MLM – Respektovaný byznys???

Jistě jste všichni někdy ve svém životě, když Vás zrovna někdo lákal do toho či onoho multi-level marketingu (MLM), slyšeli, že jde o regulérní a respektovaný byznys model. Vždyť to tvrdí Kiyosaki (který neuspěl v Amway) a dokonce i nový americký prezident Donald Trump (jehož MLM společnost Trump Network zkrachovala během dvou let od svého vzniku).

Stanice HBO začátkem listopadu odvysílala půlhodinovou show Johna Olivera, která velmi vtipným způsobem tvrdí opak. Záznam této show na youtube pak během necelých dvou týdnů vidělo v anglické a španělsky namluvené verzi okolo 8 milionů lidí po celém světě.

John Oliver si dělá srandu především z firmy Herbalife, ale zmiňuje důležitá fakta i o ostatních firmách a o tom, co naprostou většinu MLM firem spojuje.

Pár nejzajímavějších faktů:

• Michael Johnson, šéf firmy Herbalife tvrdí typický MLM blábol a srovnává své dřívější zaměstnání ve vedení firmy Disney s prací distributora Herbalife. Prý je to stejné. John Oliver to ihned vyvrátí s tím, že ve vedení firmy Disney měl Johnson stálý měsíční plat, pojištění a benefity, kdežto distributor Herbalife na nic takového nemá nárok.
• Předsedkyně FTC Edith Ramirez řekla k nedávno ukončenému vyšetřování Herbalife toto: „they were not determined not to have been a pyramid“. Paní Ramirez se povedla mimořádná slovní hříčka – ve volném překladu – „Nebylo shledáno, že by Herbalife nebyl pyramidou“, jinými slovy – bylo shledáno, že Herbalife pyramidou je!!!
• Ve zprávě FTC o Herbalife zaznělo i toto „Herbalife is going to have to start operating legitimately“. Přeloženo – „Herbalife musí začít fungovat legitimně“, z čehož jasně vyplývá, že minimálně do té doby fungoval nelegitimně.
• John Oliver zmiňuje i nakupování zásob zboží na sklad v honbě za pozicemi. Zmiňuje firmy Herbalife, Mary Kay a další.
• 93% distributorů MLM firmy Nu Skin v USA nedostalo během roku žádnou odměnu za svou práci.
• PR zaměstnanci firmy Herbalife skoupili polovinu lístků do kina, kde byl promítán film Betting on Zero, který popisuje boj Billa Ackmana s firmou Herbalife, ve snaze, aby film vidělo co nejméně lidí.
V show Johna Olivera jsou ale i další zajímavé a vtipné momenty, včetně jednoho MLM lídra, který přesvědčuje náhrobní kámen, aby se stal distributorem v jeho MLM firmě.

Na závěr John Oliver založí své vlastní MLM, které nazve korektně pyramidové schéma, a jehož cílem je MLM způsobem šířit informace o tom, že MLM je hloupost, podvod a past na Vaše peníze.

50 komentářů u “MLM – Respektovaný byznys???

  1. Ano, stránky zrušily zástupy Amwayáků, které sešikoval admin Amway-fakta, aby stránku hlásili jako závadnou. Forma, kterou zvolili autoři byla bohužel moc konfrontační, příště by bylo lepší udělat něco jako jsou facebookové stránky anti-mlm coalition a nemířit jen na Amway, ale na MLM špínu celkově.

   Mě překvapilo, že vlastně vydržely ty stránky celý týden, možná to bylo i tím, že na začátku některé ty články bezmyšlenkovitě lajkovali i Amwayáci. A za dva dny ti samí lidé stránky hlásili jako závadné.

   Musí to v tom Amway být ale partička intelektuálů, když lajkují i příspěvky, které jsou už podle titulku anti amway, nemluvě o tom, že to vůbec nečtou.

   Ale v posledních dnech je facebook docela účinná zbraň proti MLM, třeba v Austrálii varuje před MLM i oficiální policejní stránka, která má 1 200 000 fanoušků:

   https://www.reddit.com/r/antiMLM/comments/dpfrhb/australian_nsw_police_getting_onboard_the_antimlm/

   Policie ČR by se měla inspirovat.

   1. A máme tu další anti amway stránku na facebooku. Je to Amwey-fakta, kdyby si to někdo chtěl najít a lajkovat.

    Stejně ale, je to ještě takové roztomilé pošťuchování, takhle se trolluje Amway podvod v Americe:

    https://www.youtube.com/watch?v=qvec6TElwp0&t=313s

    Amwayáci teď hýkají blahem, že jim to v ČR po deseti letech klesání konečně roste, jenže si neuvědomují, že čím víc současných Amwayáků, tím víc budoucích kritiků a trollů… 🙂

    1. Čím víc současných Amwayáků, tím víc budoucích kritiků a trollů, protože zase dost lidí odejde minimálně zklamaných, či bez peněz nebo dokonce s resty u exekutora….

 1. Nechci se pouštět do nějakých ekonomických rozborů, od toho jsou tu jiní, mě při nabídce příležitosti Amway zaujalo, jak velký se klade důraz na ekologii, a na to, že výrobky jsou v přírodě odbouratelné.

  Ihned mě ale zarazilo, jak ti samí lidé adorují Donalda Trumpa, který odstoupil od pařížské dohody o klimatu, umožnil rozsáhlou těžbu dřeva v USA, snížil požadavky na bezpečnost práce na ropných plošinách a umožnil výrazné zvýšení těžby ropy na moři, zrušil limity těžby uhlí a takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho.

  Je smutné, když někdo používá ekologii jen jako vábničku na MLM, ale evidentně to s ekologií vážně nemyslí. Někdo říká A, někdo říká B, ale obojí dohromady věrohodně opravdu říkat nejde.

   1. Super video – 95 procent lidí nevydělává a pak obratem řekne, že MLM je vlastně v každé firmě… Nevím, ale i kdyby ve firmě vydělávalo jenom 95 procent zaměstnanců a ne 100 procent, natož akorát 5, tak balím kufry a mažu pryč…:-D

    1. On ten Casanova není úplně blbej, sice v minulosti psal i ty typické bláboly o tom, jak MLM dostalo Nobelovu cenu, to je snad moje nejoblíbenější blbost z těch nesmyslů, co šíří Amwayáci, ale MLM, musím říct, vystihl dokonale.

     V MLM jsme všichni, všichni něco doporučujeme, ale nic z toho nemáme.

     Tohle by se mělo tesat do kamene a já jsem rád, že kamarádům doporučuji a nic z toho mít opravdu nemusím. Dělám to proto, že jsou to kamarádi.

     A vlastně tak vydělávám, protože oproti 95% účastníkům všelijakých MLM, já jsem na konci každého měsíce alespoň na nule, kdežto ten, kdo udělá body, prodá pár věcí kamarádům (a tím je naštve a dřív nebo později o ně přijde), nakoupí si motivační mrdky, zajede na seminář a pak za to všechno dostane 3% z toho, co si koupil, tak ten je na rozdíl ode mě každý měsíc v hlubokém mínusu.

     1. Při vší úctě, kde ale mám stoprocentní důkaz, že nejsi vymytý mozek z podobného projektu, jako je třeba Amway a že Tvoje rady nejsou jenom přehráný názory někoho jinýho? Já zkrátka nikomu neradím a myslím si, že by si každý měl najít svoji vlastní cestu. A když jsme i třeba u produktů denní spotřeby, taky řeknu svou zkušenost a zážitky jenom pro pobaveni, protože vím, že i když jsem nadmíru spokojen s prezervativy velikosti XXL, mému kamarádovi budou padat, jak vím od pisoáru, tak proč bych mu je doporučoval? A má snad taky svůj mozek, takže nejsou rady v důsledku jenom opovrhováním druhého? Já v MLM prostě nežiju nikde a naopak se mi líbí rozmanitost.

      1. Asi každý mluvíme o něčem trochu jiném. Já bych asi nikdy nikomu nedoporučoval něco jako prací prášek nebo zubní pastu, i když, třeba Amway pasta má jen 950 jednotek fluoru, zatímco Elmex 1450. Amway pasta stojí přes 200,-, ta pasta Elmex se dá sehnat i pod 50,- a navíc ji mohu platit benefity body od zaměstnavatele, což s Amway pastou nelze. Zubní lékaři dávají mým dětem při prohlídkách Elmex gel na posílení skloviny, ale nikdy jsem je neslyšel, že by mluvili o čemkoliv od Amway. Proto používáme Elmex, je levnější, lepší a doporučený zubaři. A mohu si to koupit za benefity body.

       Takže ano, opravdu všichni doporučujeme, jen asi každý máme jinou úroveň toho, s čím jsme ochotni spojit své jméno. Zároveň když bych někomu doporučil ten Elmex, mě je srdečně jedno, jestli to nakonec použije, je to jen a jen jeho věc. Když si chce připlatit za horší výrobek od namotivovaného kamaráda ze šroubárny, klidně může, tak jako tak na tom nejsem finančně zainteresovaný a na konci dne je mi to srdečně jedno.

       Vidíš, teď jsem jen tak v rychlosti vyhodnotil výrobci deklarované informace na obalech výrobků a přidal své zkušenosti se zubařem. A tohle může udělat každý a pak se rozhodnout sám za sebe.

       Pravdou je, že s kamarády jsem tohle nikdy neřešil, radím spíš ve složitějších záležitostech určitého druhu, a určitě nejde o nějaké pasty, krémíčky nebo prací prášky.

       1. Ano, to je Tvůj názor, který byl vytvořen vlastním úsudkem, názory jiných, který mají v Tvých očích autoritu a dalšími skrytými okolnostmi, které Tě utvrdily ve správnosti Tvého rozhodnutí… V pořádku a já ho beru v potaz. Ale přesto mně v Tvém vyjádření bliká varovná kontrolka – je tam příliš mnoho obecných a prázdných propagací s neprůkazným výsledkem – pokud jsi přesvědčen, že je rozhodující obsah fluoru, proč si ho neseženeš samotný?

        Ano, nikomu nic nedoporučuješ a naprosto Ti je jedno, jak se nakonec rozhodne – sice jsi nepřímo řekl, že je to debil, když zaplatí víc za horší výrobek, ale jinak nic neovlivňuješ…:-D

        Jo, takže jsi vlastně zopakoval informace uváděném na obalu a dal jsi mi jasně najevo, že asi neumím číst…

        A jasně, radil s.r.o – určitě se na Tvou firmu obrátím, ale obávám se, že se tím zbavím možnosti volby a hlavně mi doteď není jasné, jak zprostředkovatel může vědět lépe než já, co chci…
        Každopádně to beru jako bezva nabídku, čau…

       2. Ano, to je Tvůj názor, který byl vytvořen vlastním úsudkem, názory jiných, který mají v Tvých očích autoritu a dalšími skrytými okolnostmi, které Tě utvrdily ve správnosti Tvého rozhodnutí… V pořádku a já ho beru v potaz. Ale přesto mně v Tvém vyjádření bliká varovná kontrolka – je tam příliš mnoho obecných a prázdných propagací s neprůkazným výsledkem – pokud jsi přesvědčen, že je rozhodující obsah fluoru, proč si ho neseženeš samotný?

        Ano, nikomu nic nedoporučuješ a naprosto Ti je jedno, jak se nakonec rozhodne – sice jsi nepřímo řekl, že je to debil, když zaplatí víc za horší výrobek, ale jinak nic neovlivňuješ…:-D

        Jo, takže jsi vlastně zopakoval informace uváděném na obalu a dal jsi mi jasně najevo, že asi neumím číst…

        A jasně, radil s.r.o – určitě se na Tvou firmu obrátím, ale obávám se, že se tím zbavím možnosti volby a hlavně mi doteď není jasné, jak zprostředkovatel může vědět lépe než já, co chci…
        Každopádně to beru jako bezva nabídku, čau…

       3. Antišmejd: Příliš mnoho obecných a prázdných propagací??? I ty jedna správná Čecha, co? 🙂

        Asi jsi chtěl napsat proklamací, tak?

        Já si myslím, že používání dostatečného množství fluoru naopak průkazné výsledky má, třeba že se nachází v obou porovnávaných pastách znamená, že musí být pro zuby fluor důležitý, jinak by ho tam nedávali.

        A v Elmexu je toho o třetinu více, Elmex je levnější, je k dostání v každém obchodě, takže nemusím honit vymaštěné Amwayáky a hlavně, abych ho koupil, nepotřebuju vůbec peníze, stačí mi body od zaměstnavatele, se kterými jinak nevím, co bych dělal. V Amway body uplatnit bohužel nejdou, takže je pro mě Amway k ničemu, stejně jako pro statisíce ostatních zaměstnanců. Kdybych si kupoval za peníze pastu Amway, co bych pak dělal s desítkami tisíc bodů, za co bych je utrácel?

        Máte něco proti debilům? Já tedy určitě ne, I debilové mají právo žít, což více než 25 letá historie firmy Amway v ČR jasně potvrzuje, takže nechme debily žít, jsou to nakonec taky jenom lidé.

       4. Co meleš? Propagací – možná jsem měl použít marketingovou , aby to bylo jasné i pomalejším jedincům, ale zkrátka Tvoje slova jsou plná prázdných reklamních sdělení – poposedni si, jestli to stále ještě nechápeš.

        Ano – Ty si myslíš a kdyby tam nebyl potřeba fluor, určitě by ho tam nedávali – tak asi tam potřeba je , ale Tvoje slova potvrzují jenom moje obavy, že neposlouchám Tvůj názor, ale něčí jiný – Ty jsi ho akorát zprostředkoval.

        Dík za pravdu o Elmexu – máš ho zadarmo a to je docela podstatná výhoda – já když budu dělat v Budvaru a budu mít zadarmo několik sudů ročně, asi těžko budu pít Holbu.

        Ano, nechám žít každého, tedy i Tebe…
        Ostatně stát všechny chrání, ne? 😀

       5. Antišmejde, jestli považuješ plkání na foru za marketingovou komunikaci, tak musíš být Amwayák, jinak to není možné. 🙂

        A to je právě důvod, proč 25 000 členů Amway potřebuje průměrně 3 roky na to, aby udělali obrat jako jeden každý Globus hypermarket dělá ročně.

        Kdybych chtěl marketingově komunikovat, viděl bys plakáty s Elmexem po celé republice ty odborníku. 🙂

        Zadarmo ten Elmex nemám, je to od zaměstnavatele a to srovnání s Budvarem není moc povedené, protože mám na výběr. Můžu stejně tak vybrat další z desítek zubních past. Můžu si za ty body koupit cokoliv v Dr. Max, Benu, v kosmetice, dokonce i zájezd. Takže si můžu vybrat z desítek tisíc položek. Jen, co vím, Amway to nebere, čímž škodí sobě i svým distributorům, protože ty body mají omezenou platnost a k čemu bude normálnímu člověku desetitisíce propadajících bodů a prázdná peněženka, když to jde naopak?

        Poslouchej si jaký názor chceš, klidně se napoj na Romanův mozek a dělej body, jsi svobodný a vůbec mě nemusíš poslouchat. Klidně sám sebe na truc potrestej a kup si Glister. 🙂

        A jestli za nějakými názory vidíš názory někoho jiného, tak to by mohla být paranoia, pozor na to.

       6. A co asi má znamenat to Tvé dokola omílané lanaření na Elmex, Elmex, Elmex? To je evidentně síťový marketing, kdy bůhvíproč vychvaluješ jeden produkt a ani nechci vědět Tvoje skryté důvody – protože pro úplně normální diskuzi o pochybné kvalitě Amway mi stačí vědět, že existují i jiné druhy zubních past s různými vlastnostmi a je jenom na mně, abych tyto vlastnosti prošetřil a případně si vybral i jiný produkt na vyzkoušení – jenomže Ty mně jednoduše připadáš jako distributor, který zkrátka narazil kdysi na Elmex, ale kdyby narazil na Amway dřív, jsi plný chvály na něj…
        No však říkám – jsi zfanatizovaný distributor – Amwaják mi taky bude furt tvrdit, že si přece může koupit cokoliv a kdekoliv, ale nechce – kupuje jenom ten nejlepší, nejúchvatnější a nejdokonalejší výrobek jedné značky naprosto dobrovolně…:-D Ty sice údajně dostáváš jakési body, ale nechci vidět ta patra zoufalců pod Tebou, kteří mají hovno a na body bez vlastní obrovské dotace můžou koukat akorát zespodu…

        Jo a vlastně Ty děláš body, Amwajáci dělají body…není ta podobnost až příliš okatá? 😀

        A já jsem paranoik? Sám říkáš, že Elmex používají zubaři a budeš obratem tvrdit, že Elmex je dobrý na základě vlastního názoru? Hahaha, jsi labilní osoba, která potřebuje nad sebou nějakou autoritu pro vytváření názorů a kdybych Ti Elmex doporučil já, jakožto dělník ze šroubárny, zatímco zubař by propagoval čištění huby hovny od nutrie, tak na Elmex kašleš a budeš si zuby pucovat těmi hovny pětkrát denně a ještě si libovat, jak svěží máš dech…:-)

      2. Mnohé výrobky kvalitní jsou, ale nechutně předražené.
       Chtěl bych vědět, které výrobky jsou kvalitní a levnější než obdobné v supermarketu… Moc jich asi nebude. Typnul bych tak maximálně 10…

       1. Ale u čeho poznáš kvalitu? U výživy, když je spolehlivě dokázáno, že normálně fungující člověk nepotřebuje žádné doplňky a všechno přebytečné vyloučí jedině v podobě kvalitnějšího hovna?

        Kosmetika a podobný píčoviny jsou sice fajn, ale záleží hlavně na babě , na jejím umění , jejím životním stylu a jaký má fluidum, protože taková si na xichtu pak umí udělat zázraky z mála, ale když nemá z toho nic , hezká nikdy nebude.

        Domácnost, v který užíváš různé čistící prostředky, se podle Tebe neobejde bez Amway? Přečti si rady našich babiček a zjistíš, že doslova za pár korun dokážeš zázraky , stačí mít citron, prášek do pečiva, kolu , ocet… Pokud jsi teda hnidopich, protože na běžnou údržbu Ti stačí i levné výrobky…

        Nebo si koupíš eSpring? Ani nechci vědět, jak to bude fungovat po letech, ale i kdyby jo, Ty chceš mít snad doma totálně mrtvou vodu bez minerálů a stopových látek? Jasně, pokud bereš vodu rovnou z žumpy, tak si ji filtruj, ale jinak nevidím jediný důvod, proč nepoužívat vodu ze studny, nebo z běžného vodovodního řádu… To samé čistička vzduchu – pokud bydlíš v komíně, tak prosím, ale copak máš doma životu nebezpečný vzduch? Nehledě na fakt, že Tvoje tělo nemůže žít ve vakuu celý život a občas se dostaneš ven, dýcháš vzduch a piješ tekutiny , které mají spousty dobrých přísad… Nebo si budeš filtrovat i pivo? Každopádně co by to udělalo s nepřipraveným organismem? Pít celý život filtrovanou vodu a pak si dát kvasnicové pivo…….no, nechci to ani domyslet.
        Prostě sorry, ale nevidím nejen kvalitu, ale u velké řady výrobků ani důvod, proč je používat…

 2. Můžete mi prosím někdo říct proč Amway Vůdci tak pohrdají a vysmívají se lidské práci ???

  1. Ahoj, nekteří z nich to určitě dělají.
   V minulosti jsem zaslechl výrazy typu korporátní socka, korporátní mdka atd.
   Proč to dělají? No přeci proto, že nechtějí aby jsi lezl po kariérním žebříčku ale aby jsi dělal „Amway biznis“.Aby jsi spálil mosty a byl jenom jejich.
   Je to i mimo jiné taková jejich póza jací to jsou borci a ti ostatní jsou póvl. No a pokud jim na to skočíš, tak přece nechceš být póvl ale budeš mít tu jejich pózu.
   Tohled nědělají jenom Amwajáci, viděl jsem to i u finnančních poradců…..

   1. Nejenže chtějí, abys byl jejich, ale dělají všechno proto, abys totálně přerušil dlouholeté přátelské vazby s lidmi, kteří mají jiný názor a myslí si, že je Amway šméčko a může na jejich bláboly skočit jenom blb. Proto oni říkají, že ty budeš nadčlověk a nemáš poslouchat názor lopat a chudáků, kteří nikdy nic nedokázali krom chození do obyčejné práce. Bohužel je ale smutné, že až díky exekucím nebudou mít ani na semináře, bývalí přátelé už k zkrachovalým amwajákům nezískají důvěru zpátky – čeká je neradostný závěr života a co by dali za obyčejnou šroubárnu s jistotou mzdy – jenomže návrat bude velice složitý, pokud bude vůbec možný…

    1. Vystihl jsi to úplně přesně…

     Typická nadávka jakou můžete od Amwayáků zaslechnout: … Idiot, debil, kretén… který v životě nic nedokázal…
     Ale jak to myslí že v životě nic nedokázal??? To že mají jiný názor a že neprodávájí předražené zboží?
     Takový “ debil “ mnohdy postavil svépomocí dům, někdy i dvougenerační a bez dluhů a hypotéky.

     Zatím co takový nadčlověk Amwayák má dluhů plnou prd.el a bojí se aby mu jeho zadlužený dům nakonec neukradl exekutor…

     1. Dodnes mi nikdo z Amwajáků nedokázal vysvětlit, v čem tkví ta úžasná kvalita – oni se prostě spokojí s kecy o vlastních výzkumných pracovištích , spoluprací s renomovanými státními institucemi, několika tisíci nových patentů ročně, ale vlastní podstatu, co tedy dělá jejich výrobky dokonalejší než ostatní, vůbec nepotřebují slyšet…
      A krom toho by mě zajímalo, proč tedy mají neustále nové patenty pro svoje výrobky, když mají převážně druhy zboží , které tu byly už v době vzniku Amway? Copak nebyly už před padesáti i více lety dokonalé, že je musí neustále obnovovat? Bych se cítil podveden…

      1. Bylo by dobrý uvést konkrétně kterou nezávislou státní instituci, nejlépe Českou… To samozřejmě neuvádí…

       Amwayáci jsou v dnešní době “ pohádkáři a slibotechny “

       Zkuste si pustit marketingový plán starší 20 let. Z dob kdy internet byl pouze pro nadšence nebo vyvolené.

       Byl tehdy konec 90.let Slibovali tehdy během několika málo let že budeme nekupovat běžný věci jako potraviny, pohonné hmoty, telefony, elektroniku atd za NEJLEPŠÍ, NEJVÝHODNĚJŠÍ VELKOOBCHODNÍ ceny. Vše dokládali Americkými katalogy, které byly tlustější než telefonní seznam… Internet v té době nebyl dostupný pro každého…

       Více než 20 let uplynulo…
       Chtěl bych tedy vidět, kde máme jejich nejlepší ceny… 🙂 Můžete jmenovat konkrétně výrobky nebo služby které jsou prokazatelně levnější od Amway než od konkurence??? Jsem zvědavej na případný odpovědi.

       1. Tak oni se chlubí třeba spoluprací s VŠE Praha – konkrétně s Doc. Ing. Štěpánem Müllerem, CSc., ale to nám opět nic nedokazuje o kvalitě výrobků – on tedy říká, že kvalitní opravdu jsou, ale je to především ekonom…
        A krom toho mě zaujal jeho další nesmysl, kterým se Amway chlubí na svých stránkách – cituji –

        „Nenechte si od nikoho namluvit, že to je pyramida, letadlo. Letadla už dávno spadla, pyramidy se zbořily, ale ten přímý prodej a firma Amway tady bude do té doby, dokud bude nabízet kvalitní produkty – a to má – a dokud budou mít lidé o tyto produkty zájem. A je na Vás, abyste ten zájem dokázali podnítit, protože ne všichni třeba o produktech firmy Amway vědí.“

        Ano, firma tady bude do té doby, dokud ovce budou kupovat jejich výrobky, ale to v žádném případě neznamená, že se stanou všichni milionáři – prostě budou kupovat předražený šunty, do systému přivádět peníze odjinud a roky a roky zůstávat na stejných pozicích, dokud jim někdo nedá ránu mezi oči, jim se nerozsvítí a ze systému nevypadnou… A Hasmann dál bude hrát divadlo na seminářích, zatímco obecenstvo se bude neustále obměňovat – ono totiž neznamená, že když někoho zlanaří člověk pod sebe, že pod ním zůstane a bude stíhat lanařit nové ovce rychleji, než mu budou odcházet…

       2. Tady máte seznam Amway patentů pánové:

        https://patents.justia.com/patent/D432642

        Je tam vybrán patent na vitaminovou tabletu, ale můžete si v tom prolistovat a zjistíte, že tam nic moc významného není, třeba kávovar, nebo plastová láhev s víčkem. Rozhodně nic, co by už nebylo dávno předtím, nebo nějakým směrem posouvalo svět dopředu.

        Ano, i takové nesmysly jako plastové láhve si Amway patentuje. Ono to moc nestojí a ovce pak mohou hýkat blahem, že Amway má 1100 patentů, aniž by věděli, že to jsou patenty k ničemu.

        Dobře Antišmejde, o tom, že spolupracují s VŠE je třeba mluvit, protože já to vnímám jako o dost větší ostudu pro tu školu, než když Univerzita Karlova brala peníze od Kellnera.

        Snad si toho všimne taky nějaký novinář, že VŠE spolupracuje s pyramidovými podvodníky.

       3. Tak ono všechno, co člověk vidí na jejich stránkách, je už od prvního pohledu jenom naleštěná bída – co by třeba takové hrnce asi mohly přinést revolučního do kuchyně? Hodíš dovnitř živou slepici, přikryješ pokličkou a za chvíli ji máš uvařenou v omáčce na paprice? Hovno, jenom hezky vypadají, tak se jich bojíš dotknout, klepeš se strachy, aby se někde neodřely a Tys nepřišel o záruku…
        Protože ta záruka by mě taky zajímala, když jinde Ti něco spadne a máš prostě smolíka.
        A to vaření nad sebou je pro mě taky záhada – sice asi šetříš energii, ale praktičnost je jako kde, když každá složka se vaří jinou dobu a taky se potřebuješ k potravině dostávat, kdykoliv uznáš za vhodný?
        Čili ty patenty budou hlavně v oblasti nepraktičnosti a skutečně budou jediní na světě, jelikož většina píčovin hned tak někoho nenapadne.

        O spolupráci s VŠE vím jenom to, co Amway chce, abych věděl a je tu velká otázka ve vzduchu, jestli vyjádření Mullera bylo zadarmo.

 3. Antišmejd: Používat nemusí vždy znamenat kupovat 🙂
  Měl jsem zásoby z dob kdy jsem byl aktivní VPA.
  Později jsem dostal nějaký zboží od bývalých VPA kteří měli vůči Amway silnou averzi.
  V současné době občas něco dostanu jako pozornost… místo flašky… od aktivního VPA.
  Takže do Amway jsem nevrazil mnoho let ani korunu 🙂 🙂 🙂

  1. A ty zásoby jsi sebral kde? Sis je vycucal z prstu? Tak to ses na Amway vysrat neměl, měl bys sto procent marže a ne nějaký blbý tři procenta…:-D A taky mně je divný, když bereš dárky od VPA a myslíš si, že on je neplatí… Já bych na tvým místě dárky nebral a omlátil mu je o hlavu, aby se mu v ní konečně rozsvítilo – páč to takovej Hasmann jenom chrochtá, když na Vánoce spousta lidí dostalo Amway krámy pod stromeček a příští rok si zase distributoři zahltí sklady těmihle zbytečnostmi…:-)

   1. Vzal jsem je …. zbyly mne z doby, kdy jsem byl aktivní VPA. Ale to je jiný příběh…
    Nechal jsem toho, protože jsem jisté “ vůdce “ nachystal když nemluvili pravdu. Česky řečeno LHALI!! A místo rozumné debaty lhali ještě více a nechtěli si přiznat realitu. A bylo toho více…

    K těm výrobkům: Ekologické a ekonomické- legendární LOC, Dish drops ( Jar ) , SA8 ( prací prášek) To jsou výrobky na kterých můžete ušetřit. S tím pracím práškem je to sporné. V dnešní době existujou i jiné stejně kvalitní, možná kvalitnější za stejnou cenu.
    Dejme tomu na 2 výrobcích ušetříte… o dalších nevím. Ostatní jsou zbytečně předražené.

    Kde jsou ty splněné sliby od Vůdců, že všechny výrobky budou za nejlepší ceny???

    Některé výrobky používám, protože jak jsem uvedl, nemusím za ně platit.

    S jedním VPA občas spolupracuji, ale ne v Amway. Kromě peněz na kterých se domluvíme, dostanu občas výrobek jako prezent.
    U někoho jiného bych dostal flašku:-)

    1. Antišmejd: Včera jsem po delší době večeřel těstoviny od Amway. Chuťově dobrý, srovnatelně stejně kvalitní a chutný jako těstoviny z tvrdé pšenice koupený v Německém Aldi za 39 centů. ( cca 10 kc/500g) :-):-) 🙂

     1. Taky jsem tam byl a žral ty těstoviny, protože jsem každý měsíc jako všichni dokupoval 100 nebo 200 bodů.

      1. Dokupuval 200 bodů??? Tak to jsi teda dobrej.
       Já max. 100 bodů osobní obrat. Naštěstí jsem většinu prodal. Ale né vždy..

       … jednou byl naplánovaný VIP MEETING kde měli být VIP informace. Jako podmínka byla 200 bodů osobní obrat. Tak tak jsem jej splnil. .. dostal jsem se na VIP MEETING. A hádejte co nastalo ???
       Musel jsem ještě opět zaplatit ještě vstupný. Kur.vy. vychcaný!!! Od tý doby jsem bral sliby od Vůdců s velkou rezervou. A vše co řekli jsem si ještě prověřil…

       1. No 100 bodů jsem dolupoval pravidelně, někdy i 200.
        Ten VIP MEETING nejmenoval se náhodou schůzka dvěstěboďáku? Mám takové tušení, že jsi byl ve stejné skupině jako já. Termín Vůdce na vedoucí organizace ve které jsem byl celkem sedí.

       2. Hele, jak je to třeba v případě eSpringu? Když ho koupím, tak mám na pár měsíců klid, nebo musím hned další měsíc nakoupit zase aspoň za 100 bodů?

        A jen tak mimo – k čemu vlastně eSpring je? To mám přestat pít čaj, kafe, minerálku, pivo , do vody si nemůžu přidávat ani šťávu…? Prostě žádně látky a přísady , který mi znehodnotí čistou vodu, když teda uvěřím dokonalé filtraci? 😮

       3. Jo a ještě něco mě napadlo – odkud asi vzniklo přísloví, že je některý člověk zdravý jako ryba? Ryba, která žije v rybníku a v řece plném bahna, bakterií, planktonu a nikdy si vodu , v které žije celý život, nefiltruje…:-D

       4. Přesně ta studie potvrzuje to, co se dá u podobných filtrů už jenom ze své podstaty očekávat – zbavení vody všech důležitých látek pro lidské zdraví a následně se postupem času stává filtrační patrona líhní pro další bakterie a zdrojem zápachu společně se zhoršující se chutí vody.
        Asi jako kdybych si do konvice s vodou dobrovolně házel obsah odpadkového koše a popíral důležitost čerstvosti vody – a teď prosím pozor, nespojovat s krátkodobým odstavením kohoutkové vody kvůli zvýšené citlivosti na chlór , to je skutečně vhodné, ale výrobce eSpringu doporučuje patronu měnit buď po 5 tisíci litrech, nebo až po roce – a co se děje rok s tou patronou, radši neuvažovat.
        A navíc se mi líbí, jak Amwayáci ukazují špinavou patronu a chlubí se, kolik toho zachytila – ale že pijí vodu, která prochází tímto hnusem, už je nijak netíží…
        Napadlo mě, že bych si podle stejného principu na kohoutek mohl pověsit starou ponožku a naléval skrz ni hostům do sklenice vodu k pití…
        Zajímalo by mě, jak dlouho by pak u mě zůstali…:-)

    2. Tví Vůdcové stále „podnikají “ a mají “ vlastní byznys“ a tváří se krutě nebo toho už nechali?

     “ Vlastní byznys“ znamená dělat na ičo pro eseróčko ze kterého mě mohou kdykoliv vyrazit.

     Výše uvedené aspiruje na blábol desetiletí :-))))

     1. V Amway už mnoho let nejsem. Ale občas udělám nějaký ten kšeft s lidmi co jsou v Amway aktivní.
      Ale jde o klasický obchod. Sami mají své klasické podnikání a Amway jen a jen dotujou. Kolikrát obdivuji jejich trpělivost. Stále věří, někteří už 20 let tomu, že jednou budou mít všechny spotřební věci za velkoobchodní ceny a pak pasivní příjem:-) 🙂 🙂
      Přitom kupujou jen předražené zboží.

       1. Zní to šíleně, ale je to tvrdá realita. Komu není rady, tomu není pomoci. Nedávají do Amway vsechny peníze, ale není jich málo.

       2. Já jsem kdysi znal jednu babu, o které jsem si myslel, že má všech pět pohromadě a která začala dělat Amway.
        Začal jsem tedy Amway studovat a jelikož samotný propagační videa od amwayáků říkají , že vydělává jenom vrchol pyramidy a slibují splnění vlhkého snu jenom velmi omezenému počtu členů, tak jsem si říkal, že chodí na semináře hlavně kvůli atmosféře a iluzi přátelství, v který se jde pobavit – však proč ne, já taky chodím na koncerty rockových skupin, kde hopsáme, objímáme se a společně paříme – ale pak jsem zjistil, že ona fakt věří tomu, že pro ni přijede bílá limuzína a do smrti nehne kvůli penězům prstem…
        A tak teď fakt nevím – byla tak vymaštěná už dávno, nebo ji vymyli mozek až na těch seminářích? Jaký je tvůj názor, coby bývalého amwayáka?

    3. Jasně, takže jsi je ale musel tvrdě zaplatit a co pak s nimi dělat jiného, než je začít používat, přece je nevyhodíš. Loc nevím, k čemu bych přirovnal, protože nic podobného doma nepotřebuju, takže vezmu jenom Dish Drops a SA8 – jak často potřebuješ opravdu kvalitně umýt nádobí? Drtivou většinu nádobí můžeš klidně umýt jenom vodou a je to dostatečný, protože spáleniny třeba na pánvi a v pekáči zase tak často neřešíš a na dnešní teflon v pohodě stačí Jar. A jestli mně někdo tvrdí, že se nádobí musí lesknout, tak by mě zajímalo, která chemická sračka ten lesk udělá…
     SA8 – nejmenší dávka je 30 ml a litrovka stojí 595 korun. To je 33 dávek na nic moc špinavý prádlo, protože na víc špinavý přidáš množství a počet dávek ti klesne. Každopádně já používám Ariel, který vždycky seženu s předstihem v akci třeba za 269 korun, jako mají teď v Albertu , na sedmdesát dávek – čili cena na dávku ani ne čtvrtinová a podle dTestu vyšel kdysi Ariel jako vítěz.
     Ale kvalitu potvrzuji i sám , neboť když jsem jako hodně častý cyklista používal levný prášek na zpocené prádlo, smrděl jsem kdysi i v čerstvě vypraným tričku jako bezdomovec – s Arielem už nikdy.
     Docela by mě ale zajímalo, jak by dopadl SA8 – ne jednou, ale třeba desetkrát bych potřeboval vyprat to zpocený tričko a pak by se vidělo, jak dobře vypral. On totiž čerstvý pot nesmrdí, možná i po prvním, druhým, třetím vyprání v mizerným prášku se neprojeví, ale když ho neodstraníš pečlivě dlouhodobě, na vůni to fakt poznat je…
     A perlička na závěr k prášku – ten výrobek – tedy gel, v kterým začala nečekaně prát moje bývala slepice a po kterém mně začalo smrdět oblečení používané na kole, ona strašně chválila – jenomže je fakt nebetyčnej rozdíl, kdy pipka furt jenom sedí na prdeli a skoro se nehne, oproti mně, kterej tenkrát jezdil okolo tisíce až dvanácti set kilometrů na kole měsíčně trochu zvýšeným tempem.

     Takže kvalita Amway je pro mě velikou neznámou, ale cena je naprosto jasná – jsou neskutečně předražený a když vidím, jak lžou v případě zbohatnutí, nedělám si iluze, že v případě vychvalovaní kvality to bude jiný.

     1. Dobrý postřeh. Ten kdo vykládá jak je Amway super příležitost a přitom sotva uspěje jeden z tisíce, potom ten samý člověk tvrdí, že zboží je nejkvalitnější na trhu.
      Když tedy nemluví pravdu v jedné věci, bude mluvit pravdu v druhé věci?

      1. Zkrátka bychom mohli dát kvalitu výrobků a výhodnost podnikání do stejné roviny – obojí je kvalitativně na totožné úrovni – po kosmetice a výživových doplňcích budete úplně stejně krásní a zdraví, jako po podnikání v Amway úspěšní a bohatí – a to bych klidně říkal na každém semináři do zblbnutí a nikdo by mi nemohl nic vyčítat…:-D

      2. Nevím v čem by měla být super příležitost…
       Již čtvrt století jen slibují a nic nedodrží.

       1. Jsou to přeci Američani – čili národ, který nikdy ostatní nedojí a nevyužívá, ale naopak dotuje ze svého, tak proč by se v ČR měli chovat jinak?

 4. Trumpeta prohrála! Ještě to Donaldovi asi nedošlo, oni ti fanoušci MLM nikdy nebyli z nejbystřejších, ale tak aspoň se může zase vrátit do byznysu a oprášit své zkrachovalé MLM, které prodávalo vitamíny podle vzorků moči klienta. Pošlete mu vzorek moči do Bílého domu, dokud tam ještě prezidentuje, tedy kouká od rána do večera na Fox News…:-) A co chudák Betsy DeVos, se bude muset z Washingtonu vrátit zpátky do skomírajícího rodinného byznysu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *