Amway – konec fungování v ČR?

Na stránkách justice.cz je k dispozici účetní závěrka Amway za rok 2014. Již loni jsme Vás informovali o propadu obratu firmy, který i nadále pokračuje:

zaverka

Obrat v roce 2014 klesl o více než 7 mil. Kč. Nutno podotknout, že prodej zboží klesl jen velmi mírně a propad padá na vrub poklesu u ostatních služeb.

I přes pokles obratu se zvýšily meziročně odměny distributorům o necelé 3 miliony Kč. To může být způsobeno i zavedením programu Fast track, který bonifikuje nekonečné rekrutování před prodejem zboží, jak je u pyramidových her časté.

zaverka

Co nás ale opravdu ohromilo, je tato část účetní závěrky, kterou doporučujeme pečlivě přečíst:

zaverka

Jedná se o jedno ze základních účetních pravidel, tzv. going concern, tedy jistotu, že firma bude bez problémů fungovat i v dalším účetním období. Tím si ale auditoři společnosti Ernst and Young v případě Amway nejsou jistí a dle jejich zprávy firma spoléhá na „výrazný nárůst prodeje a tržeb v příštích letech“, aby byla schopná se vypořádat s kumulovanou ztrátou téměř 15 milionů Kč. Auditoři dále podotýkají, že „firma v takové situaci nemusí být schopna dostát svým závazkům.“

Zdroj:
http://justice.cz

3 komentáře u “Amway – konec fungování v ČR?

 1. Já se divím, že to ještě vůbec existuje. Já tom taky před lety „jel“. Pár jejich výrobků jsem rád používal, ale jinak jako podnikání to bylo o ničem. Na seminářích se pořád mluvilo, jak vytvořit příjem, jenže z našího skupiny toho nikdo nedosáhl (ani po rocích dřiny). Fakt velký problém je špatná pověst. Jakmile řeknete Amway, lidi se na vás dívají skrz prsty. Za to ale můžou špatní lidé a semináře, kde se někdy motivuje až moc.

  1. Ano. V Amway se mluví o penězích. Velké řeči o jachtách, limuzínách a dovolených, bohužel to jsou věci, na které Amwayáci nebudou mít nikdy peníze a praktikování věcí z čarodějnictví jim k tomu nepomůže, i když je tam přesvědčují, že to je ten recept na úspěch, protože to přeci dělali úspěšní lidé.

   Roman Hassmann prodává okultní literaturu na Setzer velmi dlouho dobu, není to otázka pár let. Má tam knihy od Hilla, Peale, Murphy atd. Samozřejmě čím více okultismus proniká na věřejnost a bere se to jako normální, tak i u něj se rozšiřuje literatura zaměřená na získání peněz, snů pomocí těchto nauk.

   Hassmann mluví o tom, jak moc je důležité poslouchat ty správné lidi. Jaká je realita? Většina lidí u něj nevydělává. Nejsou bohatí. On sám nebyl schopný vytvořit jedinou dlouhodobě fungující a prosperující firmu.

   Je Hassmann leader? Většina lidí u něj nevydělává.

   Takže měli byste poslouchat Romana Hassmanna? Dopadnete špatně. S největší pravděpodobností Vás zasvětí do okultismu, který zaměnují za vědu. Věří, že jejich mozek si přitahuje věci (peníze atd.) podle stavu mysli. Tato praktika je samozřejmě okultní a neznalost nikoho nezajímá. Roman Hassmann a další lidi od něj vůbec neví, komu to skočili na špek a ve skutečnosti je jim to jedno. Jediný, kdo se věřejně přiznává, že dělá i magii, je Čmolík.

   V Amway jsou lidi lákáni na podnikání, peníze, svobodu, naučení se podnikání, ale přitom jim Amway dává opak. Bere jim svobodu (myšlení, rozhodování). O peníze s pravděpodobností přijdou, nic se jim nikdy nevrátí. Vzdělávací systém (knihy, semináře, CDs) je odpad hodný opovržení. Ačkoliv některé věci jsou dobré, ale většinou to má pro člověka špatné následky.

   Roman Hassmann je vlk v rouchu ovčím. Nešetří stádo. On sám samozřejmě ví, jak lidi končí. Je mu to ale jedno.

 2. Mohl bych tady napsat spoustu vět o tom, jak lidi dopadají po naslouchání jeho rad. Jak lidi přišli o peníze, kamarády, začali praktikovat okultismus atd.

  Nadruhou stranu mu to odpusťte. Při praktikování okultismus dochází ke změně charakteru člověka. Člověk se stává chladným vůči lidem, přestává mu na nich záležet, je mu jedno, jak dopadnou atd. A to mluvím i ze své zkušenosti.

  Co jsem četl a slyšel různá svědectví lidí, kteří praktikovali okultní nauky, tak k tomu docházelo snad u všech. Bylo jim jedno, zda někdo umřel, zabil se atd. A takhle to má i Hassmann, podle mě si to vůbec neuvědomuje, co dělá a nepřipouští (je tak naučený z CDs).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *