Odebírat amway zboží, to je základní podmínka

„Každý člověk, který vstupuje do byznysu byl měl plnit kritéria – ukazovat plány, mít napsaný seznam, napojí se na vzdělávací systém a bude dělat body. Nedává smysl, aby člověk vstoupil do byznysu, kde se nakupuje, a nenakupoval. Nedává smysl, když registrujete někoho do nákupního byznysu, mu říct, že to nemáte jako podmínku. Takže když někoho registrujete, tak to, že bude odebírat zboží, tak to je zkrátka základní podmínka.“

152 komentářů u “Odebírat amway zboží, to je základní podmínka

 1. Amway výrobky jsou bezva. Měsíčně za ně utratim okolo 5000,- Přesně jak doporučuje můj sponzor. Těším se až budu vydělávat 60 000 měsíčně. GO DIAMOND!

 2. Souhlas, výrobky jsou bezva… Admine, teď sem hoď nějaký název a skopčenou co nejvyšší cenu, bez dalších podrobností, jo? 😀 Divím se, že to sem ještě nepřistálo…

  Také se těším, až budu tolik vydělávat, spíš mířím výše… Nevím jistě, jestli to bude z Amway, ale vím rozhodně, že to bude díky tomu, co se v byznyse naučím. 🙂

 3. Všimli jste si někdo co Jirka napsal?
  -Měsíčně za ně utratim okolo 5000,- Přesně jak doporučuje můj sponzor.-
  To není moc lichotivý příspěvek.Je třeba poslouchat sponzora.Rozkaz zněl jasně:muž bez amway produktů nesmí projet.

 4. Vono tato různá slova se stávají synonymi až když projdeš výmazem mozku v sektě.
  Jaj jak tuhle fintu může někdo nežrat.

 5. Jo to si myslíte všichni že nejste v sektě(sekta komerčnosti),stejně jako němci si mysleli že Hitler je lidumil 😆

  1. Je celá řada hlupáků, kteří si dnes myslí, že StBák Bureš je lidumil. Přitom je Andrej to samé co Adolf. Oba přivandrovali ze sousedních zemí a země, které tak dobře znali de facto ukradli k vlastnímu obohacení se a moci. Andrej je jen větší hlupák.

 6. Pramáti všech MLM Amway má své „Amway Motivation Organizations“ (AMOs – Amway motivační organizace), které provozují „vůdci“ publikující motivační nahrávky, tréninkové materiály a jiné potřeby pro členy a jejich „sebezdokonalování a růst“. Tato AMOs centra jsou často považována za indoktrinační střediska. NBC natočila v roce 2004 specielní pořad o Amway, ve kterém jej nazvala sektou a kultem „rychlého zbohatnutí“. Jiná MLM, která fungují na modelu podobnému tomu od Amway, se chovají podobně. Steven Hassan, odborník na sekty, napsal v Huffingtonpostu že Amway a ostatní MLM, i když jsou považována za legální, jsou v zásadě sektami komerčnosti.

 7. @JaraCimrman

  @admin

  Ve vkládání citátů a odkazů jste pánové fakt mistři 😀
  Tak Steve Hassan říká, že sekta komerčnosti… To by to Amway měla zabalit, že…
  Mně stačí třeba, co říká Trump, Kiyosaki, Branson, Gates a další… 😉

 8. Lidi, kteří dělají Avon, Ofiflame jsou normální lidi. Amwayáci jsou šílení. Nedostanete z nich konkrétní informaci. Hodiny povídají, co kdyby… co kdybych si mohla koupit nový auto, dům… Pořád mlží a mlží. To, že se jedná o Amway, se dozvíte až na další schůzce. Stačila upřímnost a já nemusela ztrácet čas. Vrcholem všeho bylo, když se ze mě paní Amwayčka snažila vytáhnout nějaký kontaky na mé kamarádky. Ty lidi sou fakt jak posedlí, jako když jsou součástí sekty.

 9. Amway má plusy, ale i mínusy. Ty lži, co tam Roman říká… on umí manipulovat s lidmi (motivovat), bohužel ty lidi, to neví, proto se nedivím názorům Bananas apod.

  Bananas, ověřuješ si to, co říká Roman?? Je mi jasný, že ne.

 10. Už jsem málem byl v amway 😯 Ještě, že jsem si přečetl tuhle stránku a kouknul na zdejší videa! Jeden známej (už bejvalej) od amway mě do toho zkoušel zatáhnout. Pořád ukecával on a další amwayáci. Nakonec, že mi prej zaplatěji licenci 🙂 To jsem taky odmítnul. Nemám zájem vnucovat se dalším lidem a ukecávat je. Ukecávání, otravování lidí na to bych fakt neměl nervy. Pokud to někdo chce dělat, tak prosim, ale na to musí být povaha. Ať si víc lidí přečte tuhle stránku (včetně komentářů amwayáků).

 11. Mezi Amwayáky a Šmejdy je rozdíl v tom, že u Šmejdů vědí všichni, že je třeba ty oběti ukecat, zblbnout a obrat o prachy, zatímco u Amwayáků to vědí jen ti od diamanta výš.

 12. Taky jsem zažil masáž amway. Nejdřív řeči o pasivním příjmu… co když onemocním, kdo se prý bude starat o rodinu… co když se mi stane nějaký úraz… a co potom v důchodu, když žádný nebude… Tohle nezabralo, tak amwayák zaútočil na můj současný příjem… s amway prý vydělám mnohonásobně víc. Pak si prý budu moci dovolit koupit nový byt, 3x ročně dovolenou snů… kecy, kecy, kecy… Vše mi prý zajistí amway. Když jsem viděl, že odjíždí oprejskanou felicií, tak se musel fakt smát 😀 Druhý den zavolal jestli mám zájem, tak se mu řekl, že je mi divný, proč jezdí ve felicii, když dělá takový superbyznys. Nezmohl se ani na slovo a měl jsem od něj pokoj.

 13. Můj známej mi volal, že má supr kšeft (později jsem se dozvěděl, že jde o amway), a že ho ukáže jenom mě a ještě dvěma lidem. Později jsem zjistil, že si máte udělat seznam všech lidí, které znáte. Tento seznam má obsahovat stovky jmen. Z tohoto seznamu máte vybrat sto jmen. Takže lež. Přes všechno (i můj věk 49 let) jsem uvěřil, že to může vydělávat nějaké peníze. Chyba lávky. Většina lidí, když řeknete „amway“, od toho okamžitě dává ruce pryč. Amway je jasná cesta, jak ztratit dlouholeté přátelé – otravování lidí, soustavné telefonáty a schůzky. Pokud člověku nevadí život bez opravdových přátel a naučíte se manipulovat lidi, tak jděte do amway. Pro normální lidi (což je většina) to ale rozhodně není. Přeji krásný den.

 14. Jen ve zkratce jeho lži.

  Říkal, že jeho firmy vydělávají miliardy. Ptal jsem se jeho kamaráda, miliardář není.
  V roce 2010 na FE v Pardubicích zase motivoval lidi a všem tam říkal, že jsou budou diamanti. (Záměrná manipulace, moc dobře ví, že jen málo lidí udělá diamanta).

  Na plánech ukazují Amwayáci (za mě), že 2-5 let trvá diamant. Říkají to, jako kdyby to bylo normální… Záměrně klamou. Ten „nejlepší“ Hassmann ho dělal prý 15 let. Dvojitého nedávno, to je kolik 25 let? Odhaduji, nevím, kdy přesně udělal diamanta.

  Lži o Chartě 77, není divu, tyhle lidi ho neznají. Mluví o ní na cestezapravdou.cz. (Pokud se neznáš s těmi lidmi, tak si to ani ověřit nemůžeš.)

  Na jednom CD (už nevím jaké) doporučuje lidem, aby si drželi odstup od lidí, pak jedu na seminář a on tam povídá, že ať se lidi nebojí, že by se k nim něco nedostalo. Dexter to řekne Rickovi, on Romanovi a Roman uplines (nevím, jak se to píše), takže vše se k lidem dostane. Další jeho lež.

  Byl jsem na jeho meetingu v roce 2010, zase tam motivoval lidi, no znáš to, pak říkal „Mým cílem je Vás nyní na motivovat, protože čím více vás na motivuji, tím více budu mít peněz.“ A smál se (takový to vychytralý smání). Teď na něj všichni koukali, co to řekl i ten jeho kámoš Boris Novák.

  Roman umí perfektně Carnegiho, což umíš docela i ty. Z pravdy je schopný udělat lež a ještě pitomce z toho, kdo mu to řekne. Carnegie učí, jak manipulovat s druhými ke svému prospěchu, kde vlastně dodává, že je to k prospěchu i druhých..

  Jeho manželka vzdávala poctu na facebooku člověku, co vyznával Lucifera (Satan), měl názory Karla Marxe (otec komunismu), přijde to někomu v pořádku? Upřímně, nemyslím si, že to o něm ví. Obdivují lidi, kteří je neznají..:o).

  Záměrný lži tipu „Amway je nejlepší byznys na světě, nejlepší příležitost přátelé…“ Moc dobře ví, že to tak není… Je to sračka. Někdo tady zveřejňoval jeho příjmy z firem, které byly samozřejmě vyšší než jeho příjem z Amwaye, kterému podle mě věnuje docela dost času.

  Jsi schopný mi zjistit, kolik lidí vydělává miliony v Amway a z kolika a počty lidí k různým stupňům?

  Všem lidem rve do hlavy, že budou 21%, že zaměstnanci jsou looseři (to se učí v Amway), přijde ti to v pořádku? Většina těch, co jim to říká, jsou zaměstnanci, to mě fakt dostalo, když jsem dělal Amway. Pak ty lidi blbnou, nakupují a nakupují a někteří, jak jsem četl mají dluhy z Amwaye…a exekuce. Přijde ti to v pořádku?

  Přijde ti v pořádku, chtít udělat supr akci, kde se ucpe dálnice s půjčenými auty (Amwayáci co znám si tam max. půjčují auta…)?

  Přijde ti v pořádku machrovat na lidi a u mámy si rozházet v pokojíčku 100 tisíc a pozvat si prospekta, aby teda viděl, co jsi zač? Nebo machrovat na bývalé spolužáky? To dělá Roman.

  Přijde ti správný říkat na pódiu, jak šuká svojí manželku? Paní Hassmannová je jediná žena, co znám, že ji to nevadí (upřímně si myslím, že kvůli penězům mu to dovolila), Roman si podle mě myslí, že si takhle získá přízeň mladých lidí…

  Amway jsem dělal tak rok, jako zkušenosti dobrý, některý věci se povedli. Seznámil jsem se i s Bohem, díky nedělní mši. Odešel ze školy (ze středí), většina lidí to bere jako mínus, já to beru jako plus, jsem za to rád, i když možný kdybych nedělal předtím Amway, tak jdu na Vš, ale to je mi jedno už.

  Přišel jsem skoro o všechny kamarády..jako fakt. Byl jsem sám. Z Amwaye mě vytáhl člověk, který byl zvaný Kiyosakim na večeři. Zajímalo by mě, jestli Roman byl zvaný Kiyosakim na večeři?

  Upřímně, Amwaáci se baví o milionech, ale byznysy dělají v MCDonaldu apod. Já fakt neznám nikoho, kdo vydělává miliony měsíčně a pozval by mě do bagetérie.. To je pozvánka někam buď k nim do firmy, nebo na golf, co jsem zažil já.

  Amway má klady, ale o těch až jindy. Upřímně, tohle jsem napsal i pro lidi, co uvažují jít do Amway, je to masáž, vymelou Vás – upřímně, já odešel, nepotřebuji být motivovaný… On to hodně přehání, ty lidi rvou peníze do Amway (většina), většina na tom prodělává, ale jsou tací, co tam mají peníze. A tím, jak jsou vypletý a on pořád, věřte, tak pak někteří asi mají, co jsem tady četl dluhy a exekuce… Jemu to nevadí. Tam můžete uspět. Musím říct, že to, co se píše o Amway, je pravda, ale předtím, když jsem byl v Amway jsem to neposlouchal, z Amwaye jsem odešel asi v čas.

  Upřímně, byli to lidi od Romana, na kterých mě udivovalo jejich chování, na Romanovi apod. je vidět, že věří v Boha, oni samozřejmě oslavují Romana, místo Boha.. I když jsem Amway opustil a mám na něj takovýhle názory, tak s tím jedním Romanovým kamarádem, mám pořád dobrý vztah ( i když jsem ho asi naštval, jsem mu psal, proč Roman lže…on mi řekl, že jsem kritik..apod. Když někomu budete lhát a manipulovat s nim, on to zjistí a řekne Vám to, co jste to dělal? Odpovíte mu, že je kritik? Nebo že máte chyby? To mají naučený od Romana..

  Jak říká jeden Romanův kamarád, on má chyby, ale i klady… A to, že seznamují s Bohem, beru jako to nejdůležitější, co na Amway je.

  1. Pro Amway, stejně tak jako pro všechno, je třeba mít buňky. Můžete investice do Amway porovnat s tím, kolik stojí ostatní bysnysy. Jak poznám nejlépe, jestli ty buňky mám, nebo ne?

   1. Jiří, souhlasím s tebou, že na vše je potřeba mít buňky. Jak poznáš jestli máš na něco buňky? Zkus si odpovědět na otázku c jsi dělal v dětství? Co tě bavilo? K čemu jsi přirozeně inklinoval? To by mohla být odpověď na to jestli se na Amway hodíš či nikoliv.

 15. Málo lidí mají z Amway alespoń 100 tis. měsíčně. Většina Amwayáků samozřejmě nemá nic, ale o tom se tam nikdo nebaví. Nebo mi to někdo vyvrátí? Udělejte mi prosím tabulku, kolik lidí dělá Amway, kolik lidí je na těch pozicích, který tam jsou. Někteří, když mají, tak jim to zase vrátí prostřednictvím seminářů a výrobků, který jsou asi předražený, oni říkají, že jsou lepší než z drogerie apod. a komentují to tím, co se naučili v jejich brožurách (který jsou podle mě napsaný tak, aby podpořili právě ten prodej, takže pouze informace, co se jim hodí…). Ale já s tím problém nemám, jsem rád, že od nich mohu některý věci kupovat.

  Můj jeden upline za mě vydělával 20 tis./měs. Nevím, kdy přesně začínal, přý někdy v 98? Je to možný? Nevím, ale prý se tomu vlastně nevěnoval… A až za mě půl roku a „už“ je na 18%?

  Jo, jenže spočítejte si náklady, má rodinu (lístek na seminář 350,- měsíc, velký tak 750
  ,- – což je x 3 = 1050 ,- v prvním případě, ve druhém 2250 Kč. Velký je myslím jednou za tři měsíce. Jeho měsíční náklady na dopravu – tuším tak 2 500 Kč.. teď má možná jiný, nevím. Měsíční objednávky (Amwyáci se předhánějí, kdo nakoupí za co nejvíce bodů…), co jsem byl, tak 200b. až 300b. měsíčně dělal. To máte 9 – 14 tis. měsíčně? Odhaduji. Neberu jeho čas, kolik tomu musel věnovat… dojíždějte za lidmi 2 hod. tam a zpět 2 hod. domů… Jsem rád, že to dělal, pomohli mi, ale jemu ten čas vyšel v niveč, ta skupina se rozpadla.

  Teď se nebavíme o filtrech a o iCook (což vyjde tak na 100 tis.), nebavíme se o kvalitě, asi jsou hodně dobrý. Nebavíme se o nákladech na CDs (za mě 1 CD stálo 150 Kč a kniha jedna ZD 140 Kč?), těch Cd a knih (základních) musíte mít několik, půjčujete je lidem. Plus další knihy a jejich Cds..to tě vyjde tak na 20 tis. minimálně, pokud to kupuješ…

  Napsal jsem to nepřehledně, ale pokud si to spočítáte, tak za tu dobu – čas apod. se Amway nevyplatí podle mě, věnovat čas… je to pomalý. ALe jsou tam lidi, co to dělají např. 6 měsíců a jsou 21% a mají nevím…40 tis.. ale těch je málo .. Neříkám, že to nemůžete udělat taky. Amway ale učí, že vlastně všichni to mohou udělat a že vy určitě taky… a ve většině případů to lidi stojí peníze, místo vydělávání mluví a prodělávají..a někteří mají z Amway dluhy a rozpadlý vztahy…

 16. Největším problém Amwaye je ten jejich školící systém a to jací jsou a jaký lidi tam berou – registrují každého… Pak to tak vypadá. Tam jim rvou, že podnikatel je někdo a zaměstnanec nic a pak machrují, hodně mluví….a pak chodí do mekáče dělat byznys…. A na seminářích Vás jenom motivují, ty semináře jsou fakt sračky….měli by to nazvat motivační školení a ne seminář, protože tam za mě šlo hlavně o motivaci… né o předávání vědomostí…. Takže tam Vás namotivují – narvou Vám do hlavy, že tento měsíc 21% a vy děláte, co děláíte….sníte…a zase nic… A pak další seminář, a tam znovu a znovu… Upřímně, mě to nebavilo, štvalo mě to…

  A samozřejmě, co se týče peněz, Amway se mi vůbec nevyplatil, ale oni Vám budou říkat, že i kdyby jste z toho nic neměli, tak to vzdělání jaký tam získáte…. Což je asi pravda, ale většina tam jde kvůli penězům, ne? Nemají je.

  Pokud se vyhnete té jejich debilní motivaci a tomu, co lidi píší, tak Amway je dobrý… Kamarád psal, že je to pro lidi, co nemají směr, tak Amway jim pomůže, což je asi pravda. Nedělal jsem součet toho, jak mi Amway pomohl a co díky němu mám…

  1. Víte, kolik se dá na seminářích najít srandy? Netvrdím, že je všechno košer. Charita dává peníze chudým, Amway bohatým. Co je dneska zadarmo?

 17. Omlouvám se za pravopis. Některý věci jsem napsal nepřehledně, tak mi to, prosím, neberte za zlé.

 18. @ Orange

  Když se předem omlouváš za pravopis, tak to nepiš do posledního komentu 😀

  Nebudu ti odpovídat…

  Tohle fórum opouštím, je naprosto zbytečné…

 19. Bananas:

  Tento web rozhodně zbytečně není. Již mnoho lidí díky němu procitlo. Škody, které jsi zde napáchal na adresu „amway“ jsou velmi významné. Díky moc za tvou přítomnost zde!!! On přijde zase další zmanipulovaný Amwayák…

  Tobě přeji ať brzy procitneš! Přeji to hodně štětí v životě!

 20. Nebude Bananas odpovídat, protože na to, co píši, není jiná odpověď než že mám pravdu. Kdo dokáže vyvrátit ty jejich lži? Sami uvnitř sebe ví (svědomí), že to, co dělají, je špatný – manipulace, lži aby dostali člověka do byznysu apod.

 21. @ Orange
  Ale klidně ti odpovím. Gratuluji k interpunkci… To, co jsi psal je jen tvůj názor, tvůj úhel pohledu, žádná pravda, máš to podložené nějakými domněnkami, svým výkladem faktů a zase svými názory…

 22. Bananas:

  Nebudu Tě přesvědčovat. Tady máš fakta, kde Hassmann lže, když je budeš ignorovat, ignoruj. Je to Tvé rozhodnutí.

 23. Bananas: Ale můžeš být konkrétní, pokud chceš, zajímá mě, jak Amwayáci přemýšlejí. Kde je můj úhel pohledu? Jaký domněnky? Kde? Znáš Hassmanna nebo jeho dobrý kamarády – máš s nimi takový vztah, že ti dají na něj tel.?

  To, co jsi napsal, je krásná ukázka toho, jak Amwayáci odmítají pravdu. Vůbec jsi se k tomu, s čím nesouhlasíš nevyjádřil – Popřeš mi lži o Chartě77, o tom, že není miliardář? Apod.

  Ale je zase pravda, co jsi napsal, nepsal jsem úplně to, kde lže. Můžeš si tady najít na netu – na blogu, kde má rozpory v tom, co říká. Psal jsem o tom, kým Hassmann je, co se týká morálky a pokud s tím souhlasíš, tak to zase ukazuje, jaký lidi, Amway dělají.

 24. Zdravím všechny, kteří mají zájem o nějaké rady a zkušenosti s MLM a Amway,
  po delší době jsem zaznamenal opětovnou kampaň náborů u těchto MLM systémů, hlavně Amway, měl jsem s touto společností zkušenosti už dávno před finanční krizí, kdy se mému podniku daliřilo velmi dobře a peněz bylo dost i na neuvážené utrácení (člověk se chybama učí a už vím, že peněz není nikdy dost na neuvážené utráceni 🙂 ) Nicméně jsem se tehdy setkal s úžasným systémem, kde lze údajně vydělat velké peníze legálním způsobem a velmi výhodných podmínek, nízké vstupní náklady apod. Tehdy jsem tomu obětoval jak čas, tak své těžce vydělané peníze.
  Princip u Amway i dalších společností tohoto druhu je takový, že know how těchto firem je prodávat nikoliv produkt, ale shánět lidi, prodávat produkt je druhotná záležitost, tyto firmy mají často skvěle prorpacovaný brainwashing, jejich sektářské chování zpočátku vzbuzuje nadšení a říkáte si, že se vám změnil celý život, opak je pravdou, já na tohle nikdy nenaletěl, nejsem natolik společenský typ, abych uvěřil vždy všemu a staré české přísloví důveřuj ale prověřuj platí v této spojitosti dvojnásob. Amway a jiné společnosti prostě vydělávají na lidech formou pyramidálního MLM, shánět lidi pod sebe, abych vydělal na sebe, vtloukají vám, že máte svůj vlastní podnik díky nim, což je samozřejmě blbost… protože když seženete lidi, vyděláte na tom sice vy, ale hlavně ten nad vámi, ono to ale v takovém malém množsví a vašem okruhu zase ve finále tolik nevydělá a často jsou lidé rádi, že se jim ty náklady vrátí, jedná se o klasické sektářské chování, důležité si uvědomit, že v mnoha zemích je tento způsob prodeje zakázán, tyhle společnsosti se snaží přizpůsobit se místním zákonům, ale ve finále fungují pořád stejně, doporučuji všem vyhnout se tomu, mnohé z těchto společností už zkrachovalo, namátou ETN a.s., stejný princip… osobně nejsem zastánce pyramidového systému z mnoha důvodů, je to nespravedlivý systém, kdy ten nad vámi má vždy peníze z vás ale ve finále má nejvíce peněz úplně nejvyšší špička pyramidy – tedy většinou zakladatel nebo šéf, Amway vykládá jak je úžasná, ale je to jen nadnárodní korporát, který vydělává na lidech, kteří se nechají zblbnout a věří, že vydělají velké peníze, ovšem to není možné, jelikož výdělky u MLM se snižují exponenciálně právě u těch dole, ale rostou u těch nahoře, proto ti dole nikdy nevydělají velké peníze, to je realita, už to funguje řadu let a lidi přicházejí a odcházejí, drží se jen silné žaludky, ale znám tu společnost a vidím jak se pořád obměnuje, protože to prostě nevydělává všem, ale jen vedení, takže řekněme, že vedení v čr z toho těží, má své ovce a odvádí zisky korporátu amway do us, ale pěšáci ztěží vydlají to, co do toho vrazili… je na zvážení, jestli do toho jdete, nebo si založíte vlastní podnik kde budete prodávat či vyrábět to, co si zvolíte vy, co vás baví a na čem vyděláte jen a jen vy 😉 držím place

 25. Bananas:

  Pedros píše konkrétní zkušenost s amway.

  Kdy se už konečně podíváš pravdě do očí?

 26. @ admin

  Myslíš tvojí pravdě? 😀 A Dedrosově? No raději nikdy….

  Třeba co je to za blbost stěžovat si, že v MLM ti dole vydělávají nejméně… Jako v jakém schématu ti dole vydělávají nejvíce? Neumíte se oba ani trochu zamyslet… 😉

 27. No, jedinej rozdíl je v tom, že v Amway v Čechách třeba v roce 2008 byl průměrný výdělek z prodeje Amway zboží na jednoho Vlastníka podnikání Amway něco jako 928,625 Korun měsíčně (zdroje: http://www.amway.cz, fskt, že diamant má provizi 51%, schopnost vydělit dvě čísla a výsledek vynásobit třetím).
  A to nepočítám ceny seminářů. No a to bych řekl, že vydělá víc člověk v téměř jakýkoliv firmě (kde též musíme započítat výdělek i generálního ředitele a jiných vysoce postavených lidí, abychom dostali opravdu průměr).

 28. @ Jiřík
  Jaktože má provizi 51%? Jako z mého nákupu, když udělám objednávku za 100b. – 4 500 Kč? Tak z toho má 51% provizi? Kdo Vám podat tyhle informace?

 29. Informace mám od pána, jenže ve svém domě asi rok hostil amwayačku (holka, co bydlela u svých přátel, rok zo toho se věnovala amway). Je to nějak tak, že ten kdo Vám prodá za 4500, má třeba 33% jeho uplajn třeba nic, jeho uplajn 3%, jeho třeba 6%, ten další zase 3% atd. s tím, že celkem se takhle nasčítá 51%.
  Pokud je to nějak výrazně jinak, tak mě opravte.

 30. Hmmm, tak diamant má provizi 51%. Tady někdo kritizuje a ani neví, jak vypadá bonusová tabulka a vyplácení odměn… 😀
  Diamant má 51%, někdo pod ním třeba 21%, pak někdo 18%, 15%, 12%, 9%, to už jsme na 126%, který se rozdělí na odměny 😀

  Diamant je na 21%, ty mu ale vždy někdo vybere, dostává 4% „leadership“ bonus, o který se dělí s dalšími, kteří na něj mají nárok. Dostává tak třeba 2%, ale z obrovského obratu. A pak má roční bonusy a bonus za dosažení úrovně diamanta a tak…

  Těch nějakých 33% marže, o které tu píšeš. Tu dostane jen a jen ten, kdo to zboží s touto marží prodal 😉

 31. No, čili jsem to napsal dobře. Tak nevím, co je za problém. Akorát se říká, že diamant má 21%, ovšem z prodanýho produktu on a lidi pod ním dostanou dohromady 51% (30 nebo 33 nebo i víc dostane ten dole, jasný, ale celkem je to furt 51%).
  Takže jsem to trefil naprosto přesně a ten můj výpočet, že si průměrný Vlastník podnikání Amway vydělá ani ne tisícovku měsíčně (v roce 2008, hrubého a bez zahrnutí nákladů), je správný.

 32. No, psal jsi, že je blbost si stěžovat, že v MLM ti dole vydělávají nejméně, že to tak je všude. Já říkám, že ano, ale většinou ti dole vydělávaj víc, než tisícovku měsíčně (ono to bude spíš pětikilo, po odečtení cen seminářů), kteroužto máte průměrně vy amwayáci..

 33. @ Jiřík
  Děkuji za vysvětlení.

  Takže, jestli to chápu správně, tak z mojí objednávky, co jsem udělal za 4 500 Kč, má Hassmann 945 Kč? A další 2 295 Kč jde uplines? A zbytek 1260 Kč jde Amwayi?

 34. Píšou, kolik byl v roce 2008 roční obrat a kolik měli Vlastníků podnikání Amway. Když obrat vydělíte počtem, máte obrat na jednoho (asi 21500 Kč na rok nebo tak nějak).

  Navíc v tom průměru 1000 měsíčně jsou započteni i ti diamanti, čili pokud si diamant za rok vydělá například pět mega (fakt nevím, kolik maj, asi víc), tak za něj dalších cca 230 lidí nevydělá vůbec nic, abyste měl průměr 1000 na měsíc (pořád mluvím jen o hrubém výdělku, neočistěném o náklady a neokradeném o daně).

  A když nakoupíte za 4500, tak nejvíc dostane ten, co Vám to prodal (dejme tomu 33%, tj 1485 Korun) a zbytek se rozdělí mezi jeho nadřízené podle toho, na jaké jsou pozici s tím, že celkem se takhle rozdělí 51% (těch 33% je v tom započteno), tj. 2295Kč se rozdělí na provizích a zbytek dostane Amway (které z toho ovšem odvede nějakou daň, pokud bude v zisku.

 35. @ Jiřík
  No prostě v Amway jsou lidé placeni podle toho, kolik si zaslouží 😉
  Sorry, ale diamant si to odmakal…
  Ti co mají málo, prostě pracují málo 😉 Není to tak, že si někam jdeš na osm hodin sednou a dostaneš stejně jako ten, kdo vedle osm hodin pracuje… Tady se projeví, kdo opravdu maká….

 36. No, Diamant si to sice odmakal, ale kdyby ve všech firmách lidi dostávali to, co si nezaslouží, nejspíš by všechny firmy zkrachovaly.
  O co mi spíš jde: V jakýmkoliv jiným oboru mám šanci na větší výdělek, než u Amway. I když budu dělat uklízečku, tak jako uklízečka si vydělám víc, než většina amwayáků, když budu šikovnej uklízečka, založím si na to firmu, tý se bude dařit a budu tam mít víc, než v Amway při stejných schopnostech.
  A myslím si, že by se to dalo rozšířit na všechny multilevely – sám jsem třeba byl asi rok v OVB, dovoluji si tvrdit, že úspěšnější, než 95% až 98% ostatních lidí. No, teď (stále při studiu), vydělám za hodinu práce cca pětkrát tolik, co tam a vím, že to ještě hodně poroste.

 37. @ Jiřík
  Myslíš, že ti lidé, co mají z Amway 1000 měsíčně to dělají 8 hodin denně jako je pracovní doba uklízečky? 😀
  Problém je, že většina Amwayáků prostě nemaká 😉

 38. Bananas
  To je právě ta šikovná manipulace myslet si,že ti co mají v amway cca 1000kč měsíčně vlastně vůbec nic nedělají a vykuřují si doma na gauči.Díky dokonalé masáži (motivaci) na seminářích,cd,knihách je těch co si vykuřují na gauči a nic nědělají velmi málo.
  I velmi zkušený obchodník by měl velké problémy si vůbec někdy vydělat slušné peníze,natož začínající i velmi pracovitý amwejáček co obchod viděl z pendolina.
  Prostě předražené výrobky a velmi špatné jméno firmy i prodejců je opravdu super byznys 😀

 39. @ JaraCimrman
  😀 Těch, co nic nedělají je velmi málo? Kde jsi to vzal? Byl jsi někdy na semináři, když se řeší, kdo co vykonal? No podle toho, co píšeš, tak nebyl. 😀
  Tady fakt mluvíte o tématu, o kterém nikdo nic nevíte. 😀

  Předražené výrobky? 😀 Špatné jméno firmy? 😀 A to je jako odkud? Tvůj názor? Nechal sis udělat průzkum?

 40. Tak nám, Banáne, pověz, kolik sis vydělal Amwayem za poslední půlrok, kolik tě to stálo práce a jak dlouho se tomu věnuješ.

 41. Bananas
  Trochu zkus použít selský rozum.K čemu slouží semináře,cd,knihy.Správně mimo jiné k dokonalé motivaci.A opravdu si myslíš že potéto masáži budou všichni co vydělají pár stovek opravdu jen líní.Znám dobře tři amwejáčky byli tak zapálení,že naháněli všechny všude.Myslíš že si něco vydělali,jo tak na čočkovou polivčičku.Myslíš že je to náhoda ne pro drtivou většinu amwejáčku realita.
  Možná o tom jěště nic nevíš ty.Aby sis něco vydělal musíš mít obchodní talent,být výřečný.Ovšem tohle je základ a tento základ má málo lidí a ještě méně amwejáčků.

  Předražené výrobky a hlavně špatné jméno firmy si myslim,že si už dávno zjistil při honu oveček a jejich negativních reakcí.

 42. bananas
  To lze zcela přesně usuzovat podle toho kolik vás amwejáčků je a kolik se mezi vás rozdělí peněz.Tři co znám a vydělali hovno určitě nebudou jediní 😀
  Pravda bolí a lehce se nepřizná,já vím.Pracovití tam ste skoro všichni,tak ti přeji hodně štěstí budeš ho potřebovat.

 43. @ JaraCimrman

  😀 Co to plácáš? Znáš tři trouby, co to dělají stylem běhání za holubama, a myslíš si, že znáš všechno? Právě tito vydělávají málo, i když se „předřou“ a nikdo to takhle neučí.. 😀
  Já ti nehodlám nic vymlouvat, jen se tu hodlám smát tvému důvtipu… LOOL 😀

 44. Ty seš pacient,je préééj von to takhle nikdo neučí.Už jen to že argumentovali úplně stejně jako ty je kapánek stejný učení.Zamysli se a pomalu,opravdu si myslíš že by dělali něco jinak než je učili nebo že je učili a oni to dělali jinak

 45. Sorry, na mě jsi moc chytrý, znáš tři Amwayáky a znáš celou Amway, proti tobě fakt nemůžu argumentovat. 😀
  Víš, jsi takový teoretik. S logikou ze základní školy. A máš všechnu moudrost tady načtenou na fórech. Kup si licenci a prozkoumej si, jak to funguje v praxi.

  V autoškole se neučí rychlá jízda, kolik lidí jezdí rychle a vesele se zabíjejí? Chápeš, že se někteří nechovají tak, jak je to někdo učil? Dělají si to podle sebe…
  Nebo je taky možnost, že je někdo fakt učil, ať každého otravují. No a to je mi pak líto jich, že se přidali k ňoumům…
  A že na něco používá skupina lidí stejnou argumentaci? Co je na tom? Máme všichni kvůli tobě vymýšlet nějakou originální odpověď? Když stejně nechceš chápat?

  Teď sem zase můžeš napsat, že Amway jsou předražený výrobky a špatná pověst… 😀 To kritici jako ty, argumentují pořád stejně… Přitom by stačilo umět si něco málo spočítat. 😉

 46. Zajímám se o amway cca 3 roky a to z toho důvodu,že z mého pohodového kamaráda od děctví se stal ubožák kterého zajímí jen peníze.Už se s ním nezasměju furt plácá kraviny jako ty.Zajímalo mě proč se tak strašně změnil k horšímu(ne k lepšímu jak si mnozí amwejáčci myslí)
  Po přečtení několika stovek článků sem pochopil,jak lidská psychika a myšlení lze strašně lehce ovládat. A.M.O. a jejich lídři jsou přímo mistři v manipulaci.Proč by kvalitní firma měla verbovat nové členy na praktikách které používají sekty nebo podvodné firmy.Měla by to kvalitní firma zapotřebý.Možná kdybych byl mladší taky mě to dostane,ale už mi prostě není 20,ted mi začne blikat červená kontrolka a čuchám čuničinu.
  Vono do amway nikdy nepůjdu z několika důvodů,tolik peněz nazbit nemám,narvaný regáli v obchodech mi bohatě stačí a viděl sem na vlastní oči co to udělá s nékolika lidma i jak vypláchnutou hlavu mají někteří diskutéři.Kvůli tomu abych zjistil,že je něco sekta do ní snad nemusím vstupovat.

 47. @ JaraCimrman
  Furt plácá kraviny jako já? Tak potom je mi jasně, proč ty se s ním nezasměješ… To jsi musel vážně číst stovky článků, abys pochopil, že lidé jdou manipulovat?
  A když píšeš, že tobě stačí narvaný regály v obchodech, tak to jsi ty články o ovládání lidí asi moc nepochopil.
  Pořád si pleteš Amway a distributory… 😉 A máš asi tak pár zkušeností a hned to zobecníš na všechny… Mohl bys si přečíst ještě tak třeba stovku článků o logickém myšlení, prosím?

 48. Přečetl jsem stovky článků abych pochopil jak a.m.o. manipuluje.Možná bys měl místo počítání budoucího pasivního příjmu taky něco přelouskat.Jenže sekta už tě štrejchla a návrat do reality je složitý.

 49. @ JaraCimrman

  Já budoucí pasivní příjem nepočítááám 😛 Rději ho tvořííím 👿
  Sekta mě jen strejchla??? 😀 Kámo, já jsem v té sektě až po uši, žádný štrejchnutí, a jsem zmanipulovanej jaxvišť 😎 Úplně i třeba zadek si utírám přesně jak Roman říká na CD 😀

  A sám seš sekta! 😀 Odpůrci tady na blogu si vytvořili nějakou svojí sektičku… 🙂 👿

 50. Aby ten tvůj pasivní příjem nebyl stejný jako Jara Cimrman,všichni o něm mluví ale nikdo ho neviděl 😀
  A jak si utírá Roman řit,určitě stodolarovkama

 51. @ JaraCimrman

  Jj, sekta příznivců Járy Cimrmana 😀 …
  Máš skvělou představu o toaletním papíru bohatých 😀
  Ty si zadek utíráš kovovýma pětikorunama, ne ? 😀

 52. Jára vyhrál anketu největší čech,tak naše sekta je větší heč.
  Já vím že asi mezi boháče nezapadnu,ale gluteus maximus si utírám toaletním papírem a reciklovaným.

 53. Říkal jsem si, že je divné, proč se na netu (kromě blogů) nepíše o Amway jako sektě.

  Komerční kult

  – pro tyto kulty, které se skrývají pod názvy různých obchodních společností, je božstvem zisk, peníze, hmotný majetek. Pro zvýšení zisku z prodeje neváhají zneužít takové hodnoty jako zdraví, ekologie, pomoc bližnímu. Jsou většinou organizovány v pyramidových formách prodeje různých výrobků, anebo v několika úrovňových organizacích, kde slibují rychlí zisk(ten však mají zaručený jen výše postavení v žebříčku a zakladatelé). Např.: The Centres Network * Amway International * Herbalife

  Psychoterapeuticko výchovné kulty

  – zprostředkovávají duchovní vize a osvícení pomocí psychoterapeutických soustředění a seminářů zaměřených na změnu osobnosti, která je jediným receptem na plnohodnotné prožití života. Každému účastníkovi je doporučen další vyšší stupeň těchto soustředění, přirozeně za větší honorář ( výcviku, který organizuje EST se může zúčastnit až 300 lidí naráz, přitom každý zaplatí 400 dolarů, takže zisk je 120 000 dolarů za víkend ) Např.: New Age * Dianetika .. // Známá zprostředkovávala šaman. semináře za 1 000 dollarů víkend? 😀 Bezva byznys.

 54. Možné důsledky členství

  Dlouhé setrvání v některých zhoubných skupinách vede obyčejně k extrémní závislosti. Strávíte-li dlouhou dobu s určitou skupinou lidí, které sbližuje stejná vášeň, záliba, bude pro vás velmi těžké nalézt společnou řeč s jinak smýšlejícími lidmi.Takoví člověk většinou ztrácí zájem o jinak smýšlející přátelé a o rodinu (nemusí se jednat jen o lidi ovlivněné kultem, ale i o spoustu jiných skupin lidí ve společnosti, např. drogově závislí ap.) a snaží se trávit maximum času s lidmi s kterými si rozumí. Vezmeme-li v úvahu ještě cílené vymývání mozku, tak je zřejmé, že to na člověku musí zanechat zjevné stopy. V případě lidí ovlivněných kultem je to především ve způsobu řeči a prázdných frázích, neschopností soustředit se a samostatně se rozhodovat, a ztrátě objektivního pohledu na svět.

  Často bývá velice složité vrátit zpět do všedního života i člověka, který chce sektu opustit dobrovolně. Dlouhé setrvání v sektě ovlivní jeho myšlení a on není schopný rozlišovat mezi skutečností a „vizemi“ ve které ho sekta donutila, nebo lépe řečeno naučila, věřit. Z toho důvodu se člověk cítí dezorientovaný, trpí pocity viny a strachu (ze setkání s lidmi z kultu, přicházející katastrofy, ap.)

  V minulosti můžeme nalézt spousty příkladů jak sekty negativně ovlivnily myšlení spousty lidí a přiměli je spáchat zlo sami na sobě nebo na ostatních lidech, ale i zvířatech, majetku ap.

  Vůdce americké sekty Svatyně lidu Jim Jones nechal v amazonském pralese roku 1978 zemřít všech 913 obyvatel komunitního městečka Jonestown (včetně sebe a 260 dětí).
  V roce 1994 bylo 53 jeho členů, včetně vůdce sekty Chrám řádu slunce Luka Joureta nalezeno mrtvých ve vyhořelých domech ve
  Švýcarsku a v Kanadě. Požáry byly založeny současně. Členové sekty se před zapálením domů nebo krátce po něm sami zastřelili.
  Aum Shinri Kyo zavraždil 12 cestujících plynem Sarinem v Tokijském metru. Přes 5000 lidí utrpělo zranění. Sekta, zodpovědná za atentát stále existuje a má přes 7,000 členů.

  1. Mě kdysi jedna osoba, na které mi velice záleželo, před armádou svých přátel prohlásila za hlupáka. To byla, panečku, masáž! Jsem lenivý invalidní důchodce a na žádný bysnys nejsem.

   1. Hele každej člověk se na podnikání prostě nehodí…. na tom není nic špatného. Oni tvrdí že se tomu můžeš naučit…. Kamaráde já si myslím že ne. A pokud ti tvrdí že ano, tak to bude vypadat tak, že toho stejně jednou necháš. To je jako když by se měl učit malovat někdo, kdo na to nemá buňky, jak to bude asi vypadat? Introvert může být např. velmi dobrý programátor, ovšem asi už ne tak dobrý prodejce. Co teď dělá ta osoba co tě prohlásila za hlupáka? Jak se ji daří?

 55. Vytvoření závislosti na sektě:

  Jestli-že člověk podlehne úvodnímu setkání s náboráři sekty zažije na prvním setkání tzv. love bombing – bombardování láskou. Je zahrnut péčí a pozorností, již se mu v běžném životě nedostává. Prožije pocit absolutního štěstí a ten na něj působí jako droga. Droga v plném významu tohoto slova. Člověk touží po další dávce svého štěstí, ale se zvyšující se závislostí ji záměrně dostává stále méně a za to dává vinu sobě. Proto se snaží co nejvíce uspokojit své vůdce …

  V každé sektě dochází k promyšlené psychické manipulaci

  Řízené chování – členům se stanovuje místo pobytu, co a kdy budou jíst, kde a v jakých podmínkách budou spát a jak dlouho, provádějí se různé rituály, omezuje se osobní volno, na vše musí být povolení a přestupky se stíhají přísnými tresty
  Řízení myšlení – členové se musejí účastnit nekonečných kurzů a školení, na nichž jsou indoktrinováni, předkládá se černobílé vidění světa, všechny informace se podávají jako vědecky dokázané, někdy dochází i k definici nových slov v jazyce.
  Řízené emoce – promyšleně se manipuluje s emocemi členů. Využívání a vzbuzování pocitů viny, strachu, potřeby štěstí, to vše se rafinovaně uplatňuje ve snaze prohloubit závislost lidí. Lidé jsou udržováni v neustálé nejistotě ohledně svého postavení v sektě, jsou nuceni se zpovídat (někdy i veřejně), a rovněž jejich interpersonální vztahy jsou ovládány…
  Řízené informace – tato metoda je rovněž velmi účinná a známá z doby reálného socialismu.

  a používá se dokonalý brainwashing – vymývání mozků.

  Některé typické znaky sekt a kultů:

  ,které se ovšem vždy nemusí vyskytovat součastně:

  Autoritánské vedení – vůdce kultu má absolutní vliv, vyžaduje se úplná věrnost a oddanost.
  Elitářství a výlučnost – sekta hlásá, že je ta jediná pravá, vyvolená a vybírá skupinu lidí schopných zachránit lidstvo od všeho zlého a vyřešit všechny krize.
  Šíření dogmy – členové rozšiřují ušení sekty, které považují za jedinou a výlučnou pravdu, které je třeba věřit a o které nikdo nesmí pochybovat (dogma).
  Nařizování přesných pravidel a zásad pro život člena – které musí všichni bez výhrad dodržovat. Dělají si absolutní nárok na život členů, až po kontrolu myšlenek a citového života.
  Víra je povýšena nad veškeré rozumové poznání – klade se důraz na pocity a emoce. Učení sekty je třeba věřit a nesmí se o něm přemýšlet.
  Pronásledování – říká, že si je společnost pro jejich učení vybrala za terč pronásledování a všichni, kteří jejich pravdu nehlásají jsou nepřátelé.
  Sankce a tresty – člen, který se bezvýhradně nepřizpůsobí sektě, je k tomu donucovaný různými postihy, tresty a jiným nátlakem.
  Při získávání nových členů se používá psychická manipulace – „love bombing“ bombardování láskou a sliby o vyřešení všech osobních i celosvětových problémů.

 56. Cultus je latinský výraz pro uctívání, zbožňování

  Pojem kult se dá použít v mnoha ekvivalentních jazykových formulacích. Určitě již většina z Vás slyšela pojmy jako kultovní kapela, kultovní film, ale třeba i satanistický kult, kult osobnosti a mnoho jiných. Z tohoto příkladu je zřejmé, že pojem kult se netýká jen náboženských skupin, ale můžeme se s ním setkat v téměř každé sféře lidského života. Proto jsem se nezaměřil jen na náboženské kulty, ale dal jsem prostor i jiným typům kultů.

  Avšak největší část těchto stránek je věnován právě náboženským kultům a to z toho důvodu, že pojem kult byl ve své nejranější fázi vnímán především jako skupina lidí uctívajících nějaké božstvo. / (HASSMANNA)

  A právě v náboženských kultech jsem se setkal s pojmem destruktivní kult. Může být chápán jako ničivý, rozvratný kult. Do jisté míry je destruktivní kult synonymem slova sekta v dnešním chápání tohoto pojmu, ale je to přesnější výraz, protože destruktivní se samozřejmě může stát jakkoli velká či tradiční náboženská společnost. Tudíž se často můžeme setkat se záměnou těchto dvou pojmů.

  Díky tomu jsem rozšířil tyto stránky, nejprve se měli zabývat jen kulty, i o sekty. I když je to v podstatě jen formální úprava.

  Některé sekty mohou být pro člověka i pro celou společnost velmi nebezpečné(viz. kapitola Důsledky členství). Z toho důvodu jsem jim věnoval největší prostor.

 57. Hassmann “ Přátelé, Amway si vybírá lidi.“ „Jste v nejlpeším byznysu na světě!“ “ I love you!!“ „Máme Vás rádi!!“ „Pomáhejte dál přátelé…“ „Čím více pomůžeš, tím více budeš mít zde peněz.“ „Roman tolika lidem pomohl…“ „Kolika?“ … mlčí. „Super byznys..“

  TOHLE VSE JSEM ZAZIL V PODANI HASSMANNA A JEHO KAMARADU.

 58. Ahoj Orange,
  teda, když jsem si pročetl tvé příspěvky, jsem trochu překvapen. Přiznám se, že to o čem tu píšeš jsem (viz příspěvky z 15.1.2014) osobně v Amway nezažil. Moji vedoucí byli vždy velmi moudří lidé a nikdy a to zdůrazňuji nikdy mě do ničeho nenutili, vždy jsem měl možnost volby. Dokonce mě museli brzdit :-)), abych to nepřepálil:-)). Chápu, že jsou lidé, kteří tak mohou působit, ale jsem si jist, že to nejsou všichni v Amway!:-)

 59. Já jsem nechal Amway hlavně kvůli tomu, že jsme museli povinně nakupovat zboží. Kdo nenakoupil aspoň za 3 tisíce měsíčně, tak byl odpadlík, který nikdy ničeho nic nedokáže. Tohle fakt nemam zapotřebí…

 60. Emil: Je jasný, že Amway je pakáž. Jaký berou lidi – lidi, co moc peněz nemají – proto s tím Hassmann začal v obleku, který mu byl malý, přišel jako pan podnikatel a ukazoval lidem BYZNYS a další lidi, co to dělají, jsou studenti, co se nechali oblbnout a neumí se bránit manipulaci. To s tím oblekem říkal p. Čížek na semináři. Takovýhle lidi dělají Amwayi a podobní zoufalci zde diskutují. Tváří se jako páni podnikatelé, ale pak skákají na seminářích a tleskají každý sračce, co řekne Haszmann.

 61. Kdybych tu pakáž neznal, tak neřeknu ani slovo. A jelikož jsem si sám prošel tleskáním, skákáním :D, tak vím, o čem mluví a jak to tam vypadá a jaký lidi tam jsou. Můj upline jednou přišel s tím, že si podal ruku s Romanem:D. Jednou dokonce měl možnost se vykoupat s Romanem a Gitou v Liberci v aqua parku, podmínka byla 9%. A takovýhle akce mají pořád – bowling s Romanem, večeře u Hazsmannů apod.

 62. Omlouvám se za urážky, jsem si z nich udělal srandu. Ale to, že tady vystupují jako páni podnikatelé a pak skáčou na semináříach 😀 a tleskají každý hovadině, co Hassmann řekne, je pravda.

 63. Jsem to trochu přibarvil, samozřejmě na každém semináři neskáčou, ale tleskání a hvízdání a popř. dupání je tam běžný. Říkám, jsou to blázni.

 64. @ Orange

  Ty kráso 😀 Oni si dovolili hvízdat, tleskat a dupat.. To jsou fakt hovada, že ? 😀
  Jdi kritizovat koncerty, party a sportovní utkání…
  A teď si napiš, že to mám naučený…. Ale na tohle přijde i Orang(e)utan…

  Ano, a podobní zoufalci zde diskutují 😀 … Tak ty určitě…

 65. Z pohledu Amwayáka se jedná o zcela běžný jev, jak vysvětluje na jednom Cds guru Hasmann, kde uváí příklady z Ameriky a vysvětluje, že je to NORMALNI.

  Jako Amwayák to berete jako něco normálního, pokud posloucháte CD denně, tak Vás to vymele a budete pořád takový „šťastní“. Ale pro ostatní budete za voly. Ze mě si srandu dělali lidi. Fakt. 😀 Moc dobře jsem to nenesl. Znám to. 😀

  Ty lidi – Bananas, Daniel apod. sami neví, co píší, beze srandy. Jednak si je „ochočili“ a získali si jejich důvěru, takže pak přijali ty sračky, co je tam učí o zaměstnaní apod. a oni tady akorát tak papouškují naučené fráze, keci ze seminářů, knih. Proto já s nimi vůbec nediskutuji, je to ztráta času.

 66. Bananas podle toho, co píše, že žhavým nástupcem ACZ. 😀 Teda pokud to není Tvůj otec, pak by se nebylo čemu divit. 😀

 67. *je .

  Bananas – to jak reaguješ, jak komentuješ, já znám, prošel jsem si tím. Proto se k tvým komentářům nevyjadřuji.

 68. Ahoj Orange,
  vím, že píšeš ohledně tvé minimální reakce na mé komentáře. Nechci se tě dotknout, ale již jsem tento výrok od tebe jednou četl, takže si nemohu být úplně jist:-)). Každopádně, že sám nevím, co píšu je sporné. Stejně tak i ty nevíš o čem píšeš (nich ve zlém), ale každý jsme ovlivňovaní prostředím, ve kterém se nacházíme :-)). Všiml jsem si, že i řeč jsme okopírovali od svých rodičů :-)). V podstatě papuškujeme, to co nám říkali a když ne, bývá to bolestivé. Samozřejmě ne všechny věci jsou hodné papuškování:-). Záleží, jaký směrem chceme jít a je pak nás se buď podvolit, či to změnit :-)).
  No pravdou je, že být pořád šťastný, tím člověk může opravdu naštvat spoustu lidí :-)). Znám jaký je to pocit, když se všichni do tebe trefují. Nic příjemného, ale kdo má hroší kůži vydrží a kdo tak může v klidu odejít :-)). To je život. Tak zatim:-)

 69. @ Orange

  Sorry, neprošel sis tím co já, ty sis prošel dupotem, jásotem, manipulací, sektou, zhoubným kultem, falešnými nahrávkami, pomluvami a dalším… Já se s ničím takovým nesetkal…

  Akorát tu mluvíš o tom, že víš, proč se takhle chová, proč takhle argumentuji, ale to je tak všechno, to máš také naučené, že ? 😉

  Teď mám zkouškové, takže asi neposlouchám CD denně, ale když jsem poslouchal, nikdo mě nebral za vola, nikdy, mohl jsem byznys ukázat všem nejlepším kamarádům, sice někdo odmítl, ale nikdo mi neřekl, že jsem vůl a že ta myšlenka byla něco špatného 😉

  A víš, co je super?? I když mi byznys nevyjde, tak budu mít titul z jedné z nej technických škol v ČR 😛 Mně byznys o nic neochuzuje, jenom dává…

  Já vím, to je zase všechno naučené, že ? 😀

 70. Bananas
  Tak hlavně dostuduj,někteří amwejáčci maj nutkání říkat že škola je nepotřebná seš přece v amway,tam tě vše naučí…

 71. Co se týká kupování výrobků, někdo už tady zmínil Avon, kde dělali reklamu a museli vyplácet méně na provizích a klesl jim i zisk?

  Věřte, že kdyby výrobky Amwaye byly konkurence schopné, tak jsou už dávno v obchodech. Amway moc dobře ví, že by je jen tak neprodali a neměli by tolik peněz, jako když někdo záměrně vymeje lidi na seminářích a zfanatizujeje. Myslíte si, že vedení Amwaye se chce tahat s takovou pakáží?

  Kdyby ano, tak se s nimi nesoudí a neruší jim licence.

  Amwayáci prosím nereagujte, jednak mě to nezajímá a ty Vaše sračky stejně nikdo nečtě.

 72. Sekta, pyramida , podvod atd.? Co je cilem teto diskuse? PRESVEDCIT lidi o Tom,ze Amway je sekta a ma predrazene vyrobky ? Procitam takovehle diskuse uz nekolik mesicu ale nejak me to neodradilo ,mam totiz svuj VLASTNI NAZOR .

 73. @ Abc
  Vlastní názor je v pořádku. Ovšem co říká ve videu výše fírer Hassmann? – „Nedává smysl, když registrujete někoho do nákupního byznysu, mu říct, že to nemáte jako podmínku. Takže když někoho registrujete, tak to, že bude odebírat zboží, tak to je zkrátka základní podmínka“

 74. Asi zalezi na Tom jak to chcete pochopit. Pokud podnikate tak si sluzby nebo zbozi ktere prodavate nejspis nepujdete koupit nekam jinam.Nebo snad ano?

 75. @ Abc
  Je to tak, každý člověk to chápe tak, jak to chce pochopit. Pokud někdo říká (přednáší), že odebírat zboží je základní podmínka, tak to chápu tak, že odebírat zboží je základní podmínka. Pokud to někdo chápe naopak, jinak, tak je potřeba poposkočit a ten dotyčný snad poté pochopí.

  Pokud budu prodávat nějaké zboží, tak to ještě neznamená, že toto zboží budu kupovat i pro sebe. Nebudu kupovat předražený ponožky nebo vitamíny. To bych musel mít mozek na kliku.

 76. Prodaval by jste produkt o kterem nejste presvedcen ,ze je kvalitni? Vykladal by jste zakaznikum ,ze mate opravdu kvalitni vyrobek aniz by jste ho vyzkousel ? Nabizel by jste vyrobek o kterem nemate ani paru jak funguje? Jsou lidi kteri si kupuji denne krabicku cigaret a jsou lidi kteri si kupuji kvalitni vitaminy,nevim kdo utrati vice penez .

 77. @ Abc
  Spoustu obchodníků v MLM prodává zboží, o kterém ví, že je předražené, nekvalitní… jsou toho plná média. Já osobně bych žádné zboží nikdy neprodával. Kolik jsi tento měsíc prodal zboží? Prodal jsi někdy někomu ponožky amway? Máš vůbec živnostenský list? Uživíš svým výdělkem z amway rodinu?

  Bananas:

  Kdybys měl mozek, tak bys přestal dělat amway. Snad jednou procitneš…

 78. @admin
  Nemuzes prece hazet vsechny MLM obchodniky do jednoho pytle , na strankach ceske obchodni inspekce najdes seznam tech kteri lidi opravdu obiraji o penize ,mimochodem jsou v tom seznamu i nektere obchodni retezce.

  Amway ma na vsechny vyrobky 3 mesicni garanci takze pokud si koupis jakykoliv vyrobek a usoudis ,ze cena neodpovida kvalite muzes jej vratit ( i kdyz jsi ho treba polovinu spotreboval) a vdostanes zpatky penize (celou sumu)

  Nemam prehled o tom kdo si kupuje jake zbozi lidi kteri vyrobky chteji pravidelne pouzivat se zaregistruji a objednavaji si zbozi sami ja vidim pouze body.

  Jestli rodinu uzivim svym vydelkem z Amway ti muze byt naprosto ukradene stejne jako by ti bylo ukradene to jestli rodinu uzivim pokud treba prijdu o praci,. Je spousta lidi kterym se mesicne napriklad 3000 Kc navic opravdu hodi zvlaste v dobe kdy nekdo z rodiny prijde o praci je opravdu rozdil jestli ty 3000 mas nebo nemas

 79. @ Abc

  Neházím všechny MLM obchodníky do jednoho pytle. Tady jde o Amwayáky, kteří manipují a odírají lidi – Hassmann a další pakáž.

  Mnoho amway výrobků jsem vyzkoušel a mohu prohlásit, že ta cena rozhodně neopovídá kvalitě.

  Oba víme, že většina Amwayáků zboží neprodává ale spotřebovává. Na pravidelný prodej se ziskem je potřeba živnostenský list. Ten většina Amwayáků nemá 🙂

  Nic mi do toho není, kolik peněz ti firma Amway posílá na tvůj podnikatelský účet, to je pravda.Já jenom chci říct, že většina Amwayků vydělá s Amway prd.

 80. Vyzkousel jsi mnoho Amway vyrobku ? To sis je objednal vsechny naraz? Nebo sis je objednaval postupne ? Kolik lidi ktreri s Amway pracuji znas? Kdyz ma Amway v CR rocni obrat 380 milionu KC kdo podle tebe vyrobky kupuje?

 81. Proboha tady jsou takový tupci kdyby jste aspoň o tom něco věděli jak funguje obchod apod a jak někdo uvádí, že tady někdo někoho nahání tak je naprostý idiot. Vy snad nenaháníte práci u někoho když ji nemáte??? Jste fakt takové tupé lopaty??? A jak tady někdo píše, že cena neodpovídá kvalitě tak je taky naprostý idiot protože sám to nevyzkoušel a ví o tom úplné hovno. Takže aby jste věděli jednu věc. Jste podprůměrní lidé, kteří ví o tomto úplné prd a taky to jakým způsobem uvažujete tak jste tam kde jste dnes.

 82. @ Abc

  Zaplatil jsem licenci dvěma lidem, abych měl přístup na semináře apod. Objednávám postupně, spíš to lacinější (do tisícovky). Amway zboží kupují především zmanipulovaní Amwayáci. Jen bych podotknul, že mi vůbec nejde o nějakou firmu Amway, tak přeci nepořádá motivační semináře, neveruje lidi…

 83. @admin
  Platit nekomu licenci me neprijde jako moc dobry napad. Vim ,ze pokud si lidi nejsou ochotni zaplatit licenci , (ted uz je zdarma) sami si obstarat vstupenky a dopravu na miting atd. nema smysl je premlouvat nesnasim ,kdyz me nekdo k necemu premlouva, takze to zasadne nedelam .
  Me osobne seminare N21 naucili hodne veci a to mi pomohlo jak v soukromem tak i v pracovnim zivote .

 84. Cilova skupina amway:nezamestnani,studenti (ackoliv nechapu jak se student VS muze nechat nalanarit do kraviny tohoto razu).Mohl by sem prosim napsat nejaky „podnikatel“ kolik je jeho zisk?Kolik casu venuje tyhle super cinosti?Kolik casu zabere masturbovani nad fotkou R.H a kolik casu zabere prohlizeni obrazku kde je velky dum,porche,lexus,atd..Stalo se vam ze jste si alespon na chvilku pripustili ze se ony „sny“ nevyplni a vy budete muset stale jezdit na kole do opovrhovane prace jako vetsina „smrtelniku“?Kdyz ma amwayak divku ktera nechce mit nic s touto „show“ je automaticky zavrzena? 🙂

 85. No jsou to polozene otazky..:) Rad bych vedel odpovedi.Kdyz to je tak uzasny tak to urcite nebude zadne tajemstvi.Amwayaci jsou svoloc.Lidi co jdou za necim cehoz nikdy nedosahnou (krom tech ktery prednasi atd..).Sekta jak ty saskove co stojej u metra a prodavaj Strazni vez.Vy podnikatele.. 😉 Navic amway je proflaknuty,nikdo ty vyrobky nechce.Myslim ze lidem postaci nabuseny police v Tescu.Nebo aspon postaci te „chudine“ a nezamestnanym jak radi oznacujete..Delejta si srazy hopsejte,zpivejte,tleskejte ale prosim nerikejte si podnikatele a obchodnici.

 86. @Karel
  Kolik studentu si po ukonceni VS najde praci v oboru ktery vystudovali, za plat ktery odpovida jejich vzdelani ?

  Kolik si s Amway vydelam a kolik casu na to vynalozim?
  Az nekdy treba prijdu o praci ,,onemocnim, pujdu do duchodu apod.tak nebudu mit existencni problemy, kdyz na neco takoveho prijde bude mi nejspis jedno kolik casu bylo nutne vynalozit k vybudovani tohoto podnikani. No ale ty mas mozna lepsi zaopatreni do budoucna

  Jinak Tesco je super volba, koupis tam opravdu kvalitni vyrobky, odpocines si ve fronte u kasy , u pokladny nechas dobrovolne 100Kc navic o kterych ani nevis a na skoleni manazeru se uci jak obrat zakaznika tak aby to nepoznal

  http://zpravy.aktualne.cz/finance/tesco-ma-problem-tri-z-deseti-nejvyssich-pokut-od-coi/r~ff69111efa0b11e28439002590604f2e/

  http://www.vitalia.cz/clanky/nejhorsi-potraviny-roku-2012/

 87. Abc:

  Myslíš, že příjmem z amway lze uživit rodinu? Nikoho do amway nepřemlouváš, jak tedy získáváš nové lidi?

 88. Abc

  Ano je tezke najit praci.Ja ac jsem nestudoval VS jsem po ukonceni stredni odcestoval do Francie a nasledne Svicarska a Italie.Ve Francii jsem 6 mesicu chodil do kuchyne luxusni restaurace a sledoval jsem pricemz jsem vecer chodil uklizet kino.Bylo to tezke ale tyhle veci ti pak nikdo neodpare a zkusenosti ze sveta jsou velike plus pri hledani.

  Neptal jsem se kolik budes vydelavat ale kolik ted vydelavas..Klasicka odpoved amwayaka „Jednou budu mit.Hassmann je dobry clovek.“.

  Nikdo ty vyrobky nechce.At je to s tim Tescem jak chces lidi tam chodit budou vcetne me.Lidi nechtej predrazeny veci od znacky s pochybnym jmenem.

  Je to jenom past na studenty a nezamestnany.V dnesni dobe to uz ani nezamestnany neberou.Tohle melo smysl v 90.letech ale ne ted.
  Jeste ze existujou stranky jako tyhle.

  Sam prijdes na to ze amway neni dobra cesta a ze poslouchat pana se sestrihem ala americky podnikatel z prelomu 80.let neni dobrej tah.
  Uz jenom akce typu „Koupacka s Gitou H. a Romanem H. v Libereckym bazenu“.Normalniho cloveka napadne proc by se mel jit koupat s nejakym Hassmannem a jeho pani.
  Ale amwayak to dle meho vidi asi jinak.

  V dnesni dobe nepochopitelny jak v to muze nekdo verit..

 89. @admin
  Pokud se zaregistrujes objednas si obcas nejaky Amway vyrobek a sem tam nekomu ukazes plan, tak timto rodinu neuzivys ani za 10 let to je pravda. Rodinu uzivis pouze v pripade ,ze budes konsekventne pracovat

  Ja osobne se hodne bavim s lidmi nemam strach s cizich lidi, nemam strach ani s lidi kteri pracuji na vysokych pozicich je mi jedno jestli se bavim s dlazdicem nebo s pravnikem .Pokud me je clovek se kterym se bavim simpaticky tak si s nim domluvim schuzku , ukazu mu plan,kdyz se na schuzku nedostavi a ani se neozve tak se na nej vykaslu. Neplytvam svym casem a energii nahanenm i lidi kteri nechteji .

 90. @Karel
  Ja uz skoro 20 let v CR neziju pred 10 lety nebyl problem dohodit kamaradum a znamym nejakou praci (Nemecko ,Rakousko) v dnesni dobe to uz ,ale neni tak jednoduche v Evrope je bohuzeel velka nezamestnanost a dle prognoz bude hur, takze sance pro lidi jit si privydelat do zahranici nejsou moc velke

  Penize z Amway podnikani nepotrebuju ted, ted si penize vydelavam svou praci,ale budu je potrebovat az nebudu moct pracovat .
  Cilova skupina nejsou studenti a nezamestnani, cilova skupina jsou lide kteri v zivote chteji neco zmenit opravdu zmenit a ne o zmenach jenom mluvit .

  Hassmana neznam jsem v jine linii

 91. Je mi 22 let.Znite jako rozumny clovek.V 18 mi nasi rekli „Tady mas 650€ na najem a cestu.Az budes cejtit ze to stacilo tak se vrat.“.Pocit toho ze si vydelam penize mne presel po dvou tydnech pobytu.Presne kvuli tomu (jak jste psal) ze je vysoka nezamestnanos.Proto jsem si vybral luxusni restauraci do ktere jsem sel se slovy „Nechci penize,chci se neco naucit.“.Jde o to nabrat zkusenosti.Po pul roce to uz to slo celkem dobre.V Italii kde jsem doposud uz nebyl problem.Za tri tydny se vracim domu.S jednou veci se s Vami shodnu a to „Chtit neco zmenit.“.Bohuzel dle meho spousta lidi o vsem rado mluvi ale nic neudelaji.
  Na amway mi strasne vadi ty reci a prehnane cifry 70.00,-,150.00,-,milionari.Sam musite uznat ze tyto castky jsou zceste.Ano pokud to delate tak ze chcete aby jste mel nejaky prijem behem vasi indispozice tak ok.Ale napriklad veci ktere se kolikrat odehravaji na tech seminarich (hopsani,tleskani,atd.) nejsou normalni.V Americe ano ale v konzervativni Evrope to budi dojem komicnosti a v mnoha lidech i odpor.

 92. Abc
  Krásná slova-lide kteri v zivote chteji neco zmenit opravdu zmenit a ne o zmenach jenom mluvit.
  Ted ještě najít tu správnou cestu změny,amway tou cestou dle mě určitě není.Jelikož pro drtivou většinu lidí je amway ztráta peněz,času a někdy i rodiny a přátel.Pro většinu lidí není amway cesta k lepším zítřkům ba naopak.

 93. Já pořád nechápu, kde se berou ty řeči, že je Amway sekta, podvod, vymývání mozků. Amway dělám, mozek mi vymyt není. Milonář nejsem,ale při tom, jak to flákám, jsem se po 3 letech dostal na 15%, což je teď cca.20 tis.Kč měsíčně. Na vedlejšák dobrý. Časová investice tak 8-12 hodin týdně a náklady za měsíc tak možná 1000, max.2000 ( ale to už musím někam cestovat ).
  Jo a o žádné kamarády jsem nepřišel a rodinu mi to nezničilo. Ani v mém okolí není nikdo zničen. Naopak

  1. Jaké máš IČ v podnikání?

   Ty jsi možná o žádné kamarády nepřišel apod., ale jiní ano. To tě nenepadlo?

   1. Aha, dobře. Tak my už si tykáme? Fajn…nemám s tím problém. Budeme kamarádi protivníci :-)))

    Že někdo přišel o kamarády je možné, ale to je zase o lidech. O kamarády člověk příjde včemkoliv, ale když to zjednodušíme, tak je to tím, že se někdo špatně choval. A to už jsme zase u lidi. A pak ale není fér pomlouvat celou Amway a všechny registrované u Amway a házet na ně špínu a kazit jim jejich činnost. Pokud chce člověk upozornit na nekalou praktiku, tak laskavě na konkrétní osobu a ne zničit i ty dobré. Je to stejně hnusný, jako tvrdit, že VŠICHNI Pražáci jezdí jako prase, Brňáci jsou buraňi, ajťáci jsou jebatý neatraktivní mimoňové, policajti hovada atd, atd. Todle házení do jednoho pytle je hooooodně nefér a kvůli pár debilům, co nechovají férově ničit všechny ostatní, co se chovají slušně. To Ti nedošlo???

    PS. Moje IČO? To mě chceš jako lustrovat? Jsi FBI? To snad trochu přeháníš?
    Ale víš co. Ukaž mi kolik vyděláváš na reklamách na těchto jistě navštěvovaných stránkách….pak se pobavíme o mém IČU. Fér nabídka? 🙂

 94. A jako na vysvětlenou: 8-12 hodin týdně jsem nedělal celé 3 roky. Nekdo to nebylo ani 12 hodin měsíčně….a podle toho také byli výsledky. Bez práce nejsou koláče.

  Mají zdejší kritikové nějaký lepší nápad, jak se při podobné (ne)dělání dostat na 20 tis Kč měsíčně? S investici do 1000Kč??? Sem s ní 🙂 Ale myslím, že nic mi nedáte….ono je lepší kritizovat a papouškovat pořád dokola ty přejaté názory jiných…..no, ale třeba přece nějaký nápad příjde 🙂

  1. V čem podnikat s min. investící? Na podobnou otázku jsem odpovídal již v roce 2011 – https://amwey-business.cz/amway-zainvestujte-5-10-tisic-kc-a-vydelavejte-50-000-kc-mesicne/#comment-908

   Existuje MNOHO možností, jak podnikat s min. investicí. V těch podnikáních dokonce vyděláváš hned první měsíc, ne jako v amway.

   Jste to vy amwayáci, kdo papouškuje naučené city ze seminářů a nahrávek. Uvědomte si, že jste nezávislý podnikatelé.

   1. Tak jsem se podíval na ten seznam nabídek podnikání. Musím uznat, že oceňuji kreativitu a množství. To myslím zcela upřímně. Nikdy jsem netvrdil, že Amway byznys je jediná možnost, jak si vydělat peníze pro obyčejného člověka a vždy to říkám těm, co si jen naříkají na práci, výplatu, ČR atd. Možnosti jsou a některé jste uvedl.

    Ale má to pár háčku.
    Nechci být zlý, ale která z možností z toho vede do budoucna k pasivnímu příjmu ( snad jen to žití z reklamy, které myslím, že prakticky aplikujete tady vedením těchto stránek )???? Já nevidím ani jedno, které má teoretickou možnost k pasivnímu příjmu vézt. Třeba se mýlím. Ani v Amway nedosáhnou všichni pasivního příjmu….popravdě velká část zaregistrovaných ho nedosáhne. Ale jistě se shodneme na to, že být v tom a dělat to doopravdy je velký rozdíl. To platí jak pro Amway, tak pro všechny vámi nabízené možnosti.

    Pak polovina z vámi zmíněných možností znamená, že musím rozumět počítačům, což fakt ani náhodou nerozumim.
    Ano…mohu se to naučit, ale to potrvá docela dlouhy čas, zaplatím dost peněz za školení a školící materiály, taky asi za nový PC, takže investice cca.desítky tisíc, ale to jsem ještě nezačal ani vydělávat, takže to nesplňuje podmínku nízkého vstupního kapitálu a není to přístupné všem, protože není moc reálné, že by třeba skoro padesátiletá kadeřnice se začala učit programovat. Kadeřnici jsem vybral schválně, protože to je zrovna paní u mě v organizaci, která si teď přivydělává v Amway 5-7 tis, asi po roce činnosti a nevyžadovalo to po ní žádná nekolikaměsíční školení. Jen se jí trochu pomohlo. Programovaní by za ní jistě nikdo jen tak nedělal

    A které z nabízených možností má provozní náklady do 1000,-kč??? Podle mě žádné. Ale nebudu si hrát na chytráka, třeba mě přesvědčíte. Já jsem slušné diskusi otevřen 🙂

    Abych zabránil spekulacím, tak náklady jsou u mě 350,-Kč seminář, 4×40,-Kč učast na plánu ( skládáme se na pronájem ) 1-2 CD za měsíc dejme tomu 2×180 a jedna knížka ( ale častokrát si jí jen půjčuji ), Ale budiž 150-250,-Kč Celkem +- 1000,-Kč

    Do nákladů nepočítám tel. Mám neomezený tarif za 495,- a ten bych měl i bez Amwyay.
    Ani nepočítám kafe v restauraci….to jsem si kupoval i dříve a bohužel ani do daňového přiznání to dát dle zákonů nemohu.
    Auto nemám, protože neumím řídit. Ale to není k Amway potřeba.
    A nákup výrobku si taky do nákladů nepočítám….ty bych kupoval i normálně.
    Jooo a jen tak mimoděk……na mnoha výrobcích u Amway šetřím, stejně tak i na tel.tarifu ( za 495,- se v běžném prodeji neomezený tarif za tuto cenu nenabízi ), tak i na elektřine. Plyn bohužel nemám.

    Těším se na argumentaci a diskusi. Mám rád oponenty…upřímně 🙂

   2. Joo a málem bych zapomněl: nebudu tvrdit, že Amway výrobky jsou vždy nejlevnější na světě. Tak to fakt vždy nejsou. Ale v 95% případů když se srovnávají s kvalitativně srovnatelnými výrobky ( nebudeme srovnávat nesrovnatelné, takže třeba šampony Satinique s kopřivou,ale srovnatelný je třeba Redken. Nebo kosmetiku Artistry srovnávat s Oriflame, ale srovnatelný je Dior apod. ) výjdou vždy výhodněji. A čistící prostředky skoro vždy. Navíc je tam 100% záruka spokojenosti.Během 90ti dnů můžete výrobek otevřený a z 90% vypotřebovaný vrátit a dostanete 100% peněz zpět. To je snad jasný důkaz kvality, ne? Nebo v tom vidíte nějakou záhadu?
    Někdo možná namítne, že lidi jsou líný věci vracet,ale to už je fakt nesmysl. Když by byl někdo líný vracet údajně předražený nekvalitní výrobek. Když není líný psát do diskusí, tak jistě nebude líný ho během 15ti minut zabalit a poslat zpět, ze?

 95. Neverim ze Vam amway vydelava 20 000.Praktiky amway by vazne meli byt pod nejakym dozorem statu.Nemyslim si ze je v tomtu druhu „podnikani“ vse v poradku.A mluvit v tomzo pripade o sekne je rozhodne na miste..

  1. A jaký důkaz by jste si, Karle, představoval? Výpis z účtu? Daňové přiznání?
   A proč jste nedůvěřivý jen na ty pozitivní zprávy o Amway podnikání, ale těm negativním tak věříte?

   Podívejte, já vím, že vše je o lidech a že i Amway byznys dělají lidi špatně a také se mi jejich praktiky nelíbí a často odporují morálnímu kodexu. Ale to je tak v jakékoliv lidské činnosti. A tak nezahrnujme všechny amwayáky do jednoho pytle. Věřím, že většina to dělá dobře….bohužel špatná zpráva se šíři 100x rychleji.
   Ale Karle, opravdu vás zklamu. Opravdu mi byznys vydělává a i mojim lidem ve skupině. Níkoliv všem, ale pouze těm, co aktivně dělají. A tím dělají myslím opravdu dělají. Né že v tom pouze jsou a někam chodí. A těch co dělají že dělají je dost. Možná ti pak tvrdí, že byznys nefunguje.
   Je až úsměvné jak vznikají fámy o tom, že ten a ten to dělal a nefungovalo mu to.
   Nedávno mi to tvrdil jeden člověk na schůzce. Jeho brácha to dělal a nešlo mu to. Pak se ukázalo, že ten jeho bratr byl zaregistrován u mě v organizaci. Viděli jsme ho 1x při registraci a pak už se nikdy neozval a nebral telefon. A ten to tedy prý taky dělal. To že se člověk zaregistruje je podle vás dělání za které má člověk zasloužit odměnu?

 96. Každému člověku musí být v dnešní době jasné že amway atd. prostě a jednoduše fungovat nebude.Lidi maj o tomto druhu podnikání své mínění.Jestli nalanaříte jednoho člověka ze sta tak je to úspěch.V 90.letech OK ale nyní je to nesmysl začínat s amway.

  Mím příspěvkem jsem nechtěl rozhodně říct že by byli všichni od amway špatný.Ale myslíte že je vhodné ostatní pracující osoby nazývat „chudinou,atd.“ což se zde mnohokrát objevilo.Jak jsem psal lidi může bavit jak hopsají,plácají se na seminářích po ramenou to je všechno super přátelská atmosféra ale pane člen amway by se neměl nazývat podnikatelem ani obchodníkem.
  Jehoviste si taky neřikaj podnikatelé.;) Bohužel amway zpadá do stejné kategorie sekt.:)

  1. Karle, nevím, kde jste byl vy, ale ja na semináře nechodím proto, abych tancoval a skákal. Ostatně se proto ani nepořádají a ani to tam většina lidí nedělá. Ja se tam jezdim naučit od zkušených. A neučí mě tancem, ale slovy….logickými fakty a zkušenostmi. Kdy a kde jste zažil vy hopsani a tanec????

   Fráze typu :“VŠICHNI“ „NIKDO NEVĚŘÍ“ jsou silně demagogicke. A nebo Vaše osobní odhady úspěšnosti 1:100 bohužel také. Jako chápu, že se člověk obává neznámých věci, ale prosím, nevymyslejte si tyto domněnky, které pak vydavate za fakta. Vždyť to nemáte ničím podložené a těmito dezinformacemi jen poskozujete jméno těch, kteří se poctivě a ferove snaží. To ze vám konkrétně nějaký jedinec třeba ublížil, neznamená, že to vrátíte všem. Takže laskavě nehazejte všechny do jednoho pytle. Ja např. nemůžu za to, že de někdo ze stejného byznysu vyjadřuje o vás jako o chudině. Ja to nedělám. Pokud vám někdo ublížil, tak si to vyridte s nim a neocernujte 90% ostatních, kteří se chovají slušně a poctivě se snaží uspět a zajistit si svou rodinu a blizke. Uvedomujete si vubec, ze to vase zevseobecnovani a vymýšlení radobypravd ubližuje TEM ferovym? Je vám z toho dobře????

   A vážně si myslíte, ze je fer napsat mi na otázku, jaký důkaz chcete, aby jste věřil, že v Amwa

 97. A vážně si myslíte, ze je fer napsat mi na otázku, jaký důkaz chcete, aby jste věřil, že Amway mi za úroveň 15% vyplácela na účet +- 20 tisíc Kč odpověď typu: Všem je jasné, že to nejde? Jako pardon, já předpokládám, že jste dospělý člověk a nebudete tu se mnou argumentovat jako s prominutím uražená sedmiletá holčička. Chcete mi snad tím naznačit, že na to nemáte pádný argument? Ano, jsem v této diskusi protistrana, ale chovám se slušně a tak i slušné odpovědi a argumenty očekávám. Tak pojďme do toho. Mě to baví a je mým cílem ochránit pošpiňování jména mého i mojich kolegů, kteří se poctivě snaží pomoci lidem vydělat a tím samozřejmě vydělají i oni.
  Tak moc, MOC PROSÍM, přestaňme dokola přepisovat fráze typu, je to sekta, je to drahy atd. Vždyť tím jen dokazujete, že jste si nikdy nepřečetli ani návod na ředění LOC či Dish Dropsu a to už je opravdu smutný 🙁 Nechce se mi věřit, že by byl Váš cíl ubližovat někomu, kdo se snaží, tak proč to sakra děláte????

 98. Dovolte mi otázku: Jak může být předražené něco, co můžete v případě nespokojenosti vrátit (i načaté) a dostanete všechny své peníze zpět? Pokud usoudíte, že výrobek je předražený, používejte ho, načatý ho vraťte a měli jste ho nejlevněji, jak jste ho mohli mít – ZDARMA!

  Tento mýtus o „drahých“ Amway výrobcích má původ v tom, že Amway začínala jako výrobce drogerie a již v době svého vzniku (1959) začala vyrábět koncentráty. A je jen logické, že litr koncentrátu bude stát více než litr ředěného mycího prostředku.

  Na druhou stranu u kosmetiky, potravinových doplňků, potravin či vodního filtru nebo nádobí není cena dána koncentrací, ale kvalitou. U kosmetiky a potravinových doplňků firma provádí klinické studie, které sice zvyšují cenu, na druhou stranu ale zase zajišťují vysoký účinek výrobků. Cena těchto výrobků je pak srovnatelná s jinými stejně kvalitními konkurenčními výrobky, nebo je dokonce nižší. Klíčové je pochopit správně slovo „konkurenční“. Nemůžeme totiž srovnávat nesrovnatelné, jak to obvykle dělají kritici. Stojí za to zmínit, že zakladatelé Amway se vždy řídili heslem:

  Je lepší jednou vysvětlit cenu, než se potom donekonečna omlouvat za kvalitu.

  Ale pokud byste i přesto měli obavu z toho, že nakoupíte něco, s čím pak nebudete spokojeni, máte možnost každý výrobek bez rizika vyzkoušet a případně vrátit. Vzhledem k tomu, že tato tzv. záruka spokojenosti funguje v Amway již od jejího založení, je nasnadě, že kdyby cena výrobků neodpovídala kvalitě, nemohla by se Amway v tvrdém konkurenčním prostředí udržet na trhu přes 55 let.

  Čili o předraženosti nemůže být řeč. Nějaký protiargument, hmmm?

   1. A mimochodem, když už reugujete na můj příspěvek, tak si ho před tím laskavě přečtěte.
    Protože odpovídat 2x na to samé je dost otravné….a když se pak zase najde nějaké individum, které jen napíše…pasta na zuby…200,- a jaksi „pozapomene“ napsat, jaké to je množství, dávkování a o vysoké kvalitě nemluvě, tak to je vážně demagogie.
    Stejný jako bych napsal…..čokoládá 1000,-Kč To je jako drahý? No, kdyby to byla tabulka, tak ano, když to bude 100Kg, tak je to levný. Takže srovnávejte srovnatelné.

 99. Jooo, jasně…..takhle to sem frknout bez jediného vysvětlení a hlavně nenapsat množství….dobrá demagogie. Kolik těch špaget je, hmm? Myslím kg? To jaksi zapomenete zmínit. A s čím je srovnáváte….se Euro shoperem? S Panzani? Ani jedno není konkurence. Stejně inteligentní by bylo srovnávat krabicové víno s archivním vínem. Srovnávejte srovnatelné.
  Co takhle srovnat 0,5 litru saponátu maloobchodní cena pro zákazníky 12,-Kč a cena pro distributora 9,20Kč. To je cena LOC….samozřejmě když si člověk přečte návod a podívá se na ředění 1:9. Ale to jistě každý inteligentní jedinec zvládne.
  A takhle bychom mohli pokračovat ve všem.
  A co třeba kosmetika Beautycycle….ta je taky drahá….a co přesně?
  Přestaňte už dělat demagogii a laskavě čtěte návody a srovnávejte srovnatelný. To je jako srovnávat cenu ubytování v ubytovně a ve 4hvězdičkovém hotelu. To je jako taky to samé????

 100. Alek

  Přestaňte dělat demagogii vy. Já mám rodinu, čtyři děti. A fakt nemám na to, abych kupoval to „laciné“ amway zboží 🙂 Už vůbec ne špagety za čytři stovky, nebo kuchyňské nůžky za 1 660,- Známá dělá amway pěkně dlouho, tak vím, co je to za vymývání mozků. Když neposlouchá ty vaše nahrávky (i v autě), tak verbuje lidi všude kde se dá. Na vchodových dveřích má vylepený porsche, prej si ho koupí z peněz, který jí pošle firma Amway 😀

 101. Demagog jste vy, protože vyškubnete cenu z kontextu. To by bylo stejný, jako přijit do Tesca a tvrdit, že jsou drahý, protože prodávají šampanské za 1950,-, těstoviny za 60,- 250 g, a pánvičku 1900,- a jaksi pozapomenout dodat, jakou značku, tj.jakou kvalitu.
  Jestli jste na tom špatně, tak si nekupujte špagety se specielní úpravou a z tvrdé pšenice, ale kupujte si čistící prostředky, které jsou mnohdy levnější než nejlevnější nekvalitní drogerie v supermarketu. Např. L.O.C. univerzální saponát 0,5 litru za 12kč pro zakazníka a pro distrbutora za 9,20Kč. Nekupujte si luxusní zbytné věci, ale to co je jen nezbytné a to jistě drogerie je. A hlavně je lepší je mít za distributorské ceny – licenci můžete mít teď prakticky zadarmo a né za doporučené maloobchodní. Když tedy potřebujete šetřit.

 102. Pane šapnaňské je zrovna dosti špatný příklad.Šampaňské bylo,je a bude vždy drahé.Jedná se o luxusní zboží a láhev například „moeta“ bude vždy startovat na částce 1100,-.Nechtel jsem uz moc reagovat jelikož dohadovat se s člověkem který dělá amway nemá smysl.Přesto jsem se podíval na stránky amway a sortimen.Upřímně u těch špaget jsem se taky pousmál.Ale co mě velice pobavilo byli nabízené nože,pánve a jiné kuchyňské vybavení braky.Doufám že tenhle druh „podnikání“ omrzí lidi co nejdřív.

 103. Pardon oprava.Amway samozrejme jen tak lidi neomrzi.Ale spis by si melo vic lidi uvedomit absurditu tohohle podnikani.Je pravda ze se da amwayem vydelat (pouze velke ryby z penez za CD,knihy,atd.).Nez jsem odjel do zahranici tak jsem to zaregistroval.Jednoho cloveka znam ale ten to ziskava pouze za provize z prodeje CD a tech besed co se poradaj.Proc tvrdim ze je to sekta.Lidi co delaj amway je ve meste kde ziju celkem dost.Je to takova uzavrena komunita.Sem tam jsem mohl videt videa (Od kamarada ktery mel takhle posedlou pritelkyni a musel ji doprovazet)kde se brecelo,tleskalo,placalo se po rameno.Kdyz jsem se pozdeji zacal zajimat o tenhle druh „podnikani“ tak jsem na youtube pozoroval videa se seminaru a ruznych slezin ruznych sekt.Asi pro tenhle typ lidi nebudu mit pochopeni.Nemusej to byt zli lide ale takovahle honba za mamonem ktery je pouze ve snu,je nesmysl.

  1. Karle, nevím, co jste na youtube viděl, ale já ani moji kolegové nejezdíme na semináře plakat, skákat, tancovat, skandovat ( to dělají lidi na hokeji a fotbalu – tam vám to divný nepříjde ), já tam jezdím pro informace a ty mi opravdu nikdo skandováním ani tancem nepředává. Jooo, holt, když berete informace z youtube, tak to je super zdroj. Já tam viděl sestříhaných věcí.

   Zajímalo by mě, kam jste se na ten sortiment díval, protože oficiální ceny vidí jen zaregistrovaný člen. Takže pokud na netu něco někdo pověsil, tak to rozhodně nebudou ceny firemní.

   S těmi hrnci jste se strefil. Je to totiž to samé jako u šampaňského. To si můžete koupit sekt za 50Kč a nebo Don Perinon za 2500,- a víc.
   Tak je to i s těmi noži. Zeptejte se kuchaře, jestli si kupuje nějakej nožík za stovku v Tescu.

   A laskavě si přečtěte to, co jsem v přispěvku napsal. Pořád koukáte na ty luxusnější věci, aby jste dokázali, jak je to drahý a že by jste se podivali na obyčenjnou drogerii nebo kosmetiku Beautycycle to vás nenapadne. A to už bych byl zase u toho příkladu z Tesca, ale nehodlám se opakovat. Stejně to nečtete a zareagujete jen na třetinu toho, co jsem napsal, jak se vám to hodí. Viz.ten příklad z Tescem, kde jsem nezminil jen šampaňské, ale i jiné komodity

   A proto mě tato diskuse nebaví. Protože ať tu logicky odpovím na cokoliv a i to podložím fakty, tak si stejně melete svou, a já bych mohl začít jen kopirovat své odpovědi. Na to nemám čas. Já jsem tu hájil svůj byznys, který mě živi. Ale jakou máte vy motivaci furt se točit na místě a nic nevnímat, tak to fakt nevím.

   A já už nehodlám vydělávat peníze majiteli tohoto webu, kterému jde stejně jen o navštěvnost a výdělek z reklamním banerů. Takže si tu dál plácejte jaká je Amway sekta, jak ten, co háji to, co ho živí, když je prachsprostě pomlouván, že je fanatik, protože vám to nepřidádá normální, se hájit a hlavně si tu vždycky vytáhněte inteligentní argument typu na youtube jsem viděl, nebo jedna paní povídala a úplně nejvtipnější je, najít si v katalogu nejakou cenu a bez jakehokoliv vysvětlení ji prdněte na net, jako důkaz, že je Amway drahá.
   Jo a jen tak mimochodem, tak to musí dle vaší logiky být Tesco drahý taky, protože tam jem jen taknakoukl a viděl špagety za 60,-Kč, kdežto sockozní Albert špagety jsou za 6,- Asi si taky vytvořim nějako stánku, kde o tom budu diskutovat. Doufám, že se přídáte. Nazdar a ať vám reklamní banery vydělávají

 104. Našel jsem si něco k těmto stránkám a proč „úplně náhodou“ jsem plné negativních informací:

  Technika zaměřování se na špatné
  Autor, který používá tuto techniku se cíleně zaměřuje na špatné a negativní věci dané problematiky a zamlčuje pozitivní askpekty dané problematiky. Názor pak není možné oficiálně posuzovat jako lživý, ale jako určitou jednostranou kritiku. Tato kritika však může být pro člověka nezasvěceného jedinou kritikou s kterou je obeznámen a jako takovou ji i příjme jako pravdivou. Dle mého názoru je toto špatné protože v podstatě úmyslně mateme a můžeme tak leckomu pokřivit náhled na věc. Takovou techniku tedy z morálního hlediska můžeme považovat za špatnou a svým způsobem lživou.
  Ke každé nudné teorii mám rád praktický příklad. Tak třeba:
  Mohli bychom říci, že profesor Albert Einstein objevením vztahu E = mc2 napomohl k sestrojení atomové bomby a je tak zodpovědný za smrt tisíců lidí.
  Úmyslně je zde zamlčeno, že pan profesor nevymyslel tento vztah pro to, aby vytvořil atomovou bombu, ale proto, aby objasnil vztah energie s hmotou. Rovněž není výše uvedeno, že díky tomuto vztahu máme jaderné elektrárny, které vyrábějí energii a defakto jde o pozoruhodný objev na poli fyziky.
  Dalším příkladem by mohl být tento:
  Motorky, jakožto dopravní prostředek, jsou nejnebezpečnějším způsobem dopravy neboť mnoho motorkářů umírá na silnicích každý den po celém světě. Motorky způsobují ta největší zranění a jsou příčinou každodenních neštěstí. K tomu ještě můžeme uvést graf úmrtí na motorkách za jednotlivé roky.
  S takovýmto názorem bychom nikdy na žádnou motorku nemohli vlézt, neboť kdo chce umřit? Daný názor ovšem neuvádí, že každý den lidi na motorkách jezdí a většině z nich se nikdy nic nestane. Navíc motorky jsou skvělé, je to úžasný pocit, a když člověk není s prominutím idiot, tak je to dobrý způsob přepravy. Ve speciálním dílu Top Gearu bylo vidět, že ve Vietnamu, kdo nemá motorku, tak je zkrátka nahranej. Auta jsou tam moc drahá.
  Takže technika zaměřování na špatné zneužívá čtenářovy nezasvěcenosti a nabízí autorem upravený pohled na věc. Proč o tom píši? Protože mnozí nejmenovaní na tomto bloku této techniky až přehnaně často zneužívají. Samozřejmě nijak dobrá není ani technika zaměřování se jen na to dobré. To je rovněž jednostranný pohled.

 105. Já bych strašně rád věřil tomu, že Amway produkty jsou opravdu nadstandartní.

  Nicméně asi spíše náhodou se do jednoho z testů v d-testu dostal i opalovací krém Amway a:

  http://zena-in.cz/clanek/dtest-nektere-opalovaci-pripravky-v-lete-neochrani

  vyšlo jim, že je to nejhorší produkt se zdaleka nejvyšší cenou, který např. proti některým typům UV záření vůbec nechrání.

  Já bych tedy Amwayákům doporučil, aby pokud možno všechny své výrobky zaslali do d-testu a tím mohou jednou provždy potvrdit svá tvrzení, pokud jsou pravdivá. Produkty se pak určitě budou prodávat lépe, pokud se některý z nich stane vítězem d-testu ve své kategorii.

  Byla by to úžasná reklama prakticky zadarmo. Proč tedy za ty dlouhé roky, co zde funguje Amway a d-test, měl d-test možnost otestovat jen jeden Amway výrobek?

  Pokud jsem hrdý na úžasnou kvalitu svých výrobků, tak se přece nebudu bát je podrobit standardizovaným a nezávislým testům, protože vím, že konkurenci smetu a na hlavu porazím. Nebo neporazím?

 106. Pro Amwayáky co tvrdí, že vydělávají tisíce měsíčně, musím dodat, že pokud chcete, aby vám firma Amway peníze vyplácela, tak musíte mít ŽL. Většina Amwayáků nejsou podnikatelé a ani nepodnikají. Firma Amway jim zasílá finance na A/R účet. Tyto peníze lze utratit pouze u Amwaye. Fakt výdělek jako hrom 😀

 107. No tak proč by utráceli jinde když je to tak super zboží.:D Pak si koupí super filtr na vodu.Neni krásný pocit chodit spát s pocitem „Zítra se to zlomí a já budu milionář.“ a takhle furt do kola.:D Pak nasednou na své kolo a šup do zaměstnání.Při cestě představujíc si že řídí Maserati.
  Super lidi a velcí podnikatelé od Amway.:D Ovšem největší svoloč jsou ty „sexualní modly“ nahoře nad kterýma se ukájí řadoví „podnikatel amway“ a používá jejich věty jak naučená opice.

 108. To: BestmanPeters.
  Z tvého příspěvku je jasné, že nemáš vůbec ponětí o tom, jak některé věci fungují. Časopis dTest nepřijímá na testování žádné zboží od výrobců nebo prodejců na jejich žádost!!! Jediný způsob, jak získávají zboží do testování je „mysteryshopping“.
  Co se týče případu s opalovacími krémy, bylo to v době, kdy zemřela Ida Rozová, která držela určitou profesionalitu dTestu, bohužel nový šéf časopisu je úplně jiná káva. Když otestovali opalovací krémy metodou „subjektivní spokojenosti uživatelů“ a krém od Amway dopadl špatně, odmítli podat jakékoli vysvětlení, nedodali jediný testovací protokol, protože neexistoval a dál prostě odmítli jakoukoli komunikaci.

  Jinak na Amway výrobky existuje spousta testů od nezávislých institucí např. NSF na vodní filtry (BetsmanKarle) 😉 a všude vycházejí velmi dobře.

 109. Kolik lidí si ho koupí?Kolik prodáte výrobků za měsíc vy?Hlavně nepište „Ja jsem samospotřebitel.“ to je jako kdyby jste řekl „Nikdo to nechce tak si to kupuju sám protože to chlápek se sestřihem ala seril Dalas (Hassmann) řekl“.Když už natočili dokument Šmejdi tak by se měl někdo vrhnout na amway.Asi by to bylo zajímavější.Ale svoloč jako svoloč.:)

 110. V tomhle byznysu nejde o okecavani ale pauze o vysvetlovani pokud se to nekomu nelibi tak at jde svou cestou proto že do svého týmu beru jen chytří lidé, mam s toho měsíční plat a nepracuji už 4 roky tak mam čás na sve veci ktery mne bavi . Díky tomu mam život po kterem jsem toužila me to bavi . A lide ktery tu komentuje negativne jsou neschopni a pracuje za 10 000 kc mesične a pak breči že nemaji na jidlo pro deti..nechapu to , ale žeknu to takle kdo nechce ten mit nebude do každého byznysu je potřeba investovat ale asi spousta dalších lidé souhlasi s tim že ta investice je velka a nevite nikdy nemate jistotu že se Vam to vrati…Při tom pokud Vam to nepujde amway Vam penize vrati i když budete mit spotřebování pulku věci. ..

 111. Znám rodinu, která je po 4 letech tvrdé práce pro Amway totálně na dně. Většinu peněz vydávají za vymývací semináře a nákup zboží pro svou potřebu. Čím víc jsou dole, tím jsou šťastnější a veselejší z perfektní amwayacké party a atmosféry. Vůči neamwayákům se chovají nadřazeně a přehlíživě, rozdávají zasvěcené rady jak podnikat a řídit svět. Připadají mi jako členové sekty, jsou úplně v transu, zcela ztratili vazbu k realitě. Asi je tu určitá souvislost s podobnou závislostí jako u gamblerů, zřejmě si každý den říkají “ Dnes už to konečně přijde“. Na jakoukoliv poznámku či pochyby ze strany okolí reagují podráždněně a zlostně. Je to klasická ukázka totálního brainwashingu. Jenom mi není jasné, jak to amwaáci dokáží, takhle zmáknout a zmanipulovat normální slušný lidi.

 112. Ahoj,

  Rád bych se také podělil o určitou zkušenost s tímto „byznysem“. Asi jako u většiny lidí, kteří sem na web píší svoje poznatky to začalo tak, že se mi ozval kamarád ještě ze školy, který se chtěl vidět ohledně určitého podnikání. Samozřejmě jsme byli kamarádi, a tak jsem byl rád, že ho uvidím a neměl jsem důvod se s ním nesetkávat. Setkání proběhlo tak, že jsme si chvíli povídali co náš život rodiny apod… Velice příjemné povídání mimochodem, které se bohužel změnilo, když jsme se začali bavit o záležitostech týkajících se podnikání.
  Jelikož pracuji pro velký korporát, kde jsem měl možnost se již určitým způsobem vypracovat, tak jsem prvně věděl, jak takové byznys setkání vypadá a za druhé co by mělo být jeho cílem. Neříkám hnedka, že naučené lanaření k Amway je špatně nebo že nemá svoji myšlenku, ale jsem člověk co hodně přemýšlí, a tak bych se rád podělil i o to, jak celé takové jednání probíhá, když máte na argumenty i proti argumenty. Určitě víte, že se lidé od Amway hodně ohání tím, že jejich výrobky nejsou dražší, protože se jedná o koncentrát anebo že spotřebitel ušetří za to, že Amway distribuční kanál neobsahuje položky typu, vystavení na regálu, naskladnění na prodejnách, propagace formou reklam apod…
  Důležité je se však pozastavit nad každým tímto argumentem, protože když velký výrobce postaví svůj výrobek na regál vypouští ho do konkurenčního ringu, kam se výrobky od Amway nedostávají a tento tlak ať už technologický nebo cenový působí na výrobce takovým způsobem, že musí svůj výrobek neustále zdokonalovat a velká část ceny za nákup výrobku jde do vývoje výrobku dalšího. Amway výrobky v regálech nejsou a nemusí se tohoto konkurenčního boje přímo účastnit, a tak tyto výrobky hledají jiné výmluvy, jak se přímému srovnání vyhnout ať už formou koncentrátů nebo velkým obsahem vitamínu B v energy drinku. (Pozor XS není energy drink, ale power drink, protože nedodává žádnou energii, ale jen navnazuje pocit energie= není cukr, není energie, tak to prostě je a i v RedBullu jsou si toho vědomi). Jiným slovem výrobky předních výrobců jsou technologicky úplně jinde ! (ano najdou se výjimky nechci všem výrobcům křivdit, ale v souhrnu Amway nedodá k vám domů lepší výrobek než si koupíte v supermarketu za obdobnou cenu.
  Dalším bodem a to už poslední, ať neunavuji potenciální čtenáře je úspora za „propagaci“. Každý kdo se setkal se slovem marketing si musí uvědomit jaká je tohle s prominutím kardinální kravina ! Každý prací prášek se nakupuje od výrobce velkoobchodem (marže velkoobchodu) následně putuje do maloobchodu (maloobchodní marže) a odtud ke koncovému zákazníkovi. Cestou nesmíme zapomenout na reklamu a jiné formy marketingu, které je nutné do ceny zahrnout, každopádně se na něm většinou podílí výrobce nebo ve spojení s maloobchodníkem případně velkoobchodem jde-li o specifické zboží. Když tento běžný model postavíme proti Amway, tak je u Amway si nutné uvědomit, že i Amway má velkosklady a ty neskladují zadarmo (takže marže velkoobchodu) následně forma marketinu (přímý prodej formou MLM marketingu) kde je marže za toho daného obchodníka, ale pozor ne partu lidí, která v supermarketu denně prodá za miliony, ale za obchodníka a jeho šéfa a jeho šéfa a diamanty brilianty a Bůh ví kdo další. (Tato marže na finální ceně je mnohonásobně vyšší než, když nakoupíte v supermarketu).
  Tímto skončilo naše jednání a tehdy bohužel i přátelství. Nakupuji ve velkém pro ČR a mám možnost do těchto marží vidět, a tak bych byl rád, aby se lidé co nakupují v MLM uvědomili, že zboží co si na základě přátelství koupí domů není zdaleka tak výhodné, jak si představují. Konkurence dělá ty nejvýhodnější ceny ne „přátelství“ s dealerem ať už to je Amway nebo Herbalife apod… Stejně tak jako XS nebude nikdy lepší než RedBull, protože tým lidí co to dělá je na jiné úrovni, tak i mycí prostředek na nádobí od Proctera bude lepší než menšího výrobce v síti Amway.
  Budu rád za jakékoli protiargumenty 🙂
  Hezký den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *