Amway – fakta o výdělcích

Zatímco při osobním setkání Vám o svých příjmech může každý lhát doslova jako Pinocchio, v auditované účetní závěrce toto možné není. Tyto údaje o Amway je možno dohledat z dostuponých zdrojů zde (nová stránka).
Údaje z těchto závěrek jsou pak ještě daleko horší, než autor článku kdy předpokládal. Konečně přesně víme, kolik milionů Kč ročně firma Amway rozdělí na odměnách svým distributorům. Podle závěrky firma v roce 2011 rozdělila svým distributorům na odměnách částku 94 045 000,-. V roce 2012 to pak bylo 93 684 000,-.
Sama o sobě jsou tato čísla nic neříkající a bohužel v závěrkách není uvedeno, kolik měla Amway podnikajících distributorů a kolik samozásobitelů, kteří si jen čas od času objednávají produkty. Amwayáci to samozřejmě nikdy nikomu neřeknou, protože si pak každý z nich podle potřeby může hrát na velkého podnikatele, nebo naopak na samozásobitele podle toho, jak je to v anonymních diskuzích zrovna potřeba.
Ale nakonec přeci jen nějaká data máme: http://www.amway-fakta.cz/opravdu-se-daji-v-amway-vydelat-penize/
V článku „Opravdu se dají v Amway vydělat peníze“ nám Amwayáci částečně poodhalili, jak je na tom špička Amway, takže se dá odvodit, co zůstane zbytku níže postavených distributorů. Pokud si myslíte, že jsou to drobky, máte pravdu…
Ve výpočtech byly použity jen hodnoty průměrných měsíčních příjmů. Po sečtení ročních příjmů 91 vysoce postavených lidí v českém Amway nám vyšlo, že v roce 2011, kdy odměny za celý rok činily 94 045 000,- si jen těchto 91 lidí přišlo na 68 240 796,-. Těchto 91 lidí se tak podle údajů z Amway podělí celkem o 72% veškerých provizí. Na všechny ostatní distributory zbylo jen 25 804 204,-, tedy necelých 28% provizí.
Kardinální otázkou tedy zůstává, kolik ostatních, z údajných 25 000 členů, tedy podniká a kolik jsou jen samozásobitelé. Jsou jen dvě možnosti. Buď je podnikatelů v Amway vlastně jen velmi málo (což je divné, je to přece „nejlepší podnikatelská příležitost na světě!“), anebo většina z nich nevydělá téměř nic. Vaše případné odhady počtu Amway podnikatelů a insider informace rádi uvítáme v komentářích.

8 Responses to Amway – fakta o výdělcích

 1. Přeci stačí, aby se na to trochu kriticky podíval někdo, kdo má trochu obchodní zkušenosti.
  Uvedu příklad ze svého oboru:
  – Já coby dodavatel prodávám slovo jazykového překladu za 2,- Kč.
  – Chci tuto cenu zvýšit na 2,20 Kč, ale sám se musím věnovat výrobě, tak si na to najmu obchoďáka.
  – Ten vytvoří MLM síť s pěti úrovněmi, kde každá úroveň musí získat provizi nejméně 0,30 Kč/slovo, aby se jakžtakž uživila (moje produkce = 3 500 slov/den * 0,30 = příjem z provize 1 050 Kč/den).
  – Jestliže tedy na poslední úrovni je člověk, který potřebuje 0,30 Kč/slovo a sám ještě odevzdá minimálně dalších 0,50 Kč/slovo na provizích lidem nad sebou.
  – Když tímto způsobem půjdeme po linii vzhůru, dojdeme k tomu, že:
  —Já coby výrobce beru 2,20 Kč/slovo.
  —Zákazník nakupuje slovo cca za 7 Kč.
  —Za 7 Kč koupí slovo leda tak blázen, takže všechny linie MLM krachují.

  Protože se ale v ČR zřejmě najde dost tupců, kteří si koupí nůž za 2 000 Kč, může první, ale možná i druhá linie v Amway vydělávat. První majlant, druhá slušně. Aby ale mohly vydělávat i další úrovně, muselo by být prodávané zboží minimálně dvakrát tak drahé, aby zbylo na životaschopné provize na 3., 4. a 5. úrovni.

 2. Standa:
  Tak to překladatelský MLM asi nepostavíš.
  Nože za dva tisíce se prodávají i mimo MLM…
  V ČR se najde dost tupců, co kritizují a nic nevědí. A kupují horší věci, než super nůž za 2000,-… Už jsem ho měl několikrát v ruce, tak rozdílně od tebe, vím o čem mluvím…
  Najdu ti zboží, co je levnější než podobné, co kupuješ v supermarketech, a je distribuované pomocí MLM… Víš, ono to MLM dovede někde ušetřit, tak tyhle peníze dá distributorům…
  Že se vám něco zdá předražené, když nevíte nic o dávce a kvalitě… Vaše blbost, MLM vás naštěstí nepotřebuje…
  A dík za inteligentní názor, že Amway prodává jen nože za 2000,- 🙄

 3. Souhlasím s jedinou tezí: v ČR je dost tupců.

  Ad dávka a kvalita: o tom cosi vím, protože původně pocházím z hotelového oboru, kde vlastně stále ještě působím coby majitel ubytovacích objektů. Takové čističe HACCP sice vyjdou dráž než, řekněme, Savo, ale jsou mnohem účinnější, tudíž vydatnější, tudíž v důsledku levnější. Ale chápu, že někoho může pohled na regál s litrovou flaškou za 140 bez DPH odradit a raději koupí to Savo za 40.

  Kdysi jsem zkoušel AW na okna a na hotelové prádlo: ten sajrajt na okna smrděl čpavkem tak, že jsem apartmá větral dva dny, aby ten dynst vyčichl, prací prášek nic nevypral, jen rozplizl skvrny od omáček. Může být, že mezi AW výrobky jsou i kvalitní produkty. Neumím posoudit, protože po jedné zkušenosti jsem jim další příležitost nedal. Co vím, je to, že tyhle produkty rozhodně neměly cenu, za kterou byly k mání. Jen dodám, že dávkování tehdy prováděl známý, jenž AW načas propadl.

  Nůž za 2 000 jsem samozřejmě uvedl jako příklad: pro amwayáky je typické, že příklad, třeba i hyperbolický, vezmou, udělají z něj pokus o absolutní pravdu a dál se snaží argumentací ad absurdum udělat z původního pisatele blbce. Naštěstí jsou na internetu i pozorní čtenáři, kteří si to dokážou přebrat.

  PS: Ano nůž za 2 000 je k mání i v teleshoppingu. Vezmi takový tranšírák a zkus s ním odseknout kuřecí stehno: na noži zbude zub a stehno bude vcelku.

  • Standa:
   Prací prášek používají tři lidé v mém blízkém okolí, nikdo si neztěžuje. Nemám ponětí, proč ti to nepralo, sprej na okna mám doma a je naprosto bez smradu alá čpavek… Doufám, že když ti to takhle moc nevyhovovalo, tak jsi ty produkty vzal a vrátil 😉
   Já prostě mám akorát dobré zkušenosti. Jediné, co jsem vracel byly ty starší proteinové tyčinky, protože mi nechutnaly… A nezahodil jsem kvůli tomu celý byznys a nepomlouvám to.
   K tomu noži. Uvedeš typický příklad, který má tady na zdejší čtenáře působit draze, to je manipulace, neřekneš nic o tom noži… Původní pisatel ze sebe blbce dělá sám…

   • Pochopitelně, že jsem to vrátil. Sice jsem se doslechl něco o tom, že jsem svině, protože kamarád to bude muset platit (což je zřejmě nesmysl, existuje přeci ona 90denní záruka), ale to mi v tu chvíli bylo jedno.

    Uvedeš typický příklad, který má tady na zdejší čtenáře působit draze, to je manipulace, neřekneš nic o tom noži… Původní pisatel ze sebe blbce dělá sám…
    Experty na manipulaci hledej ve svých řadách, panáčku. Ale nezačínej hned, nejprve si uvědom, že jsi sám jejím produktem, tj. až budeš schopen sebekritiky.

    Ale dobře: co má stojan za 2 610 Kč (zda to je s DPH nebo bez, to se nikde nedozvím, co nemá stojan za tři stovky? Materiál? Výrobní technologie?

    A ještě k tomu noži, když se ho držíš jak h..no košile: stačí se mi na něj podívat a vidím, že je tam spousta věcí špatně: neergonomická rukojeť (příliš silná, na konci ohnutá směrem dolů, takže při práci bude ohýbat zápěstí vzhůru, jinak by ses při každém kývavém pohybu s nožem bouchal prsty do pracovní plochy), na tranšírák špatně (málo) zahnuté ostří, takže s tím zeleninu nenasekáš nebo budeš muset místo zápěstí pohybovat celou rukou až k rameni, horní hrana zahnutá, takže si na ni nemůžeš při sekání položit dlaň druhé ruky a opřít se. Materiál samozřejmě nemůžu soudit, může být kvalitní. Suma sumárum: nůž má elegantní vzhled, může být i z kvalitní oceli, to bezpochyby, ale ten, kdo jej navrhoval, neví o ergonomii v kuchyni absolutně nic. Sorry, ale tak to prostě je.

 4. Standa:
  Ten kamarád je kretén… Nebo byl, třeba už je chytřejší…
  Nejsem jejím produktem, já nedělám ty věci, co tu na webu všichni popisujete, panáčku 😀 Jsem schopen sebekritiky, Amway nevyzdvihuju jako nejlepší firmu na světě. Jen mi vadí demence na tomto fóru, panáčku.

  O kterém noži to mluvíš? 😀 To jsou ti známí, co ho používají teda pitomci, že jim to tyhle problémy nedělá, když to tu pán povídá na fóru 😀

  Kvůli tomu stojanu si pošli mail na firmu, nevím, neznám ho… Třeba je předražený, klidně. Ten olivový olej mi taky přijde drahý… A víš co je super, že nejsem ovce, abych kupoval to, co je pro mě drahéééé 😀

 5. Zdravím Lee a díky za aktivitu. Ano, víme, že bez přesných vstupních údajů nemohou být přesné ani ty na výstupu. A Amway mlží jak to jen jde, jednou je to nejlepší podnikatelská příležitost na světě, jindy jsou skoro všichni Amwayáci jen nakupující a nepodnikají…

  To je jejich záměr, aby se pak pánové v oblecích z 90 let mohli na Amway tleskacích akcích tvářit jako milionáři.

  Pokud to dokážete propočítat přesněji a např. už máme i částku vyplacených provizí za rok 2014, tak to propočítejte a pošlete adminovi, asi by nebyl problém, aby se to zde objevilo. Na Amway fakta.cz budou vždycky ukazovat jen „Yagermeistery“ a jim podobné, kteří, „asi shodou okolností“, byli velmi často ve svých zemích na začátku 🙂

  • Také zdravím, děkuji, když něco napíši, tak určitě zašlu. Bohužel už nemám ten soubor na vypočítání odměn. Bylo tam jasně vidět, že i ten, co nic nedělá, tak peníze má, pokud má pod sebou lidi. Stačí se výhodně zaregistrovat.

   Jinak dříve se šlo podívat na amagram online bez přístupových hesel a podívat se na některé lidi. Byl jsem překvapen. Člověk, co tam byl za mne platina spadl na 18%. Další po 4 – 5 letech byl na 15%, kde poslední dva roky podle Amagramu neudělal žádný pokrok. A to je člověk, který samozřejmě za mě dělal. Teď už nejspíše nedělá (kontaktování, plány, registrace) , protože nemá kde brát lidi. Díval jsem se na Setzer.cz a podle mého museli omezit open meetingy, protože počet měst, kde každý měsíc probíhaly, byl za mě větší. Nemají lidi.

   Takže ty teorie o úspěchu jsou opravdu k ničemu milí Amwayjáci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *