ty kryple vylízanej??? Už mi s tebou dochází trpělivost admine. ACZ říkej si co chceš, zastávej se ho ale je to zmrd a já se se zmrdy slušně nebavím!!
  Díval jsem se na ty stránky a je to to samé jak v organizaci Yager… seminář, kupa lidí, máte tam hosty, zpěváky… MANIPULACE, VYMÝVÁRNA mozků a neříkejte že ne!!! U nás si ty mozky taky vymýváme, ale daleko lépe…

 4. A když se na to tak dívám… není náhodou ta sekta, o které admin furt píše a považuje ji za nešvar… nejsou to náhodou ti Švarcovci?? :mrgreen: A Vladarzovci :mrgreen:

 5. SHRNU TO TAKTO:

  Článek je provokace od Bestmena. jde o pokus znesvářit mez isebou členy jiných organizací tím, že v článku jakože člen jedné organizace pomlouvá činnosti druhé organizace.

  Kdyby Bestmen trochu Amway znal, věděl by, co je to Crosline. Věděl by, že by se nikdy žádný alespoň trochu zodpovědný a znalý člověk z Amway, natožpak zkušený NVP (VPA) oba výrazy jsou v pořádku a dodnes se používají, nesnížil k tomu, aby veřejně pomlouval jinou organizaci.

  Mezi organizacemi je psaný jasný kodex cti a takové jednání je naprosto neslučitelné s profesionálním přístupem k podnikání s Amway.

  Výsledek pozorujeme všichni. Bestmenovi se to povedlo. Nezkušení zdejší VPA se nechali vyprovokovat velmi snadno.

  Pochopte hoši, Bestmenovi jde pouze o jediné. Za jakoukoliv cenu a omu věřte, že význam slova „jakýkoliv“ u Bestmena nemá žádné hranice, bude maximálně škodit Amway. Je to jeho životní poslání. Jiné nemá.

  Nemáte tušení co všechno už Bestmen použil.

 6. Vycházím z toho, že těch 35 tis. dostává jako 18%(takto to prezentoval na jiném fóru 35 tis./18% 😀 ). Podívejme se na to, jak na tom budou lidé z jeho organizace: 35 tis. na 18% znamená, že on dostává většinovej příjem vyplácenej v té organizaci. Autor tvrdí, že je stabilní 18%, to znamená, že může mít obrat cca 8 tis. bodů +/-, kdyby měl 7tis, tak to není moc stabilní, ale je to na hraně 18%, když si to nepohlídá, tak může skončit i s 6980 body, což by naštvalo, on ale tvrdí že se o nic nemusí starat (viz:… mě vyhovuje, že i kdybych nehnul prstem, tak příští měsíc přijde 35 tis. Kč) a 9 tis. bodů mít nebude, protože by byl úplně blbej, kdyby nechtěl dotáhnout 21%, sám sebe by připravil o cca 20 tis…. Takže bude mít +/- 8 tis. bodů, to znamená, že v té organizaci bude vypláceno: 8000*0.18=1440 bodů * 42,-/bod = 60480,- .On z toho dostane 35 tis. .Na lidi v jeho organizaci zbude cca 25 tis… V organizaci Dextera Yagera je to přesně naopak:Já 25 tis. a skupina 35 tis-a o tom je organizace Yager …. 😀 😀 😀
  Dále bych doporučil mrknout se do nějakého Amagramu (Listopad/Prosinec), kde jsou oceněni všichni ti, co se v daném hospodářském roce kvalifikovali na úroveň Q12 (21% celý rok), zjistíme, že od Schwarce jich je tam jen „pár“(btw: Andrea&Alexander Sabó jsou/nebo byli Diamanti u Schwarce, kvalifikovaní v roce 1995, avšak nikde mezi Q12 je nevidím, že by stabilita? Nevím, nechám se poučit…)… Velká většina Q12 je tam od Yagera 😀 😀 😀
  ad: Roman Hassmann: Nejsem si teď jist tím rokem, ale myslím že v roce 2009, dělala jeho organizace 51% obratů Amway ČR 😀 😀 😀

 7. @ admin
  Aháááá, takže on ten článek Kuba nepsal z vlastní iniciativy, ale pouze na tvé požádání. A japato, že mně jsi ještě nikdy nenapsal? 😥
  Žárlim!!! Admínku, opravdu jsi mne sklamal!
  Ale musim uznat, že přestože si dělá reklamu kritikou crosslinovské organizace, tak ti dokázal vymýt mozek celkem jednoduše. A to se cení. Schwarz by na něj byl jistě velice hrdý.

 8. Ti Vladarzovi budou asi dobří vypatlanci, když na svých webovkách píší:

  # Žádný vstupní kapitál, žádné skladování, tedy žádné riziko

  Tomuhle já říkám podvod a nehorázná manipulace!!! Já svým novým lidem říkám, že pokud chtějí ze svýho podnikání vydělávat 50 a víc tisíc měsíčně, tak že bude třeba zainvestovat mezi 5-10 tisíci korun!!! Ale psát, ještě k tomu veřejně, že není žádný vstupní kapitál, to je humus!!!

 9. @ Jirka
  To je dobře, že to lidem říkáš rovnou. Fakt jsem překvapen, tvým seriózním jednáním, tak to má být 😉

  Taky díky za přiznání, že někteří Amwayáci, dělají „amway“ byznys špatně. O tom vlastně tato stránka je…

 10. @ admin Ale to říká většína, aspoň, ty co znam já…. Hned při kontaktování, říkám že se jedná o podnikání a pokud někdo nemá 10 tis. na investici, tak se s ním ani nescházím, nemá to smysl… To jen ty tu prezentuješ něco, co není pravda…

 11. admin :
  Taky díky za přiznání, že někteří Amwayáci, dělají „amway“ byznys špatně. O tom vlastně tato stránka je…

  Tak to mě dostalo: Takže my co Amway děláme si máme nechat „překontrolovávat“ od někoho co Amway nedělá a ještě viděl plán z rychlíku, vytrhává z kontextu, zkresluje atp. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 12. Soptíku, není potřeba nikoho a nic překontrolovávat, pouze stačí nemanipulovat, nelhat, nedemagogizovat, nevymyvat mozky, atp.

  Nevíš snad, že někteří vůdci, některých organizací , nedoporučují zprvu říkat, že se jedná o ten váš nejlepší byznys na světě?

  Vůdce…

  „Když budete kontaktovat lidi, tak se rozhodně vyhněte výrazům Amway, prodej, výroky, sehnat lidi, … Toto jsou termíny, které mohou být při kontaktovaní velice nebezpečné.“

 13. Jednou jsem byl na pohovoru amway. Tolik ubohých keců o penězích jsem nikdy neslyšel 😀

 14. A co je na tom špatného vyhnout se tomu? Vyhnu se tomu, že místo abych měl hovor na 2 minuty,ho budu mít na 10 minut, protože budu po telefonu uvádět na pravou míru lživé informace, co si dotyčný přečetl někde na netu… Ale to už ti tu opakovalo spousta Amwayáků, ale ty to prostě nehodláš slyšet a dál meleš ty svoje bludy. Pardon, já zapomněl, že se to říká na nahrávce… Takže vezmu CD,které není určeno k prvnímu poslechu na začátku byznysu, vytrhnu z kontextu jednu nebo i pár vět, které jsem nepochopil a „postavím“ je jako „nezlomný“ fakt a ovlivňuji těmito dezinformacemi lidi, co o Amway „neslyšeli“. Já jsem pak tebou NUCEN při kontaktování neříkat, že jde o Amway a dle Tebe jsem pak manipulátor, ale pokud jdeme do důsledku věci, tak jseš ten manipulátor. Ale nemyslím si, že bys to pochopil, maximálně sem dáš zase úryvek z nějaké nahrávky nebo diskuze nebo Příběh“ nějakého známého, který h.vno dělal a jako svou omluvu se dušuje, že šlo o manipulaci… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 15. @ Carlos
  Proboha, kdo tě nakontaktoval?
  No ty jsi ideál na zbytečné schůzky. On ti při kontaktování někdo zapomněl říct taky, že se musí něco odmakat viď? Tak já se ti teď za toho Amwayáka omlouvám. Ty jsi chudáčku ztratil spoustu času lehára u televize viď?

 16. To je hrozný, jak urážíte lidi, jak jima pohrdáte. Carlos prostě napsal svou zkušenost, názor…

 17. Nemám rád Amway z jednoho důvodu. Manželka se kvůli Amway se mnou rozvedla! To byl pořád ten seminář, mítink, obchodní schůzky a tak. Amway stojí velký peníze a ničí to rodiny 😥 Bacha na to 😯

 18. @ Pepan
  Nepřemýšlel jsi o tom, že se s tebou třeba rozvedla kvůli tomu, že má jiné cíle než ty? Že jsi ji v tom třeba nepodporoval, nejezdil jsi s ní na ty mítinky a semináře?? Hm? To je pak těžko, když jeden chce od života víc a je ochotnej pro to něco udělat a druhej by nejraději seděl na prdeli doma a měl „hotovo“… každej den do práce a po 40-ti letech důchod, to je krásná představa, viď?

 19. Pepan:

  Skutečně nemůžeme vše svalovat na „amway“ systém. Ale je fakt, že verbování lidí je svinstvo. Pokud to někdo bude přehánět a verbovat kdekoho, tak se to obrátí proti němu…

 20. @ admin
  Admine, Amway není o verbování lidí… já nepotřebuju zaregistrovat kdekoho, protože kdybych zasponzoroval x lidí, kteří nic nedělají, tak je mi to k ničemu, protože z nich nic nemám – není to pyramida, kde dáš paníze a když zaregistruješ další lidi, tak se ti to možná vrátí a pak už možná vyděláváš… Takže my registrujeme pouze lidi, kteří si chtějí kupovat naše kvalitní výrobky, protože nikde v obchodě je nekoupí (klienty) a lidi, kteří mají zájem vydělávat slušné peníze a naučit se podnikat (VPA)…
  Už to chápeš?

 21. @ Jirka
  „Amway“ je o verbování lidí! I přesto, že ze samotné registrace nemáš nic. Pokud chceš vydělat, tak musíš verbovat lidi (ty to možná nazýváš jinak).

  „Amway“ sice nelegální pyramida není, to je pravda, ale určitá pyramidová struktura tam je. Někteří amwayáci dělají „amway“ byznys přinejmenším neeticky. Proto mám „amway“ byznys špatnou pověst. Netvrdím, že ty se chováš neeticky… Někteří amwayáci bohužel ano.

 22. Amway je podnikání a proboha, každý podnikatel dneska musí být důrazný, přímý, drzý… Jinak by ničeho nedosáhl. Je potřeba lidi motivovat k lepším výkonům

 23. @ admin
  Prosím tě, neraď nám, jak to máme dělat jo?

  Zkus si admine představit kontaktovací situaci – příklad:

  „Zajímají vás peníze?“
  „Nezajímají.“
  „A zajímal by vás způsob, jak byste si je mohl vydělat/přivydělat?“
  „Nezajímal.“
  „To nevadí, pojďte se domluvit, že se sejdeme …“

  Myslíš, že má cenu registrovat někoho, kdo je spokojený a nic nepotřebuje?
  A co bych podle tebe z takového člověka asi měl? Spokojené starosti?

 24. @ Lubo Pářa

  Rozhodně vám amwayákům nechci radit, jak „to“ máte dělat – podnikat. Vlastníte vlastní firmy – s.r.o., a.s., atd. Některý amwayák je jednatel, jiný zase předseda představenstva, ve vlastních firmách. To je naprosto v pořádku. Rozhodně netvrdím, že ty se chováš neeticky, že přemlouváš lidi nechutným způsobem – manipulátorsky… Že verbuješ všechny lidi ze svého okolí. Jen říkám, že NĚKTEŘÍ amwayáci, se chovají neeticky a verbují do systému kde koho (příbuzné, známé…). A to je špatně.

 25. @ admin
  Třeba Roman Čížek, kterého tady nejvíc pomlouváš?? Nevidím na tom nic neetického a asi to dělá dobře, když je smaragd se smaragdem ve skupině (jeho brácha Jindra) Prostě je to byznys a byznys není o růžových rukavičkách…

 26. @ admin
  Skoro všude píšeš, že je to ten největší verbíř, nesnaž se mi to popřít, pokud jsi to promazal (příspěvky), tak acz, Lubo nebo Soptik mi to můžou dosvědčit…
  Vím, co je to smaragd, jak jsem už psal, já sám jsem smaragdový VPA… mám 4 větve na 21% 😉

 27. @ Jirka

  Příště prosím tě říkej, že smaragd je toto:

  „Co to znamená smaragd? To je když ráno můžete vstávat tehdy, kdy se vám samotným se zachce. Ne kdy vám nějakej šéf přikáže. A když víte, že po celej zbytek svýho života, už každej den budete moc vstávat ráno, kdy se vám zachce. To je docela zajímavá věc. Co je to smaragd? To je když jste bez dluhů a víte, že už nikdy, po celý zbytech svého života, nemusíte dlužit ani halíř.“

 28. Jirko, měl bych ještě otázku: oslovila tvá manželka/přítelkyně (ohledně „amway“) i svou gynekoložku???

 29. @ admin
  My chceme, aby každý, koho známe, věděl, co děláme. Chci jim dát příležitost. Mezi mými klienty je třeba i můj zubař a osobní lékař, který má sám licenci a dělá zajímavé obraty na Nutrilitech… O gynekoložce nevím, zeptám se přítelkyně, teď není doma, je na výrobkové prezentaci 😉

 30. @ Jirka
  Vím, že máte (amwayáci) oslovit úplně všechny lidi, který znáte:

  „Napište si seznam chudejch, napište si seznam úspěšnejch. Úspěšný lidi, někoho o kom víte, že dosáhnul úspěchu, ať už ve svým koníčku, ve sportu, nebo ve svojim zaměstnání, v čemkoliv. Známe lidi, které známe díky pojistným událostem… Když si napíšete tyhle oblasti, ze kterých znáte lidi, tak každej z vás tam dokážete připsat spoustu dalších a dalších oblastí, ze kterých vy osobně znáte někoho, protože já jsem určitě na všechny nevzpomněl. Dámy můžou psát svýho gynekologa, pánové svého ornitologa, atd. atd.
  Prostě známe obrovskou spoustu lidí.“

  „Známe lidi z chaty, známe lidi z kostela, když chodí do kostela. Známe lidi ze sousedství, sousedi a jejich příbuzný. Obrovskej zdroj lidí na seznam! Dámy znaji lidi z porodnice. Pánové znaji lidi z armády, vojska. Co třeba z nemocnice? Někdo kdo ležel v nemocnici, na pokoji se 3, 4 lidma, seznámil se s nemocničním personálem, atd. atd. Známe lidi z obchodů, úřadů, tanečních, ze svých tanečních, nebo tanečních svých dětí. Známe lidi z různých zábav, diskoték, plesů, atd. Známe lidi z hospody. Potom si můžete třeba napsat stranou seznam lidí, o kterých víte, že podnikaji – seznam podnikatelů. Nebo kdo z vás jste podnikatel. Nebo pracujete v obchodě, tak máte seznam zákazníků. Nebo seznam dodavatelů. Obrovskej zdroj jmen lidí na seznam. Známe lidi z různýho cestování, z dopravních prostředků – taxiku, vlaku, autobusu… Kdo jezdí pravidelně vlakem, někam do práce, nebo autobusem nějakou linkou. Vždyť tam furt jezději ty stejný lidi! A není problém, si je napsat na seznam! Já vím, že třeba nevíte jak se jmenujou, ale můžete si napsat nějaký poznávací znamení – chlap v černým kabátě, který jel půlšestkou, třeba.. A až se s ním příště sejdete, můžete se s ním seznámit. Známe lidi z místní politiky – svého starostu, svého poslance, členy zastupitelstva, atd. Známe lidi, který bydleji né v našem městě. To je další poznávací znamení některých lidí, který znáte – lidi mimo město. Známe lidi bohatý, o kom víte, že je bohatej…“

  Víš, co na tobě Jiřiku cením? Tu tvou otevřenost a upřímnost. Tak to má být! Děkuju ti za to, fakt seš bezva 😉

 31. @ admin
  Nene kdepak. Já „verbuju“ ve svém okolí úplně všechny, kteří mají problém s nějakým nedostatkem, nebo chtějí něčeho dosáhnout.

  Když na někom vidím, že má nějaký problém, snažím se zjistit o jaký problém jde. Nezávazná konverzace. Když jde o problém nedostatku času nebo peněz, tak pak se s dotyčným snažím dohodnout na schůzce. Když jde o problém, který já nevyřeším, snažím se dotyčného uklidnit a případně odkázat na někoho, kdo by mohl problém pomoci vyřešit.

  Někdy naopak potkávám lidi, kteří nikdy nepodnikali, ale přemýšlí a hledají způsoby, jak by mohli dosáhnout finanční svobody, nebo alespoň méně omezených vyšších příjmů. Takové myšlení je vhodné pro každého v kapitalistickém světě. S těmi se také domlouvám na nezávazné schůzce.

  Rozhodně nemá cenu se domlouvat s někým na něčem, pokud už při prvopočátečním rozhovoru dotyčný nejeví žádný zájem o peníze nebo nějakou další činnost. Šlo by o ztracený čas.

  A tak jako já to jistě dělají mnozí Amwayáci.

  Pokud někdo „verbuje“ úplně každého kolem sebe, tak to jsou zřejmě začátečníci. Sám jsem to zpočátku dělal také, protože jsem předpokládal, že někteří mí přátelé by v tomto podnikání mohli být velice úspěšní. Byla to ovšem moje chyba, že jsem se jich předem neptal, zda je něco, čeho by chtěli ve svém životě dokázat.

  Ale to je v podstatě také určitá součást učení, protože kdybych to vzdal, tak bych zřejmě ani nepřišel na to, že je lepší nejprve vědět něco o tom, co ten dotyčný chce. Také mám přátelé, kteří mne začali pomlouvat za to, co dělám, ale já jim to nezazlívám. Oni tomu prostě nechtějí rozumět, protože žijí životním stylem, v jakém jsou spokojeni. Oni někde třeba něco slyšeli nebo četli, jako např. na těchto stránkách a jako vysvětlení jim to absolutně stačí. Oni nepotřebují být zvědaví, aby zjistili, zda je to skutečně příležitost, která jim pomůže z bodu A dosáhnout bodu B.

  Ale pokud děláte něco, s čím vaši kamarádi úplně tak nesouhlasí a berou to jako záminku, proč vás zavrhnout, pak to nejsou úplně vaši přátelé. Chci tím říct, že díky tomu, co jsem se naučil teď dokážu mnohem lépe rozpoznat, kdo je můj skutečný kamarád.

  NENÍ DŮVOD UKAZOVAT PŘÍLEŽITOST KAŽDÉMU, PROTOŽE NE VŠEM SE TO ZROVNA HODÍ.
  Přesto lidé mnohdy mění svůj přístup k času a k penězům dle toho, jaké mají v konkrétní čas potřeby.
  Nejvíce pohodlní lidé jsou ti, kteří zatím nemají ještě rodinu a ti jejichž odpovědnost není spojena s žádnými riziky.

 32. Co se tady asi snažíme admine celou dobu vysvětlit??? Už ti konečně došlo, že my nebojujeme o každého člověka??? Jsme podnikatelé a je to naše investice, ten čas, který s nimi strávíme… Co kdybych jel 50 km za člověkem, který by neměl zájem, co bych z toho měl? 3 Kč za km, dvě stovky na hodinu za poradenskou činnost a můžu mu říct, ok, kupte si licenci nebo mi dejte 350 Kč??? tak to teda nefunguje kamaráde, naše investice musí být do lidí, o kterých jsme přesvědčení, že se nám vyplatí investovat do nich náš čas a naše vědomosti a zkušenosti

 33. Jirka :
  @ admin
  Třeba Roman Čížek, kterého tady nejvíc pomlouváš?? Nevidím na tom nic neetického a asi to dělá dobře, když je smaragd se smaragdem ve skupině (jeho brácha Jindra) Prostě je to byznys a byznys není o růžových rukavičkách…

  3 Smaragdi (ve druhe vevi ma 2) 😀 😀 😀 😀 😀 😀

 34. VÍTE PROČ AMWAY DISTRIBUTOR NECHODÍ DO SUPERMARKETU?“ ,,???“ ,,PROTOŽE NA DVEŘÍCH JE NAPSÁNO:,,Táhněte k sobě! 😆

 35. Soptik21: Amwayák rozhodně není podnikatel. To že máte ŽL z Vás nedělá podnikatele. To je jakoby si florbalista říkal, že je hokejista jen proto, že má taky hokejku. Jste zoufalci, ne podnikatelé.

 36. Jirka: Vím proč nechodí amwaák do supermarketu. Protože si nevydělá na zaplacení nákupu :-D.

 37. @ abc
  To že máme ŽL ne, ale to že jsme dali dohromady team lidí už ano
  :mrgreen: Co na tom, že má každý svůj ŽL a svou firmu, je to team lidí, kteří vykonávají nějakou činnost nebo ne? A je v klasické firmě (např. Banka nebo Hyper/Super market nebo …) team lidí kteří vykonávají nějakou činnost nebo ne?

 38. @ abc
  Ty asi nevíš co nebo kdo je podnikatel že?

  Podnikatelem přeci může být jak fyzická tak i právnická osoba. Ty „brusle“ každého podnikání jsou právě tím oprávněním k podnikání a v případě fyzické osoby je tím oprávněním živnostenský list.
  Ty …
  zoufalče. 😆

 39. Tenhle úvodní článek stejně ale nemohl psát člověk ze Schwartzovy skupiny.

  Ve Schwartzově skupině jsou Amwayáci dobře proškolení především na výrobky a netroufám si ani trochu počítat s tím, že by někdo ze Schwartzovy skupiny napsal takový blábol jako:

  „… Mimochodem zažil jsem situaci, kdy zákaznice nasypala do pračky stejné množství pracího prášku jako byla zvyklá u konkurenčních výrobků a potom mi nešťastná volala, že má v koupelně všude pěnu do 1m výšky …“

  Prací prášky a mycí prostředky pro mytí v uzavřených zařízeních totiž mají právě naopak sníženou pěnivost, protože pěnivost právě v pračkách a myčkách znesnadňuje mytí.

  Ta pěna v místnosti je jeden obrovský nesmysl.

 40. Lubo Pářa :
  @ abc
  Máš pravdu, úspěšní Amwayáci v ČR jsou v zoufalci s příjmem 20 až 600 tisíc měsíčně.

  Většina amwayáků nevydělává nic! Máte jenom kecy o velkých penězích a nejlepší podnikatelské příležitosti na světě…

 41. Lubo Pářa :
  @ abc
  Máš pravdu, úspěšní Amwayáci v ČR jsou v zoufalci s příjmem 20 až 600 tisíc měsíčně.

  600 000 měsíčně ale vydělávají díky amway dva nebo tři lidi v ČR. A ani na těch 20 000 se 99% amwayáků nevypracuje…
  :mrgreen:

 42. Lubo Pářa :

  Podnikatelem přeci může být jak fyzická tak i právnická osoba. Ty „brusle“ každého podnikání jsou právě tím oprávněním k podnikání a v případě fyzické osoby je tím oprávněním živnostenský list.
  Ty …
  zoufalče.

  Ano, z obchodně-právního hlediska je podnikatelem každá osoba zapsaná v registru živnostenského podnikání. Ovšem vámi tak oblíbený kiyosakiho kvadrant říká něco jiného…

  :mrgreen:

 43. Zdravím všechny,
  hledám tu všechny lidičky co Fandí systému MLM a tím bych vám umožnil spolupráci.Amway je určitě jeden z nejrozšířenějších MLM v ČR což se mu hodně obrací proti jinak je to určitě super systém. Nespolupracuji s Amway jen kvůli tomu že je jednak nasycený trh a a má dost pošpiněnou pověst. Proto jsem začal spolupracovat s firmou která má skvělý výrobek a skvělý systém a hlavně co je jeho sílou společnost existuje od roku 1998 zabývala osobním prodejem a teď sedmým rokem používá systém přímého prodeje MLM v ČR teprve 3/4 roku
  . V naší firmě je jeden z nejúspěšněších Leadrů manažer s Amwaye čili proto píší sem. Myslím že každého by mohl zajímat 65 procent rozdělení zpětné provize bez rozdílových mezi provizí proto by jste byly sami proti sobě kdyby jste se neozvali už jen kvůli vám a vaším blízkým a vaši blízcí čekají na tuto super možnost . Proto budu rád když se ozvete

  flavon.holyj@email.cz

 44. Vor v zakone :

  Ano, z obchodně-právního hlediska je podnikatelem každá osoba zapsaná v registru živnostenského podnikání. Ovšem vámi tak oblíbený kiyosakiho kvadrant říká něco jiného…

  Co tím chtěl básník říci?

 45. Vor v zakone :
  600 000 měsíčně ale vydělávají díky amway dva nebo tři lidi v ČR. A ani na těch 20 000 se 99% amwayáků nevypracuje…

  To máš úplnou pravdu (zhruba). A co má být? Na 20 000 měsíčně se v Amway, stejně jako všude na světě v čemkoliv, vypracuje pouze ten, kdo odvede tu práci, která takový příjem garantuje. Pozoruješ na tom něco neobvyklého? Evidentně ano.

  Oni někde platí za NEPRACOVÁNÍ? 🙂 Kde?

  Co kdybys třeba porovnal to, co se porovnávat dá? Hodinový příjem? Hm?

 46. Většina amwayáků nevydělává nic! Máte jenom kecy o velkých penězích a nejlepší podnikatelské příležitosti na světě…

  Ale jdi ty brepto. To už je dnes pátej brept z tvé klávesnice 🙂 V Amway si vydělá každý, kdo poctivě pracuje. Dokonce, představ si, k tomu máme důkazy 🙂 Stejně tak máme důkazy k tomu, že kdo v Amway nepracuje, tak nic nevydělá 🙂 Úžasné zjištění, že?

  Taktéž máme v Amway rozdělené klienty do tří/čtyř vrstev.

  1.Podnikající (aktivní VPA s IČO a přímým prodejem)
  2.Nepodnikající (aktivní VPA bez IČO a bez přímého prodeje)
  3.Registrovaní klienti bez jakékoliv aktivity
  4.Neregistrovaní koncoví zákazníci

  Podnikavých Amwayjáků je zhruba 10% všech registrovaných. V ČR je to zhruba 2500-3000 lidí, kteří se různým stupněm aktivity věnují podnikání s Amway. ostatních cca 25 000 lidí jsou jen registrovaní zákazníci, kteří nic nedělají, ale jenom si občas výhodně nakoupí za velkoobchodní ceny své oblíbené produkty, a´t už jen pro sebe, nebo pro své rodiny či přátele.

  Z oněch 10-ti procent aktivních VPA, čili zhruba z oněch tří tisíc lidí, je nasi polovina pracuje pro Amway více, než 10 hodin týdně. Druhá polovina pracuje méně, než oněh 10 hodin týdně, to znamená třeba jen 5 hodin, nebo také třeba jenom hodinu týdně.

  Každý si buduje to, co hce, jak chce. Asi jste už slyšeli o svobodném podnikání, nevím. 🙂

  A nyní pozor. Jen asi 4% z aktivních VPA, to jest zhruba z oněch 2500 lidí se věnuje byznysu 40 hodin týdně. To je doba, odpovídající běžné pracovní době. Takže jen asi 100 lidí v republice dělá Amway podobně aktivně, jako každý jiný kdo chodí normálně do práce.

  A na závěr překvapení: tito aktivní lidé, kteří ale přitom pracují úplně stejně hodin měsíčně, jako kdokoliv jiný, si v Amway vydělávají ony milionové příjmy.

  Jen na dokreslení statistik:

  V ČR pobírá příjem nad 100 000 Kč/ měs. asi jen 4% zaměstnanců. Nad 200 000 Kč/měs je to už ale pouze méně, než 0,1% zaměstnanců.

  Znáte v běžné praxi nějakou FIRMU, ve které si 4% zaměstnanců TÉTO FIRMY v konkrétní profesi vydělají zhruba MILION KORUN ROČNĚ A VÍCE? 🙂

  Víte jaký příjem má třeba Smaragd, nebo Diamant měsíčně? A to už ani nemusejí pracovat oněch 40 hodin týdně. Mají už hotovo. Do smrti. Které další zaměstnání toto umožňuje? Hm?

 47. @ ACZ

  „Co tím chtěl básník říci?“

  Chtěl jsem jenom připomenout, že na vašich školeních definujete podnikatele jinak než jako pouhého vlastníka ŽL.. 👿

 48. @ ACZ

  „To máš úplnou pravdu (zhruba). A co má být? Na 20 000 měsíčně se v Amway, stejně jako všude na světě v čemkoliv, vypracuje pouze ten, kdo odvede tu práci, která takový příjem garantuje. Pozoruješ na tom něco neobvyklého? Evidentně ano.
  Oni někde platí za NEPRACOVÁNÍ? 🙂 Kde?
  Co kdybys třeba porovnal to, co se porovnávat dá? Hodinový příjem? Hm?“

  Takže chceš tedy říct, že většina amwayáků vlastně peníze nechce??
  A na semináře jezdí jen tak lidé pro pobavení? A nebo je semináře málo motivují..

  😀

  Víš sám, že ze dá lehce spočítat, že většina amwayáků nevydělává prakticky nic, takže jediné jak to můžeš obhajovat, jsou tvé trapné kecy o tom, že vlastně nikdo nic nedělá.

  A když jsi minule uvedl statistiku odpracovaných hodin, tak vyšlo, že jsou na tom amwaáci (průměrná cena hodiny) hůř než prodavačky v lídlu – což jsi pak hodně trapným způsobem okecával…. 👿 👿

 49. „Z oněch 10-ti procent aktivních VPA, čili zhruba z oněch tří tisíc lidí, je nasi polovina pracuje pro Amway více, než 10 hodin týdně. Druhá polovina pracuje méně, než oněh 10 hodin týdně, to znamená třeba jen 5 hodin, nebo také třeba jenom hodinu týdně.

  Každý si buduje to, co hce, jak chce. Asi jste už slyšeli o svobodném podnikání, nevím. 🙂

  A nyní pozor. Jen asi 4% z aktivních VPA, to jest zhruba z oněch 2500 lidí se věnuje byznysu 40 hodin týdně. To je doba, odpovídající běžné pracovní době. Takže jen asi 100 lidí v republice dělá Amway podobně aktivně, jako každý jiný kdo chodí normálně do práce.“

  Vidím, že to znovu uvádíš, tak do tvých statistik dosadím čísla, zkusime opět starou dobrou hodinovku dělníka, pro tentokrát dáme ukrajinského zedníka se zkušenostmi v oboru – 120,- Kč/ hod.

  Budeme operovat s tím, že 1500 amwayáků (těch, co pracují méně než 10 hod. týdně) pracuje průměrně 3 hodiny. Pokud by tito lidé měli dostat dělnických 120 kč hod, tak by to ročně dělalo cca 26 milionů korun, když připočteme náklady s byznysem spojené, tak minimálně 30 milionů celkem…

  Dále udeme operovat s tím, že 1500 amwayáků (těch, co pracují více jak 10 hod. týdně) pracuje průměrně 15 hodin. To by dělalo celkem asi 130 milionů, když připočteme náklady spojené s výkonem práce (telefony, benzín) i amwaáctvím (knížka jednou za dva měsíce, občas seminář, občas velký seminář), tak je to celkem 140 milionů.

  Na závěř připočtěme 100 lidí pracujích na plný uvazek (což nám dá dalších alespon 30 milionů s nákladama) a dostaneme se na celkme zajímavou sumu, která činí skoro 200 milionů korun, které by amway musela vyplatit, pokud by amwayáci pracovali za mzdu ukrajinského dělníka.
  Vzhledem k tomu, že vyplácí výrazně méně a zároven někteří jedinci vykazují velké zisky, tak je zřejmé, že většina amwaáků jsou zmanipulovaní hlupáci, kteří pracují pod cenou. 👿

 50. Vor v zakone :
  @ ACZ
  „Co tím chtěl básník říci?“
  Chtěl jsem jenom připomenout, že na vašich školeních definujete podnikatele jinak než jako pouhého vlastníka ŽL..

  Což není VŮBEC PRAVDA. Kromě faktu, že jsi nikdy na žádném semináři nebyl, jinak bys věděl, že na seminářích nic takového, jako definování podnikatelů neděláme, vůbec nevíš jak my definujeme podnikatele.

  Jednoznačně a bez okolků je pro nás ohledně faktických definic čehokoliv souvisejícího směrodantný zákon o soukromém podnikání a živnostenský zákon.

  Tvé vymýšlení si představ jak co asi je samozřejmě nikdy nikam nepovede, jen tebe samotného bude tato činnost, která je jinak obecně velmi pošetilá a hloupá, držet neustále pěkně při zemi. Ale neboj, nám je to až nechutně jedno. To je tvůj život.

 51. Vor v zakone :
  Budeme operovat s tím, že 1500 amwayáků (těch, co pracují méně než 10 hod. týdně) pracuje průměrně 3 hodiny. Pokud by tito lidé měli dostat dělnických 120 kč hod, tak by to ročně dělalo cca 26 milionů korun, když připočteme náklady s byznysem spojené, tak minimálně 30 milionů celkem…
  Dále udeme operovat s tím, že 1500 amwayáků (těch, co pracují více jak 10 hod. týdně) pracuje průměrně 15 hodin. To by dělalo celkem asi 130 milionů, když připočteme náklady spojené s výkonem práce (telefony, benzín) i amwaáctvím (knížka jednou za dva měsíce, občas seminář, občas velký seminář), tak je to celkem 140 milionů.
  Na závěř připočtěme 100 lidí pracujích na plný uvazek (což nám dá dalších alespon 30 milionů s nákladama) a dostaneme se na celkme zajímavou sumu, která činí skoro 200 milionů korun, které by amway musela vyplatit, pokud by amwayáci pracovali za mzdu ukrajinského dělníka.
  Vzhledem k tomu, že vyplácí výrazně méně a zároven někteří jedinci vykazují velké zisky, tak je zřejmé, že většina amwaáků jsou zmanipulovaní hlupáci, kteří pracují pod cenou.

  Opět musím konstatovat, že používáš proměnné, které nemáš ničím podložené. Sám tyto proměnné nazýváš BUDEME OPEROVAT 🙂

  Prosímtě, tohle není chirurgie 🙂 Chápeš to, nebo potřebuješ nakreslit schéma?

  Dále:

  Chceš-li vůbec něco takového, jako matematiku používat, tak alespoň neměň už dané vstupní údaje, které jsem já hned na začátku označil za přibližné. Paní učitelka ze základy by z tebe dostala infark. (Možná že i dostala, jak to bylo?)

  Takže uvedu-li, že je asi 2500 VPA, dost těžko můžeš počítat s hodnotou 1500+1500+100=3100. To je v běžné matematické terminologii rozdíl 20% a to je v byznysu hodně velký rozptyl i na nekňubu jako seš ty 🙂 Chápeš to, nebo potřebuješ nakreslit schéma?

  Vůbec nepočítáš s příjmem z přímého prodeje. Kde ho máš? Copak můžeš provádět úvahy o příjmech a vynechat oblast, která přináší až 25% z celkového příjmu aktivních VPA? Pro celou řadu VPA je to dokonce příjem defakto jediný, resp. jednoznačný? Chápeš to, nebo potřebuješ nakreslit schéma?

  Nerad rozdávám rady, ale tobě jednu dám. Nepleť se do věcí, kterým nerozumíš, které nechápeš, o kterých nic nevíš a ke kterým nemáš ani základní informace, které jsou potřeba k tomu, aby tato témata člověk vůbec pochopil a to ještě pouze v případě, že je vůbec pochopit chce. Což není tvůj případ.

  Tohle mě učili rodiče od malinka. Domníval jsem se bláhově, že tohle učí rodiče každého. To jsem se ale šeredně plet.

 52. Vor v zakone :
  @ ACZ
  „To máš úplnou pravdu (zhruba). A co má být? Na 20 000 měsíčně se v Amway, stejně jako všude na světě v čemkoliv, vypracuje pouze ten, kdo odvede tu práci, která takový příjem garantuje. Pozoruješ na tom něco neobvyklého? Evidentně ano.
  Oni někde platí za NEPRACOVÁNÍ? Kde?
  Co kdybys třeba porovnal to, co se porovnávat dá? Hodinový příjem? Hm?“
  Takže chceš tedy říct, že většina amwayáků vlastně peníze nechce??
  A na semináře jezdí jen tak lidé pro pobavení? A nebo je semináře málo motivují..

  Víš sám, že ze dá lehce spočítat, že většina amwayáků nevydělává prakticky nic, takže jediné jak to můžeš obhajovat, jsou tvé trapné kecy o tom, že vlastně nikdo nic nedělá.
  A když jsi minule uvedl statistiku odpracovaných hodin, tak vyšlo, že jsou na tom amwaáci (průměrná cena hodiny) hůř než prodavačky v lídlu – což jsi pak hodně trapným způsobem okecával….

  Každý chce peníze. Můžeš mi tedy vysvětlit, proč 90% lidské populace defakto ŽÁDNÉ NEMÁ? Tuhle naprosto dětinskou úvahu ti poradil kdo? Pudlice? 🙂 jak jsi přišel na to, že když člověk chce peníze, tak je má? A pokud je nemá, tak je nechce?

  Číst tvoje myšlenkové výplody to je fakt k popukání 🙂 I moje malé děti mají víc rozumu, než ty.

  Vím moc dobře co se dá a nedá spočítat. Ty především počítáš to, co se spočítat nedá 🙂

  Nicméně i já vždy jednoznačně a bez okolků konstatoval a vím, že naprostá většina lidí, teří jsou v Amway, peníze nevydělá.

  Ale také vím proč, PROTOŽE VŮBEC NIC NEDĚLAJÍ !!!! Jsem v Amway už nějaký ten pátek, takže t ovidím na vlastní oči.

  Dále je potřeba rozlišovat příjmy u lidí, kteří jsou v Amway první rok, nebo dva, a mezi těmi, kteří jsou v Amway 5 a více let. (Hovořím o těch aktivních)

  Amway není zaměstnání, kde první měsíc dostaneš přiznanou mzdu. Amway je podnikání, kde si veškerý příjem vytváříš pouze ty sám vlastní činností. jsi vyplácen pouze podle toho, jaký vytvoříš obrat.

  Vytvoříš velký, máš velký příjem. Vytvoříš malý, máš malý příjem. nevytvoříš žádný, tak nemáš žádný příjem. Potřebuješ tuto jednoduchou úvahu nějak speciálně vysvětlit? Nebo třeba nakreslit schéma? Hm?

 53. Zdravím všechny,
  hledám tu všechny lidičky co Fandí systému MLM a tím bych vám umožnil spolupráci.Amway je určitě jeden z nejrozšířenějších MLM v ČR což se mu hodně obrací proti jinak je to určitě super systém. Nespolupracuji s Amway jen kvůli tomu že je jednak nasycený trh a a má dost pošpiněnou pověst. Proto jsem začal spolupracovat s firmou která má skvělý výrobek a skvělý systém a hlavně co je jeho sílou společnost existuje od roku 1998 zabývala osobním prodejem a teď sedmým rokem používá systém přímého prodeje MLM v ČR teprve 3/4 roku
  . V naší firmě je jeden z nejúspěšněších Leadrů manažer s Amwaye čili proto píší sem. Myslím že každého by mohl zajímat 65 procent rozdělení zpětné provize bez rozdílových mezi provizí proto by jste byly sami proti sobě kdyby jste se neozvali už jen kvůli vám a vaším blízkým a vaši blízcí čekají na tuto super možnost . Proto budu rád když se ozvete
  flavon.holyj@email.cz

 54. Pane Holý.

  Promiňte, ale Vaše představy o tom, co je špinavé, čisté, přeplněné, nebo prázdné jsou skutečně pouhé představy.

  Máte-li pocit, že u MLM může dojít v tak krátké době k přeplnění trhu, nebo k poškození jména, tak bych Vám nedoporučoval se vůbec do MLM pouštět. Protože jej vůbec nechápete, což se bohužel musí také odrazit na výsledcích.

  Každý systém, obchod, firmu prověří dokonale vždy dva základní aspekty.

  TRH A ČAS. Který z těchto dvou aspektů již prověřil Váš systém?

  Amway je prověřený systém s 50-ti letou zkušeností a trh hovoří jasnými čísly. Za tu dobu na světě vzniklo možná 1000 nových MLM. 99,9%, zaručeně lepších, než Amway a cokoliv jiného. Současný stav je však takový, že z oněch 99,9% nikdo nezná ani jeden, už dávno neexistují, jejich zakladatelé se věnují dávno něčemu jinému, popřípadě sedí ve vězení.

  Nejste-li schopen vybudovat byznys tradičního MLM v Amway, nemáte nejmenší šanci v jakémkoliv MLM. S tím se prostě a jednoduše rovnou smiřte.

  Bez rozdílových provizí musí být Vaše produkty jednoznačně předražené, zejména při 65% úrovni provizí a navíc bez rozdílových provizí není možné vyplácet provize všem spravedlivě podle odvedeného výkonu, ale stavíte víceméně klasické letadlo, kdy převážnou část provize získávají jen ti, kteří své vlastní sítě zakládají.

  Nejsme padlí na hlavu i bez zkušeností s MLM, natožpak jako VPA v Amway 🙂

 55. ACZ: Dovedeš si představit, že Crown Ambassadoří, Crovni, Diamanti atd., končí v Amway, protože je přesycená a vlezou do něčeho, co začíná? To je představa nových „shitMLM“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 56. ACZ, Soptik21:

  To jen vy dva (a spol) si myslíte, jak má amway byznys tu nejlepší pověst, opak je však pravdou. Za to ale nemůže firma amway, ale někteří amwayáci.

  Firmy (Avon, Oriflame…) prodádávající své výrobky MLM mají velkou šanci. Prodejci Avonu… nemají žádné kecy, jak vydělat miliony… To jen vy amwayáci, máte plná ústa keců o milionářích 😀 Jste fakt neskutečně trapný!

  Teďka určitě podotknete, že firma amway (Amway company s.r.o. ???) má největší obrat, ze všech MLM firem. Ano, ale za jakou cenu?! Za cenu toho, že někteří amwayáci negativně manipulují s lidma, fanatickým přístupem…

  Vy dva, vy jste opravdu partička 😡

 57. Admin:
  asi vám nedochází, že většina Avon Lady (Oriflame) stejně nic nevydělá (stejně jako neaktivní Amwayáci) . Většinou jen odebírají výrobky pro sebe příp., pro své kamarádky – navíc to těm kamarádkám prodávají většinou za nákupní cenu (nevydělávají) , také jim konkurují i internetové (i kamenné) obchody, které jsou u Amway zakázané -> obrovská konkurence.
  (i když si u nich někdo objedná nějaký krém za katalogovou (plnou) cenu např. za 60 Kč, tak výdělek je tak mizerný, že by musely účtovat i cestovné za doručení, aby na tom vůbec něco měly).

  Jen se zkuste zeptat, kolik z vašich známých je v Avonu, Oriflame, Mary Kay atd. Možná se nestačíte divit. Ale protože o tom nikomu neřeknou, tak ani nic nevydělají – jen nakupují se slevou – navíc jen kosmetiku.

  Amway má podstatně širší sortiment – jak chcete srovnávat čistě kosmetické firmy s Amway? – Srovnat to tedy lze, ale rozhodně ve prospěch Amway. Kosmetiku máme také (Artistry a BeautyCycle + Body Series, Satinique, Glister, Peter Island …) navíc máme, potraviny, potravinové doplňky Nutrilite, čistící prostředky (LOC, SA8, …), eSpring, iCook atd….

  A to má být ta chvála na ostaní MLM? Nevím, ale nějak se v tom ztrácím.
  A navíc jsem asi i adept na zablokování.

 58. Inazuma:

  Drtivá amwayáků nevydělává nic! Prodělává! Prodělává na „amway“ seminářích, „amway“ literatuře, atd.

  Adept na zablokování rozhodně nejste! Naopak, nabízím Vám, aby jste zde napsal článek o „amway“ z Vašeho pohledu. Co vy na to???

 59. admin:
  Už jsem to psal v jiném tématu:
  Jestli prodělají je otázka – doporučená literatura, semináře atd. většinou zaberou i na jeho zaměstnání nebo podnikání, takže se jim může zvednou příjem, přestože to není přímo za Amway. Ale to je individuální. Pokud se někdo nechá natlačit do knih a CD a pak to nečte a neposlouchá, tak jsou to opravdu vyhozené peníze. To si nekupujete, abyste udělal radost svému sponzorovi, ale aby vás to někam posunulo.
  Jedná se o několik stovek měsíčně do vzdělání sebe samého – pro někoho je to jeden večer v hospodě. Když Vám zaměstnavatel zaplatí kurz např. na prodejní techniky, tak je to stojí pro jednoho minimálně tak 10-15 tis. Hodně firem ale na vzdělání šetří. Přitom to jsou stejné informace a techniky, jako jsou v těch knihách, a CD. Pokud se tedy vzděláte sám, může vás to ve firmě (podnikání) posunout směrem vzhůru. Principy úspěchu, jednání s lidmi, atd. platí ve všech oborech stejné. To nejsou materiály zaměřené pouze na tento business (většina).

  Děkuji za nabídku, ale článek psát nebudu.

  V něčem se ale shodneme – také se mi nelíbí, praktiky některých Amwayáků (hlavně na internetu), ale proto přece nezanevřu na tuto příležitost.
  Protože vím co se děje „za oponou“, je mi jasné, že je to o něčem jiném. Je to můj business – a jaké si to udělám já, takové to budu mít. Je to business s lidmi a lidé jsou různí – klasické firmy řeší, jak najít kvalitní zaměstance, my zase hledáme lidi, kteří mají chuť se sami do něčeho pustit. Obojí je velmi náročné a někdy i zdlouhavé. Firma si ale nemůže dovolit zaměstnat všechny, kdo přijdou na pohovor a tvrdí, že chtějí pro ně pracovat. My ano, ale bohužel nelze odhadnou, jestli to ANO znamenalo
  „fakt se do toho chci pustit“ nebo „třeba se to nějak udělá samo, a já bezpracně přijdu k penězům“. Pak z toho pramení podobné diskuse jako zde. Spousta lidí ani neumí říct NE. To je další problém.

  Amway je „pouze“ dodavatelem zboží – vše ostatní je na mě. Školící systém využívám dle svého uvážení, nechávám si ale poradit, co by mi mohlo pomoct. Nekupuji všechno, co je skladem – vybírám si. Na semináře chodím, „vymytý“ si nepřipadám.
  Jsem spíše realista. Neposuzuji věci na první pohled.
  Je mi jasné, že uspět v Amway mohou jen ti, co něco dělají a co to berou vážně.
  Určité zapálení pro věc je potřeba, ale nejsem zrovna ten, který by stál na židli a řval GO DIAMOND! Ale to je asi tím, že jsem spíše klidnější povaha.
  Prostě je to zatím slušný vedlejšák, který se vyvíjí celkem dobře. Podnikat mimo Amway nepřestanu, ale to ostatně nepřestal ani R.Hassmann, spíš naopak – úspěch v Amway mu „dovolil“ založit další a další firmy. Co by taky s těmi penězi dělal jiného, než je investoval, že?

 60. @ Jirka

  Nevím jestli myslíš mě. Já to skutečně nepsal a možná to admin dosvědčí.
  Protože kdybych to psal já, tak se pod to podepíšu, neboť za svýma názorama si stojím.

  Mimochodem jsem z organizace Zbyška Reka.

  Kuba

 61. @ Kuba

  Koukám, že jsi možná nemyslel mě. Všiml jsem si, že ještě nekdo tu píše pod jménem Kuba.

  takže já jsem Kuba M.

 62. admin :
  ACZ, Soptik21:
  To jen vy dva (a spol) si myslíte, jak má amway byznys tu nejlepší pověst, opak je však pravdou. Za to ale nemůže firma amway, ale někteří amwayáci.
  Firmy (Avon, Oriflame…) prodádávající své výrobky MLM mají velkou šanci. Prodejci Avonu… nemají žádné kecy, jak vydělat miliony… To jen vy amwayáci, máte plná ústa keců o milionářích

  Bohužel se opět pleteš, především pak proto, že zase nemáš ani základní údaje a informace. Bestmene, tímto způsobem diskutuješ na internetu už celé měsíce. Mistrnně žvaníš pro lidi, kteří vědí ještě méně, než ty. jakmile však v diskusi potkáš někoho, kdo toho ví o diskutovaném mnohem víc, jsi za ubohého trapáka TY SÁM 🙂

  Takže, oblíbenost Amway nehodnotíme ani my, ani odborná veřejnost, podle toho, co si o ní myslí pár nýmandů na internetu, ale podle výsledků.

  PROFESIONÁLOVÉ VŽDY HODNOTÍ COKOLIV PODLE VÝSLEDKŮ.

  Hodnocení provedené na základě výsledků pak můžeme ještě jako bonus podpořit názory a zkušenostmi skutečných AUTORIT v rozsáhlém spektru lidského konání PO CELÉM SVĚTĚ.

  Takže porovnám-li to s tím, co tady pořád meleš ty, tak bohužel můžu směle a s podklady konstatovat:

  ŽE JSI TO TY, kdo věří chymérám a je přesvědčený o nesmyslném tvrzení, že AMWAY MÁ CELOSVĚTOVĚ ŠPATNOU POVĚST 🙂

  Stejně tak nevíš nic o firmách Avon a Oriflame 🙂 Nikdy jsi nebyl na žádném z jejich SEMINÁŘŮ pro řídící vlastníky podnikání. NIKDY !!! Ale ani to ti nebrání se vyjadřovat k tomu, jací Avon a oriflame jsou v porovnání s Amway. Tak já ti tedy odkryji několik faktů:

  Avon je stejně jako Amway i Oriflame součástí uznávané organizace, která v ČR zaštiťuje MLM sstémy:
  primyprodej.cz
  Kdo se chce sdostat do této Asociace, musí splńovat celou řadu velmi přísných podmínek. Jistě ti neuniklo, že mnoho MLM firem, které znáš, v této Asociaci VŮBEC NEJSOU. A není to rpto, že by nechtěli, tím si buď jistý.

  V roce 2000 byla Amway na 7. MÍSTĚ v pořadí úspěšnosti v oblasti přímého prodeje v ČR. Dnes je DRUHÁ !!! Prozatím vede Avon. Jenže, chudák Avon posledních 10 let skutečně skomírá. Aby udržel prodeje a obraty, vrhl se i na klasickou reklamu – což je u MLM vždy signál, že prodej nefunguje zrovna moc dobře. A dokonce povolil prodej klasickým pultovým způsobem – s jistými omezeními. Dále je možné nakupovat zboží PŘÍMO bez prodejců.

  Tím vším bohužel Avon poškozuje ty, kteří obrat v MLM zajišťují: AKTIVNÍ PRODEJCE A VLASTNÍKY PODNIKÁNÍ.

  Mohl bych vyprávět romány, jak v Avonu často NEvyplácejí provize v plné výši, jak je dnes už spíše normální opožděné vyplácení provizí a jak se neustále mění podmínky. Mám v týmu nejednu „Avon Lejdy“ a také „Oriflame lejdy“.

  Něco takového se v Amway nestalo JIŽ 50 LET !!!

  Tím však nijak nechci poškozovat dobrou pověst Avonu. Uznávám dosažený úspěch. Jen to není moje parketa, ale především nepoužívám Avon jako jakýsi „průkazný materiál“ k tomu, abych někoho jiného poškodil, JAK TO DĚLÁŠ CELÉ MĚSÍCE TY, BESTMENE.

  JE ČAS, BESTMENE, SI KONEČNĚ UVĚDOMIT, ŽE HLOUPOSTI, KTERÉ ZDE SVĚTU PŘEDKLÁDÁŠ, JSOU JEN TVÉ OSOBNÍ NÁZORY. SE VŠÍM CO Z TOHO VYPLÝVÁ. TEDY I S TÍM, ŽE SE VE VĚTŠINĚ PŘÍPADŮ ŠEREDNĚ PLETEŠ A TÍM PÁDEM U TOHO VYPADÁŠ JAKO PITOMEC. ZCELA DOBROVOLNĚ A VLASTNÍM PŘIČINĚNÍM. NIC VÍC.

 63. admin :
  ACZ, Soptik21:
  Teďka určitě podotknete, že firma amway (Amway company s.r.o. ???) má největší obrat, ze všech MLM firem. Ano, ale za jakou cenu?! Za cenu toho, že někteří amwayáci negativně manipulují s lidma, fanatickým přístupem…
  Vy dva, vy jste opravdu partička

  To je další nesmysl z tvého mozečku 🙂 Zatím ti jde ta prezentace hlouposti docela dobře 🙂

  Amway rozhodně nemá největší obrat na světě. V tomto ohledu není ani v první tisícovce firem. Podlé tvého uvažování bych musel TVRDIT, že tedy těch prvních 1000 firem má větší obrat než Avon a Oriflame proto, ŽE STRAŠNÝM ZPŮSOBEM MANIPULUJÍ S LIDMI 🙂

  A VÍŠ CO? ONA JE TO PRAVDA.

  Manipulují. Úplně stejně, jako Avon a Oriflame 🙂

  Až budou lidé nakupovat bez emocí, nebudou existovat ani emocionální obchodní praktiky. My, co se obchodem živíme, však víme, že to nebude NIKDY. Nebylo to nikdy, není to dnes a nebude to ani v budoucnu.

  O čemž ty jako počítačový nekňuba bohužel nic nevíš 🙂 Naivně věříš, že manipulace se tebe netýká 🙂

  Co myslíš, že jsou tyhlety tvoje internetové stránky? Emocionální záležitost, která má ovlivňovat emoce jiných lidí. To znemaná ČISTOKREVNÁ MANIPULACE od A do Z včetně postranních reklam a odkazů jinam 🙂 Do posledního puntíku, čárky, křivky, smajlíka. Troubo 🙂

 64. to co tady pišete je uplná blbost žadná investice se neplatí akorat si musíš koupit zakladní vzorky a katalog za 2700kč ale do pul roka do mužeš vratit a vratej ti prachy je to v te smlouvě a ja se tomu docela venuju a vynaší mi to dost takže pomlč

 65. Pokud by to bylo tak hrozné jak tay píšeš Bestmene alias admine, tak by v tom nebyli zainteresovány takové kapacity jako kongresman USA (Bob McEwen), poradce 4 amerických prezidentů (Dexter Yager), Bývalý špičkový hráč amerického fotbalu, který vyhrál Superbowl (Tim Foley) atd atd… zamysli se nad tím, co vlastně Amway je a jak pomáhá lidem k finanční svobodě a celkově k naplněnému a šťastnému životu… Ať chceš nebo ne, je to v dnešní době NEJLEPŠÍ PODNIKATELSKÁ PŘÍLEŽITOST… díky školicímu systému se naučíš spoustu věcí, které tě v „normálním“ životě absolutně obejdou, naučíš se milovat lidi, pomáhat jim k úspěchu, motivovat je, dát jim důkaz, že i oni „to dokážou“, naučíš se rozumět mezilidským vztahům, budeš mít lepší partnerský vztah, více porozumění vůči dětem, tvé děti budou správně vychovány, na základě HODNOT, které jsou většině dnešních rodičů tabu, a staneš se špičkovým podnikatelem a uznávaným člověkem, za kterým si budou ostatní v uvozovkách vzdělaní lidé, chodit pro rady… O tom je Amway – GO DIAMOND

 66. Olafson:

  Ať je v amway zainteresován kdo chce… Je mi to jedno… Pokud nemanipuluje s lidma, nefanatizuje lidi… tak proti němu nic nemám.

  Myšlenka přímého prodeje není špatná. Jde tam spíš o selhání jedinců či organizací. Pokud člověk amway vidí jako verbování lidí, tak to vidím jako přinejmenším nešťastné. Hovoří (radí) ten váš super emweják – idol:

  „Pokud někdo uvidí tento byznys, jako napojování lidí na internetovou stránku, nabízí prodej drogerie, no pak se mu nemůžou splnit žádný velký sny. Ale v momentě, kdy člověk začne vidět tento byznys jako budování bohatství na základě budovaní budovatelů podnikání, tak nemá problém, že bychtěl mít barák 30+5. Pak nemá problém představit si, že bude mít garáž na 7,8 aut. A bude to výběr jednoho vedle druhýho – Maserati, Lamborghini, Jaguar… A když mu někdo řekne: Proč más 7 aut? Tak on řekne: Na každej den jedno 🙂 Proč máš na každý den jiný auto? To je materialistický svinstvo. Tak ten člověk mu řekne: Víš proč mám na každej den jiný auto? Protože můžu! V takové chvíli, kdy tento byznys začnete vidět jako budování bohatství na základě budovaní budovatelů podnikání, tak toto všechno začne bejt… mnohem větší smysl to dávat. V momentě, kdy to člověk vidí jako prodej drogerie, tak to je blbnutí hlavy, zbytečný!“

  Také vidím jako nešťastné to, že seminář má přednost před rodinejma oslavama…

  „Seminář má přednost před rodinejma oslavama, svatbama, atp. Byznys je to, co nás živí a vydělává na to, aby jsme vůbec měli, kdy takovýhle slavnosti pořádat, a z čeho. Prostě byznys má přednost! A mít lístek na příští seminář, už na tomto semináři, je jedno z takových závazků! Protože čím dřív, máte takový lístek u sebe, tím dřív ho můžete prodat někomu dalšímu.“

  http://czblog.cz/seminar-amway-ma-prednost-i-pred-svatbou/

  Úplně nejděsnější vidím to, že někteří AMWAYÁCI CHTĚJÍ BÝT NENORMÁLNÍ. Pro standartního člověka to zní přinejmenším divně. Vždyť pan Ivan (ACZ) tvrdí:

  „Nechci být definován jako „normální“ člověk.“

  „Nemám rád normálnost. Děsí mě. Je průměrná, šedá, nudná, nepohne se, nikam nejde, pořád hnije na místě.“

  ATD.

  viz. http://czblog.cz/amwayak-nemam-rad-normalnost-desi-me/

  Opravdu asi bude AMWAY NEJLEPŠÍ PODNIKATELSKÁ PŘÍLEŽITOST NA SVĚTĚ, protože…

  „V případě, že vy se rozhodnete, že vybudujete skupinu na diamantovou úroveň, že vy se rozhodnete mít úspěch, pak pravděpodobnost, že se vám to podaří je 100%!“

  https://amwey-business.cz/amvay-je-nejlepsi-podnikatelska-prilezitost-na-svete/

 67. Manipulátor v Akci 🙂 Ty neumíš napsat žádný příspěvek, aby to nebyla jen naprostá snůška hloupostí, manipulace a zaujatosti.

 68. ACZ:

  Chceš snad říct, že Čížek říká hlouposti, že snad dokonce manipuluje???

  Musím ti přepomenout, že ty s Čížkem souhlasíš…

  „Slova, věty a myšlenky, které Čížek vyslovil, natočil, nahrál, mě osobně připadají naprosto v pořádku, jsou logické, mají hlavu i patu a pro přemýšlivého, nikoliv domýšlivého člověka mají také významnou hodnotu. Ještě něco?“
  http://czblog.cz/multi-level-marketing-mlm/#comment-6420

 69. Podívejme se na to, jak maji amwayáci verbovat lidi. Radí ten jejich super guru, se kterým souhlasí Ivánek (ACZ):

  „Napište si na seznam všech lidí, které znáte. Je to strašně důležitý!“

  „Když si budete psát seznam rodiny a příbuzenstva – zkuste si vzpomenout, když je svatba nebo nějaká taková rodinná akce, kolik se vám tam sejde.“

  „Když každej den si domluvíte schůzku s dvěma lidma a vysvětlíte jim 15 minutový plán, tak budete dostávat plnej plat, plus odměny a prémie, a každej den pracovní doba tím končí.“

  „Dokonce na seznam patřeji i lidi, u nichž nevíte ani jméno! Na seznam patřeji i takový lidi jako – pošťačka, chlap co měří plyn, pokladní ze supermarketu, atd.“
  http://czblog.cz/vyznacuji-se-amwayaci-vlezlosti/

  „Jaký je další zdroj lidí, které známe? Spolužáci. A máme spolužáky ze Základní školy, ze Střední školy nebo odborného učiliště, z vysoký školy. Ale máme taky třeba spolužáky z různých kurzů – kurz počítače, kurz angličtiny. Nebo spolužáky, které známe z Lidové školy umění. To jsou taky spolužáci. Co třeba lidi, který známe přes školu? To nemuseji být jen spolužáci, ale každej známe svého učitele, nebo několik učitelů. Svýho učitele agličtiny, práce na počítači, atd. atd. Kolik je to lidí? Ze základky takových 20, 30. Ze střední školy nebo učiliště, takových 20, 30. Z Vysoký školy? Možná celý ročník! A když se na to podíváme ještě z druhé strany, tak váš partner nebo partnerka, taky maj školy… A když si napíšete společnej seznam, spolužáků…“

  „Pak začnou chodit děti do školky. A maj spolužáky, a ty maj rodiče. A s těma rodičema, vy se můžete znát a setkávat. A můžete si je napsat na seznam. Pak začnou chodit do školy. Tam jsou rodičovský sdružení, že jo. Možná, že neznáte všechny rodiče spolužáků svých dětí, ale víte, že tady sedí pani Dvořáčková, a tady paní Nováčková, atd. atd. Můžete si je napsat na seznam a na příštím rodičovským sdružení se s nima seznámit. Vaše děti možná choději hrát hokej, nebo do hudebky a maj tam i trenéra, spoluhráče a ty maj rodiče. Anebo choději do hudebky, a tam maj učitele a spolužáky, a ty maj rodiče. Obrovský seznam lidí, který známe přes děti. Další seznam lidí je přes zvířata. Kdo máte domácí zvířata… Chodíte s nima k veterináři, možná tam někoho znáte z čekárny, váš veterinář je váš známej. Můžete si ho napsat na seznam. Někdo má psa a chodí s ním na cvičák.“

  „Známe lidi z chaty, známe lidi z kostela, když chodí do kostela. Známe lidi ze sousedství, sousedi a jejich příbuzný. Obrovskej zdroj lidí na seznam! Dámy znaji lidi z porodnice. Pánové znaji lidi z armády, vojska. Co třeba z nemocnice? Někdo kdo ležel v nemocnici, na pokoji se 3, 4 lidma, seznámil se s nemocničním personálem, atd. atd. Známe lidi z obchodů, úřadů, tanečních, ze svých tanečních, nebo tanečních svých dětí. Známe lidi z různých zábav, diskoték, plesů, atd. Známe lidi z hospody. Potom si můžete třeba napsat stranou seznam lidí, o kterých víte, že podnikaji – seznam podnikatelů. Nebo kdo z vás jste podnikatel. Nebo pracujete v obchodě, tak máte seznam zákazníků. Nebo seznam dodavatelů. Obrovskej zdroj jmen lidí na seznam. Známe lidi z různýho cestování, z dopravních prostředků – taxiku, vlaku, autobusu… Kdo jezdí pravidelně vlakem, někam do práce, nebo autobusem nějakou linkou. Vždyť tam furt jezději ty stejný lidi! A není problém, si je napsat na seznam! Já vím, že třeba nevíte jak se jmenujou, ale můžete si napsat nějaký poznávací znamení – chlap v černým kabátě, který jel půlšestkou, třeba.. A až se s ním příště sejdete, můžete se s ním seznámit. Známe lidi z místní politiky – svého starostu, svého poslance, členy zastupitelstva, atd. Známe lidi, který bydleji né v našem městě. To je další poznávací znamení některých lidí, který znáte – lidi mimo město. Známe lidi bohatý, o kom víte, že je bohatej…“

  „Napište si seznam chudejch, napište si seznam úspěšnejch. Úspěšný lidi, někoho o kom víte, že dosáhnul úspěchu, ať už ve svým koníčku, ve sportu, nebo ve svojim zaměstnání, v čemkoliv. Známe lidi, které známe díky pojistným událostem… Když si napíšete tyhle oblasti, ze kterých znáte lidi, tak každej z vás tam dokážete připsat spoustu dalších a dalších oblastí, ze kterých vy osobně znáte někoho, protože já jsem určitě na všechny nevzpomněl. Dámy můžou psát svýho gynekologa, pánové svého ornitologa, atd. atd Prostě známe obrovskou spoustu lidí.“

 70. admin :
  ACZ:
  Chceš snad říct, že Čížek říká hlouposti, že snad dokonce manipuluje???
  Musím ti přepomenout, že ty s Čížkem souhlasíš…
  „Slova, věty a myšlenky, které Čížek vyslovil, natočil, nahrál, mě osobně připadají naprosto v pořádku, jsou logické, mají hlavu i patu a pro přemýšlivého, nikoliv domýšlivého člověka mají také významnou hodnotu. Ještě něco?“
  http://czblog.cz/multi-level-marketing-mlm/#comment-6420

  Měskutečně nemusíš nic připomínat, nicméně tvoje bláhovosti jsem ti vysvětloval, samozřejmě zcela zbytečně, už mnohokrát. Nedokázal jsi pochopit mnohem jednodužší myšlenky, než moje vyjádření na adresu textů, které jsi sem vytípal jako Čížkovy.

  Např. dodnes jsi nepochopil moji zpověď „Nemám rád normálnost, děsí me“ ale i řadu dalších. Neustále ji používáš jako jakýsi argument proti Amway 🙂 Čímž dokazuješ jak omezené rozhledy, myšlení a chápání vlastníš a používáš.

  Ty vždycky spekuluješ především s tím, co kdo kdy asi chce či chtěl říct. Když se donekonečna pokouším vysvětlit ti, že tomu absolutně nerozumíš, tak to ignoruješ. Zcela pochopitelně potom překrucuješ vyslovené myšlenky někoho jiného, ve všech případech vytržené z kontextů, které nemáš k dispozici a i kdybys je měl, tak jim nebudeš rozumět.

  Místo aby sis nechal vysvětlit od autora tvých „výstřižků“ co čím jak myslel a především celý kontext, uzavíráš naprosto nesmyslné závěry, uvařené z vody, polovičatých informací, ale především za naprosté neznalosti problematiky tématu, do kterého se pouštíš.

  Ty totiž vyjádření autorů k textům, které se ti zdají podezřelé, nepotřebuješ. Naopak.

  Hraješ si s tímto tématem jako ŠTUDENT S PŘIROZENÍM 🙂 Stojí to za hovno, nikdo není spokojený, ale ty můžeš večer spolužákům tvrdit, že jsi měl bůh-ví jaký sex. A samozřejmě nikdo jiný, než podobně obdaření študenti ti tvoje výroky nežerou.

 71. O jakoukoliv smysluplnou diskusi už ti dávno nejde. Tvůj cíl se vykristalizoval na dětinské napadání, dehonestaci a pomlouvání. Používáš nejobyčejnější invektivy, zesměšňování a nálepkování. Vše přizpůsobené jedinému cíli, uchovat si bulvární sledovanost za účelem ubohého a špinavého vydělávání té trošičky peněz na internetové reklamě.

  A ty se pokoušíš očerňovat lidi v Amway, že pracují v nekalém a nepoctivém byznysu, používají závadné praktiky a veškeré dění okolo Amway považuješ za hnus. SMĚŠNÉ !!!

  Vážně jsi v diskusích potratil poslední zábrany, poslední zbytky zdravého rozumu a slušnosti. Na povrch vyplavalo jen čisté pokrytectví, zášť, zloba, nenávist, ale především tvůj všudypřítomný STRACH.

 72. je to hezké jak se tu všichni hádáte ..ale já nevidím nic špatného na tom že jeden je z org Dextera Yegera a druhy od Maxe Schwarze (to je jako by se příslušníci jedné armády hádali který prapor, pluk, četa je lepší) …. já jsem v org Schwarz a mám CD od R. Hassmana a knihy od Roberta Toru Kyiosaki – každý má něco do sebe 😎

 73. @ admin A co je ti potom???
  Na základě toho, že někdo udělá takovej nebo makovej obrat se pozná jestli Amway nabízí kvalitní příležitost??? Co když někdo nedělá Amway kvůli penězům, ale kvůli vztahu s lidma??? Nebo kvůli školícímu systému??? Nebo je rád, že má kvalitní produkty + k tomu jede každý měsíc na seminář, aby se odreagoval od stereotipu v práci??? atd. atd. atd. možností je spousta… A ty se pak takového člověka, co to nedělá pro peníze, zeptáš: „A kolik v pom vyděláváš a jak jsi v tom dlouho?“ on ti řekně pravdu: „Jsem v tom 5 let a vydělávám tak 800,- měsíčně.“ ty inteligent pak celej Amway Business pomluvíš, že to nefunguje… Pochop konečně, že kdo Amway dělá, vydělává, kdo dělá hodně-vydělává hodně, kdo dělá málo-vydělává málo, kdo nedělá nic (je to jen jejich problém,nikoho jinýho-tak nevydělá nic. Kapišto, konečně???

 74. Nemá cenu se vůbec vzrušovat nad Adminovými provokacemi. Jemu jde o udržení bluváru. Amway jej zajímá jen do té míry, dokud mu bude generovat horkou půdu pro zájem o jeho „blb-blogy“. Nic víc.

  On moc dobře ví, že koláče jsou vždycky jen za odvedenou práci. Ale na tom nezáleží. Přiznání této nezvratné oficionality by výrazně omezilo zájem o ty jeho bulváry. Nebyl by důvod o co se hádat.

 75. Když vidím jak urputně to tady členové amwey struktury brání a jak mají propracovaný argumentační přesvědčovací systém, tak na mě celá věc působí značně nedůvěryhodně už z této samotné skutečnosti.. nehledě na to kolik na obhajobu vydávají energie. Je to jak ideologické komando, co má zneškodnit tento web, který by mohl potencionálním rekrutům vnuknout nepohodlné myšlenky..

 76. @ Viktor
  Díky, že zde ti fanatičcí amwayáci jsou a takto komentují. Velice tím poškuzují tu „nejlepší“ podnikatelskou příležitost na světě 🙂

 77. Je to drasticke, jak se tu vsichni doslova do krve rvou.
  Ten povida to a ten zase ono… je to lez, ono je to tak-onak (a porad dokola)!
  Pre o status NVP a VPA – pouzivaji se oboje, VPA je noveji pouzvany statut a NVP zazity.

  Hassman vs. Schwarc?
  Hassman: perfektni prace, super uspech
  Schwarc: Je jeden z nejvice hodnocenych podle FAA bodu.
  – je to srovnavani nesrovnatelneho, nicmene s uctou a pochvalou za duslednost a vysledek, ktery tu v CR dokaze podat jen opravdu tezkohledatelna hrstka lidi.
  Nejsem si uplne jist, ale organizace Schwarc ma pres 1 000 000 registrovanych z vic jak cca 4 000 000 cele planety. coz je zajimava informace.
  Nesvedcici o tom ze by tam bylo spousta chudaku, ale spousta spokojenych.

  Kazda informace se da vylozit i negativne, zalezi na chtici.

  Kdo je zlej a kdo ten hodnej?

  Hodni i ti zli jsou vsude! Nabidka je verejna, takze na obou stranach. Vrana k Vranee seda a tak i ti v uvozovkach negativni pritahujou podobne negativni osobnosti.
  Nechci psat negativni, ale pochopeno a vzato dany druh osobnosti.
  A tak vznikaji ruzne organizace. Skoda, ze i ty ktere vyhodime za dvere a vrati se oknem.

  Co je psano to je dano!
  – Obchodni podminky Amway jsene specifikuji kodex.
  – Neznam jinou spolecnost, ktera by mela, tak dusledne vypracovane materialy.
  – Skoda, ze se jimy neridi vice lidi, urcite by si i vice vydelaly a hlavne by neposkozovali jmeno Amway, kdyz uz poskozuji i to svoje.

  Moudre reci, jak nekde nekdo nekomu doporucil neco uzitecneho a udajne ho obral o penize. Byl to MUDr. a to nemel delat… Je skoda, ze Jiny MUDr. jede oficialni cestou, kde se mrha ve velkem, jelikoz ho to naucily ve skole + farmaceuticky prum, (ten na tom vydelava).
  Vse se dela dle nejlepsiho svedomi, ale akorat to stoji 10 X vice a bude to skoro nekonecne.

  Je me lito tech, co to zashuje a tech poskozenych od neslusnych lidi.
  A verte, ze ti co vam pijou krev, tak vam ji budou pit cimkoliv.
  Je vhodne se pohybovat v slusne spolecnosti a pak k usmevu nebude daleko.

 78. @ Logi

  Hassmann: perfektní práce, super úspěch? Za jakou cenu! Pan Hassmann nutí lidi kupovat zboží! Přednáší:

  „Je strašně důležitý pracovat na 100% a používat na 100% vlastní výrobky! Kdo nepoužívá na 100% vlastní výrobky, tak nedělá tento byznys – jenom dělá, jako že dělá. A náš byznys je bohužel tak spravedlivej, že se to na nás, vás objeví. Já jsem měl problém vysvětlit svojí mámě, že když nepoužívá náš prášek na praní, kterej má hodnotu 11,75 bodu, že mě tím připravuje o velký peníze. Pracuje v gastronomii a její šéf jí dává prací prášek zadarmo.“

  „Nebo vám řekne: Já používám skoro všechny výrobky. Já řeknu 100%! On říká: Já nemůžu používat mýdlo, já jsem na mýdlo alergickej. To nevadí! Tak si udělej ve zdi díru, dej si tam trezor, od kterýho budeš mít klíče jenom ty a tam si dej mejdlo, na který nejsi alergickej. Ale na umyvadle bude naše mejdlo!!!

  Pan Hassmann navádí amwayáky ke lži! Přednáší:

  „Nejdřív toho člověka oslovím a pak se představím. Potom řeknu, že spěchám, ale mám pro tebe důležitou věc: Začal jsem spolupracovat s firmou, kterou si můžete říct jakou chcete – my používáme třeba firmu King associates… nemůžu ti nic slíbit, ale daji se vydělat slušný peníze…“

  TO JE HNUS!!!

 79. Neznam, pana Hasmanna osobne, nepotkal jsem se snim (nevim o tom), nemluvil jsem s nim atp. Kazdopadne tento text je vykopirovany z jineho vlakna.

  Nemam ani nic spolecneho s panem Hasmannem, kazdopadne mel jsem za svuj zivot mnoho prilezitosti se potkat s lidma na vysoke urovni a jejich osobnost si zaslouzi velke uznani. ´Vsadil bych i na tohoto muze (rodinu), ze budou podobneho razeni.

  A vzhledem k velikosti jejich obchodu a toho kolik maji ve sve organizaci uspesnych lidi, kteri jsou samostatnou vedouci silou pro sve obchodni skupiny, tak to nejde splachnout a hodit dokose jednoduse, jako pomluvu.

  Doporucuji nastudovat marketingovy plan a kodex.

  Je faktem, ze spousta uspesnych ma ostre lokty a ne zrovna zcela legalni prubeh vydelanych penez, kazdopadne neni mozne pausalizovat vsechny uspesne lidi.

  Pan Hasmann ma mnoho aktivit a je neprehlednutelny uspech.
  To neni nahodou, vetsinou je to duslednou praci. Na teto planete mnoho lidi co si mysli ze drou a ti reditel se maji kralovsky oproti te mase delniku, ale malokdo zvladene par procent toho co ti vudci lide.
  Jen mnoho reci, ale zadny cin. A bez prace – zadne kolace.

  Pro drsne obvineni to chce realne a podlozene dukazy v danem rozmeru.
  A pro stiznost doporucuji se obratit primo na Amway www adresa je jednoducha.
  Tam se tim budou urcite zabyvat, jelikoz bojuji proti cinum, ktere jsou mimo kodex a poskozuji jmeno Amway.

  Ostre reci na foru jsou vetsinou nemoralni a neslusne.

  Verim i na neslusne lidi, kteri pachaji doslova utrapu lidstva, ale je potreba jmenovat a datovat s uvedenim mista cineni.

  Pak si na ne muzeme dat pozor.

  Dekuji.

 80. @ Logi
  Oba víme, že pan Hassmann je velmi významná osobnost v tomto byznysu. Zmíněný text není nikde vykopírovaní, toto pan Hassmann přednáší (seminář Havířov), záznam lze dohledat na internetu.

 81. A ty si myslíš,že čím víc firem nebo peněz někdo má,tím je důvěryhodnější a vše mu každý musí věřit?

 82. @ finkl

  O jaké konkrétní firmy se jedná?

  Mnoho mafiánů má taky spoustu funkčních a výdělečných firem. To, že má někdo 7 firem, to rozhodně nemůže být zárukou solidnosti, spolehlivosti apod.

  Od nového roku lze založit firmu (právnickou osobu) se základním vkladem 1 koruna.

 83. Bananas
  Nemám ani jednu firmu,jsem zaměstnanec a vůbec mě to netrápí ba naopak žiji si na pohodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *