Filtr na pitnou vodu eSpring za 24 000 Kč

Internet je plný inzerátů Amwayáků prodávající amway zboží. Podívejme se například na inzerát, který nabízí prodej filtru na vodu eSpring za 24 000 Kč:

„Prodám filtr na pitnou vodu značky eSpring. Kompletní, nepoužitý, zabalený. Připojení na stávající kohoutek. Cena k jednání.“

Screen inzerátu


75 komentářů u “Filtr na pitnou vodu eSpring za 24 000 Kč

 1. Tak konečně nějaká věc, se kterou s tebou souhlasím. Už jsem párkrát psal na vedení Amway, když jsem na nějaký inzerát narazil, protože je to hrubé porušení obchodních pravidel a kodexu Amway a všem těm zmr dům, kteří nabízejí Amway výrobky jinak než přes Amway obchod, bych okamžitě sebral licenci!!!

 2. @ Jirka
  To půjde těžko, stačí když to oficielně prodá někdo jiný a jste na něj krátcí.
  Navíc tady to spíš vypadá, že se nějaký amwayák zbavuje zbytečně nakoupeného zboží…

 3. Mohl by mi někdo z místních specialistů na kritiku vysvětlit, co znamená výraz:

  „Internet je plný inzerátů amwayáků“

  Je to 10, 20, 30 , 50, 100, 10 000, milion inzerátů? Všiml jsem si, že internet je plný blbců, jako je Bestmen a spol.

  Inzerátů na prodej produktů Amway stěží najdete do DVACETI 🙂 To je na desetimilionový národ, PONĚKUD MÁLO 🙂

 4. Bezva, takže asi 100 odkazů nejen na inzeráty, ale na cokoliv o Amway 🙂

  To je na 30 000 zaregistrovaných a cca 3000 aktivních VPA opravdu „velké číslo“. 🙂 I ty sám jsi za poslední půlrok zašpinil internet tisícovkou příspěvků bez hlavy a paty, bez kouska rozumu, s potřebou zviditelnit sám sebe alespoň na internetu, když tam venku o tebe nikdo nestojí.

  Dále jsem zjistil, že zhruba 60-70% odkazů není ODKAZ NA INZERÁT, ale na příležitost k nákupu, nebo přímo k podnikání, nebo na články o Amway, nebo na blogy o Amway. Nejedná se tedy o jakýsi prodej formou inzerátu ve formě, kterou jsi UVEDL V TOMTO ČLÁNKU O filtru Esprig 🙂

  TAKŽE VZOROVÁ MANIPULACE Z PERA BESTMENOVA 🙂 S plnou podporou jeho nochsledů.

  Ze zbývajících cca 30-40% se jedná o skutečné inzeráty. Bohužel 90% z těchto procent JSOU INZERÁTY JIŽ DÁVNO NEPLATNÉ 🙂 Nic si v nich nekoupíme 🙂 NIC 🙂

  Takže další porcička MANIPULACE S LIDSKÝM PODVĚDOMÍM, kdy každý čtenář, který si přečte tvůj článek a neověří si fakta, nabude domění, že na cokoliv na internetu klikne, tak pravděpodobně dostane přes hubu inzerátem na Espring 🙂

  Když dále uvážíme, že zhruba od 3-4 stránky Google se už vyhledané odkazy OPAKUJÍ, rozumějme „jsou to ty samé“ tak nám to procento přeplněnosti českého internetu poněkud mizí 🙂

  Když uvážím, že oněch pár současně skutečně aktivních inzerátů na produkty Amway je tak maximálně od 10-ti lidí, tak zůstávám NAPROSTO KLIDNÝ.

  Amway to určitě opět přežije 🙂

  Jinak děkuji za předvedenou parádní MANIPULACI. Bravo. Gratuluji. Opět exceluješ.

  ——–
  KLÁDA NA HNOJI se domnívá, že je vtipná 🙂 Možná by mohla svůj návrh zrealizovat sama a přesvědčit se na vlastní „suky“, kolik inzerátů na prodej nějakého produktu doopravdy našla 🙂 Počítadlo k tomu nebude potřebovat. Postačí těch pár větví, co má na kmeni.

 5. Ještě bych se rád vrátil k onomu filtru.

  Obecně zažitým řešením při velkoodběrech kvalitní pitné vody jsou tzv AQUAMATY. To jsou ty barelové stojany na vodu.

  Žere to proud a ne málo, voda je nefiltrovaná z velmi těžko prokazovatelných zdrojů, náchylná ke kazivosti, systémy je třeba pravidelně čistit, ale především litr vozené vody neklesá pod 6,- Kč. Živíte autodopravu, to znamená rozvoz vody, spotřebu paliva, z toho vyplývá osobní příspěvek ke znečištění ovzduší, a to vše jen kvůli tomu, že si necháte vozit to, co už přitom dávno všichni doma, nebo v práci, MÁME. A pak kdo že nepoužívá rozum 🙂

  Necháte si vozit ……………. V-O-D-U 😯 😯 😯

  Nám stačí jen nasadit přístroj, který z vodovodního řádu vykouzlí tu nejčistší a nejchutnější vodu, jakou Vám žádný dovozce barelů nikdy nemůže garantovat a už vůbec ne zaplatit.

  Za cenu JEDINÉ KORUNY. Filtrace vody stojí, ano, JEDNU JEDINOU KORUNU ZA LITR. S jedním filtrem přefiltrujete až 5000 litrů vody a stojí 5000 Kč.

  Za 5000 litrů vody v barelovém systému zaplatíte 30 000 !!!!!!!! za vodu běžné, dovezené kvality. A to nepočítám elektrickou energii, která Vám vydá zhruba další 2000 za rok. Plus každoroční údržbu a servis. Pokud nebudete vodníka čistit, brzy se stane sám kontaminantem.

  U systému Espring za stejné množství vody vydáte 5000,- Kč !!! Žádný odběr eletrického proudu, syystém si elektrickou energii vyrábí sám elektromagnetickým způsobem při průtoku vody, UV lampou vypaluje veškeré „živé“ organizmy a dokonalý, vícestupňový, elektronicky řízený filtr odstraní 99,9% veškerých mechanických nečistot.

  Zůstává jen naprosto čistá voda, původní chuti, nezbavená původních minerálů a stopových prvků.

  Filtry E-spring sklízejí celosvětově doslova žně úspěchů a mimořádných hodnocení. V Evropě je E-spring jednička na trhu. Unikátní produkt pro každou domácnost i firmu.

  A co vidíme zde?

  Místo aby autora zajímala možnost jak si zaopatřit mimořádně kvalitní zdroj vody, získat o něm nějaké informace o nejdůležitějším prvku pro lidský organizmus, tak utrácí svoji energii naprosto zbytečným žvaněním o inzerátech prý „všude kam se podíváš“:-)

  Může být něco tak zbytečného, tak pošetilého? 😡

 6. ACZ:

  Barelové stojany na vodu taktéž považuji za nesmysl. V tom se shodneme 🙂

  Nemám nic proti filtru na pitnou vodu eSpring.

 7. Abys rozuměl, nemám zde zapotřebí obhajovat kvalitu produktů před někým, kdo nemá v ruce žádná fakta a jen háže smyšlenou špínu… Tvrdíš, že proti Amway nic nemáš, jen proti Amwayákům 😀 Je to jako kdybys řekl, že nemáš nic proti budovám a domům, ale jen proti těm, co je postavili 😀 😀 😀 Namítneš, že jen ,tedy, někteří Amwayáci jsou špatní. Definuj je tedy, ukaž na ně prstem a podej na ně trestní oznámení…Do té doby jen štěkáš a pes co štěká, nekouše… 😀 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 8. @ Soptik21
  Vy jste přeci unikátní podnikatelé, kteří podnikají, mají vlastní firmy… Takže co do toho furt pleteš nějakou firmu amway…

  MLM je dobrá myšlenka, dobrý podnikatelský záměr, ale vždy je to o lidech (jako všechno).

  Ty znáš amwayáky, kteří jsou špatní?

  Víš moc dobře, že trestní oznámení nikam nevede… To internet, to je mocný nástroj!

 9. Soptik21 :
  Není problém, alek čemu by mi to bylo?

  Potřebuje reklamu pro svůj byznys. K čemu jinému by asi trávil čas na internetových stránkách o blbostech? 🙂 Má svoji pohádku o internetovém byznysu 🙂

  Nepochopil, že my reklamu na internetu NEDĚLÁME. A dělat nebudeme. O nožích a vitamínech a dalších produktech budeme psát vždy a pouze tehdy, až když o nich někdo jiný napíše NAPROSTÉ NESMYSLY, podobně jak to dělá celé měsíce ten místní trouba Bestmen. A to jen proto a v takovém rozsahu, abychom vyřčené nesmysly uvedli do správné pozice.

  Jak znám Bestmena, tak hned zítra vyjde nějaký záměrně provokativní článek o Vitamínech, abychom měli důvod reagovat.

  Vsadíme se?

 10. admin :
  Víš moc dobře, že trestní oznámení nikam nevede… To internet, to je mocný nástroj!

  🙂 Velmi mocný 🙂 Až na to, že na něm pídí po relevantních informacích už jen skuteční tragédi, neschopní si zajisti fakta tam, kde jsou doopravdy.

  Internet se už dávno stal žumpou a záchodkem veřejnosti, jelikož KDOKOLIV si tady může beztrestně napsat COKOLIV. Bez jakékoliv zodpovědnosti.

 11. @ admin Ano na internetu, tam každý může hlásat lži
  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  Firmu Amway do „toho“ netahám já, to tys začal z drahýma produktama, aniž byz vůbec vzal v úvahu kvalitu a cenu vstupní suroviny, odlišnost a nákladnost zpracování surovin, koncetraci, složení atd. Ty jen prostě napíšeš: „Amway výrobky jsou pro Amwayáky ty nejkvalitnější a nejlevnější výrobky. Z jejich pohledu to jsou ty nejlepší výrobky na světě, to jediné možné. Všechno ostatní je velice nekvalitní a předražené. Všechny ostatní výrobky pomlouvají, zejména Procter & Gamble, jejich největšího konkurenta. Já mám však odlišný názor. Dle mého názoru, jsou Amway výrobky, běžné výrobky se standartní kvalitou – nic s nadpřirozenou schopností, avšak drahé. Amway výrobky kupují především Amwayáci s vymytým mozkem, kterým je od samého počátku vtloukáno do hlavy to, že Amway výrobky jsou ty nejlepší výrobky na světě? Velice úsměvné mi připadá tvrzení „amway lidí“ – ráno vstanu vyčistím si zuby zubní pastou od Amway a už vydělávám, jdu mýt nádobí a zase vydělávám, peru prádlo a vydělávám…“

  A pak zveřejníš ceny. No nekup to Dish Drops za 225,-… Čtenář pak „žije“ v domnění, že je to stejný litr mycího přípravku jako „Jar za 55,-/litr“ a ty, objektivní a nestranný manipulátor si mneš ruce, Jak se ti čtenáře podařilo pěkně zmanipulovat…

  Ta „nějaká“ firma Amway, jak píšeš, by nebyla bez nás Amwayáků, takže pokud se navážíš do nás, navážíš se i do ní, kapišto?

 12. admin :
  Víš moc dobře, že trestní oznámení nikam nevede

  Je-li založené na lžích, manipulaci, chymérách, nevědomosti, neznalosti a hlouposti, tak určitě nikdy nikam nevede. Ale to je obecně velmi pochopitelné.

  Jinak samozřejmě trestní oznámení skutečného trestného činu vždy vede k vyšetřování. o tom nepochybuj.

  Leda bys měl na českou policii podobně zkreslený pohled, jako na Amway a lidé v ní, např. na základě podobně smyšlených videí o polici, jako třeba

  „policejní Akademie 1-6“ nebo „Byl jednou jeden polda 1-3“ nebo „Četník ze SanTrope“.

  To jsou velmi podobné taškařice, jako ty tvoje videa z YOUTUBE o Amway 🙂

 13. Nějaká fakta, ať vůbec víš, co to ten Espring je

  • Účinně odstraňuje více než 140 různých znečišťujících látek, včetně olova a rtuti (více než jiné filtry na bázi uhlíkového filtru). Omezuje výskyt částic tak malých jako 0,2 mikronu. Zlepšuje chuť vody, zbavuje ji zápachu a zanechává ji mnohem průzračnější.
  • Ničí více než 99,99 % bakterií a virů, které se mohou nacházet v pitné vodě a zlepšuje tím kvalitu a nezávadnost vody.
  • Potvrzení nezávislou třetí stranou, jednou z předních organizací na světě, která se zabývá úpravou vody. Dodává tu nejvyšší důvěryhodnost tvrzením týkajícím se výkonnosti Vodního filtru eSpring.
  • Zabírá málo místa a zaručuje větší pohodlí. Zajímavé moderní provedení umocňuje atraktivnost výrobku.
  • Sleduje čas a počet litrů přefiltrované vody a poskytuje uživatelům přesné informace o zbývající době použitelnosti vložky filtru. Po výměně vložky filtru se systém vynuluje a automaticky znovu spustí.
  • Spolehlivý provoz; eliminace propojení elektrickými vodiči zvyšuje odolnost vložky a usnadňuje její instalaci nebo výměnu.
  • Jednoduché a snadno pochopitelné ikonky/piktogramy zobrazují zbývající životnost vložky filtru a stav filtru.
  • Flexibilita při instalaci umožňuje, aby byl filtr umístěn na nejvhodnější místo.
  • V případě potřeby umožňuje uživateli snadnou výměnu.
  • K instalaci není potřeba žádné speciální nářadí.
  • Trubice může být zkrácena tak, aby vyhovovala potřebám instalace.
  • Kompaktní jednotku lze snadno propojit s většinou vodních kohoutků.
  • Umožňuje transport jednotky s již instalovaným uhlíkovým/UV filtrem. Zmenšuje velikost balíku a snižuje spotřebu obalových materiálů.
  • Kryto 7 patenty (v USA) a další jsou projednávány.

 14. @Olafson
  Souhlasím ESPRING je nejlepší filtr na světě.Mám ho a nemohu si ho vynachválit.Balené vody jsou závadné a rakovinotvorné—DOBROU CHUT s balenými vodami.

 15. Marie:

  Souhlasim s Vami, ze balene vody jsou zavadne – rakovinotvorne, jsou v nich baterie, atp. Ty bych skutecne nikdy nekonzumoval. Avsak mi zni velice podezrele, kdyz nekdo rekne/napise, ze je neco NEJLEPSI NA SVETE…

 16. Přijde ti to podezřelé, ale tobě to pak přijde podezřelé i přestože ti pak někdo předloží veškerá osvědčení. Podezřelé ti to přijde, protože jsi zvyklý nedůvěřovat. Ale protože už tu v ČR zkoušelo podnikat tolik podvodných firem, tak se ti ani nedivim.
  Nejsem jasnovidec, takže nevim, jestli někde na světě existuje dokonalejší filtr na vodu, ale ze všech těch filtrů, které jsem měl možnost v životě poznat, je eSpring určitě nejlepší.

 17. @ admin
  HEZKÝ DEN,DNES JSEM OPRAVDU MIMOCHODEM ZABLOUDILA NA TYTO STRÁNKY ,JE MI TROCHU SMUTNO…MOC ZDRAVÍM VŠECHNY ZASVĚTCENÉ O OBCHODĚ AMW.TĚM KTEŘÍ ZAUJÍMAJÍ NEGATIVNÍ INFORMACE NA TY SE NEZLOBÍM,PROTOŽE VĚTŠINA LIDÍ NIKDY NEPOCHOPÍ, ŽE JSOU OD REVOLUCE VŠECHNY JISTOTY TY TAM….A ŽÁDNÁ ZAVEDENÁ VĚC UŽ PROSTĚ NENÍ STEJNÁ,DNEŠNÍ DOBA JE O ZMĚNÁCH A KDO TO NEVÍ ,JE TO JENOM JEHO VĚC.JÁ OBCHODUJI S DODAVATELSKOU FIRMOU JIŽ 13 ROKŮ,CHTĚLA BYCH DÁT DŮRAZ NA SLOVO DODAVATELSKOU FIRMU.NEJSEM JEJÍ ZAMĚSTNANEC ,NEJSEM JI NIC POVINOVÁNA ,JE JENOM NA MĚ JAK VELKÝ OBRAT ZORGANIZUJI ,ZDA BVUDU BRÁT 3 % Z TOHOTO OBRATU ,NEBO 23% A NEBO VÍCE…JE JENOM NA MĚ….NENÍ TO O TOM ,KTERÝ VEDOUCÍ SE DOBŘE VYSPÍ A BUĎ DÁ PRÉMIEŠ, NEBO NEDÁ.NECHCI SE DOTKNOU NIČÍCH NÁZORŮ, NA TY MÁ KAŽDÝ PRÁVO.JENOM SE NA TENTO SYSTÉM ,KTRÝ JE POKAŽDÉ PREZENTOVÁN JEN JAKO VYSOKÝ VÝDĚLEK ,NEBO NIC…,ALE TAM JE PŘECI TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ,JE TAM VÍCE JAK 50 LET PÉČE O PŘÍRODU A NAŠE ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ,VĚŘTE ,ŽE JE TO CÍLENÁ PRÁCE S DLOUHOLETÝM ZAMĚŘENÍM A PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE UZNÁTE, ŽE NĚCO TAK POVRCHNÍHO A ŠPATNÉHO BY UŽ DÁVNO ZANIKLO ,KDYBY TOMU BYLO TAK,JAK UVÁDĚJÍ NĚKTEŘÍ PISATELÉ.
  DOPORUČÍM VÁM,ZJISTĚTE SI VÍCE INFORMACÍ ,ONO VŽDYCKY JE VÍCE ÚHLŮ POHLEDU, NA JEDNU VĚC ,PRÁCE S LIDMI JE OPRAVDU NEVDĚČNÁ VĚC ,NÉ NADARMO SE ŘÍKÁ NENÍ ČLOVĚK TEN CO BY SE ZACHOVAL LIDEM VŠEM…TO NENÍ JEN O NAŠEM PODNIKÁNÍ
  A JEŠTĚ K TOMU NEJLEPŠÍ…,ANO TAKÉ TO VNÍMÁM TAK TO SLOVO MI PŘÍMO DRÁŽDÍ NAPROSTO VÁM ROZUMÍM….BYLA ŘEČ O ZMÍNĚNÉM FILTRU,JENOM TOLIK,KAŽDÝ SI MŮŽE NECHAT UDĚLAT PŘED KOUPÍ ROZBOR VODY ,PROTOŽE TEN FILTR SI MŮŽE KAŽDÝ VYZKOUŠET PŘED KOUPÍ ,NECHAT SI UDĚLAT ROZBOR A NA ZÁKLADĚ TĚCHTO SERIOZNÍCH INFORMACÍ,SI JEJ POŽÍDÍ ,NEBO NE…TO JE NA KAŽDÉM TAM JSOU JIŽ JASNÁ FAKTA ,ŽÁDNÉ SPEKULACE.A CO JE TAKÉ VÝBORNÉ ,TENTO FILTR ODŠROUBUJETE OD KOHOUTKU A MŮŽETE JEJ PŘEVÉST NA CHATU,Z FILTRU TEČE HNED VODA STUDENÁ,NENÍ OSTÁTÁ JAKO U JINÝCH KONKURENČNÍCH VÝROBKŮ S TÍMTO ZAMĚŘENÍM A JEŠTĚ POSLEDNÍ VĚC KTERÁ MĚ NA MÉM OBCHODĚ MOC BAVÍ…POKUD TADY MŮJ ZÁKAZNÍK PROJEVÍ ZÁJEM JÁ MÁM TO ÚŽASNOU MOŽNOST ,ŽE HO MOHU NAPOJIT PŘÍMO NA VÝROBCE A ON UŠETŘÍ 33 Z CENY VÝROBKU .TO JE TA VĚC PROČ SI TOHOTO OBCHODU VÁŽÍM A PROČ RÁDA O TÉ MOŽNOSTI MLUVÍM, PROTOŽE ŽÁDNÝ OBCHODNÍK TUTO MOŽNOST NEMÁ ,PROTOŽE BY NEPŘEŽIL ,ALE DÍKY MARKETINGOVÉMU PLÁNU JE TOTO MOŽNÉ .PŘEJI VÁM ,KTEŘÍ VÍTE O AMWAY VÍCE ,AŤ SE VÁM MOC DAŘÍ,TĚM S POCHYBAMI PŘEJI TAKÉ JENOM TO NEJ, NEJ, 😆

 18. @ EDITA

  Dobrý den,

  děkuji za návštěvu této stránky.

  Já vím, že tzv. amwayáci nejsou zaměstnanci žádné firmy amway, jsou to podnikatelé, podnikají buďto jako fyzické nebo právnické osoby (a.s., s.r.o., družstvo ap.).

  Opět zde opakujete naučené fráze ze seminářů a mítinků, nic jiného. Každý kdo zastává jiný názor než vy, tak tomu prostě nemá dostatek iformací 🙂 Nemám rád manipulaci s lidmi a oblbování lidí… Jistě víte kdo je pan Hassman či pan Čížek, chcete říct, že tito pánové jsou lháři? …když tvrdí:


  „Schválně se snažím, a to si myslím, to je klíč, k tomu uspěšnému dovedení toho procesu do konce, ty otázky klást sugestivně. Tzn. snažím se, ty otázky klást, tak aby ho naváděly k pozitivní odpovědi, aby to nebyly takový ty otázky, na který existuje mnoho různých odpovědí. A vedu ho k tomu, aby odpověděl, tak já chci slyšet.“

  „Když hodinu a půl na tom marketingovým plánu stravím, tak potom bojuju za každýho toho člověka, snažím se ho získat, protože i kdyby to mělo bejt prázdný kolečko, který si jednou za čas něco nakoupí, tak ho budu mít raději ve skupině já, než někdo jiný. Protože nikdy nevím, jestli třeba za rok nebo za dva se situace nezmění a on nedostane chuť se do toho pustit, anebo jestli mi třeba náhodou nepřivede k někomu, koho bych mohl zainvestovat. Když už jsem s někým strávil ten čas… Pokud mi rovnou neřekne – hele jdi do prdele, tohle to nechci… ani čtrnáctimetrovou tyčí bych se toho nedotkl… Prostě nemám zájem, a jestli mi vlezeš na pozemek, tak tě zastřelím brokovnicí do hlavy. Tak furt ještě bojuju. Když mi řekne tohle, tak mu řeknu – tak jdi do prdele. Já nemám zájem se s tebou dál bavit… Jinak bojuju, bojuju, bojuju…“

  „Uvařte všem lidem silný kafe. To se vyplatí, protože lidi si dají kafe, voni řeknou, že to je silný, ale když už jste jim ho dali, tak ho vypijou, a podívají se na plán, půjdou domů, lehnou si do postele,(…) teďka si lehne, ona na něj kouká, v jednu hodinu v noci on pořád…, ona: „Co se ti děje, proč pořád koukáš takhle na strop?“, a on říká: „Já vidím kruhy!“, on neví, že to je silný kafe! A manželka se na něj podívá ve čtyři, a on už tam ani není, v tý posteli! Sedí na záchodě, už má odmotanou půlku ruličky a píše seznam, jo?“

  „To víte, to je jako když se ráno probudíte a slyšíte, ze váš dům někdo vysává a ohlídnete se vedle sebe a manželka ještě leží v posteli… protože někdo jinej vysává váš dům. A to je, když se ráno proberete a nemusíte vstávat. Když se vám nechce, kouknete kolik je hodin a pak se otočíte na pravej bok a řeknete si – ještě si dám hoďku. A když to bude středa a vám se nebude chtít pracovat, tak si řeknete – dneska si zasloužím dovolenou. A dáte si ji, protože vy jste svůj vlastní šéf!“

  „Seminář má přednost před rodinejma oslavama, svatbama, atp. Byznys je to, co nás živí a vydělává na to, aby jsme vůbec měli, kdy takovýhle slavnosti pořádat, a z čeho. Prostě byznys má přednost! A mít lístek na příští seminář, už na tomto semináři, je jedno z takových závazků! Protože čím dřív, máte takový lístek u sebe, tím dřív ho můžete prodat někomu dalšímu.“
  http://czblog.cz/seminar-amway-ma-prednost-i-pred-svatbou/

  Je to manipulace s lidmi a děsné oblbování lidí, proto je zde tato stránka!

 19. Ovšem vrcholem manipulace je toto povídání ze semináře:

  „Na poslední den v práci pro vás přijede velká, dlouhá limuzína, a teďka vrátný volá šéfovi „Pane řediteli, je tady nějaká státní návštěva, která přijela velikánským autem. Vy nekoho čekáte? Ne, nikoho!“ V čele kancelářské budovy je z toho haló, co tam dělá to velké bíle auto, které stojí už hodinu před vchodem? Pro koho to přijelo, nebo kdo s tím přijel? Jestli náhodou nepřijel nějaký ministr, nebo něco takového. A vy si děláte v klidu svoji práci a hodiny odtikávají a blíží se konec pracovní doby. A všichni ti, co se vám celou dobu smáli, tak maji oči na vrch hlavy a už stojí na autobusových zastávkách a koukají, kdo bude do toho auta nasedat, co je to za honoraci. A vy v tom sáčku, v kravatě vycházíte… Vycházíte z těch dveří, do kterých jste museli chodit každé ráno a odcházet každé odpoledne. Takhle se ohlédnete a říkáte si „Tak tady už nikdy, po celý zbytek svého života, nebudu muset strávit ani minutu!“ A říkáte si „Stálo to za to!“ Příchazíte k té bíle limuzíně a borci tam stojeji na těch autobusových zastávkách, a teď se strkaji, stouchaji do sebe loktama a říkaji „Hele podívejte se na něj, to je ten emveják“. To jsou oni, co se choději koukat na ty auta, oni si blázni snad mysleji, že jednou něčim takovým budou jezdit, nebo co. Hele, běžte někdo za nim. On k tomu jde, on si snad do toho chce sednout! Vždyť to jestě poškrábe, aby nám neudělal ostudu! Teďka vy tam prostě přijdete k tomu auťáku a zaťukáte na okénko, řidič si tam čte noviny, protože měl přijet o 3 nebo 4 hodiny dříve, a když se mu představíte, tak on si okamžite nasadí placatou čepici, vyleze a otevře vám dveře, klaní se. Vy si sednete do toho velikánského, obrovského auta, kde je prostor jak na letišti, nalejete si z baru colu a říkáte „Pane řidiči, tak jedem!“. Ale tak patnáct kilometrů za hodinu, já si to chci užít!“. A teďka kolem těch autobusových zastávek, který jsou obležený kolegama z práce, kteří se vám smáli a ukazovali si na vás prstem, tak vy kolem nich pojedete tou limuzínou, těch patnáct kilometrů za hodinu a budete jim připíjet – čau kluci, už se neuvidíme… Když se vám budou smát moc, tak jim můžete třeba udělat tu kulišárnu – bylo to ve středu, a druhý den ve čtvrtek, až ti vaši kolegové ve čtvrtek ráno budou muset v půl šestý jít do práce, tak před tou budovou je bude vítat bilboard – na něm bude vaše rozesmátá tvář a nad tim bude napsáno „Já už jsem svobodný! A co vy?“. Taková velká mechanická ruka jim bude mávat. To nebude špatný! Takže teďka si napište velký seznam lidí a uvidíme se na semináři.“

  Já vím, vy amwayáci tomu říkáte motivace, ale tomu říkám NEGATIVNÍ MANIPULACE S LIDMI

 20. @ EDITA

  Je nepochopitelné, jak máte do systému doslova verbovat všechny ZNÁMÉ i NEZNÁMÉ LIDI. Máte to dělat přesně takto (radí významný guru amwayák):

  „Napište si na seznam všech lidí, které znáte. Je to strašně důležitý!“

  „Dokonce na seznam patřeji i lidi, u nichž nevíte ani jméno! Na seznam patřeji i takový lidi jako – pošťačka, chlap co měří plyn, pokladní ze supermarketu, atd.“
  http://czblog.cz/vyznacuji-se-amwayaci-vlezlosti/

  „Jaký je další zdroj lidí, které známe? Spolužáci. A máme spolužáky ze Základní školy, ze Střední školy nebo odborného učiliště, z vysoký školy. Ale máme taky třeba spolužáky z různých kurzů – kurz počítače, kurz angličtiny. Nebo spolužáky, které známe z Lidové školy umění. To jsou taky spolužáci. Co třeba lidi, který známe přes školu? To nemuseji být jen spolužáci, ale každej známe svého učitele, nebo několik učitelů. Svýho učitele agličtiny, práce na počítači, atd. atd. Kolik je to lidí? Ze základky takových 20, 30. Ze střední školy nebo učiliště, takových 20, 30. Z Vysoký školy? Možná celý ročník! A když se na to podíváme ještě z druhé strany, tak váš partner nebo partnerka, taky maj školy… A když si napíšete společnej seznam, spolužáků…“

  „Pak začnou chodit děti do školky. A maj spolužáky, a ty maj rodiče. A s těma rodičema, vy se můžete znát a setkávat. A můžete si je napsat na seznam. Pak začnou chodit do školy. Tam jsou rodičovský sdružení, že jo. Možná, že neznáte všechny rodiče spolužáků svých dětí, ale víte, že tady sedí pani Dvořáčková, a tady paní Nováčková, atd. atd. Můžete si je napsat na seznam a na příštím rodičovským sdružení se s nima seznámit. Vaše děti možná choději hrát hokej, nebo do hudebky a maj tam i trenéra, spoluhráče a ty maj rodiče. Anebo choději do hudebky, a tam maj učitele a spolužáky, a ty maj rodiče. Obrovský seznam lidí, který známe přes děti. Další seznam lidí je přes zvířata. Kdo máte domácí zvířata… Chodíte s nima k veterináři, možná tam někoho znáte z čekárny, váš veterinář je váš známej. Můžete si ho napsat na seznam. Někdo má psa a chodí s ním na cvičák.“

  „Známe lidi z chaty, známe lidi z kostela, když chodí do kostela. Známe lidi ze sousedství, sousedi a jejich příbuzný. Obrovskej zdroj lidí na seznam! Dámy znají lidi z porodnice. Pánové znají lidi z armády, vojska. Co třeba z nemocnice? Někdo kdo ležel v nemocnici, na pokoji se 3, 4 lidma, seznámil se s nemocničním personálem, atd. atd. Známe lidi z obchodů, úřadů, tanečních, ze svých tanečních, nebo tanečních svých dětí. Známe lidi z různých zábav, diskoték, plesů, atd. Známe lidi z hospody. Potom si můžete třeba napsat stranou seznam lidí, o kterých víte, že podnikají – seznam podnikatelů. Nebo kdo z vás jste podnikatel. Nebo pracujete v obchodě, tak máte seznam zákazníků. Nebo seznam dodavatelů. Obrovskej zdroj jmen lidí na seznam. Známe lidi z různýho cestování, z dopravních prostředků – taxiku, vlaku, autobusu… Kdo jezdí pravidelně vlakem, někam do práce, nebo autobusem nějakou linkou. Vždyť tam furt jezději ty stejný lidi! A není problém, si je napsat na seznam! Já vím, že třeba nevíte jak se jmenujou, ale můžete si napsat nějaký poznávací znamení – chlap v černým kabátě, který jel půlšestkou, třeba.. A až se s ním příště sejdete, můžete se s ním seznámit. Známe lidi z místní politiky – svého starostu, svého poslance, členy zastupitelstva, atd. Známe lidi, který bydlejí né v našem městě. To je další poznávací znamení některých lidí, který znáte – lidi mimo město. Známe lidi bohatý, o kom víte, že je bohatej…“

  „Napište si seznam chudejch, napište si seznam úspěšnejch. Úspěšný lidi, někoho o kom víte, že dosáhnul úspěchu, ať už ve svým koníčku, ve sportu, nebo ve svojim zaměstnání, v čemkoliv. Známe lidi, které známe díky pojistným událostem… Když si napíšete tyhle oblasti, ze kterých znáte lidi, tak každej z vás tam dokážete připsat spoustu dalších a dalších oblastí, ze kterých vy osobně znáte někoho, protože já jsem určitě na všechny nevzpomněl. Dámy můžou psát svýho gynekologa, pánové svého ornitologa, atd. atd Prostě známe obrovskou spoustu lidí.“

  „Každej z vás, by si měl udělat svůj seznam. A váš seznam by měl mít něco okolo 100 lidí – nejméně o 100 lidech. Pravda je ta: Pokud děláte byznys první měsíc, tak máte mít seznam asi tak 100 lidí. Pokud děláte byznys 3 měsíce, tak by váš seznam měl mít okolo 150 lidí. Pokud děláte byznys 6 měsíců, tak asi 200 lidí. A vy si říkáte: Snad ani tolik lidí neznám? Jak se ten seznam vůbec dělá? Nejdříve je potřeba mít tužku a papír. Napište si svůj seznam do hlavy, nejlepší je napsat si ho na papír a vyčleňte si čas, protože psaní seznamu vám zabere určitý čas. Za přímého distributora máme odměnu asi tak 16 tisíc měsíčně. Minimálně! Když budete psát seznam, tak si uvědomte, že na tom seznamu napíšete 100 lidí, že tam budou 1, 2, 3 možná 5 přímejch distributorů. V případě, že si ho napíšete na seznam a budete ho kontaktovat, tak si můžete i spočítat, jakou hodnotu ten seznam má. Jestli někdo z vás má seznam, na kterým je 5 přímejch distributorů, tak já ho od vás koupim za 300 tisíc. Ten má obrovskou hodnotu, ten seznam!“

  „Na seznam si napiště lidi… máme 3 kritéria: 1/ museji dejchat. 2/ museji mít zprávnou tělesnou teplotu, něco mezi 36-37 stupni. 3/ musíte vy ochotni s nima spolupracovat“

  „Pište si na seznam svoje spolužáky ze základní školy, ze střední školy, svoje spolupracovníky z prvního zaměstnání, z druhýho zaměstnání, i z patnáctýho zaměstnání. Pište si tam svoji první holku, svoji devatenáctou holku, pište si tam sousedy, napište si tam třeba i někdo tchýni, rodinu… Pro seznam máme takovouhle pomůcku – tady to jste vy a tady je vaše rodina… takže napíšete okruh vaší rodiny… potom je tady okruh vašich známejch, známejch je víc než rodiny. Zpravidla to tak bývá, že víc lidí znáte, a všichni co znáte, nejsou ve vaší rodině. A potom je tady ještě další okruh lidí, a těm mi říkáme, že to jsou neznámé lidi – těch je nejvíc. I vy máte asi víc neznámejch lidí, než známejch. Na seznam píšete rodinu a známý. A jsou tam ještě některý lidi, který vy znáte, ale oni vás neznaj, anebo ještě neznáte jejich jméno, např. pošťačka. Já se vždycky ptám: Máš na seznamu pošťačku? No já nevim, jak se jmenuje…“

  „Když si napíšete na seznam pošťačku, a se seznamem pravidelně pracujete, koukáte se na něj a vždycky vidíte: pošťačka, chlap co měří plyn, zrzavá pokladní z potravin…“

  „Dávejte se s těma lidma do řeči. Nazýváme při kontaktování… kontaktujeme rodinu, kontaktujeme známé i kontaktujeme neznámé. Když kontaktujeme neznámé, tak tomu říkáme „studenej kontakt“.“

  „Nebojte se psát i neznámé lidi, na váš seznam.“

  „Když se vás někdo zeptá: Není to náhodou amway? Tak se zeptejte vy: Co to je? Na otázku odpovídejte otázkou!“

  „Musíte se pravidelně věnovat svému seznamu a kontaktování, investujte čas do seznamu, investujte čas do kontaktování. K tomu, že nakontaktujete 10 lidí, potřebujete strávit na telefonu třeba i třičtvrtě hodiny nebo hodinu, to není záležitost, která trvá pět minut. To je potřeba si uvědomit… Náš byznys, v případě, že chcete vydělávat 50 tisíc měsíčně, vezme to nějakej čas…“

 21. @ EDITA

  Také strašné je to, že máte používat výrobky na 100% (radí guru amwayák):

  „Výrobky firmy amway, ty co jsou v papírovém katalogu, to je základ. Nikdo a jiný prací prášek, nikdo a jinej deodorant a jinej šampon…! To znamená sebevraždu! A já se omlouvám, že vám to musím říct takto na tvrdo… Ale bez určitejch závazků, kterej člověk udělá, do Maroka nepojede a jednadvacítka nebude!“

  „Je strašně důležitý pracovat na 100% a používat na 100% vlastní výrobky! Kdo nepoužívá na 100% vlastní výrobky, tak nedělá tento byznys – jenom dělá, jako že dělá. A náš byznys je bohužel tak spravedlivej, že se to na nás, vás objeví. Já jsem měl problém vysvětlit svojí mámě, že když nepoužívá náš prášek na praní, kterej má hodnotu 11,75 bodu, že mě tím připravuje o velký peníze. Pracuje v gastronomii a její šéf jí dává prací prášek zadarmo.“

  „Nebo vám řekne: Já používám skoro všechny výrobky. Já řeknu 100%! On říká: Já nemůžu používat mýdlo, já jsem na mýdlo alergickej. To nevadí! Tak si udělej ve zdi díru, dej si tam trezor, od kterýho budeš mít klíče jenom ty a tam si dej mejdlo, na který nejsi alergickej. Ale na umyvadle bude naše mejdlo!!!“

  „Snažit se nebo pracovat na 98% vůbec nemá smysl. Buď dělám nebo nedělám, buď pracuju na 100% nebo nepracuju. Kdo pracuje na 98%, tak nepracuje! Kdo nepoužívá vlastní výrobky na 100%, tak nepoužívá vlastní výrobky. Pořád nechá vydělávat pana drogistu.“

  „Vždycky mít u sebe LOC!!! Když máte auto, noste sebou celou lahev. Když nemáte auto, tak můžete sebou nosit malinkej vzorek v kufříku, ale LOC noste všude! Nikdy nevíte, koho můžete pomazat LOC, kde můžete koho zachránit. Někdo se pomaže rtěnkou, na někoho kápne omastek… každý problém jste schopni s LOC vyřešit, a zároveň ho zasponzorujete. LOC je kouzelnej výrobek.“

  „Jsou věci, se kterýma neustále pracuju – seznam, obrázek skupiny – pořád si je nosim sebou. Lístky na seminář, to samé, ty sebou noste extra, vždycky! Prodávejte je, to samé bude dělat vaše skupina.“

 22. @ EDITA

  Odstartovat podnik, který má špatné jméno, na to už musí být nátura (nebo ten člověk musí být dostatečně zmanipulovaný). Já vím, vždyť vy máte lidem lhát (radí guru amwayák):

  Když budete kontaktovat lidi, tak se rozhodně vyhněte výrazům Amway, prodej, výrobky, sehnat lidi, pořádáme sezení, Multi-level marketing, MLM, atd. . Toto jsou termíny, které mohou být při kontaktovaní velice nebezpečné.

  „Nejdřív toho člověka oslovím a pak se představím. Potom řeknu, že spěchám, ale mám pro tebe důležitou věc: Začal jsem spolupracovat s firmou, kterou si můžete říct jakou chcete – my používáme třeba firmu Kim asociec… nemůžu ti nic slíbit, ale daji se vydělat slušný peníze…“

 23. @ EDITA

  Tento byznys není tak o prodeji výrobků, ale především o již zmíněném verbování lidí, pokud chcete vydělávat velké peníze. Vždyť ten váš guru radí:

  „Pokud někdo uvidí tento byznys, jako napojování lidí na internetovou stránku, nabízí prodej drogerie, no pak se mu nemůžou splnit žádný velký sny. Ale v momentě, kdy člověk začne vidět tento byznys jako budování bohatství na základě budovaní budovatelů podnikání, tak nemá problém, že by chtěl mít barák 30+5. Pak nemá problém představit si, že bude mít garáž na 7,8 aut. A bude to výběr jednoho vedle druhýho – Maserati, Lamborghini, Jaguar… A když mu někdo řekne: Proč más 7 aut? Tak on řekne: Na každej den jedno 🙂 Proč máš na každý den jiný auto? To je materialistický svinstvo. Tak ten člověk mu řekne: Víš proč mám na každej den jiný auto? Protože můžu! V takové chvíli, kdy tento byznys začnete vidět jako budování bohatství na základě budovaní budovatelů podnikání, tak toto všechno začne bejt… mnohem větší smysl to dávat. V momentě, kdy to člověk vidí jako prodej drogerie, tak to je blbnutí hlavy, zbytečný!“

  „Pokud ten první měsíc napojíte na systém dva lidi, tak můžete mít po půl roce 64 lidí. Co když každej měsíc přivede každej jednoho dalšího do systému? Tak to máme 128. Další měsíc jen jednoho, to je 256, další měsíc 1024, další 2048 lidí, a po 12 měsících máte 4000 lidí ve skupině napojených na systém. Myslíte, že sami zvládnete zasponzorovat za rok 4000 lidí? Myslíte, že sami zvládnete naučit 2048, ať zasponzorují každej jednoho? Ani náhodou! To za rok neni možný! Ale pokud na začátku roku napojíte 2 lidi na systém, dáte je do líhně, tak po roce jich máte 4000. Co když dáte první měsíc do líhně 3 lidi? Druhý měsíc, když každý přivede jednoho, tak máte 6. Další měsíc každý přivede zase jednoho – je to 12. Pak 24, 48 a po 6 měsících můžete mít 96 lidí ve skupině. Sedmej měsíc by to bylo 192, pak 384. A po 12 měsících, když začnete na 3 lidech, které napojíte na systému, a každý z nich se naučí přinést do systemu jenom jednoho. Tak máte po roce 6144 lidí ve skupině. Pokud by to bylo dobře rozdelený do šesti větví, tak je to diamant. Co když začnete na pěti lidech? Schvalně si to spočítejte. Ja to nebudu rozebírat, řeknu vám jenom tu radu…. Kdyby každej, každý měsíc přivedl jenom jednoho… Pět lidí dáte do líhně, pět lidí dáte do systému a každej by přivedl jenom jednoho. První měsíc 5, druhý měsíc 10, 20, 40, 80… a po 6 měsících 160 lidí. Další měsíc 320, 640, 1280, 2560… Jedenáctý měsíc máme 5120 lidí, a kdyby každý přivedl jenom jednoho, tak po 12 měsících máme 10240 lidí ve vaší skupině. To je ředitelký diamant a průměrnej příjem 400-600 tisíc měsíčně! Když první mesíc napojíte do systemu 10 lidí? 10, 20, 80, 160, 320 po půl roce. Sedmej měsíc 640, pak 1280, 2560, 5120, 10240. A po 12 měsících 20480 lidí ve vasí skupině! Dokážete si představit, co by to udělalo s vaším příjmem, kdyby to bylo spravně rozdělený třeba do 10 větví?! Nebo do 15?! To už mužete přemýšlet asi takovým způsobem jako Rick Setzer, Billy Florenz a další diamanti, který chapou náš systém. To potom by jste měly ty příhody jako vypravujou oni… Když vysvětlujou, co je to náš byznys, tak říkají… To víte, to je jako když se ráno probudíte a slyšíte, ze váš dům někdo vysává a ohlídnete se vedle sebe a manželka ještě leží v posteli… protože někdo jinej vysává váš dům. A to je, když se ráno proberete a nemusíte vstávat. Když se vám nechce, kouknete kolik je hodin a pak se otočíte na pravej bok a řeknete si – ještě si dám hoďku. A když to bude středa a vám se nebude chtít pracovat, tak si řeknete – dneska si zasloužím dovolenou. A dáte si ji, protože vy jste svůj vlastní šéf! Tohle to se vám podaří! Pokud budete chápat, že systém tu není pro systém, systém je tu pro vás! Že je chytrý ten systém využívat, že to je klíč k našemu byznysu a pokud vy budete chtít v tomhle byznysu vydělávat velký peníze! Tak, já se na vás těším na systémovejch akcích a budu se těšit, že vy budete svoje lidi na systém napojovat.“

 24. @ EDITA

  Hlavní problém vidím v některých tzv. Motivačních organizacích, které mají své vůdce. Problém tedy není v žádné firmě amway (jste přeci samostatní podnikatelé). A že někteří amwayáci jsou významní podnikatelé, který vydělývaji spostu peněz, např.:

  CzBlog navštěvují bohatí lidé, také multimilionář!
  http://czblog.cz/czblog-navstevuji-bohati-lide-take-multimilionar/

  „Už první měsíc jsem vydělával 8.000 Kč. Za tři měsíce již 40.000 Kč, a dneska vydělávám 600.000-900.000 Kč měsíčně.“
  http://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-3837

  „to já vydělávám s amway 100 000 euro měsíčně“
  http://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/#comment-2914

  „Po roce a půl vydělávám 130 000 Kč.“
  http://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-3823

  „Poslední příspěvek tady máš z 11.1.2011, to je skoro 3 měsíce… Za tu dobu mi Amway na bonusech vyplatila 124.567 + 119.211 + 131.194 Kč = 374.972 Kč… hrubýho“
  https://amwey-business.cz/drahe-amvey-vyrobky/#comment-1204

  „Behem 6 mesicu jsem se dostal na prijem 24 tis Kc a stale to roste.“
  http://czblog.cz/co-je-amway-podvodnici-sekta/comment-page-11/#comment-8846

  „hele já vydělám s amway asi tisícovku měsíčně, tolik mi na cigára stačí. je fakt, že některý lidi prostě přemluvit nejdou, jinak by to hodilo víc“ – http://czblog.cz/amway-videa/#comment-2611

  „vydělávám minimálně 70 tisíc a výš. Jen díky Amway!“
  http://czblog.cz/delat-amway-nebo-ne-zahadny-web-rce-jedna-se-amway/#comment-6191

  „vydělávám statisíce měsíčně, ale desítky tisíc v pohodě.“
  http://czblog.cz/s-amway-k-obrovskemu-bohatstvi/#comment-4666

  „V současné době se to pohybuje okolo 45-51000.-/měsíc a to si myslím,že v normálním zaměstnání vydělává málo kdo…“
  http://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-5808

  „Amway Businessu šest roků a dnes vydělávám 250 000 až 350 000 korun měsíčně.“
  http://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-5919

  6 členů mojí rodiny viděláva 40-60 tisic mesicne
  http://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-6154

  „Začínal jsem před 2 roky a nyní jsem si mohl z Amway koupit nové auto za bezmála 900 tis.“
  http://czblog.cz/amway-podvod-pyramida-letadlo/comment-page-8/#comment-3771

 25. @ EDITA

  Nadruhou stranu je potřeba si přiznat, že drtivá většina amwayáků nevydělává NIC, ještě prodělává (tel. hovory při shánění lidí, benzín… vstupenky na semináře a meenigy, knihy, manipulující CD…)! A to ani nepočítám ztracený čas, který je jistě možno strávit podstatně efektivněji, např. s rodinou a dětmi.

 26. @ EDITA

  Vezměte to logicky…

  Budu do systému verbovat moje rodiče, sourozence, příbuznou z Ukrajiny, pošťačku, učitelku mojich dětí, policistu při silniční kontrole, mého lékaře, zubaře, atd. Myslíte si, že budu oblíbený člověk? Určitě NE! Každý se mi raději bude vyhývat…

  To, abych vydělal v tom vašem super byznysu – je to prý nejlepší podnikatelská příležitost na světě (nejlepší podnikatelský záměr) – https://amwey-business.cz/amway-je-nejlepsi-podnikatelska-prilezitost-na-svete/ slušný peníz, tak to bych musel do systému naverbovat opravdu hodně lidí, který budou nakupovat a prodávat… Ale kde je vzít, ty lidi? NIKDE je neseženu, je to nesmysl!

 27. Evidentně tu nečteš? Co píšeme? že tu dál meleš ty svoje „ho.na“:

  Soptik21 :
  Hassmann rozhodně nelže, jenže on o tom mluví, že to tak prostě je! Kdežto ty za všechno dáváš pochybovačný otazníky, píšeš zkresleně (viz třeba uvedení cen za produkt, bez toho abys uvedl koncentrovanost, kvalitu použité suroviny a tím kvalitu výsledného produktu.), neustále dokola omíláš jedny a ty samé věty (hlavně Čížkovo), ktrejí ne jen, že jsou vytržene z kontextu, ale hlavně si je nepochopil…. Stavíš sebe do role samaritána, který chce spasit lidi od Amway tím, že třeba zpochybňuješ různá Čížkovo tvrzení jak dělat byznys a vůbec ti ve tvé vakuovně nedochází, že pokud se začneš nípat v marketingových strategiích jakékoliv větší firmy, tak používají podobné strategie. Když jsi zaměstnanec nějaké firmy a ta tě vyšle na školení o vyjednávání nebo „komunikace s klientem“ nebo „asertivní sebeprosazení“ atd. co myslíž, že se tam probírá? Věř tomu, že je to v bledě modrém to samé :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  Když po tobě jako zaměstnanci chce firma, abys jel na víkendovou obchodní schůzku (že máš ten víkend narozeniny nikoho nezajímá), jinak tě vyrazí, a ty jedeš, tak ti to divné nepřijde :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  Ale když se má upřednostnit seminář, před oslavou (obrovský rozdíl je, žes jel něco dělat pro nějakou „cizí“ firmu, ze které nic nemáš a tady děláš něco pro sebe, ale jak s tím naložíš je jen na Tobě), tak ti to přijde divné a manipulativní a sektářské a já nevím jaké ještě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 28. @ admin

  admin :
  @ EDITA
  Nadruhou stranu je potřeba si přiznat, že drtivá většina amwayáků nevydělává NIC, ještě prodělává (tel. hovory při shánění lidí, benzín… vstupenky na semináře a meenigy, knihy, manipulující CD…)! A to ani nepočítám ztracený čas, který je jistě možno strávit podstatně efektivněji, např. s rodinou a dětmi.

  Pokud se zeptám jakéhokoliv človíčka, jestli by chtěl aby dostal darovánu svou vlastní firmu s 30 a víc zaměstnanci, která bude již zaběhlá, bude přinášet zisk (100 tis. a víc) a on se o to bude muset starat jen minimálně (je tam ředitel se 49% podílem ze zisku, tak si dá záležet na tom aby to fungovalo!), tak ti velká většina lidí řekne, že samozřejmě, že by byli blbí, kdyby to nevzali, když nic neriskují…

  Když ale lidem řeknu: Založte si firmu (nevím s čím, to je na vás). Vemte si, alespoň 10 mega úvěr od banky (Zastavte barák rodičů, svůj byt, byt sestry, bratra), tak aby jste měli na základní kapitál pro založení s.r.o., na pronájem prostor (na několik měsíců dopředu, protože peníze nejsou hned), na své živobytí (protože samozřejmě budete muset dát výpověď v práci – máte přeci svou firmu o kterou se musíte starat), na zaplacení personálce, aby vám našla vhodné zaměstnance (většinou berou provizi 3 platy toho zaměstnance,kterého ti najdou) – chceš jich mít pro začátek alespoň 21…, na platy zaměstnanců (ještě než firma začne profitovat, tak ale jim je třeba zaplatit) + xyxyxyxyxyxyxyxyxy dalších fixních nákladů (teď vidím, že 10 mega je málo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )…
  VĚŘ TOMU NEBO NE, ALE ZA TĚCHTO PODMÍNEK SE TI NA TO 99,9999% ZAMĚSTNANCŮ VYPRDNE!

  Proto je u Amway velké % těch co nevydělávaj, protože náklady jsou minimální a tak si vstup může dovolit každý i ten co vlastně ani podnikat nechce…za rok se svobodně rozhodne, že neobnoví a je to :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Takhle jednoduše se z klasické firmy nevystoupí, že? Když krachuje nebo tak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 29. Admin:Jak si tak čtu Tvé příspěvky, tak vidím, že ty vlastně za to nemůžeš, že Tvé myšlení je o 3060° někde jinden než naše, tak není divu, že píšeš to, co píšeš…

 30. Jsem v úžasu, jak se Admin rozohnil na jediný příspěvek oné ženy 🙂 Úplně ji umlátil tím svým tapetováním. Udělal vše proto, aby ten její příspěvek okamžitě zmizel v historii vlákna a přehlušil jej těmi svými vykopírovanými tapetami, jejichž obsahu však bohužel ani za mák nerozumí. 🙂 Holka má kliku, že nepoužila nějaký odkaz, jichž má samozřejmě zase Admin PLNÝ KLOBOUK 🙂 To bychom si její názor nepřečetli vůbec.

  No jo, to je prý ta demógracie a svoboda. Každý si může dělat co chce.

  Především pak administrátoři v diskusích 🙂 Že? Všimli jste si, že porušil úplně všechny body svých pravidel? 🙂 Svých vlastních pravidel? To je příklad hodný následování 🙂 Úžasný člověk, na hrad s takovým 🙂

 31. Jinak samozřejmě mezi tím, co on tady tluče hubou prázdnou slámu, Amway nám připravila zcela nové, modernizované produkty, přepracovala nový design celých řad pro domácnost, opět nám připravila větší přidanou hodnotu, než dřív. Takový partner pro podnikání to je prostě mimořádnost. Díky za něj.

 32. Zpočátku jsem měla šťastné manželství, ale pak manžela přemluvil jeho kamarád do Amwaye a tím začalo doslova peklo. Vše bylo podřízeno jen Amwayi (víkendy, dovolená). Když nebyl na semináři, tak chodil přemlouvat kamarády a další lidi. Když jsem domů přinesla jiný produkt, než ten od Amwaye, tak bylo strašně zle, sprostě nadával. Prostě všechno muselo být od nich! Nevyhovoval mi například jejich šampon, ale přesto jsem ho musela používat. Tohle trvalo čtyři roky, byl nervózní z toho, že vydělává málo. Co já vím, tak na tom vydělával sotva dva tisíce. Rok jsem už rozvedená a sama se synem, ale je nám lépe. Dělají tam z lidí fanatiky, od toho ruce pryč!!

 33. @Januška
  Januško, je mi Vás velmi líto. Jste ukázkou toho, jak to dopadá, když někdo něco chce (Váš ex manžel) a někdo nechce nic (Vy). Protože, kdyby jste manžela podpořila a případně se i zapojila taky, tak jste dnes mohli mít (po 4 letech) šťastné manželsví a užívat si život někde na pláži. Ale možná to byla chyba Vašeho manžela, že Vám nikdy nedokázal ukázat co vše toto podnikání obsahuje a umožňuje. Možná ve Vás nikdy nedokázal probudit touhu chtít něco víc než jen chudý život. Já nevím. Možná jste ale Vy nikdy nepřipustila diskuzi na toto téma a byla vždy proti tomu, negativní. Podle Vašeho příspěvku to tak vypadá.

 34. Ivan :

  @Januška
  Januško, je mi Vás velmi líto. Jste ukázkou toho, jak to dopadá, když někdo něco chce (Váš ex manžel) a někdo nechce nic (Vy). Protože, kdyby jste manžela podpořila a případně se i zapojila taky, tak jste dnes mohli mít (po 4 letech) šťastné manželsví a užívat si život někde na pláži. Ale možná to byla chyba Vašeho manžela, že Vám nikdy nedokázal ukázat co vše toto podnikání obsahuje a umožňuje. Možná ve Vás nikdy nedokázal probudit touhu chtít něco víc než jen chudý život. Já nevím. Možná jste ale Vy nikdy nepřipustila diskuzi na toto téma a byla vždy proti tomu, negativní. Podle Vašeho příspěvku to tak vypadá.

  Každý přeci nechce vydělávat velký peníze, užívat si život někde na pláži. To vás nenapadlo?

 35. Milé lidičky. Mám také jeden příběh v souvislosti s Amway. To budete koukat.
  Naše společné manželství byla od počátku katastrofa, nefungovalo nám téměř nic. Zásadní příčinou byl naprosto zoufalý nedostatek peněz.
  To víte, mladí lidé, pracující jako učitelé na základní škole, nečekané otěhotnění, žádné vlastní bydlení. Naprostý nedostatek financí, zoufalá bytová situace, mizerný učitelský plat, stále nemocné dítě a nulové vyhlídky na zlepšení nám tak hrály na nervy, že jsme jeden druhého neustále obviňovali z toho, kdo za to může a vypadalo to na rozvod.
  Jednoho dne zavolal mému manželovi nějaký dávný přítel, že má nějaké podnikání a že bychom se mohli zapojit. Když jste bez peněz, zoufale hledáte jakýkoliv náznak možného zlepšení situace, nějakého výdělku navíc. Byli jsme velmi zvědaví.
  Když jsme se dozvěděli, že se jedná o Amway, rozplakala jsem se. Slyšela jsem, že je to podvod a oblbování lidí a že na tom všichni prodělali. Nechtěla jsem o tom ani slyšet a zaslepeně žádala manžela, aby toho člověka vyprovodil. Ten pán odešel, ale nechal nám tam na stole nějaké prospekty o Amway.
  Pozdě večer, když jsem si šla lehnout do vany, trochu se před spaním uvolnit, jsem si ty prospekty z nudy vzala na čtení.
  Zaujalo mě několik informací, které mi nedávaly v souvislosti s tím, co jsem už věděla, smysl. Přemýšlela jsem na tím, jak může nějaká společnost, která je podvodná, být stará už 50 let, její zakládající vlastně už 75 let a být úspěšná po celém světě? Nešlo mi na rozum, že lidé z této společnosti, jsou uznávaní odborníci, podnikatelé a obchodníci na nejvyšších místech a postech obchodního světa. Nedovedla jsem pochopit, proč podvodnou firmu chválí lidé, jako jsou prezidenti, špičkoví ekonomové, elitní podnikatelé světové úrovně. Znala jsem jejich jména a věděla jsem, že jsou to ve svých oborech velikáni. Vrtalo mi to hlavou, nedávalo to smysl.
  Sedla jsem tedy na internet a podívala se na stránky Amway. A co nevidím. Skutečný obchod, výrobce s dlouholetou tradicí a velmi zajímavé produkty. Takže žádný podvod, ale skutečná příležitost.
  Požádala jsem manžela (potvůrka, byl na to už dávno připravený) aby toho pána zase zavolal aby nám pověděl úplně všechno od začátku znovu.
  No co Vám budu povídat. Spolu s manželem pracujeme na Amway už pátý rok. Letos na podzim jsme se kvalifikovali jako JEDNADVACÍTKA. Velký úspěch, ale především velmi krásné peníze. Díky Amway máme doma s manželem konečně pohodu. Naučili jsme se vážit jeden druhého, pochopili jsme, že za vlastní život si z gruntu můžeme každý sám, ale hlavně jsme se naučili přemýšlet jako podnikatelé, rozumět penězům, investicím a konečně vidíme světélko v tunelu, vidíme, že naše sny mohou být reálné.
  Amway nám jednoznačně změnila život k lepšímu. Děkujeme.

  Vaše ACEZTETKA.

 36. No bodejť stará:
  „www.e-zkusenosti.cz/produkty/mezi-nejlepsi-firmy-primeho-prodeje-patri-nesporne-amway“

 37. @ ACEZETKA

  Gratuluji k „21“ a tady je přesně důkaz toho, jak zbytečný tenhle blog je… Kdo nezkusí Amway, nikdy nepozná, co to ve skutečnosti je… Pěkný den fšem 😉

 38. @ Olafson
  Chceš nám snad tvrdit, že v „amway“ byznysu je vše nejlepší a dokolé? Že jsou všichni distributoři ti nejlepší a nedokonalejší distributoři na světě? Je podle tebe „amway“ nejlepší podnikatelská příležitost na světě? Potvdíš také, že většina registrovaných nepodniká-neprodává, pouze nakupuje?

  Děkuji za odpovědi.

 39. V každém byznysu, lidské činnosti, je vše „dokonalé a nejlepší“, pokud si to takové pro sebe uděláš. A naopak.

  Předpokládám, že za takových 3540 let ti to možná docvakne. A nebo taky ne 🙂 Pochopit příležitost, nech|ť je v čemkoliv, není souzeno každému. Podmínkou je otevřená mysl a chtění vidět skutečnosti takové, jaké doopravdy jsou.

  Děkuješ za odpovědi, ale sám na žádné neodpovídáš 🙂 Já sám jsem ti na tyto otázky odpovídal nesčetněkrát. Takže znovu, troubo 🙂

  Nic na světě není dokonalé, pokud to pro sebe tak jednotlivec necítí, nevidí. Dokonalost je otázka postoje, je to jako s láskou k ženě. Když ji miluješ, je pro tebe jediná na světě, dokonalá. Jiný by se s takovou třeba ani nebavil. Nehledej termín DOKONALÉ, jsi pak jen za vola.

  To samé platí o lidech. Nikdo není dokonalý. No a? Tos nevěděl? Proč se na takovou blbost vlastně ptáš? Neumíš si odpovědět sám?

  Amway je v mnoha příměrech jedinečná příležitost. Nikdy jsme netvrdili, že je jediná, nebo nejlepší na světě. Tyhle ptákoviny nám podsouváte vy, zmanipulovaní inkvizitoři Amway.

  Každý, kdo dělá Amway jako VPA, tak ví, že 80-90% registrovaných jsou jen koncoví zákazníci. Takže proč by ti to nemohl potvrdit? Copak je to tajné? Proč by mělo být? Kdy jsi přestal používat tu věc mezi ušima? 🙂

  Cvoku 🙂

  Jsem zvědav, kdy už konečně přestaneš kvůli Amway vyšilovat jako pominutej blázen 🙂 mazat všechno, co se ti nějak nelíbí, zatajovat fakta a manipulovat s pravdou.

  A pak že kdo je tady zralej na vyšetření 🙂

  Uloženo.

 40. Olafson :
  @ ACEZETKA
  Gratuluji k „21″ a tady je přesně důkaz toho, jak zbytečný tenhle blog je… Kdo nezkusí Amway, nikdy nepozná, co to ve skutečnosti je… Pěkný den fšem

  Já bych to upřesnil. Mnoho lidí Amway samozřejmě zkusí, ale rychle té práce zase nechá. Nedokáží si přiznat, že se jim to nechce dělat, že je to nebaví. A přitom na tom není nic závadného, že to někoho nebaví. To je přece normální. každého baví něco jiného.

  Jenže jejich minimální úroveň vlastní osobnosti, velmi nízké sebevědomí a bohužel přerostlé EGO, je nutí zachovat si „pomyslnou tvář frajera“ a tak svůj rychlý odchod z Amway svalují na systém, na Amway, na pracovní postupy a na kdejaké ptákoviny, od označování za sektu, vymývání mozků až po demagogie s předraženými produkty.

  Já mám rád lidi, kteří řeknou na rovinu:

  „SORRY IVANE, tohle mě nijak nebere. Nechci to dělat. Zkusím ty produkty a dám ti vědět, jak se to má používat?“ A většina si pak i následně a opakovaně nakupuje produkty ode mě, protože jsou vážně skvělé.

  To jsou rovní lidé. Takové mám rád. A zcela pochopitelně s takovými dál udržuji přáteství.

  Dementy, kteří si budou vymýšlet nesmysly o vymývání hlav fakt nemusím. To jsou ubožáci, kteří se vymluví na cokoliv, jen aby pořád vypadali, že mají navrch.

 41. Mám kamaráda „amwayáka“. Způsob, jakým žije, celá domácnost a její chod je přepnutý na Amway, vlastně tomu podřizuje celé své bytí. Planeta Amway. I rozměry jeho kuchyně, úložné prostory, šuplíky, jsou přizpůsobeny rozměrům výrobků a jakési filozofii Amway. Celá naše rodina, včetně našich dospívajících dětí, ho považuje za zfanatizovaného nešťastníka. Je to ale jeho život, bereme ho, jaký je, vždy ho přátelsky vyslechneme, jeho neúnavné verbování vždy s úsměvem a popřáním dobrého byznysu odmítneme. Nedávno mě ale dostal. Chtěl jsem mu alespoň jednou udělat radost, a protože jsme si pořídili super novou a moderní kuchyni, koupil jsem od něj tři hrnce. Jeden kus za cca pět tisíc. Byla to největší hovadina, tedy pokud jde o koupi něčeho, v mém životě. Ačkoli mi hrnce značky Cook vylíčil jako ty nejlepší na světě, skvěle šetřící energii atd., naše poznatky jsou naprosto jiné. Jsou to nejhorší hrnce, jaké jsme kdy koupili. Možná se jinak chovají nad přímým plamenem, nevím, ale na keramické varné desce v „zázračném amwayáckém hrnci“ nejde v podstatě ani ohřát voda. Včera jsem to znovu testoval. Při maximálně zapnuté plotýnce se dvě deci vody uvedou v onom (zkurveném) hrnci do varu až za 15 minut!!! To je šetření energie? Takový litr nezačne vařit ani za 40 minut, déle jsem to nezkoušel. Po pouhých dvou použitích při vaření špaget, vodu jsme si ovšem museli extra ohřát ve varné konvici, začal hrnec značky Cook uvnitř různě duhovatět až hnědnout, na dně se utvořily takové divné bubliny. Celkem jsme ho za dva roky použili jen třikrát, plus včerejší test. Suma sumárum, buším si do hlavy ikeáckou pánví, jak jsem mohl naletět reklamě, o niž jsem přece dávno přesvědčen, že je falešná a matoucí. Ze slušnosti a dávného kamarádství nechci od prodejce peníze zpět. Je mi ho totiž líto čím dál více. Sice nezbohatl, jak mu tloukli do hlavy, ale pořád o tom sní. Nedávno jsme u něj byli na návštěvě, a děti se už neudržely hlasitého chechotu. I já jsem jen těžko dusil v sobě smích. Náš kamarád byl totiž pozván na nějaký amwayácký mezinárodní potlach do Maďarska. Jak jsme viděli na videu, všichni se tam cítili super, dav křepčil v jakémsi gigantickém sále blahem, amwayáci se různě kývali, drželi za ruce a tak dále. A všichni ti amwayáčtí pěšáci doufali, že i oni se jednou stanou generály, či alespoň plukovníky nebo kapitány v té jejich hierarchii. Že se dostanou výše na pyramidě, na níž je celý Amway v podstatě založen. Pak ale přišel vrchol. Kamarád v téměř posvátné bázni otevřel šuplík a z něj vyndal rámeček s fotografií zabalený do hedvábného šátku. Na snímku byl on, nějaká další amwayačice, ale hlavně…, uprostřed fotografie na nás hleděl jakýsi rakouský amwayácký guru, který to dotáhl až úplně nahoru. Prý těžký pracháč. Sen všech amwayáků. Sedí doma a peníze na konta se mu jen sypou. Bůh se nechal vyfotit s lidskými nebožáky v tom slzavém pozemském údolí. Prostě „svatý obrázek“, jaké mívala na stěnách moje babička. Bůh tě ochraňuj, příteli.

 42. Ale kdepák manipulaci. To je právě o té lidské hlouposti.

  Já tu vidím kecala, který plácá blbosti o něčem, co v životě neviděl (Vitalok patrový systém od iCook), který nám tvrdí, že 2 deci vody nepřivedl k varu ani za 15 minut 🙂 a věří, že je to hrncem 🙂 Dále nám tvrdí, že masivní, ušlechtilá, nerezová ocel zčerná už po několika použitích a dokonce prý na ní vznikají „divné bulbiny“ 🙂 Pánešek asi nikdy neslyšel o fyzice. Má „keramickou varnou desku“, ale už nikomu neupřesní jakého typu – technologie 🙂 Prý z čisté lítosti „nemůže“ prodejci zboží vrátít i přesto, že podle něj vykazuje naprosto jasné vady a nefunkčnost 🙂 Reklamace by tedy proběhla naprosto bez problémů, u „přítele“ pak samo sebou bez nejmenších potíží. Asi má někdo jiný pohled na to, co je to přátelství a jak se vlastně projevuje 🙂 A takového máme brát vážně? Podle autora tohoto blogu ANO.

  Pavell se nám také pokouší podsunout, že existuje něco jako zvrácená Amwayjácká filozofie a životní systém, včetně Amwayjáckého tvaru a skladby kuchyně (asi kuchyňské linky). Tvrdí, že existuje něco jako Amway Pyramida 🙂 Víc už demostrovat svoji neznalost a nevědomost ani nemohl.

  My, co s Amway spolupracujeme, se smějeme až nás bolí břicho. Ano, zvykli jsme si na různé békoviny, demonstrované prostším okolím, ale občas se objeví skutečné perly 🙂

  Díky Pavlle za tuhle. Patří mezi skutečné skvosty a ukládám si ji.

 43. ACEZETKA : Vím co znamená žít od výplaty k výplatě. Vy to asi nevíte, pokud si kupujete výrobky od Amway a jezdíte na jejich semináře. Pokud žiji od výplaty k výplatě, tak si přece kupuji výrobky typu AVE a ostatní nejlevnější značky.

 44. Pro Pavell

  Jen jedno pokud Ti ty hrnce nevyhovovali měl jsi na ně 90 dnů záruku na vrácení peněz..
  Myslím že doost dlouhá doba na to aby jsi si to rozmyslel a kamarádovi hrnce vrátil a dostal peníze zpět.
  Takže si myslím že to zase taková pravda úplně nebude že jsou tak hrozný a podobně… sama hrnce ještě nemám ale několikrát jsem je u známých používala a musím říct že pokud se používají tak jak mají tak nemají chybu…
  Ale to asi stejně nemá cenu Ti vysvětlovat pá pá 😯

 45. @Jirka
  A tohle vyjadřování je jako Amway mluva ? A nemyslíte, že právě proto má Amway takové jméno jaké má ?
  Osobní zkušenost, když jsem jednomu člověku z Amway odmítl a podotýkám slušně, jeho nabídku, tak na mě na ulici před dalšími lidmi pokřikoval, jak mu přemlouvám další naše společné známé, aby do tohoto byznysu nechodili (mimochodem jsem se s nimi vůbec neviděl v době kdy Amway vyzkoušeli a vrátili výrobky).
  Pak je těžké věřit tomu jak je to úžasné, když se z vašich přejících a uhlazených reprezentantů stávají primitivové jen co jim jejich nabídku odmítnete … ty by jste měli vyhazovat a rušit jim licenci a ne těm, kteří si možná taky koupili výrobky, aby dosáhli postupu a teď jim neprodejně leží doma.

 46. Další účelový příspěvek. Obvykle trochu přemýšlivý člověk by napsal, že jistý Karel Voříšek nemá potuchy o tom, jak se slušně chovat a jak slušně prezentovat své podnikání, nechť je jakékoliv, na něm totiž nezáleží, jen na člověku. To ale není tak akční a bulvárně čtivé. Lepší je napsat, že Amwayjáci (bůh ví, kdo to vlastně je) jsou takoví a makoví, samozřejmě bez náznaku nějakého rozdílu.

  Takzvaná kolektiví vina byla tradiční praktikou komunistů. Vidím, že mnohým tento postoj zůstsal i 20 let po revoluci 🙂

  Těžké je uvěřit jen pro toho, kdo uvěřit nemá v úmyslu, protože má pro to svoje vlastní důvody.

  Amway podnikání není nic úžasného. Je to tvrdá práce, jako mnoho jiných. Skýtá řadu příležitostí, ale jen pro ty, kteří příležitosti hledají. Nesnaží se přesvědčit lidi, které nezajímá. A to ty lidi štve ze všeho nejvíce.

  Ten, který se den co den vymýšlí nové a nové důvody proč to či ono není možné, nejde to, to bude mít v životě vždy těžké a takovým lidem se spíš vyhýbáme a to nejen s Amway, ale rozhodně s čímkoliv. Nechceme se tímto defektím postojem nakazit. Kdo by taky dobrovolně chtěl, povězte.

  Nemusíme nikoho vyhazovat, lidé, kteří nedbají dobrých rad v Amway, se vyhodí sami. To platí v jakékoliv lidské činnosti, ne jen v Amway. Ten systém je dokonalé síto na různé vychcánky a rychlokvašky, kteří jsou přesvědčeni o svých pravdách a postupech. Končí s Amway dřív, než začnou. A to je dobře.

  Co to plácáš za úvahy? Kde jsi přišel na to, že někdo ruší licenci těm, kterým leží doma neprodané produkty? Neprodané produkty lze snadno vrátit, člověče. Kupování produktů za účelem postupu je největší hloupost jakou může distributor udělat a každý z nás je před tímto počínáním velmi důrazně a neustále varován. Byznys Amway se rozšiřuje získáváním nových klientů a ne nakupováním zboží na sklad bez představy jak jej prodat 🙂 Jsem skutečně šokován tak bludnými představami.

 47. ACZ :

  admin :
  Víš moc dobře, že trestní oznámení nikam nevede… To internet, to je mocný nástroj!

  Velmi mocný Až na to, že na něm pídí po relevantních informacích už jen skuteční tragédi, neschopní si zajisti fakta tam, kde jsou doopravdy.
  Internet se už dávno stal žumpou a záchodkem veřejnosti, jelikož KDOKOLIV si tady může beztrestně napsat COKOLIV. Bez jakékoliv zodpovědnosti.

  Milý ACZ, když umíš internet používat, relevantní informace na něm najdeš. Někdy snadno, někdy to chvíli zabere. Internetová rešerše je mým denním chlebem. Nicméně máš pravdu v tom, že někdy nezbývá než zvednout zadek a kvůli rešerši zajít do univerzitní knihovny.

 48. eSpring…
  Povím jeden příběh o zdegenerované a zfanatizované babě, která se vlastnictvím eSpringu furt vytahuje, ale který nechápu a vysvětlím proč.
  Výše zmíněná baba poctivě kupuje výrobky Amway , mezi něž patří i eSpring a na svém FB profilu se také pravidelně chlubí nejen svým vzhledem typu Michaela Jacksona těsně před upadnutím nosu po kosmetice Artistry, ale i pravidelnou výměnou filtru eSpring…

  Jenomže já jsem začal sledovat svoje návyky ohledně pitného režimu a zjistil jsem hroznou věc, jak si zahrávám se svým tělem.
  Ráno začínám kávou, pokračuji minerálkou, během dne popíjím sirup, případně limonádou, k obědu si dám čaj, případně zase kávu a opět najíždím na pití sirupu s kohoutkovou vodou, nebo minerálky. Večer si zajdu na pivko, a tak mi jde o jednu věc – za celý den kolikrát ani jednou nepiju čistou a vyfiltrovanou vodu bez přidaných látek , ale přesto, naprosto překvapivě, žiju…
  Jak je to možné, proboha?
  Prostě mi něco nehraje – že by snad Amway lhal o nutnosti užívání jeho výrobků a jeho členové by jenom vyhazovali zbytečně prachy ? Hmm, to se mi nezdá, ví někdo o pravdivém a logickém vysvětlení? 😮

  1. Antišmejd: Tak to já kohoutkovou vodu piju docela dost. Samotnou nebo se sirupem. A nikdy by mě nenapadlo ji filtrovat. Máme tu kvalitní podzemní zdroj vody, která je přirozeně víc mineralizovaná. Na pití je super, kde by možná nějaký filtr mohl být, je třeba bojler, kde se pak na topném tělese ty minerály ukládají, ale právě mineralizovaná voda je skvělá na pití, na výdrž topných těles pračky nebo bojleru už je to horší. Nechápu, proč bych z tak kvalitní a chuťově skvělé vody filtroval právě to, co tu vodu dělá kvalitní a chutnou….

   To je jako kdybych jel do lázní a na Vincentku si nasadil espring… 🙂 To bych musel být debil, nebo Amwayák…

   Nejsme žádná banánová republika, úprava vody je zde jedna z nejlepších na světě. Chápu, že si to někdo koupí třeba v Thajsku, ale u nás? Kde poměrně běžně kvalita kohoutkové vody dosahuje kvalit vody kojenecké?

   Prodávat u nás espring, je jako myslet si, že zbohatnete prodejem ropy v Saudské Arábii…

   1. Karle, o kvalitě vody z kohoutku vůbec nepochybuju, i když jsem já vyrostl na a dodnes piju studniční vodu , která je trochu tvrdší, ale vůbec na sobě za celý život nepozoruju žádné negativní důsledky. A Amway jde úplně opačnou cestou, než jdou třeba lékaři a jejich prameny v lázeňských oblastech – tam se dlouhodobě sleduje přínos minerálních vod právě kvůli látkám v nich obsažených , a proto je lidé pijí, ale Amway říká, že nejlepší je mrtvá voda… Neříkám, že je správné pít vodu z kaluže a ze septiku, ale tohle už skutečně přehání a jestli jim někdo věří a nutí pít tuhle pomalu destilku i svým dětem, tak by měl sám vyhledat lékaře v psychiatrickém zařízení….

    No a filtrace vody v průmyslovém odvětví má svoje důvody kvůli lepšímu vlivu na technologie, kde je demi voda velice často používaná , ale zařízení většinou nepotřebují žádnou výživu a minerály pro svůj chod krom elektrické energie…

    Amwayáci jsou prostě lidi bez mozku, bez výhledu o krok dál a experti na utrácení za pitchoviny… 😀

   1. Díky Jendo, ten film znám, upozornil mě na něj kolega z práce. s důležitým momentem. Je tam jedna pasáž, kde Amway prokazatelně lže.
    Přemýšlím že ten odkaz hodím na Amway fakta a ukáži na konkrétní moment kdy slibují a nesplní…
    Jenže… myslí si že pak už jistě dostanu BAN. Protože pravdu asi Amwayáci nepřežijí 🙂 🙂 🙂

    1. Vláďo oni ti vysvětlí, že se jedná o jinou organizaci a to to dělá špatně…A oni to přece dělají jako jediní správně….

     1. Málem bych zapomněl, Amway přece nikdy nic špatnýho neudělala, plní vše co slíbila, nikdy v ničem nemlžila, nelhala … atd. Zkrátka je čistá jako lilie 🙂 :-):-):-)

   2. Fílm jsem viděl a nemyslím, že by se v něm jednalo o něco zásadního, co by nikdo ještě nevěděl – prostě banda pošuků a chovanců z psychiatrického ústavu skáče na pódiu a v hledišti, kdo je lékař a kdo pacient, nikdo prakticky nepozná a klasicky se všichni oblbují tím, že čím víc budou utrácet, tím více začnou bohatnout. K tomu opět žádná strategie obchodu vedoucí ke zvýšení tržeb, ale hrají jenom na nízké lidské pudy, v kterých chce být každý bohatý, nevstávat na budík a smát se těm okolo, takže pro posílení jakékoliv schopnosti něco začít skutečně dávat světu dobrého a vzít si pak ze zisku spravedlivý díl, nebylo opět nic. Prostě jenom klasické vymývání mozku – hopsej, nakupuj, registruj, měj vlhké sny a tak furt dokola… Opravdu jsem neviděl nic, co by někdo neznal…

 49. Co dělá Amway a jaké jsou jeho podlé cíle, mně je fuk, protože tam se nic rozumného a logického nedá najít nikdy, ale myslím, že pro normálního diváka tento film nepřináší nic, co by nebylo notoricky známé u tohoto profláknutého byznysu už dávno… Možná tak před dvaceti lety ano, ale dnes už je ten film hodně za zenitem…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *